chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Svod hříbat, zapsání klisen a hřebců do ZSSE e.V. - Políkno 2018

V sobotu 11. srpna proběhl v hale v Políkně u Jindřichova Hradce svod hříbat pro plemennou knihu ZSSE e.V. a také zápis klisen a hřebců. Předvedeny byly čtyři klisny s hříbaty a jeden hřebec. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 20.8.2018 15:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Svod hříbat, zapsání klisen a hřebců do ZSSE e.V. - Políkno 2017

V sobotu 23. září proběhl v hale v Políkně u Jindřichova Hradce svod hříbat pro plemennou knihu ZSSE e.V. a také zápis klisen a hřebců. Předvedeny byly čtyři klisny, tři hříbata a sedm hřebců. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 24.9.2017 7:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Svody klisen v západočeské oblasti 2016 - 22. dubna

V pátek 22. dubna pokračovaly svody klisen v Plzeňském kraji. Ing. Jiří Holík navštívil dopoledne Jiřičnou a ing.jan Šíma se věnoval chladnokrevným klisnám na Štíhlově u Javorné. Odpoledne se oba sešli na divácky oblíbeném svodu ve Zdeslavi, kde kromě teplokrevných klisen, welsh coba a shetland pony mohli diváci obdivovat plemenné hřebce z místní připouštěcí stanice. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 23.4.2016 16:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Svody klisen v západočeské oblasti 2016

Od minulého týdne probíhají v západočeské oblasti svody klisen. Nejprve Jiří Holík posuzoval klisny v Karlovarském kraji. Zapsáno jich bylo do PK ČT celkem 10, z toho šest narozených v rámci PK CS, tři v ČT a jedna příslušela k holštýnskému teplokrevníku. Nyní probíhají svody v Plzeňském kraji, kde se kromě teplokrevníků zajisují i ostatní klisny. U rodiny Třísků v Luhově byl pro diváky  navíc předveden hřebec plemene pura raza espaňola a letošní hřebeček po otci Go-On T.S. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 23.4.2016 7:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Svod a výstava klisen plemene ČT na Ptýrově

V pátek 26.6. se konal svod klisen pro PK ČT na Ptýrově. Jiří Holík zapsal celkem 15 klisen, dvanáct jich příslušelo k PK ČT, dvě k PK CS a jedna byla plemene oldenburský skokový kůň. Následovala přehlídka tříletých klisen, které se účastnilo 12 klisen. Zvítězila ryzka Ramana Maharaši po holštýnském hřebci Comero, z matky Rusalka po Ascot. Klisna pochází z chovu ing. Jana Voráčka z Červeného Poříčí a patří Davidu Jirsovi z Kruhů. Druhé místo získala vranka Riosca Star po Rosario, z matky Patrosca-T po Harcos chovu a majetku Bc. Kamily Starečkové z Hovorčovic. Třetí místo obsadila hnědka Gilisca po Gin Fizz, z Palisca po Palisko chovu a majetku Josefa Jermáře z Borovic. Všechny tři klisny si vybojovaly účast v celostátním finále ve Zduchovicích. Fotogalerii připravila Martina Kůstková

Publikováno: 27.6.2015 19:30:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Svody koní ve Štíhlově a Zdeslavi ve fotogalerii

Přinášíme další fotogalerii ze dvou svodů koní, které se konaly ve Zdeslavi a Štíhlově. Na místě byla přítomna Martina Kůstková a zdokumentovala dění.

Publikováno: 25.4.2015 13:45:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Svody klisen v Luhově a Plzni-Černicích ve fotogalerii

Ve čtvrtek 23. 4. pokračovaly v západočeské oblasti zápisy klisen do plemenných knih. Svod pro okres Plzeň-sever pořádala farma Luhov a všechny čtyři posuzované klisny předváděl Jan Tříska. Odpoledne se konal svod klisen v Plzni-Černicích, kam majitelé dovezli tři klisny.  Ve středu se zapisovalo na Karlovarsku a Chebsku, kde bylo v Rosicích a Nebanicích zapsáno dohromady 5 klisen. Dle plemenné příslušnosti byly dvě ze tří importovaných klisen hannoverské a třetí patřila k saskému teplokrevníku. Jedna klisna byla plemene čmb, dvě patřily k cs a 6 k českému teplokrevníku. Další koně zapisovali posuzovatelé přímo u chovatelů. Fotogalerii připravila Martina Kůstková

Publikováno: 25.4.2015 11:30:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Svod klisen v Nebanicích ve fotogalerii

Ve středu 22. dubna proběhl v moderním jezdeckém areálu v Nebanicích nedaleko Chebu svod klisen. Dění zdokumentovala Martina Kůstková

Publikováno: 23.4.2015 16:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
Přehlídka 3letých Ptýrov

Pátek 30. května patřil na Ptýrově klisnám. Konala se zde Oblastní přehlídka tříletých klisen a komise pracovala ve složení Miloslav Perníček, Jan Chýle a Mgr. Petra Svobodová. Vítězkou se stala klisna 3/689 Noemi (o: Amio, m: Noberlina po Colino) chovatelky a majitelky Aleny Srbové z Velvar. Druhé místo obsadila klisna 6/914 Manilla Rouge (o: Manillon Rouge, m: 22/114 Kobra po Carol) chovatelky a majitelky Jany Krčmářové. Na třetím místě skončila klisna 7/641 Roma (o: Amio, m: 8/249 Rusalka po Ascot) chovatelky a majitelky Petry Charvátové. Čtvrté místo patřilo klisně 39/652 Badia (o: Belfast Vasury, m: 41/683 Pedra po Pedro) chovatelky a majitelky Ing. Zuzany Bártové. Páté místo obsadila ryzka 6/920 Šafira (o: Favory, m: 31/832 Štefanie po Faraday) z chovu a v majetku Bohuslava Pauzra. Fotografie Šárka Votavová, Martina Cerhová.

Publikováno: 31.5.2014 20:22:34
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020