sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Květnový reining v Kozlovicích ve fotogalerii

O víkendu 7. - 8. května probíhaly na ranči Paint horse v Kozlovicích už tradiční reiningové závody, na kterých si jezdci mohli plnit kvalifikace na Mistrovství ČR. Závody rozhodovali Jaroslav Doležán a Sylvia Katschker (Rakousko). Jezdci podávali na kvalitní a vyrovnané výkony.  Reining mládeže v sobotu i neděli s přehledem vyhrála Kristýna Kleiblová s hřebcem Whizard Black Jac, stejně tak se dařilo i Milanu Orlovi s klisnou Oh That Whiz ve třídě amatér a Marianu Štihlovi s Peerless Squeak v reiningu futurity. V reiningu junior se v soboutu dařilo Karlu Barotkovi s Custom Rooster, v neděli pak Marianu Štihlovi s SK Shiner Legend. Nejlepší výkony předvedli jezdci v reiningu senior, v sobotu vyhrál Hynek Fister s Gee Ronnie Mo (score 143), v neděli Pavel Orel s Oh That Whiz (144,5). Fotografie do galerie přinesla Kateřina Dziadková.

Publikováno: 11.5.2011 17:37:26
Kategorie: sport
Rubrika: reining
MČR v reiningu 2010 objektivem Kateřiny Dziadkové

Již od nás jistě víte, že ve dnech 14. – 15. srpna proběhlo ve Svojeticích u Prahy Mistrovství ČR v reiningu, jeho výsledky jsme vám přinesli aktuálně začátkem týdne. Naše spolupracovnice Kateřina Dziadková pro vás připravila bohatou fotogalerii, která je současně takovou „malou“ upoutávkou na podrobnou reportáž v zářijovém čísle Jezdectví (vychází 26. srpna) doplněnou o řadu komentářů přímých účastníků závodů...

Publikováno: 20.8.2010 10:03:55
Kategorie: sport
Rubrika: reining
CRI* 2010 Kozlovice pro Pavla Orla

Celkem šest dvojic se zúčastnilo letošního CRI* v Kozlovicích. Polsko reprezentovali Bogdan Czarnik se dvěmi koňmi a Roland König, který potřeboval, stejně jako domácí Klára Šalková zajet score 68 bodů pro získání kvalifikace na WEG 2010. Favority soutěže byli Tomáš Martínek a Pavel Orel. Tomáši Martínkovi však Holi Jac Daniels při přeskoku vykopl a 5ti bodová ztráta jej odsunula až na 6. místo. Nevedlo se ani Kláře Šalkové, které chybělo 0,5 bodu do nezbytného score 68. Vítězem se stal Pavel Orel s hřebcem Mia Shiner s výsledným score 71,5 bodu. Více informací o CRI* si můžete přečíst v červencovém Jezdectví. Fotogalerii pro vás připravila Kateřina Dziadková.

Publikováno: 8.6.2010 12:00:05
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Kozlovický reining ve fotogalerii

Ve dnech 1. a 2. května proběhl na Kozlovickém ranči reiningový víkend firmy Schaumann s.r.o. Nejúspěšnějším jezdcem závodů byla bezesporu Tamara Korešová s valachem Peppy Bright Star, která vyhrála hned tři soutěže. Neméně se dařilo i Pavlu Orlovi, který v reiningu junior nenašel přemožitele. V Kozlovicích se v reiningu se i mnoho nových tváří, po mnoha letech mohli také příznivci westernu spatřit Milušku a Jaromíra Tomčíkovi v sedle, nikoliv v pozici rozhodčích. Celkové výsledky naleznete pod článkem. Kateřina Dziadková pro vás též připravila zajímavou fotogalerii…

Publikováno: 10.5.2010 8:50:38
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Tomáš Martínek jedenáctý v Evropě!

Mistrovství Evropy v reiningu, které se uskutečnilo uplynulý víkend, bylo pro český tým zatím nejúspěšnějším reprezentačním výjezdem. V juniorech zajel Dominik Golminc v prvním kole výbornou jízdu a postoupil do finále, stejně jako oba mladí jezdci Jonáš Bujnoch a Ondřej Slamjak. I když se pak ve finále nevyhnuli chybám, je konečné 14. místo Jonáše velkým úspěchem. V kategorii dospělých postoupili do finále Tomáš Martínek a Hynek Machalík a ve finále zajeli životní jízdy. Hynek Machalík s Whizard Black Jacem dosáhl score 217,5 bodu, což znamenalo 14. místo, Tomáš Martínek s Holi Jac Daniels získal 219 bodů a celkově 11. místo. Mistrem Evropy se stala německá jezdkyně Nina Lill. Z průběhu šampionátu vám přinášíme podrobnou fotogalerii Kateřiny Dziadkové, která pro vás připravuje také reportáž do tištěného Jezdectví...

Publikováno: 14.10.2009 1:31:31
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Mistrovství Evropy v reiningu 2009 s rekordní sestavou Čechů

Již příští víkend (8. - 11. října 2009) se v německém Kreuthu koná Mistrovství Evropy FEI v reiningu. Český tým reinerů se připravuje v rekordně početné sestavě, protože letos poprvé je ME vypsáno i pro juniory a mladé jezdce. ME se zúčastní celkem 13 národů. V soutěži družstev se utká 8 seniorských týmů, 5 týmů mládeže a 4 týmy mladých jezdců. Český tým vám představujeme ve fotogalerii Kateřiny Dziadkové. Pod článkem najdete i časový harmonogram. Ve čtvrtek proběhne veterinární přejímka, v pátek 9. 10. se od 11 hodin pojedou jízdy družstev, v neděli pak finále jednotlivců. Současně bude v Kreuthu probíhat i NRHA Breeders Futurity, jehož finále se pojede o týden později. Rozhodovat budou François Zurcher (SUI), Fabrikant Yaron (ISR), Jeff Delaet (BEL), Sylvia Katschker (AUT) a George Maschalani (GER)...

Publikováno: 3.10.2009 10:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Kozlovický NRHA Uniga Czech Cup ve fotogalerii

Poslední beskydské reiningové závody se konaly v sobotu 12. 9 . se v Kozlovicích. Do šestého kola reiningového seriálu NRHA Uniga Czech Cup se přihlásilo 59 dvojic jezdců a koní. Jezdci se představili celkem v 8 třídách a přestože se kvapem blíží konec sezóny, mohli jsme zde vidět i nové tváře. Velmi dobře si v reiningu mládeže vedla Barbora Julinová, která poprvé předváděla v NRHA soužěžích klisnu Ima Dancin Dun It a pro tým ranče Lucky Valley v sobotu získala už třetí vítězství. O další dvě se postarali Karel Barotek s Remedy Moonshine v Limited Open a Monika Julinová se Smart Reminic Chic v Limited Non Pro. Dobrou formu předvedl i hřebec Petry Hoferkové Mia Shiner. Se svou majitelkou vyhrál třídu SBH 5&under a s Pavlem Orlem pak hlavní soutěž Pewter Bronze Trophy Open. Vítězem třídy Non Pro se stala Helena Týralová a její valach AP Colonel San Chico.  Jonáš Bujnoch ladil formu na ME v reiningu se zapůjčenou klisnou Peppy Gun Rose a vyhráli třídu Rookie, ve  třídě nejmladších účastníků Youth 13&under si nejlépe vedla Brenda Lesniczáková s NA Smartin Daughter. Nechte se pozvat na tyto závody alespoň zpětně prostřednictvím fotogalerie Kateřiny Dziadkové.

Publikováno: 17.9.2009 11:55:00
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Mistrovství České republiky v reiningu 2009 ve fotogalerii

Ve dnech 15. – 16. srpna se na Ranči Kozlovice konalo mistrovství České republiky v reiningu. Na programu byly soutěže pro mládež, juniory, amatéry a seniory, resp. soutěž družstev. Z našeho aktuálního zpravodajství již jistě víte, že mistry České republiky se stali: reining futurity – Hynek Fister, reining junior – Pavel Orel, reining amatér – Helena Týralová a reining senior – Tomáš Martínek. V soutěži družstev zvítězila severní Morava IV ve složení Eva Nováčková, Pavel Orel, Jonáš Bujnoch, Václav Orlita. Naše spolupracovnice Kateřina Dziadková pro vás nyní připravila bohatou fotogalerii (viz odkaz z nadpisu). Její podrobnější textovou reportáž s dalšími (doposud neuveřejněnými) snímky najdete v zářijovém Jezdectví, které vychází ve čtvrtek 27. srpna.

Publikováno: 22.8.2009 10:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Kozlovické CRI* 2009 vyhrála Klára Šalková

Tento víkend se v Kozlovicích koná série reiningových závodů, které začaly pátečním CRI*. V něm startovalo pouze šest účastníků, mezi nimiž byla jediná žena – Klára Šalková. Ta dostala od mužských kolegů možnost vylosování startovního pořadí jako první a vytáhla si jedničku. To ještě netušila, že se jí stane osudovou a bude jí mít připsanou u svého jména i ve výsledkové listině. Se Smart Chiconitou získala celkem 140 bodů, což již nikdo další nepřekonal. Druhé místo obsadil Tomasz Turkowski s Jacs Smart Command z Polska (136 b.) a třetí dokončil náš Lukáš Jirák se SR Sweet N Low, který na polského jezdce ztrácel pouze půl bodu. Na dalších místech se umístili Radan Jirák s Percy Hollywod (129,5 b.), Bogdan Czarnik s Topc Golden Mr. Right z Polska (129 b.) a Španěl Francesc Cueto s A Real HillBilly (127,5 b.). Společně s Jiřím Gebauerem jsme pro vás připravili fotoreportáž z této akce.

Publikováno: 25.7.2009 5:48:57
Kategorie: sport
Rubrika: reining
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020