dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
21. Galavečer slovenského turfu

Poslední listopadový den se v bratislavském multifunkčním centru Mlynica konalo slavnostní vyhodnocení sezóny 2018, 21. Galavečer Slovenského turfu. Foto Milina Strihovská.

Publikováno: 12.12.2018 19:35:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
20. Galavečer slovenského turfu

V neděli 3. prosince proběhl v Congress Centru Technopol v Bratislavě jubilejní 20. Galavečer slovenského turfu. Oceněni byli: Kůň roku Zoriana, trenér roku Zuzana Kubovičová, jezdec roku Jaroslav Línek. Nejúspěšnější stájí se již po čtvrté stala MPL Racing. Kompletní výsledky ankety najdete zde. Foto Milina Strihovská.

Publikováno: 4.12.2017 18:10:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Slavnostní otevření zrekonstruované Střední školy dostihového sportu a jezdectvi

Nahlédněte do nově zrekonstruovaných prostor Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha - Velká Chuchle, která již 61 let připravuje milovníky rychlých koní pro dostihový provoz. Foto JaF.

Publikováno: 5.9.2017 15:45:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Dostih poníků v Mostě - květen 2015

Po několika letech se podařilo v sobotu 30. 5 v Mostě obnovit dostih poníků. Ještě pár dní před dostihem to vypadalo, že se nesejde dostatečný počet účastníků, ale Mostečtí nenechali pořadatele z Ponyligy z. s. ve štychu a vyslali do boje poníky a jejich jezdce, kteří se jinak věnují jiným jezdeckým disciplínám. Sešlo se sedm účastníků a i přes nějaké pády za cílem byli všichni po dostihu spokojeni. Všechny děti si odnesly čestné ceny a pořadatel přislíbil zorganizování dalšího dostihu dne 29. 8. 2015. Zkusit si to může opravdu každý, ať už příště v Mostě nebo v Lysé nad Labem, i zapůjčení dostihového dresu je v našich možnostech. Fotografovala Marcela Klingorová, další informace na facebook.com/ponyliga.

Publikováno: 2.6.2015 18:53:13
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Povodně 2013: Závodiště Velká Chuchle

Hladina Vltavy na stanici Velká Chuchle vystoupala v ranních hodinách 4. června až na úroveň bez několika centimetrů pět a půl metru při průtoku 3210 kubíků za sekundu. Jak vypadalo závodiště 5. června, už v době opadávání vody? To odjela zjistit Magdaléna Straková a my vám přinášíme její fotografie. Můžete se na nich podívat jak na budovy stájí, tak pohlédnout po dlouhé době z divácké tribuny... 

Publikováno: 6.6.2013 12:40:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Dostihy na zamrzlém jezeře ve Svatém Mořici

V neděli 10. února se ve Svatém Mořici odehrál již druhý ze tří dostihových dnů na zamrzlém jezeře. K vidění bylo celkem 7 dostihů - 2 dostihy klusácké, 2 skijöringy a 3 dostihy cvalové. Fotogalerii připravily Lenka Janatková a Hana Jampílková.

Publikováno: 12.2.2013 15:15:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Podzimní brněnské dostihy ve fotogalerii

V sobotu 29. září se na brněnském závodišti odehrál letošní poslední dostihový mítink. Za celý den bylo k vidění celkem 8 dostihů. V hlavním rovinovém dostihu - Podzimní moravské míli - zvítězil osmiletý hřebec Lord v sedle s Matejem Rigem v tréninku Františka Holčáka. V Podzimní brněnské steeplechase stylem start-cíl zvítězil Zadar s jezdcem Jánem Machem v tréninku Antonína Nováka. Fotogalerii připravila Lenka Janatková.

Publikováno: 3.10.2012 8:22:04
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: První prázdninové dostihy v Kolesech

V neděli 22. 7. se v Kolesech u Kladrub konaly první prázdninové dostihy. Na programu bylo 8 dostihů. Hlavním dostihem odpoledne byla Cena pana Josefa Váni, steeplechase crosscountry, kategorie: II, 4700 m, o 85 000 Kč. V tomto dostihu zvítězil lehce Jacuzzi vedený ž. Markem Stromským. Jacuzziho trénuje Jan Blecha a je v majetku stáje Autodoprava Blažek s.r.o. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 22.7.2012 22:37:46
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Dostihový den v Lysé n. L. 14. 7.

Dostihové závodiště v Lysé nad Labem se v sobotu 14. července otevřelo pro další dostihový den. Na programu bylo vypsáno celkem 9 dostihů, které doplňoval dostih poníků a dostih neregistrovaných koní. Fotogalerii připravil Lukáš Klingora.

Publikováno: 16.7.2012 16:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
XVII. Galavečer turfu ve fotogalerii

Již sedmnáctý Galavečer turfu se konal v sobotu 21. 1. v prostějovském divadle, kde se odehrála slavnostní část moderovaná Markem Svačinou, a do všech prostor Národního domu se pak účastníci přesunuli za taneční zábavou. Fotogalerii pro vás připravil Zenon Kisza.

Publikováno: 24.1.2012 12:55:25
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
IV. ročník Středoevropské dražby anglického plnokrevníka

Dne 7. října se na závodišti v Pardubicích uskutečnil čtvrtý ročník Středoevropské dražby anglického plnokrevníka. Do aukce nastoupilo téměř semdesát koní různého věku, původu i dosažených výsledků. Nyní přinášíme několik fotografií.

Publikováno: 9.10.2011 9:00:10
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Cena Závodiště Lysá nad Labem ve fotogalerii

V sobotu 17. září se na závodišti v Lysé nad Labem konaly jedny z letošních dostihů. Závodilo se celkem v devíti dostizích a to ve steeplechase, 5 rovinových dostizích a v samotném závěru dne odstartovali dva dostihy s proutěnými překážkami. Mezi dostihy byl jako doprovodný program vložen speciální dostih a dostih pro neregistrované koně. Jedinou vypsanou steeplechase ovládl Josef Bartoš s Norino. V posledním dostihu s proutěnými překážkami, v Ceně Závodiště Lysá nad Labem, zvítězil Josef Sovka a Handsome Jack. Fotogalerii připravil Lukáš Klingora.

Publikováno: 19.9.2011 9:23:17
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Nedělní Kolesa objektivem Lenky Janatkové

První zářijovou neděli se uskutečnil poslední letošní dostihový mítink v Kolesách u Kladrub. Na programu bylo osm dostihů (3 rovinové, 5 překážkových). Hlavním dostihem byla Cena společnosti Charvát group, steeplechase cross country II. kategorie. Zvítězil šestiletý valach českého chovu Miraino v sedle s žokejem Dušanem Andrésem, z domácí stáje Vasury Kolesa, z lotu trenérky Pavlíny Sůrové. Druhý dokončil Jacuzzi s Ondřejem Velkem před Lemuelem s žokejem Markem Stromským. Nejúspěšnějším jezdcem byl Ondřej Velek, který dokázal zvítězit jak na rovině, tak ve steeplechase i v dostihu přes proutěné překážky.

Publikováno: 5.9.2011 10:30:09
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
White Turf St. Moritz ve fotogalerii

Během února proběhl již tradiční třídenní dostihový mítink na zamrzlém švýcarském jezeře - White Turf St. Moritz. V neděli 20. 2. odpoledne zde v rámcovém dostihu triumfoval také český žokej Filip Minařík a to konkrétně v Grand Prix Prestige v sedle Libretta. Za zmínku stojí také druhé místo, kterého dosáhl v Grand Prix Sportmind další český žokej Jan Rája s Rayem. Atmosféru z celého dostihového odpoledne zachytil ve svých fotografiích Zenon Kisza.

Publikováno: 24.2.2011 13:45:25
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Josef Váňa: S novým překážkovým žokejem a novou Sixteen?

Veřejností nejsledovanější osobnost českých dostihů, Josef Váňa, vstoupil do letošního roku po karibské dovolené odpočinutý, hned vzápětí však řešil řadu problémů. Kromě starých zavedených jmen se v jeho stájích mluví i o nových, anebo staronových koních i lidech. Co se tedy v Mlýncích u Chyše a okolí dělo? To vám prozradíme ve článku Petra Gutha uveřejněném v červnovém čísle Jezdectví, které je již dva týdny v prodeji. Pozorní čtenáři nám jistě odpustí chybičku v zeměpisném označení jeho areálu, kterou jsme zachytili až po odeslání vydání do tisku. Využili jsme proto alespoň příležitosti malé exkurze ve stájích Josefa Váni v rámci prezentace společnosti Pekass (probíhala 27. května), díky níž vám nyní můžeme jeho areál blíže představit prostřednictvím fotoreportáže...

Publikováno: 10.6.2010 13:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020