western

V této kategorii najdete zajímavosti z westernové oblasti. Rubriky jsou rozděleny na western, rodeo a parawestern. Informace o reiningu najdete v sekci SPORT. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Extreme Trail Cup 2019 - Quarter ranch Rybárna

Poslední osmé závody a finále Czech Extreme Trail Cupu 2019 proběhlo o víkendu 12. - 13. října na QH Ranch Rybárna ve Vlksicích. Ve finálových soutěžích zvítězili: Mládež - ruka: Andrea Kloudová a Chance, Mládež - sedlo: Ema Bláhová a Rýžovník, Dospělí (15+) - ruka: Jana Vichrová a Baron, Dospělí (15+) - sedlo: Jana Vichrová a Dick Spoonee Bar, Tandem: Jana Vichrová, Dick Spoonee Bar a Baron, Bridleless: Martina Hejduková a First Little Jac. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 26.10.2019 11:00:00
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
Extreme Trail Cup 2019 - Quarter ranch Rybárna

O víkendu 3. - 4. srpna proběhly na Quarter ranch Rybárna ve Vlksicích 5. závody Extreme Trail Cupu a závodů Bez hranic. Mezi startujícími nechyběly ani tři jezdkyně z Německa. Foto Lukáš Krajíček

Publikováno: 7.8.2019 15:00:00
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
Team Roping na farmě Galloway II

Jedinou středoevropskou kvalifikaci v disciplíně TEAM ROPING hostila farma Galloway rodiny Vacíkových v Roupově na jihu Plzeňska. V nové hale se představilo celkem 72 dvojic z pěti států. Chycení telete do lasa za rohy a zadní nohy prováděli lasaři s handicapem 2-5, ale pouze pro dvojici nejlepších se otevře cesta do finále v Las Vegas. Fotogalerii připravila Martina Kůstková

Publikováno: 27.4.2014 17:00:00
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
Team Roping na farmě Galloway

Jedinou středoevropskou kvalifikaci v disciplíně TEAM ROPING hostila farma Galloway rodiny Vacíkových v Roupově na jihu plzeňska. V nové hale se představilo celkem 72 dvojic z pěti států. Chycení telete do lasa za rohy a zadní nohy prováděli lasaři s handicapem 2-5, ale pouze pro dvojici nejlepších se otevře cesta do finále v Las Vegas. Fotogalerii připravila Martina Kůstková

Publikováno: 27.4.2014 8:30:00
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
4. kolo Strabag ProRodeo tour na Halter Valley

Ve dnech 15 - 16. 6. se uskutečnilo na Halter Valley již 4. kolo Strabag ProRodeo tour. Toto kolo se neslo ve znamení lasařských soutěží, takže o podívanou nebyla nouze. Další - již páte - kolo Strabag ProRodeo tour se uskuteční v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně. Fotogalerii připravila M. Batelková.

Autor: jge
Publikováno: 18.6.2013 15:30:00
Kategorie: western
Rubrika: rodeo
První kolo Strabag ProRodeo Tour ve fotogalerii

O víkendu 20.-21. 4. se na ranči Halter Valley v Dnešicích jelo první kolo Strabag ProRodeo Tour. Seriál dobytkářských a rychlostních disciplín se letos pojede po celé ČR a také na Slovensku. Dva dny plné adrenalinu a krásných koní přinesly pro jezdce první body do seriálu ProRodeo. Druhé kolo se pojede na farmě Galloway - Roupov. Fotogalerii připravila Marika Batelková.

Publikováno: 22.4.2013 14:20:00
Kategorie: western
Rubrika: rodeo
Pardubická Vemex Prorodeo Tour ve fotogalerii

V sobotu 18. 8. a vůbec celý víkend bylo na závodišti v Pardubicích veselo. Nejen, že se běhaly dostihy, ale probíhala také Velká pardubická rodinná pouť, trhy a Vemex Prorodeo Tour. Rodeové soutěže se jezdily po celý víkend. Na programu byl kromě oblíbeného Barell Race také například Steer Wrestling, Calf Roping nebo Pole Bending. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 21.8.2012 10:55:11
Kategorie: western
Rubrika: western
Mistrovství WRC 2010 v Koryčanech

Nejen Světové jezdecké hry jsou v popředí zájmu jezdeckých nadšenců. V Koryčanech se od pátku 24. do neděle 26. září sešli příznivci westernu k závěrečnému klání letošní sezóny o tituly Mistra republiky 2010. Podrobnosti a fotografie zaslala Kateřina Dziadková.

Publikováno: 29.9.2010 11:23:30
Kategorie: western
Rubrika: western
Cattle show ve Svojeticích

Ve dnech 29. – 30. května se na ranči El Paso ve Svojeticích u Prahy konaly dvoudenní dobytkářské závody – Cattle show. Vedle Cuttingu byly na programu také další disciplíny jako jsou Ranch Roping, Team Sorting, Cattle Penning, Elit Team Penning či Working Cow Horse. Přinášíme vám aktuálně fotoreportáž mapující především sobotní cuttingovou část. Do červencového Jezdectví pro vás připravujeme z této akce souhrnný článek, ještě dříve se však můžete těšit na video reportáž EquiTV... Opět připomínáme, že milovníci Cuttingu mají od května v našem časopisu pravidelnou rubriku, kterou vřele doporučujeme (v červnovém čísle má dokonce celé dvě strany)!

Publikováno: 1.6.2010 9:38:51
Kategorie: western
Rubrika: western
Westernové závody na Borové

Druhé kolo Borovského poháru, licence WRC a reining ČJF se konaly na Farmě Borové o víkendu 22. - 23. května. Jako rozhodčí pracoval Jaroslav Havlík, ringsteward Zuzana Havlíková a technický delegát Jaroslav Doležán. Eva Mezerová přináší bohatou fotogalerii, výsledky najdete na www.wrc.cz v sekci akce.

Publikováno: 27.5.2010 13:59:13
Kategorie: western
Rubrika: western
All around kurz s Janem Boogaertsem

O víkendu 27. – 28. března proběhl plánovaný westernový all around kurz s NRHA a AQHA rozhodčím a velmi spěšným reiningovým jezdcem Janem Boogaertsem (Belgie). O tomto kurzu připravila příspěvek do květnového Jezdectví Jitka Kynclová. A jelikož se k němu nevešly snímky Gabriely Šidlákové, uveřejňujeme je alespoň v elektronické podobě na internetu.

Publikováno: 6.5.2010 8:00:12
Kategorie: western
Rubrika: western
Cutting na vlastní kůži – fotogalerie

V květnovém čísle Jezdectví najdete první díl z nové pravidelné rubriky o cuttingu. A jelikož by bylo poněkud zvláštní psát o něčem, co si sami nevyzkoušíte, rozhodli jsme se využít nabídky Stone Ranche, zkusit si cutting alespoň „na praporek“. A jelikož se ke článku nevešla více jak jedna fotka, připravili jsme pro vás doplňkovou fotogalerii na internet. Alespoň se tak můžete podrobněji podívat, jak nám to (ne)šlo... :o)

Publikováno: 4.5.2010 15:10:00
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
Setkání s cuttingem na ranči Patriot

V sobotu 17. dubna navštívila naše externí fotografka Věra Marková ranč Patriot v jižních Čechách, který byl hostitelem 1. kola cuttingových závodů pořádaných pod hlavičkou evropské cuttingové organizace Royal Bavarian Cutters a organizace NCHA z USA. „Pro mě to bylo poprvé, kdy jsem shlédla i fotila opravdový závod této disciplíny. Musím říct, že bylo na co koukat a i co fotit. I když jsem jako laik nemohla postřehnou všechny důležité detaily, jednotlivé výkony soutěžících koní a jezdců mě naprosto nadchly. Příjemné bylo i to, že kohokoliv jsem se zeptala, každý byl ochoten poradit a vysvětlit, jaký záběr je nejlepší zachytit, jaká jsou pravidla, proč kůň a jezdec dělá to a to. Navíc atmosféra závodů, kdy je nepsaným předpisem i pro diváky westernové oblečení, vás vtáhne do děje,“ sděluje své dojmy Věra Marková. Pokud vás i prostřednictvím následujících fotografií cutting zaujal, pak vězte, že od květnového čísla se s ním budete na stránkách Jezdectví setkávat v pravidelné rubrice připravované ve spolupráci s CS NCHA a Stone Ranchem.

Publikováno: 23.4.2010 9:05:11
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
Bousovský pohár 2010

V sobotu 10. dubna 2010 pořádala sekce WRC Český ráj závody typu „C“ + JUJU s licencí. Někteří účastníci přijeli už den předem a měli tak možnost posedět na před závodním večerním grilování s přáteli od koní a ze statku Na Tvrzi. Několikaměsíční přípravy vyvrcholily pro 35 startujících dvojic. Díky propagaci akce v regionálních médiích a prostřednictvím informačních letáků doslova na každém rohu v okolí místa pořádání akce přišlo také shlédnout závody k dvěma stům diváků. Kateřina Rybová pro vás připravila reportáž z této akce společně s fotogalerií...

Publikováno: 21.4.2010 8:47:36
Kategorie: western
Rubrika: western
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020