Obsah čísla 2/2012 ročník: 60

Speciální únorové Jezdectví

Únorové Jezdectví přináší dvě přílohy! Tradiční Koníček s rubrikami, které ještě neznáte a především pak zcela nová výjimečná příloha - Pavo Pohár Jezdectví. V přehledném sešítku najdete nejen konečné pořadí za rok 2011, ale také profily vítězů s minirozhovory, shrnutím nejdůležitějších událostí a pohárových "nej". Ti, kdo žebříček sledují pravidelně, si zkrátka přijdou na své, a navíc je jistě potěší plakát vítězů, snad můžeme prozradit, že vlastně vítězek.

Velké číslo je věnováno plemenným hřebcům: nejen, že si z bohaté nabídky můžete vybrat toho pravého, ale poradíme vám, na co se při výběru "manžela" pro vaši klisnu zaměřit, co posuzovat, abyste nesáhli vedle. Pokud bude vaše klisna (a nejen ta) na pastvinách, pak doporučujeme rozhovor s MVDr. Švehlovou, která je zastánkyní režimu ustájení tzv. 24/7, ale není o nic méně zajímavé poznat ji z osobního hlediska. Stojí za to se seznámit se Satchmem, který, ač ukončil sportovní kariéru, zůstane v srdci svých fanoušků navždy. Stejně jako nikdy nazapomene na Václava Havla, jehož poslední rozloučení provázeli starokladrubští vraníci (viz Fotoudálost).

Na návštěvu jsme zajeli do DS Pohoří k sympatické Martině Růžičkové, několikanásobné účastnici Velké pardubické, a také do Tetčič u Brna ke dvěma mistryním - Betce Kroumanové a Veronice Jelínkové. Ta s přehledem skáče obrovské překážky jako by se nechumelilo. Že by vám to strach nedovolil? Nalistujte článek o nejnovějších metodách odbourávání strachu.

Pokud vám jezdeckého sportu přijde až až, odreagujte se třeba u článku o Sporťákovi, který toho se sportem mnoho společného nemá, snad kromě majitele Jiřího Papouška.:-) A raději než tradičního panáka prostudujte "alkoholové" téma měsíce!

V únorovém Koníčkovi najdete velkou spoustu novinek! Největším lákadlem bude určitě náš nový čtyřstránkový fotoromán - v jeho prvním vydání se s hlavními hrdinkami rozhodnete zachránit oblíbenou Šimličku před nemilosrdným řezníkem. Další novinkou je seriál s názvem Život koně. Zde si budeme společně povídat o všech fázích života jednoho koně a v únoru se podíváme úplně na začátek - tématem není nic jiného než připouštění. Jako dárek od nás navíc dostanete krásnou cedulku na skříňku do školy či do stáje! Nebude chybět ani doplňovačka, povídka či minireportáž z Jezdecké školičky.

Článek Strana
SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA: Pavo Pohár Jezdectví
Kudykam 06
Žofínský galavečer 07
Společnost 08
VIP čtenář: Elisavet Charalambidu 09
Speciál: Plemenní hřebci 10
Krátce z regionů 26
Fotoudálost: Pohřeb Václava Havla 28
Rozhovor: MVDr. Dominika Švehlová 32
Téma: Alkohol za otěžemi 36
Profil koně: Satchmo 40
Sport: OH Londýn 2012 44
Sport krátce 47
Navštívili jsme: JS Tedos Tetčice 50
Představujeme: DS Pohoří 52
Western krátce 54
Western: Kdo je kdo 57
Zajímavosti: Já, kůň - KWPN 58
Zajímavosti: Veterina (nemoci jícnu) 62
Zajímavosti: Westernová poradna 66
Zajímavosti: Přátelé člověka 67
Zajímavosti: Napsali jste nám 68
Zajímavosti: Novinky na trhu 70
Zajímavosti: Rozhovor s MUDr. Tomášem Brožem 72
Zajímavosti: Z fotoarchivu našich čtenářů 74
Kurýr ČJF 76
Inzerce 77
A jak to vidím já 82
Koníček: Společnost K04
Koníček: Mládí v sedle K05
Koníček: Život koně K06
Koníček: Vtipné fotografie K08
Koníček: Fotoromán K09
Koníček: Křížovka K13
Koníček: Povídka K14
Koníček: Jezdecká školička Dance and Jump K16
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020