volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>
Den starokladrubského koně 2018

V sobotu 26. 5. 2018 navštívilo Den starokladrubského koně v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem 4000 návštěvníků. Oslava starokladrubského koně proběhla pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka, ministra kultury Ilji Šmída a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického v souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku Československa. Foto Magdalena Straková.

Publikováno: 28.5.2018 19:50:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Den starokladrubského koně 2017

V sobotu 27. května se v areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem uskutečnila akce Den starokladrubského koně spojená s večerní Muzejní nocí. Celkem přišlo na 2300 návštěvníků. Mezi příjezdem Marie Terezie a dechberoucím předvedením čtrnáctispřeží v podání Jiřího Nesvačila bylo k vidění dalších patnáct vystoupení, do kterého se zapojilo více jak sto koní. Foto Magdaléna Straková.

Publikováno: 28.5.2017 11:50:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Koně v akci 2016

O víkendu 3. - 4. září proběhla na pardubickém závodišti tradiční mezinárodní výstava Koně v akci, tentokrát s podtitulem Kůň a sport. Osmnáctý ročník přilákal na pardubické závodiště na šest tisíc návštěvníků, kteří viděli rozmanitý program, do kterého se zapojilo na 450 koní. Foto Jiří Bělohlav.

Publikováno: 5.9.2016 14:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Den starokladrubského koně 2016

Národní hřebčín Kladruby nad Labem na začátku sezóny 2016 otevřel veřejnosti svůj areál v Kladrubech nad Labem. V sobotu 28. 5. 2016 připravil slavnostní program pod názvem Den starokladrubského koně, který byl nejen oslavou unikátního českého plemene, ale také připomenutím dokončení výjimečné rekonstrukce. Foto Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 29.5.2016 12:50:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Slavnostní Chovatelský den u příležitosti 70 let hřebčína Slatiňany

V sobotu 27. června se v zámeckém parku hřebčína Slatiňany konal Chovatelský den, který byl připravován speciálně u příležitosti 70. výročí začátku chovu starokladrubského vraníka. Diváci mohli vidět ukázku výcviku Jizdního oddílu Městské policie Pardubice, čtverylku starokladrubských hřebců, ukázku Jump and drive, voltiž, šestispřeží pod vedením Radka Nesvačila a mnoho dalšího. Foto Šárka Veinhauerová

Publikováno: 30.6.2015 9:48:29
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Fotogalerie z generální zkoušky - oslava 70. výročí hřebčína Slatiňany

Ve čtvrtek 25. června proběhla v zámeckém parku ve Slatiňanech generální zkouška na Chovatelský den u příležitosti oslav 70. výročí hřebčína Slatiňany. Pro návštěvníky byl na Chovatelský dne připraven bohatý program a prohlídka hřebčína s výkladem průvodce.

Publikováno: 29.6.2015 19:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Dětský jezdecký den v Jihlavě

Dne 8. května proběhl v areálu JK Niss dětský jezdecký den. Během celého dne probíhaly soutěže dětí a koní a jelikož počasí přálo, napočítali zde téměř 180 startů. Děti si mohly vybrat celkem z 9 soutěží, od jízdy zručnosti přes soutěž mladý vystavovatel až po nižší parkury. A aby toho nebylo málo, byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, například skákací hrad nebo ukázka výcviku vojenských psů. Fotogalerii připravila Petra Zanášková

Publikováno: 12.5.2015 13:30:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
VI. Formanský den v Hunčicích

V sobotu 5. července se v Hunčicích konal VI. Formanský den. K vidění byly soutěže chlanokrevníků, ovladatelnost v kládě, formanská jízda, těžký tah a mnoho dalších zajímavých představení. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 10.7.2014 9:02:35
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Fotogalerie: Jezdecké hry ve Slavonicích 19. 8.

V neděli 19. srpna se konaly ve Slavonicích Jezdecké hry určené především začínajícím jezdcům z řad dětí a mládeže. Děti si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti, křížkový parkur nebo parkury o výšce 60 a 80 cm. Fotogalerii připravil Lukáš Krajíček.

Publikováno: 21.8.2012 11:37:14
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Den otevřených dveří v Topolčiankách zahájil sezonu

V úterý 1. 5. se sešli milovníci koní na již XII. ročníku Dne otevřených dveří  v Národním hřebčíně v Topolčiankách. Slavnostně tak byla otevřena nová jezdecká, turistická a chovatelská sezona 2012. Fotogalerii připravila Milina Strihovská.

Publikováno: 3.5.2012 21:30:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Den koně Na Podkově 2011 ve fotogalerii

Jezdecký klub Mělník uspořádal 15. května v JA Na podkově Den koně.  Na programu byla přehlídka koní chovatelů Španělského jezdeckého koně, přehlídka koní chovatelů z oblasti a také vystoupení Václava Vydry. Nechybělo ani tradiční Mistrovství v parkurovém skákání bez otěží, vozatajský parkur a další ukázky. Celé dění zachytila svým objektivem Kateřina Návojová.

Publikováno: 23.5.2011 16:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Slavnostní zahájení turistické sezony 2011 v NH Kladruby nad Labem

V pátek 1. 4. byla pro návštěvníky Národního hřebčína Kladruby nad Labem slavnostně zahájena turistická sezona 2011. Ve 14 hodin Ing. Karel Dvořák oficiálně přivítal první obdivovatele starokladrubských koní a speciální program na nádvoří zahájila přehlídka pěti plemenných hřebců. Dáma v sedle Zdena Urbanová připravila divákům drezurní vystoupení s běloušem Rudolfo Curiosa V. Velký úspěch měla přehlídka čtyř klisen s hříbaty. Nejen děti, ale i dospělí diváci tak měli možnost strávit nevšední chvíle v bezprostřední blízkosti hříbat starých jen pár měsíců. Starokladrubští koně reprezentují Národní hřebčín především v soutěžích spřežení a v kočárech při různých ceremoniálech. Proto pořadatelé nemohli opomenout představit tyto nádherné a elegantní koně v zápřeži. Tuto část programu zahájil Jakub Hlávka s jednospřežím. Následoval také tandem s Romanem Vyskočilem, dvojspřeží s Vlastimilem Pavlasem a třešinkou na dortu bylo čtyřspřeží Jiřího Nesvačila ml. Fotogalerii pro vás připravila Šárka Bělohlavová.

Publikováno: 3.4.2011 16:40:32
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Velký jezdecký den v Kladrubech viděly tisíce návštěvníků

V sobotu 26. června se v Kladrubech nad Labem uskutečnil po dvou letech Velký jezdecký den. V dopoledních hodinách probíhaly na nádvoří hřebčína chovatelské ukázky a od 13 hodin začal na závodišti hlavní program, který trval bezmála 4 hodiny. Přihlíželo mu odhadem přes dva tisíce diváků. Ti museli být spokojeni nejen s rozmanitým programem, ale i s téměř ideálním počasím, jež vydrželo až do samého závěru. Pokud jste v Kladrubech nebyli, nebo si jen chcete připomenout nejdůležitější okamžiky celého dne, pak máme pro vás nyní bohatou fotogalerii s desítkami snímků (celkem 85). Další doposud nepublikované fotografie najdete s podrobnějším komentářem v srpnovém Jezdectví, které vyjde na konci července...

Publikováno: 28.6.2010 11:18:04
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Den koní na Farmě Bulovka

V sobotu 29. května uspořádala rodina Zadákových Den koní na farmě Bulovka na Frýdlantsku. Dlouhodobě se věnují chovu chladnokrevníků – noriků a ČMB, proto se představili především se svými svěřenci. Nechyběla však ani další plemena a také výborné vystoupení hostů, včetně členů skupiny Caballos. Naše externí redaktorka Renáta Kolářová pro vás připravila z průběhu akce zajímavou fotoreportáž...

Publikováno: 3.6.2010 7:53:45
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Den koní v Akademickém klubu ČZU

Květen s sebou přináší oblíbené akce všech milovníků koní bez rozdílu vyznání, tedy Dny koní. Pojďte se s námi a Ivanou Valešovou podívat na Prahu 6, do Akademického jezdeckého klubu České zemědělské univerzity. Prvomájového Dne koní se tu účastnili všichni jezdci a všichni koně - tedy 35 dvounožců a 13 čtyřnožců. Koná se ve vašem klubu také Den koní a chcete se pochlubit, jak jste ho zvládli? Pošlete nám fotografie, rádi je zveřejníme. 

Publikováno: 11.5.2010 15:48:11
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020