Obsah čísla 5/2013 ročník: 61

 

První obří "květenu" přináší Magdaléna Straková, která navštívila největší koňský veletrh všech dob, Equitanu, a připravila pro vás podrobnou reportáž nejen o Hop Top Show, ale i o všech novinkách: je libo podsledlovka za 100 000 Kč (ne, opravdu jsme se nepřeklepeli v počtu nul...:-)) nebo lonž připomínající psí vodítko?
O tom, že bez vody se nedá žít, vás asi přesvědčovat nemusíme, a pravděpodobně ani o tom, že bez ní nemůže žít váš kůň. Co myslíte, je pro koně lepší voda studená nebo teplá? Pijí více v zimě nebo v létě?
Rozkvět by měl čekat i hřebčín v Kladrubech nad Labem, avšak opravy zatím nezačaly... Proč a kdy by se měly skutečně rozjet, objasňuje nynější ředitel hřebčina, Ing. Jiří Jehlička.
Rozkvetli i jezdci, kteří se v Martinicích zúčastnili prvního kola Českého skokového poháru. Kdo vyhrál rámcové soutěže a jak se jmenuje obhájce loňského titulu?
Pokud jste se do Martinic nedostali, ale jednou byste přesto rádi brázdili kolbiště s přehledem, pak nalistujte materiál, který vám poradí, jak zvládnout opracování, parkur a také případné rozeskakování na jedničku! Tedy, na nulu...:-)
Příhodná byla návštěva rodiny Příhodových, která se věnuje koním a dokonce kvůli tomu její členové postavili vlastní areál... Zajeli jsme i za Tomášem Aberlem, jehož sezona začala na výbornou!
Velká národní v Liverpoolu doznala několika změn v bezpečnosti překážek a vězte nebo ne, nakonec se stala kořistí outsidera...
Rozkvetlý je i obdélník Královské andaluské školy jezdeckého umění, kde se nejen koně plemene P.R.E. , ale i jezdci vzdělávají pod dohledem profesionálních trenérů.
Utahujete svém koni nánosník moc, nebo málo? Po přečtení článku o nánosnících i o tom, jestli je jejich význam skutečně takový, jak ukazuje některá literatura, si možná sami budete muset sáhnout na nos – skutečně mluvíte pravdu, když říkáte, že nánosníky nijak moc neutahujete?
Krásná je v květnu nejen květena, ale bude i váš kůň! S naší přípravou na sezonu od návodu na zaplétání po zkrášlení srsti a přípravy na závody... Ať už tam pojedete s kobylkou, hřebcem nebo valachem, budete prostě neodolatení.
A jak z hřebce udělat valacha, to vám ve veterinární poradně objasní MVDr. Mezerová. Jaká jsou úskalí jednotlivých metod a podle čeho zvolit tu správnou, se dozvíte v květnovém čísle. Užijte si květen po boku hřebce nebo valacha, rozhodně ale ne bez květnového Jezdectví!

 

Článek Strana
Kudykam 06
Pavo PJ 07
Společnost 08
VIP čtenář: Jitka Obzinová 09
Speciál: Equitana 10
Galerie vítězů 18
Krátce z regionů 20
Téma: Kůň a voda 22
Fotoudálost: SPČP odstartoval v Martinicích 28
Rozhovor - Ing. Jehlička: Opravy začnou až v létě 32
Tipy na opracování, jízdu i rozeskakování 38
Dance and Jump Stars21 Jezdectví 41
Krátce ze sportu 42
Navštívili jsme: JK Pam, malá horská stáj 46
Navštívili jsme Tomáše Aberla 49
Velká národní: Trojité vítězství slavné "Chase" 50
Dubjaský mejdan v americkém hávu 52
Historie chovu anglického plnokrevníka (Godollhin Arabian II) 54
Chov: Finále pro Holčinu 58
Královská andaluská škola jezdeckého umění 62
Etookénko: Proč si na nás koně neotevírají hubu 66
Já, kůň: Welsh pony 72
Bylinky pro koně 76
Metoda One Brain 77
Příprava na závody: Hurá na cesty! 78
Návod na zaplétání 80
Kastrace hřebce a její komplikace 82
Rob Renirie, kovář Totilase 87
Novinky na trhu 88
Fotoarchiv Stanislava Hošáka 90
Inzerce 92
Kupony 98
Koníček: Vítězové Velikonoční soutěže 02
Koníček: Kristýna Mrzenová, mládí v sedle 04
Koníček: Fotoromán 05
Koníček: Kvíz 13
Koníček: Lead rein pro malé jezdce 14
Koníček: Dopisy 16
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020