sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Skokové závody v Políkně - duben 2018

První letošní skokové závody v jezdeckém areálu v Políkně u Jindřichova Hradce proběhly v neděli 8. dubna. Na programu byly soutěže ZM, Z, ZL a L*. Nejvyšší soutěž vyhrál Václav Horký s klisnou Tashita. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 10.4.2018 15:45:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Dubnové soustředění s Patrikem Majherem - Políkno 2018

Ve dnech 6. a 7. dubna proběhlo v Políkně u Jindřichova Hradce poslední letošní skokové soustředění se slovenským reprezentantem Patrikem Majherem. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 10.4.2018 7:00:00
Dubnové skokové závody v Klatovech

V Plzeňské oblasti začala sportovní sezona na otevřených kolbištích v Klatovech dne 7.4. Závodilo se v soutěžích Z-L.  V úvodní stupňované obtížnosti do 100cm bylo k vidění 7 potomků hřebce Guidam Sohn. O den později hostily Klatovy ještě závody pro hobby jezdce. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 9.4.2018 7:00:00
IV. ročník Velikonočních závodů v Kněžičkách

V sobotu 31. března uspořádal Hřebčín Kněžičky již 4. ročník Velikonočních skokových závodů, kterou byly také součástí nově vzniklého Seriálu Pivovar Záhora 2018. Jezdci závodili ve dvou hobby soutěžích 70 a 80 cm a oficiálních soutěžích 90 - 110 cm. Zvítězili: 90 cm - Z. Horáková a Emilka, 100 cm - D. Kricnarová a Palis 1, 110 cm - Z. Sláma a Liquvik Mat.

Publikováno: 1.4.2018 13:14:00
Březnové skokové závody v Hradištku u Sadské 2018

V sobotu 10. března se uskutečnily v Hradištku u Sadské skokové závody. Na programu byly soutěže pro pony ZP a ZLP následované soutěžemi od 100 cm do 125 cm. Zvítězili: ZP - T. Peterková a Terano, ZLP - P. Pařenicová a Maximus 2, 100 cm - N. Gromošová a Paris 12, 100 cm - K. Motyčková a Monroe H, 110 cm - D. Vegrichtová a Laurus 1, 115 cm - K. Návojová a Terezka 1, 125 cm - J. Štětina a Zento-S. Foto Lenka Šilhová.

Publikováno: 26.3.2018 17:50:00
Březnové soustředění s Jaroslavem Hatlou v Políkně

O víkendu 17. - 18. března proběhlo v jezdeckém areálu v Políkně u Jindřichova Hradce další ze série skokových soustředění s Jaroslavem Hatlou. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 21.3.2018 7:00:00
Skokové soustředění s Patrikem Majherem - únor 2018

První únorový víkend proběhlo v jezdeckém areálu v Políkně u Jindřichova Hradce první letošní skokové soustředění se slovenským reprezentantem Patrikem Majherem. Další soustředění zde stáj Kateřina Zigová bude pořádat v březnu a dubnu. Dubnové soustředění bude jako minulý rok zakončeno skokovými závody. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 13.2.2018 10:15:00
Lednové soustředění s Jaroslavem Hatlou v Políkně

O víkendu 20. - 21. ledna proběhlo v Políkně první letošní soustředění s Jaroslavem Hatlou. Sobota patřila hlavně drezurní přípravě, v neděli se pak účastníci věnovali skokové gymnastice. V plánu jsou ještě soustředění s Jaroslavem Hatlou v únoru a březnu. Foto Lukáš Krajíček

Publikováno: 25.1.2018 10:30:00
Listopadové soustředění s Alešem Opatrným - Všetice

Ve dnech 17. - 19. listopadu uspořádala Středočeská oblasti ve Všeticích soustředění ve skocích pro děti a juniory s Alešem Opatrným. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 19.12.2017 7:00:00
MVČO Suchá 2017

O víkendu na přelomu září a října se v Suché u Litomyšle v areálu Jiřího Skřivana konaly jezdecké závody a současně MVČO pony, mladých jezdců, žen, seniorů a družstev. Za víkend proběhlo celkem třináct soutěží a již jsou známa jména oblastních mistrů v jednotlivých kategoriích. Zvítězili: družstva: Junior Lions, ženy: T. Veselá, ml. jezdci: K. Málková, senioři: Z. Strádal, pony: E. Petrusová, V. Regnard. Foto Michaela Javůrková.

Publikováno: 5.10.2017 10:10:10
Podzimní skokové oblastní mistrovství v Dubenci 2017

V sobotu 30. září proběhlo v Dubenci oblastní skokové mistrovství v kategorii pony, dětí a družstev. Zvítězili: pony jezdci 8-10 let - M. Podešvová a Brilliant-Tereza, pony jezdci 11-13 let - K. Dvořáková a Lucky Aia, pony jezdci 14-16 let - J. Táboříková a Maybe the Best, OM děti na velkých koních - B. Pártlová a Valencia 3, OM družstev - Falea (J. Táboříková, P. Civišová, H. Civišová, M. Šrámková). Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 2.10.2017 18:40:00
Oldřichovské derby 2017

Devátý ročník Oldřichovského derby hostil areál ing. Milana Pěchoučka v sobotu 30.9. Hlavní výhru čtyřletého valacha po Im Special de Muze získal Othmar Staehli ze Švýcarska, nejrychlejší jízdou na parkuru a následném crossu. Součástí závodů bylo také vyhodnocení Plzeňské Jump Tour. Zvítězili: v Pony Tour Helena Bečvářová (JK Hyršov), v Bronz Tour Tereza Jakubcová (JK Tachov), v Silver Tour Daniel Rolínek (JK Tachov Vilémov) a v Gold Tour Lucia Mika (JK Tachov). Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 2.10.2017 9:30:00
ČSP 2017: Hořovice - nedělní finále Amateur Tour

Vítězkou nedělního finále seriálu Amateur Tour se v Hořovicích stala Hana Dastychová s klisnou Fatima 15. Druhé místo obsadila Karolína Javorská s klisnou Diroschka, třetí pak skončila Jana Košťálová s hřebcem Arty. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 27.9.2017 7:00:00
ČSP 2017: Hořovice - nedělní finále

V neděli 24. září vyvrcholil v Hořovicích Český skokový pohár 2017 finálem s výměnou koní. Vítězem se stal Marek Klus před druhým Janem Štětinou. Třetí místo obsadil Jiří Skřivan, čtvrté pak Barbora Tomanová. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 26.9.2017 18:00:00
ČSP 2017: Hořovice - sobotní Velká cena

Sobotní Velkou cenu Hořovic vyhrála Barbora Tomanová v sedle klisny Sorceress. Druhý se umístil Kamil Papoušek s valachem Nadal Z, třetí pak Sergei Motyguine s valachem Dylan. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 26.9.2017 11:40:00