sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Mezinárodní závody ve voltiži ve Frenštátu pod Radhoštěm

15. - 18. května se uskutečnily ve Frenštátu pod Radhoštěm mezinárodní závody ve voltiži. Vítězem tříhvězdové soutěže se stal Lukáš Klouda. Foto Jiří Gebauer

Publikováno: 19.5.2014 17:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Slavnostní vyhlášení voltiže 2013

V sobotu 15. února se konalo ve Společenském domě v Mořkově Slavnostní vyhlášení voltižního jezdce a koně roku 2013. Spolupořadatelé TJ Slovan Frenštát pod R. a ČJF také vyhlásili výsledky Voltižního poháru. Foto Zenon Kisza.

Publikováno: 17.2.2014 13:45:56
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Alltech FEI Světové jezdecké hry 2010: VOLTIŽ před finále

Jistě s námi bedlivě sledujete působení našich voltižních jezdců na WEG v Kentucky. Jana se bohužel do finále nedostala a skončila celkově na 23. místě. Lukáš i Petr se do finále probojovali, z čehož máme radost, a tím má Capitano další dva dny na kruhu... Lukáš je průběžně na 11. místě a Petr na 6. místě. Jízdy Jany i Lukáše můžete pravidelně vídat díky videím na YouTube. Jízdu Petra vám přiblížíme prostřednictvím aktuální fotogalerie Tomáše Holcbechera.

Publikováno: 8.10.2010 9:40:56
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Alltech FEI Světové jezdecké hry 2010: VOLTIŽ S ČESKOU ÚČASTÍ! - P. Eim zatím 5., L. Klouda 8.

Dnes začala na Světových jezdeckých hrách v Kentucky disciplína, v níž jako jediné soutěží i čeští zástupci. Jak jsme vás aktuálně informovali, muži mají za sebou povinné sestavy, P. Eim zatím na 5. místě, Lukáš Klouda na 8. Náš fotograf Tomáš Holcbecher zaslal z jejich vystoupení sérii fotografií...

Publikováno: 6.10.2010 23:30:28
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Mistr světa ve voltiži Petr Eim ukončil první zimní sezonu Berthall

Několik set diváků bouřlivě povzbuzovalo účastníky voltižních závodů v hale Berthall, kterými byla předešlý víkend úspěšně zakončena pětiměsíční brněnská halová sezona. Vítězem v závěrečné seniorské soutěži mužů se stal tlumačovký Petr Eim před Lukášem Kloudou z pořadatelské TJJ Lucky Drásov. Robert Smékal pro vás připravil malý fotosouhrn průběhu těchto závodů.

Publikováno: 30.3.2010 16:49:35
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Vyhlášení Českého voltižního poháru na Dobešce

V březnovém čísle časopisu Jezdectví najdete mj. reportáž z průběhu slavnostního vyhlášení Českého voltižního poháru v Praze na Dobešce, jehož pořadatelství se ujal jezdecký oddíl TJ Orion Praha. Kdo tam byl, tak nám dá jistě za pravdu, že o zábavu nebyla nouze. I proto jsme se rozhodli článek doplnit podrobnou fotogalerií, která nepotřebuje dalšího komentáře… Pojďte se podívat, jak se baví voltižáci!

Publikováno: 26.2.2010 12:10:27
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Eimova mistrovská jízda v Sao Paulu

Hned druhý den po obhajobě českého mistrovského titulu na domácím kolbišti v Tlumačově odcestoval současný úřadující mistr světa Petr Eim na mezinárodní závody CVI** do brazilského Sao Paula, které se konaly nadcházející víkend (3. – 4. října). Ze své cesty zpracoval velmi podrobné vyprávění formou „deníku“, které je svým způsobem zcela unikátní. Ačkoliv jeho rozsah je až neuvěřitelných 9 stran formátu A4 (více jak 32 tisíc znaků vč. mezer), rozhodně se při čtení nebudete nudit. Jsme si téměř jisti, že takto podrobně a barvitě u nás ještě žádná jezdecká akce popsaná nebyla. I proto jsme se rozhodli vyprávění Petra Eima pro vás uveřejnit (samozřejmě s jeho svolením) v plném znění, doplnili jsme jej řadou fotografií a současně textovou část přiložili ve formátu PDF k vytištění (při čtení z monitoru by vás asi brzo bolely oči). Takže, příjemné počtení!

Publikováno: 30.11.2009 10:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Mistrovství Evropy ve voltiži 2009 skrz objektiv

Mistrovství Evropy ve voltiži se letos konalo na přelomu července a srpna ve Švédském městečku Svedala (Bökeberg) přibližně 20 km od Malmö. O jeho výsledcích jsme vás ve stručnosti aktuálně informovali již v průběhu konání formou krátkých zpráv (viz rubrika Sport – voltiž). Podrobnější reportáž nyní najdete v zářijovém čísle časopisu Jezdectví, kterou doplňujeme podrobnější fotogalerií Martina Surýnka. 

Publikováno: 28.8.2009 9:24:39
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020