volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Co se do Jezdectví nevešlo - Navštívili jsme

V dubnovém Jezdectví jsme spolu s fotografkou Magdalénou Strakovou navštívili takovou malou domácí stájičku... Samozřejmě v ní nechybí základní vybavení jako je jezdecká hala, solárium, pračka na deky nebo kruhová jízdárna, navíc z verandy je vidět přímo do stájí. Další informace najdete v časopisu, nyní přinášíme fotografie, které se do něj již nevešly.

Publikováno: 31.3.2012 11:07:28
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo - Čapí hnízdo

Březnové Jezdectví přineslo zprávu o významném architektonickém ocenění stavby Čapí hnízdo. Bohužel se nám do časopisu nevešlo více fotografií této futuristické stavby spjaté s koňmi, takže je přinášímě v této rubrice.

Publikováno: 24.3.2012 6:49:55
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo - Návštěva jezdecké školičky

Únorové Jezdectví má ne jednu, ale hned dvě přílohy. Tou netradiční je Pavo Pohár Jezdectví 2011, druhou, tradiční, oblíbený dětský Koníček. A právě do něj se nevešly všechny fotografie Magdalény Strakové z jezdecké školičky v Měšicích. Pojďte tedy s námi zadními vrátky nejen za poníky, ale i za dalšími zvířátky...

Publikováno: 11.2.2012 6:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo - B. Tomanová v novém

V lednovém Jezdectví jste se dozvěděli vše o novém areálu, do něhož se se svými koňmi přestěhovala úřadující mistryně ČR v kategorii mladých jezdců Barbora Tomanová. Ne všechny fotografie se do časopisu vešly, takže mají zákonitě místo v této rubrice. Asi již podle prvních záběrů poznáte, že je fotila Magdaléna Straková. Snad nám aktéři prominou mírně odlehčené popisky...

Publikováno: 14.1.2012 7:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo: Pardubická výstava

Říjnové Jezdectví samozřejmě nezapomnělo ani na tradiční pardubickou výstavu, ta se v letošním roce konala ve znamení dvacátého výročí Visegrádské čtyřky a její motto znělo 4 země - 1 vášeň. Pojďte nahlédnout do galerie padesáti fotografií Magdalény Strakové, které se již bohužel do říjnového čísla nevešly.

Publikováno: 22.10.2011 9:00:31
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo - Skoková série

Ojedinělou sérii fotografií zachycující kuriózní skok nám po ČP Velké ceně Litomyšle zaslala Alena Šreflová. Je na ní zachycen jezdec Sergej Motygin s klisnou Zoe de Liebri Z při překonávání jednoho ze skoků tohoto parkuru. Nutno podotknout, že i přes tuto kolizi, ztrátu podkovy, třmenu i pootočení sedla zůstalo na kontě dvojice pouze 12 trestných bodů (dvouhvězdové ST). Nezapomeňte, že v červencovém časopisu jsme událostem v českém skokovém sportu věnovali celých šest stran.

Publikováno: 23.7.2011 10:53:32
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo - Matýsek a Viki

Starokladrubský kůň je naší národní pýchou a tak je celkem logické, že je jedním z prvních plemen zařazených do rubriky Já, kůň. Jen bylo nutné počkat na lepší počasí, abychom mohli zajímavý text Zdeny Dykové a Ing. Jiřího Machka doplnit kvalitním fotografickým materiálem Magdalény Strakové. V červencovém časopisu se tedy dozvíte, co za pouhých devět let života stihl vranný Matýsek, jestli mlsá pečivo nebo koho si tento chovatelsky velmi cenný vraník oblíbil. O bílém Viktorovi toho naši autoři prozradí ještě více, aktivně se totiž věnuje i sportu a docílil mnoha úspěchů. Že se vám zdají jejich jména na kladrubáky trošku podivná? Ano, jedná se o přezdívky, ale to všechno si přečtete na stránkách časopisu. Je však jasné, že fotografie se všechny k článku vejít nemohly, proto přikládáme ještě další krásné kousky.

 

Publikováno: 9.7.2011 8:00:47
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020