Petra Peterková tráví s koňmi čas od malinka a od 12 let se věnuje parkurům. Říká o sobě, že je netrpělivá, veselá a soutěživá. Co má na koních nejradši a jaké jsou její sportovní úspěchy, kterých si cení?

Publikováno: 31.8.2016 6:00:00
Kategorie: Sport
Rubrika: profily jezdců a koní

Posmutnělý poslední prázdninový den vám může prozářit nové, "bronzové" Jezdectví! Jistě jste v létě na slunci nachytali bronz - a "bronzově" září i titulka září! Evropským bronzem se tu totiž chlubí Eva Vavříková, a světe, div se, získala ho v tak obtížné disciplíně, jako je drezura... Se zářivým úsměvem na tváři se představí čerství olympijští šampioni, zářný příklad práce s koněm předvede Bent Branderup, a připomeneme příběh, který dojal svět - hvězda Hannah Francis nikdy nepřestane zářit. Zkrátka nové Jezdectví obsahuje mnoho článků a fotografií na prozáření nejenom dne, ale i celého měsíce. A nakonec důkaz, že můžete zářit i v noci, přinese třeba Marek Klus coby vítěz nočního Ptýrova...

Publikováno: 31.8.2016 1:01:01
Kategorie: Zajímavosti
Rubrika: ochutnávky z Jezdectví

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v září 2016 sledujte s námi v tomto článku. Tento měsíc vyráží vozatajové a vytrvalostní jezdci na mistrovství světa.

Publikováno: 30.8.2016 20:20:00
Rubrika: ostatní

Ve středu 3. srpna proběhlo zasedání Rady České jezdecké federace. Co se projednávalo? Rada se zabývala připomínkám k návrhu změn stanov a například rozhodla, že územní členení ČJF zůstane stejné jako doposud, odborné komise zůstanou poradním orgánem, složení výkonného výboru se rozšíří na 7 členů a oficiálním logem se stane dosavadní marketingové logo s českým a anglickým nápisem. Celý zápis najdete zde.

Publikováno: 30.8.2016 18:00:00

Největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. To je mezinárodní výstava Koně v akci. Na dva dny a pouze jednou v roce vždy o prvním zářijovém víkendu se pardubické závodiště stává světem koní a lidí. Ve dnech 3. – 4. září se tu odehraje už 18. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci, tentokrát s podtitulem Kůň a sport. Aktualizace 29. 8. 15:30 HOD: Dvoudenní výstavy Koně v akci nabízí hned několik šampionátů plemen koní. Předvedou se koně velcí i malí, temperamentní i rozvážní. 16:15 HOD: Soutěžte o rodinnou vstupenku!

Publikováno: 30.8.2016 16:15:00
Kategorie: Volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Český skokový pohár 2016: Plzeň - Finále AT a CJC

Před Velkou cenou proběhly v neděli v Plzni na Českém skokovém poháru dvě tradiční finálová kola Amateur Tour a Czech Junior Cup. V soutěži Amateur Tour zvítězila Petra Miki Civišová v sedle Sunshine 1, Czech Junior Cup ovládla Linda Portychová a Davina M. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 30.8.2016 12:05:00
Rubrika: skoky

Na sklonku roku 2015 byl na oficiálních stránkách FEI zveřejněn kalendář závodů FEI v disciplíně reining, který obsahoval i termín ME FEI pro Juniory a Mladé jezdce a MS FEI pro Seniory. Podmínky účasti – Junioři a Mladí jezdci – jezdci musí být atleti FEI 3* a koně musí být ve věku min. 7 let, Senioři - jezdci musí být atleti FEI 3*, koně musí být ve věku min. 7 let a jezdci musí mít splněnou kvalifikaci – min. dosažené skóre 70 bodů na dvou různých závodech CRI 3*

Autor: Tisková informace, Ing. Klára Šalková
Publikováno: 30.8.2016 9:35:00
Rubrika: reining

Novozélandský všestrannostní jezdec Clarke Johnstone vyrůstal na farmě v Otago. Ve 12 letech jel poprvé se svoji sestrou na vyjížďku na černém poníkovi jménem Tom a od té doby se do ježdění zamiloval. V roce 2008 dokončil studia na místní univerzitě a přesunul se na Severní ostrov, aby se mohl naplno věnovat všestrannosti.

Publikováno: 30.8.2016 6:00:00
Český skokový pohár 2016: Plzeň - Malá cena města Plzně

Poslední den soutěží Českého skokového poháru 2016 v Plzni odstartovala nedělní soutěž do 130 cm na čas - Malá cena města Plzně. V ní zvítězil Jiří Luža s Riverdi-S před Vladimírem Bláhou s Danny 2. Třetí místo obsadil opět Jiří Luža, tentokrát s koněm Benito-S. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 29.8.2016 17:30:00

Oblíbený slovenský areál Hippo Aréna Šamorín u Bratislavy otevřel na začátku května svoje brány pro parkurové příznivce. Po národních závodech bylo na programu dvoutýdenní Spring Classic, poslední květnový týden Danube Cup na úrovni CSI3*, CSIAm-B, CSIYH1* a na konci července CSIO3*. Zářijové závody CSI2* se uskuteční v novém termínu. Více uvnitř.

Publikováno: 29.8.2016 12:30:00

Už máte doma srpnové číslo? Pakliže ne, zbývají vám pouhé dva dny, neboť na stáncích bude jen do úterý 30. srpna! "Umělecké" číslo (protože na obálce je Bent Branderup, opravdový jezdec-umělec) je plné zajímavostí, novinek a informací pro všechny, kdo koňmi žijí... Poslední den prázdnin si pak můžete velmi zpříjemnit společností nového, zářijového, pracovně nazvaného "bronzového" čísla. Pojďte nahlédnout do obsahu srpnového čísla!

Publikováno: 29.8.2016 12:12:12

Seznam vítězů v termínu 26. - 28. srpna 2016. Kdo vyhrál ve Zduchovicích, Plzni, Hradci Králové, Našiměřicích, Olomouci, Skašticích, Slapech u Tábora, Háji ve Slezsku, Páterově a Královicích u Slaného? Průběžně doplňujeme výsledky z dalších závodů! Startky a výsledky najdete na webu ČJF https://prihlasky.cjf.cz/#/zavody/rozpisy.

Publikováno: 29.8.2016 11:30:00
Jihočeská přehlídka chladnokrevných klisen a zkoušky výkonnosti

Dne 26. srpna patřil areál ZH Písek kromě teplokrevných klisen a haflingů také chladnokrevným klisnám. V přehlídce tříletých plemene čmb se komisi nejvíce líbila Běta po Bošar odchovaná Václavem Holubem z Mutic, patřící Romanu Váchovi ze Sepekova. Mezi noričkami zvítězila Schanel po Scheron chovatele Josefa Brože ze Strakonic patřící Eduardu Prexlovi ze Sedlic. Kategorii slezského norika zastupovaly pouze klisny z chovu Jana Loudy z Dublovic a lépe se dařilo ryzce Kara po Brys slezský. Ve zkouškách zvítězila Doris po Gone z chovu Zdeňka Dvořáka z Košic. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 29.8.2016 9:15:00
Kategorie: Chov
Rubrika: chladnokrevníci

Poslední srpnovou neděli byla v Conseq parku Velká Chuchle zahájena druhá polovina letošní metropolitní sezóny. V horkém počasí si cestu na dostihy našly více než čtyři tisícovky diváků.

Publikováno: 29.8.2016 7:00:00
Kategorie: Dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Český skokový pohár 2016: Plzeň - Velká cena

Deváté kolo Českého skokového poháru 2016 v Plzni vyvrcholilo nedělní Velkou cenou. Vítězem se stal Jiří Luža a Zento-S, který jako jediný dokončil základní kolo i finále bez chyby. Na druhém místě dokončil Jiří Papoušek s Jenifer 4 a na třetím pak Rudolf Doležal v sedle Peggy Sue. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 28.8.2016 20:25:00

V červenci a srpnu probíhá ve Wiener Neustadtu čtyřtýdenní série závodů CSI2*, CSIYH1* Summer Circuit. Čtvrtý týden soutěží se koná v termínu od 23. do 28. srpna a na startu nechybí ani čeští jezdci. Průběžné výsledky najdete uvnitř. V sobotu dvakrát zvítězil Kamil Papoušek - nejdříve s šestiletým Chaccitem a poté v Derby (145 cm) se zapůjčenou Philadelphií Michala Kukačky! Třetí skončil O. Zvára a Quimero a 10. Z. Zelinková s Lukasem Ninjou. S pětiletým Cassicem vyhrála i slovenská Sára Štangelová.

Publikováno: 28.8.2016 19:35:00

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v srpnu 2016 sledujte s námi v tomto článku. V srpnu jsou čeští jezdci přihlášeni na mezinárodní závody v pěti disciplínách. Čtvrtý týden závodila Anna Kellnerová na závodech v St. Moritz. Výsledky najdete uvnitř.

Publikováno: 28.8.2016 18:40:00

Český skokový pohár 2016 pokračuje od 26. do 28. srpna Velkou cenou města Plzně a Plzeňského kraje. Uzávěrka přihlášek do závodů je stanovena na úterý 23. 8. do 21 hodin. Aktualizace 17:35 HOD: Neděle: 130 cm - J. Luža a Riverdi-S, 115 cm AT - P. Civišová a Sunshine 1, 120/130 cm CJC - L. Portychová a Davina M.Vítězem Velké ceny Plzně se stal Jiří Luža a Zento-S, který jako jediný dokončil základní kolo i finále bez chyby. Na druhém místě dokončil Jiří Papoušek s Jenifer 4 a na třetím pak Rudolf Doležal v sedle Peggy Sue.

Publikováno: 28.8.2016 17:35:00
Skokové OM Severomoravské oblasti 2016: pátek

Od 26. do 28. srpna probíhá v Olomouci oblastní mistrovství Severomoravské oblasti mladých jezdců, žen a seniorů ve skocích. V pátek byla na programu první kola družstev a mladých jezdců. Foto Zenon Kisza.

Publikováno: 28.8.2016 14:30:00
Český skokový pohár 2016: Plzeň - sobota

Druhým dnem pokračovaly v sobotu v Plzni závody ze seriálu ČSP. Zatím se daří hlavně stáji Schneider, když v hlavní sobotní soutěži obsadili její jezdci Jiří Luža a Jan Štětina první 4 místa. Navíc dokázal Jiří Luža zvítězil v "S" i "L". Stylovou soutěž hodnotil Luboš Kozák, kterému se nejvíce líbil Petr Dajbych v sedle klisny Merry Chrismas. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 28.8.2016 10:30:00