chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
ZZV klisen 2019 - Heroutice

V Herouticích se v úterý 17. září uskutečnily ZZV tříletých klisen. Z devíti klisen dosáhla nejlepšího hodnocení (8,15 bodu) klisna 91/370 Luna (Lopez x Limited) majitelky Magdaleny Vackové z Komařic. Foto Petra Zanášková.

Publikováno: 18.9.2019 10:05:00
Kategorie: chov
Zkoušky klisen - Ptýrov 2018

Ve čtvrtek 20. září  se konaly na Ptýrově zkoušky tříletých teplokrevných klisen. Nejvyšší bodové hodnocení 8,7 bodu získala Abu Dhabí po Aristo Z chovu Jana Fialy ze Semic. Na akcelerační program českého teplokrevníka dosáhly ještě tři další klisny.

Publikováno: 21.9.2018 10:00:00
Kategorie: chov
Zářijové zkoušky výkonnosti klisen v Písku

Ve čtvrtek 6. září nabídl ZH Písek pohled na tříleté teplokrevné a chladnokrevné klisny ve zkouškách výkonnosti. Mezi 16 teplokrevnými zvítězila Luna-D z chovu Jaroslava a Radky Domkářových, v majetku Evy Matyšové ze Stádlece. Druhá se umístila  Darnes z chovu Václava Bartoše z Chrástu u Březnice a třetí skončila Valencia chovu Zdeňka Hrnčíře, v majetku Michaely Petrů z Křeče. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 7.9.2018 10:00:00
Kategorie: chov
Jihočeská přehlídka klisen, hříbat a ZZV haflingů Písek 2018

V pátek 3. srpna hostil ZH Písek jihočeskou přehlídku hříbat, tříletých klisen a svod a ZZV haflingů.  Tříleté teplokrevnné klisny si mohly nanečisto vyzkoušet skokovou řadu před zkouškami výkonnosti. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 9.8.2018 7:00:00
Kategorie: chov
Výkonnostní zkoušky tříletých klisen - Dubenec 2016

V úterý 20. 9. 2016 se v areálu JK Tandem Dubenec uskutečnily výkonnostní zkoušky tříletých klisen. Všech 24 zúčastněných klisen zkoušky úspěšně složilo. Komise ve složení L. Kozák, R. Drahota a Ing. R. Klos dokázala při tak vysokém počtu účastníků svou profesionalitu a zvládla nabitý program bez zbytečných prodlev. Nejvyšší známka byla udělena klisně 14/20 Sophia majitele a chovatele MUDr. Josefa Kopečného z Českých Budějovic po otci Sandro Classic z matky po Wishing Luck. Text Ing. Michaela Žáčková, foto Šárka Drahošová.

Publikováno: 23.9.2016 9:10:00
Kategorie: chov
Základní zkoušky výkonnosti tříletých klisen v Dubenci

Ve čtvrtek 24. září se konaly v jihočeském Dubenci Základní zkoušky výkonnosti klisen pod sedlem. Účastnilo se 20 klisen. Zkoušky všechny úspěšně absolvovaly a 8 z nich získalo bodové ohodnocení do akceleračního programu. Komise pracovala ve složení Ing. Hana Civišová, Miloslav Perníček a Jiří Holík. Vítězkou se stala klisna Odeta W se známkou 8,32 bodu majitelky Inky Vonešové. Otcem klisny je Grand Step Koláček a matka po Silvio II. Foto Hana Kočová

Publikováno: 6.10.2015 18:35:00
Kategorie: chov
Základní zkoušky výkonnosti tříletých klisen - Nebanice

Deset klisen připravili majitelé k výkonnostním zkouškám tříletých v Nebanicích na Chebsku dne 25. září. Tři klisny dělaly zkoušky v rámci PK cs a zbývajících sedm v čt. Nejlépe hodnocenou klisnou byla s 8,81 body bělka Kukuči po Curier Carilex chovu Ing. Marcely Šímové. Druhá se umístila Pausy po Normen s 8,63 body chovu a majetku JŠ Mariánské Lázně. Třetí místo získala Sparta po Norman s 8,59 body chovu Evy Šimáčkové. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 26.9.2015 7:00:00
Kategorie: chov
Zkoušky a výstava tříletých chladnokrevných klisen

Sobota 18. 7. patřila ve Filipově Hoře na Domažlicku oblastní výstavě a zkouškám výkonnosti tříletých chladnokrevných klisen. V krásné přírodě uprostřed lesů a luk  připravili Josef Rajšl s dcerou Janou a Janem Randou opět zdařilou akci, kterou ukončilo večerní posezení s živou hudbou. Na výstavu a zkoušky dovezli majitelé 7 klisen. Ve zkouškách výkonnosti uspělo šest klisen, které získaly hodnocení 8,15 - 7,44 bodu. S nejlepším výsledkem dokončila norička Viky po Direkt chovatele a majitele Matouše Dufka z Pasečnice. Druhá se umístila Slovakia S po brynet v majetku Jitky Bretové a třetí Sparta S po Brynet v majetku Hany Vykypělové. Fotogalerii připravila Martina Kůstková

Publikováno: 18.7.2015 19:08:13
Kategorie: chov
Zářijové zkoušky klisen v Nebanicích

V pondělí 23. září pořádal SCHKZČ výkonnostní zkoušky tříletých teplokrevných klisen v Nebanicích na Chebsku. K druhému termínu majitelé dovezli 11 klisen. Všechny požadavky zkoušek splnily a umístily se v rozmezí 7,08-8,30 bodu. Zvítězila bělka Caira po Curier Carilex s Václavem Žižkou. Její otec Curier dosáhl ve skákání stupně T, matka Medea skákala pod Martinem Šímou parkury úrovně S. Sama už dala potomstvo na úrovni ST (Phébe).

Publikováno: 25.9.2013 19:26:39
Kategorie: chov
Šampionát skákání ve volnosti 2013

Dne 23. března se konal v Herouticích už devátý ročník Šampionátu skákání ve volnosti čtyřletých klisen plemene český teplokrevník. Zúčastnilo se ho 20 nejlepších klisen, kvalifikovavných v oblastních kolech. Zvítězila ryzka Holčina po otci Aristo Z narozená u Otakara Vondrouše, v majetku Jitky Polákové z Dolní Lukavice. Druhá se umístila Nicole po Le Patron z chovu a majetku Milana Kůly ze Šťáhlavic a třetí Lee-E po hřebci Lancelot patřící Haně Mlčouškové z Chvalkovic. Fotogalerii přináší Martina Kůstková.

Publikováno: 24.3.2013 13:40:51
Kategorie: chov
Fotogalerie: ZZVK v Dubenci 20. 9.

Zkoušek výkonnosti teplokrevných klisen v Dubenci se dne 20. 9. zúčastnilo 18 klisen, přičemž jedna ze zdravotní indispozice nedokončila. Nejlepší hodnocení (8,4) získaly klisny Polly (po Poldori) a Janne (po Lancelot). Fotogalerii připravila Hana Kočová.

Autor: jge
Publikováno: 26.9.2012 11:00:00
Kategorie: chov
Fotogalerie: Zkoušky výkonnosti klisen v Trnové u Plzně

V jezdeckém areálu v Trnové u Plzně se 5. 9. konaly zkoušky výkonnosti tříletých teplokrevných klisen. Na místě byla také Martina Kůstková a připravila pro vás tuto fotogalerii.

Publikováno: 6.9.2012 15:00:00
Kategorie: chov
Výkonnostní zkoušky v Trnové ve fotogalerii Martiny Kůstkové

Sedmého září proběhl na západě Čech druhý termín zkoušek výkonnosti tříletých teplokrevných klisen. Ten se konal ve sportovním areálu Ing. Petra Dajbycha v Trnové Vískách nedaleko Plzně. K samotným sedlovým zkouškám majitelé připravili 17 adeptek, dvě patřily k zahraničním plemenným knihám, dvě ke slovenskému a ostatní k českému teplokrevníku. Všechny klisny absolvovaly zkoušky úspěšně a seřadily se v rozmezí 7,25 až 8,88 bodu. Tři z nich dosáhly akceleračního programu ČT.

Publikováno: 8.9.2011 10:49:37
Kategorie: chov
Písecké zkoušky výkonnosti tříletých klisen ve fotogalerii

V sobotu 26. srpna se v Zemském hřebčinci v Písku uskutečnily zkoušky výkonnosti tříletých klisen. Stejně jako celý týden i v pátek panovala tropická vedra a tak čekal všechny nelehký úkol, vypořádat se s teplotami přesahující 30 °C. Komisi ve složení: Ing. Karel Havelka, Luboš Kozák a MVDr. Pavel Sedláček, bylo předvedeno celkem 21 klisen. Potomstvem nejvíce zastoupení byli hřebci Limited (5) a Quick Lauro Z (3). Po absolvování skoků ve volnosti se dění přesunulo z haly na venkovní kolbiště, kde následovala drezurní zkouška a skoková zkouška pod sedlem. Nejlépe ohodnoceny byly klisna Sofa, jejímž majitelem i chovatelem je ZH Písek po hřebci Faust Z a klisna M-Rockina-Ch II po Rock´n´ Roll v chovu a majetku 1. zemědělské a. s., Chorušice. Obě dosáhly v konečném součtu na hodnocení 8,5 bodů. Spolu s nimi dosáhlo hodnocení vyššího než 8 bodů a tím si zajistilo zařazení do akceleračního programu dalších 6 klisen. Dvě klisny zkoušky neudělaly. Fotogalerii připravila Lucie Sikorová.

Publikováno: 27.8.2011 19:08:28
Kategorie: chov
Drezurní klisna Ori boduje i v chovu

Druhý termín zkoušek výkonnosti tříletých teplokrevných klisen pořádal Svaz chovatelů koní západní Čechy ve středu 2. září. Místem konání se stal jezdecký areál ing. Petra Dajbycha v Trnové-Vískách, nacházející se v okrese Plzeň-sever. Komise pracovala stejně jako u prvního termínu na Štekrově mlýně ve složení: Ing. Jan Šíma, Ing. Miloslav Mentlík a Eva Hlaváčková. Ke zkouškám majitelé připravily devět klisen. Více podrobností přináší ve svém článku Martina Kůstková, který doplňujeme fotogalerií.

Publikováno: 3.9.2009 1:53:16
Kategorie: chov
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020