sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Seznamte se: Luciana Diniz

Luciana Diniz-Knippling se narodila do rodiny milovníků koní 11. října 1970 v brazilském São Paulu, bydlí v německém Bonnu a reprezentuje Portugalsko. Jezdí od 9 let a od 11 skáče. Jejím trenérem je od loňského roku Nizozemec Henk Nooren. Má čtyři koně a její den začíná cvičením s trenérem. Oba její bratři jsou top pólo-jezdci, maminka jezdila drezuru. Vzorem jsou pro ni L. Beerbaum a J. R. Reynoso Fernandes, největším úspěchem vítězství v letošní soutěži při SP Curych, snem vyhrát medaili na OH v Riu. Má dědečka Portugalce, a proto poté, co nebyla vybrána na WEG Cáchy, začala místo Brazílie reprezentovat Portugalsko. Na OH v Londýně byla s Lennoxem 17, na ME v Herningu s Winningmoodem 16 (odtud i foto M. Motygin). Je na 7. místě světového žebříčku.

Publikováno: 24.1.2014 15:57:31
Kategorie: sport
Seznamte se: Rolf-Göran Bengtsson

Tohoto Švéda vám asi moc představovat nemusíme. Nositel olympijského stříbra začal jezdit na farmě svých rodičů, přitom se však vyučil mechanikem. Obě profese zvládal dohromady celých devět let, ovšem od roku 1986 pouze jezdí. O deset let později začal spolupracovat s Janem Topsem a přestěhoval se do Nizozemí. Tam zůstal až do r. 2003, kdy odešel se společníkem Bo Kristoffersonem do Breitenburgu. V té době jezdil pro hřebčín La Silla, devítiletá spolupráce skončila v roce 2013. Nyní jezdí Švéd narozený 2. 6. 1962 pro majitele společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena a jeho stáj Ask. Jistě si ho pamatujete v sedle Ninji La Silla, nyní je jeho jedničkou Casall Ask, s ním skončil na ME v Herningu čtvrtý a nedávno vyhrál GP Basilej.

Publikováno: 17.1.2014 20:07:02
Kategorie: sport
Seznamte se: Gregory Wathelet

Pětihvězdová Basilej odstartovala včera a v nejvyšší soutěži dne zvítězil Gregory Wathelet (Conrad). Letos čtyřiatřicetiletý belgický jezdec Wathelet jezdil v letech 2002 až 2005 pro Haras des Hayettes, od podzimu 2005 do listopadu 2007 za Ukrajinu pro miliardáře O. Oniščenka. Konec této spolupráce předznamenal prodej Gregova nejlepšího koně. Mezi jeho koně patřil i Copin van de Broy, jehož od roku 2011 jezdil M. Ehning a který byl v těchto dnech prodán americké Double H Farm. Greg jezdil též klisnu Cadjanine Z, tu nyní sedlá R. Pessoa. Mezi Gregovy úspěchy patří 29. m. na OH Londýn, 4. m. s družstvem v Cáchách (2012), na ME Madrid skončil 24. (Copin vdB). Je úřadujícím mistrem Belgie (Sea Coast Forlap DC) a 30. jezdcem světového žebříčku. Účastnil se úspěšně i Global Champions Tour. Z této nejbohatší a také zřejmě nejsledovanější série na světě pocházejí i fotografie. 

Publikováno: 10.1.2014 10:21:59
Kategorie: sport
Seznamte se s... Lucou Maria Monetou

Ital Luca Maria Moneta oslaví den před Štědrým dnem 46. narozeniny a k nim si dal tento týden v Londýně krásný dárek v podobě vítězství v úvodní soutěži. Luca je 54. jezdec světového žebříčku. Studoval etologii a při tréninku používá metodu Pata Parelliho, která se mu osvědčila u problémových koní. Jeho snem je vyhrát olympiádu a filozofií spojit sport a etologii nejvyšší úrovně. Na ME, odkud pocházejí fotografie Michaela Motygina, skončil 10. v sedle dvanáctiletého Neptune Brecourta (Cumano).

Publikováno: 20.12.2013 6:00:44
Kategorie: sport
Seznamte se s... Paulem Estermannem

Paul Estermann vyhrál nedělní Velkou cenu Salcburku na tomto čtyřhvězdovém mezinárodním mítinku. V červnu padesátiletý úspěšný Švýcar si tak po rozeskakování sedmi dvojic odvezl domů jako výhru automobil Mercedes Benz CLA Coupé. V sedle jedenáctileté hnědky Castlefield Eclipse se také umístil jako 22. na letošním mistrovství Evropy, ve světovém žebříčku je na 80. příčce. Účastnit se bude i víkendového ženevského kola Rolex Grandslamu.

Publikováno: 13.12.2013 6:00:33
Kategorie: sport
Seznamte se s... Scottem Brashem

Představovat vám asi nemusíme mladého britského jezdce, který vede světový žebříček - o tom jsme tento týden již informovali. Pojďte se však na fotografiích Michaela Motygina podívat, co dokáže na parkuru!

Publikováno: 6.12.2013 19:00:10
Kategorie: sport
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020