volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>
Vánoční akademie v Kladrubech nad Labem 2018

Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem pořádala 12. prosince 2018 Vánoční akademii na školní jízdárně, kde se závodilo jak na koních tak i bez koní a Petr Vozáb na zahájení Vánoční akademie zapřáhl 24 klisen (žákyň) do kočáru, čím překonal svůj rekord z Jezdeckého dne. Foto Jaroslava Pavelková.

Publikováno: 21.12.2018 10:20:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Pohádka naruby aneb o spanilém princi a udatné princezně

V sobotu 16. 12. od 19:00 byl v areálu Hřebčína Ostrov připraven velký comeback divadla s koňmi v podobě představení Pohádka naruby.

Publikováno: 20.12.2017 13:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Equitana Passepartout

Největší veletrh Equitana nabídne divákům velkolepou show s letošním názvem Passepartout. Čtyřmi ročními obdobími nás provází množství krásných koní s důrazem na práci ve volnosti. Nad ostatní čísla vynikal Francouz Gari Zoher a jeho lusitánci. Sněhobílý Alfoz uvedl celé tribuny do varu když absolutně ve volnosti skákal přeskoky jedna-jedna. Alizée Froment není potřeba představovat a její show s koňmi bez uždění předvádějící kompletní grand prix program je vždy velkým zážitkem. A závěr patřil Lorenzovi, který byl skvělý jako vždy a kromě obvyklých bílých koní představil také skupinku vraníků a jeho číslo mělo různé nové prvky. Další Hop Top Show budou na Equitaně v Essenu v termínech: 22., 24., a 25. 3. Více v dubnovém Jezdectví! Foto: Anna Reinbergerová.

Publikováno: 19.3.2017 17:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Zima v Kladrubech nad Labem 2017

Žáci Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem užívají zimy na koních i lyžích. Foto Barbora Nováková.

Publikováno: 6.2.2017 15:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Povánoční Ptýrovská show 2017

Jezdecký areál Farma Ptýrov pořádá již tradičně v období vánočních svátků akci zaměřenou především pro dětské účastníky, a to nejen z domácí stáje, ale i z okolí. Letos počasí nepřineslo žádnou komplikaci, a tak početná skupina diváků mohla podpořit soutěžící v hojném počtu.

Publikováno: 30.12.2016 17:35:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Hledáme nový domov pro pejsky v útulku v Žimu

Psi ke koním patřili odjakživa. Pokud máte rádi psy a dobré skutky, máme pro vás tip – adoptujte si psa z útulku, bude vám tak vděčný, že s vámi pojede na každou vyjížďku a bude věrně hlídat vás, dům i koně. Jako každé zvíře ho nejdříve musíte pár věcí naučit a dát mu na oplátku vaši lásku a péči, ale to asi milovníkům koní není potřeba zdůrazňovat... Psi jsou umístěni v útulku Nadace Tlapka v Žimu u Teplic, necelou hodinu cesty z Prahy. Více info na www.facebook.com/utulekzim nebo na www.nadace-tlapka.cz/nabidka-zvirat/

Publikováno: 10.11.2016 15:31:54
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Jízda sv. Jiří

Historicky první Jarní jízdu Svatého Jiří připravili Renata Oudová, Josef Našinec a Ladislav Švec na neděli 24.4. Jela se z Petrovic do Sušice za účasti 35 koní, z toho dvanácti spřežení. V Sušici jezdcům i koním požehnal místní farář na zcela zaplněném náměstí. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 25.4.2016 19:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Hřebčinec v Tlumačově oslavil devadesát let

O víkendu 8. a 9. srpna uspořádal zemský hřebčinec v Tlumačově oslavu 90. výročí svého založení. Na programu obou dní byl bohatý doprovodný program. V sobotu proběhl "Moravský šampionát chladnokrevných koní", neděle pak patřila slavnostnímu programu včetně průvodu v ulicích Tlumačova. Foto Jana Fatěnová

Publikováno: 18.8.2015 19:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Upíří loučení se sezónou v Jo's baru

V sobotu 29. listopadu se již tradičně v pražském Jo's Baru Garáž loučili jezdci se sportovní sezónou. Letos se konal třináctý ročník rozlučkové párty na téma upíři. Akci zdokumentoval Michael Motygin.

Publikováno: 3.12.2014 17:30:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Na návštěvě na Farmě Hole

Rodinná stáj Farma Hole se nachází nedaleko Prahy v malé vesničce Hole. Nabízíme ustájení pro 18 koní, komfortní zázemí pro majitele, krásné vyjížďky do Okořského údolí a mnoho dalšího. Stáj Farma Hole podporuje ve svém areálu občanské sdružení pro hipoterapii Caballinus. Autoři fotografií jsou Petr Novák, Olga Procházková a Tereza Honců.

Autor: jge
Publikováno: 28.1.2013 8:17:07
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Na návštěvě ve Stáji Krčmářová

Jsme malá rodinná stáj sídlící kousek od Mělníka. Od roku 1999 jsme postupně vybudovali stáj pro 7 koní. Zabýváme se vlastním chovem, přípravou klisen na výkonnostní zkoušky, dále parkurovému ježdění a výcvikem dětí na pony i velkých koních. Většina výcviku probíhá na naší jízdárně, ale máme i možnost hezkých vyjížděk po okolí a můžeme chodit i plavit koně. Členy naší stáje jsou i tři psi, kteří asistují u všech činností kolem koní. Autorkou fotografií je Jana Burešová.

Publikováno: 27.1.2013 15:15:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Na návštěvě ve Stáji Chov koní Bernartice nad Odrou

Hlavním cílem Stáje Chov koní Bernartice nad Odrou je chov kladrubských koní, zabývají se zde sedlovým a kočárovým výcvikem koní a přípravou kladrubských koní k výkonnostním zkouškám. Účastní se národních a mezinárodních závodů se spřežením a pořádájí kurzy jízdy se spřežením a jízdy v dámském sedle. Fotogalerii připravili Eliška Haitlová, Kateřina Brožová a David Haitl.

Publikováno: 10.1.2013 20:50:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Pour Féliciter 2013

Od poloviny prosince nám do redakce začala chodit vaše PFka - některá jsou skutečně velmi povedená, a proto i letos přinášíme speciální fotogalerii plnou krásných novoročenek. Vězte, že i my vám do nového roku 2013 přejeme jen to nejlepší a budeme rádi, když nám zachováte přízeň i v následujícím roce. Aktualizace 3. 1. 12 HOD: Vložili jsme další PFka.

Publikováno: 3.1.2013 12:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Na návštěvě v hřebčíně Maksa Stud

Nás hřebčín Maksa Stud se zabývá chovem koní a pro sezonu 2013 máme v nabíce plnokrevné plemeníky Four Star General a Rosensturm a teplokrevného Armanda B. Samozřejmě se věnujeme také sportu - zaměřujeme se na většinu disciplín, a to parkur, drezura, military a dostihy. K tomu sem tam uspořádáme fotbalové utkání, pořádnou grilovačku, Český šampionát hříbat, Huberta či řádné oslavy všech úspěchů. Všichni jste zváni do Nepoměřic na návštěvu. Fotogalerii připravila Šárka Votavová.

Publikováno: 2.1.2013 18:52:51
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Na návštěvě v Agrostylu Otice

Naše stáj se nachází v Oticích u Opavy. Jezdecký areál se nazývá Agrostyl Otice a majitelem tohoto areálu je Milan Klár. Najdete u nás dvě stáje, v jedné jsou převážně parkuroví koně a v druhé dostihoví. Před stájí je parkoviště a budova, v níž je pár bytů, 2 sedlovny, 2 klubovny, šatna a toalety. Kapacitu rozšiřují venkovní boxy. Pro výcvik slouží venkovní jízdárna a krytá hala. Koně mají k dispozici také výběhy. Fotogalerii připravila Aneta Luzarová.

Publikováno: 2.1.2013 18:09:15
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020