Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

<<<123>>>
Hubertova jízda na Zebínském Dvoře

V sobotu 22. října pořádala stáj SK Zebínský dvůr (Jičín) Hubertovu jízdu spojenou s hobby parkury. Dopolední program tvořila vyjížďka a jejím závěrem bylo skákání terénních překážek. Odpoledne přišly na řadu dva parkury "5. ročník parkurového skákání". První soutěž do 60 cm vyhrála Klára Zemanová s Tornádou. V druhé do 80 cm zvítězila Michaela Sakslová s Catrey. Závěr dne patřil soutěži mini-maxi. Na prvním místě se umístila Anežka Charousková s Faradem, kdy dvojice jako jediná překonala 150 cm čistě.

Publikováno: 23.10.2011 9:31:21
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Fotogalerie: Koně v akci 2011 - „4 země – 1 vášeň“ - pátek

Dnes 2. září na pardubickém závodišti odstartoval již 13. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci. Pestrý program nabídl nejen ukázky kolekcí nejrůznějších plemen, ale také řadu sportovních disciplín jako například parkur, drezuru, polo či jízdu spřežení... Nechyběla ani soutěž chladnokrevníků. Odpoledne bylo zahájeno 1. kolo ovladatelnosti v kládě, kde je prozatím ve vedení  Vladimír Hejtmar a Gondor. Výstava pokračuje v sobotu i neděli se stejně bohatým programem včetně vystoupení zahraničních hostů. Ve fotogalerii z prvního dne můžete ochutnat z jednotlivých úseků výstavy.

Publikováno: 2.9.2011 20:17:11
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
VI. ročník GRAND PRIX města Hradec Králové ve fotogalerii - neděle

V neděli 28. srpna došla do svého finiše třídenní pasáž parkurových závodů v Hradci Králové. Zahajovací soutěž 110/120 cm ovládla Zuzana Plundrová se Sterolem. Druhá soutěž, L** měla vítěze Jakuba Petruse s Happy Boyem, Jakub se stal zároveň vítězem dvoukolové Ceny primátora. Umístil se v obou soutěžích i s druhým koněm, Fernetem. Vítězem dvoukolové Ceny královehradeckého kraje se stal Jan Skřivan s Veni Vidi Vici. S** po rozeskakování tří dvojic dokončil nejrychleji a s nulou na kontě Radek Housa Cruser. Dvoukolová VI.GP HK měla na startce 23 dvojic. Jela se jako ST, zkrácená 150. Po prvním kole bylo 7 čistých výkonů.V kole druhém udržela konečnou nulu na kontě pouze Nathalie Crnková s Congo King Gainem a stala se tak vítězkou. Druhý dokončil Zoltán Toth s Esejí (0+4), třetí polský reprezentant Lukáš Sojka s Dumolem (0+4). Více informací najdete v přiloženém článku. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 29.8.2011 18:10:37
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Derby rozjížďky a páté pokračování Zlatého okruhu ve fotogalerii

Ve čtvrtek 18. srpna si příznivci klusáckých dostihů přišli opět na své. Dostihové odpoledne v Praze Velké Chuchli nabídlo deset napínavých klání. Hlavním bodem programu byly dvě Derby rozjížďky a páté pokračování Zlatého okruhu. Startovní listina do finále Českého klusáckého derby je tedy již jasná. Reportáž z celého dostihového opoledne připravila Martina Hubníková a bohatou fotogalerii Veronika Poršová...

Publikováno: 23.8.2011 13:13:44
Kategorie: dostihy
 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP pro Tiumena ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena druhá polovina zdejší dostihové sezony. Odstartoval ji mítink nazvaný Slovenský den, jehož hlavním bodem byla výtečně obsazená třetí kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Běžela se jako Velká cena společnosti ELTODO a. s. přehledem ji ovládli králové posledních dvou ročníků říjnového překážkového vrcholu. Srpnovou kvalifikaci vyhrál desetiletý hnědý valach Tiumen, v jehož sedle byl žokej a zároveň trenér Josef Váňa starší. Reprezentant stáje Köi Dent svým výkonem naznačil, že je v dobré formě před říjnovou obhajobou triumfů ve Velké pardubické České pojišťovny z minulých dvou let. Fotogalerii připravila Michaela javůrková.

Publikováno: 20.8.2011 22:57:47
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Fitmin MČR dětí a juniorů 2011 ve Zduchovicích

Ve dnech 12. - 14. srpna patří jezdecký areál Zduchovice účastníkům Fitmin mistrovství České republiky 2011.  Letos se zde při MČR v parkurovém skákání dětí a juniorů představil rekordní počet účastníků. Do soutěží se přihlásilo celkem 141 dvojic. Nejpočetnější ekipa je ze Středočeské oblasti, 33 dvojic. Fotogalerii z prvních dnů připravil Jan Matuška.

Publikováno: 14.8.2011 10:46:38
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Česká pony reprezentace na ME 2011 - Jaszkowo ve fotogalerii

Poprvé v historii pony drezury v ČR se podařilo splnit kvalifikační podmínky dle STP pro rok 2011 třem jezdkyním. Kateřina Rosická, Nicola Grünthalová a Barbora Kamírová tak vyrazily na evropský šampionát pony v drezuře, stejně jako několik dalších reprezentantů 18 zemí, který se uskutečnil ve dnech 26. – 31. července v sousedním Polsku v Cetru Hipiki Jaszkowo, které je z Prahy vzdáleno zhruba 400 kilometrů. Fotogalerii připravil Jan Matuška, který na místo vyrazil již ve čtvrtek. Situaci na místě a výsledky popisuje přiložený článek...

Publikováno: 10.8.2011 19:24:42
Kategorie: sport
Rubrika: pony
Středoevropský pohár ve fotogalerii

Na závodišti v Praze-Velké Chuchli se první srpnovou neděli uskutečnil výjimečný dostihový den – Středoevropský pohár, jehož hlavními magnety byly tři dostihy nejvyšší kategorie pro tříleté a starší koně, každý s celkovou dotací 250 tisíc korun. Vytrvalý déšť výrazně změkčil dráhu, ale nepříznivé počasí krátce po začátku programu ustalo, takže více než čtyři tisícovky diváků byly spokojeny nejen se špičkově obsazenými vrcholy odpoledne. Fotografie z této události pořídila Veronika Poršová.

Publikováno: 8.8.2011 23:13:40
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Brněnské skokové závody u Bertíka

V sobotu 30. července se v samém centru Brna konaly v areálu TJ Moravan Brno skokové závody. Soutěže byly vypsány na obtížnosti od 90cm až do  S**, jejich stavitelem i pořadatelem byl domácí Robert Smékal. Závody byly v kalendáři původně zařazeny jako dvoudenní, ale vzhledem k nízkému počtu přihlášených na neděli, byl druhý závodní den zrušen. Na sobotních startovních listinách se však sešel velmi slušný počet startujících. V nejvyšší soutěži se nejvíce dařilo Na sobotních startovních listinách se však sešel velmi slušný počet startujících. V nejvyšší soutěži se bez chyb podařilo kurz překonat jen Zoltánu Tóthovi s koňmi Casis a Nikol 1 z JS Fresta Brno.  Fotogalerii připravil Roman Voříšek.

Publikováno: 1.8.2011 0:12:54
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
MČR Ptýrov 2011: ženy v čele s Nikolou Bielíkovou ve fotogalerii

Další kategorií, kde se rozdělovaly medaile, byla kategorie žen. Všechna tři kola absolvovala bezchybně pouze Nikola Bielíková a Caleri II (JK Žďár nad Sázavou) a potvrdila tak letošní dobrou formu – obsadila například třetí místo ve Velké ceně Litomyšle. Fotogalerii připravila Kateřina Návojová.

Publikováno: 19.7.2011 8:49:07
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Fotogalerie: Závody spřežení Pardubice 2011 - drezura

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích  byla 15. července zahájena kvalifikace Zlaté podkovy spřežení. Na programu byla drezura na travnatém kolbišti, do níž nastoupilo celkem čtyřicet českých a rakouských spřežení. V soutěži dvouspřeží pony po úvodním dnu vede Monika Pospíšilová se Sibelou a Sárou 25 (Jezdecký klub Boharyně). V kategorii jednospřeží je v čele Tomáš Barták s Generale Ramata L (JK Barták Nahoruby). Stejný vozataj vévodí i soutěži dvouspřeží s koňmi Razie-18 a Syrie-17. Mezi čtyřspřežími je v čele Petr Vozáb s koňmi Generale Pastorella XLIX, Generale Aversa XLIX, Generale Energica II a GSS Ecraseé XXXIII. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 16.7.2011 11:26:20
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Slatiňanské červencové parkury ve fotogalerii

V sobotu 9. července se ve Slatiňanech uskutečnily skokové závody. Na programu byla postupná obtížnost do 100 cm, kde se nejvíce dařilo dvojici Michal Haltuch a Luna 10. V následujícím Z zvítězil Aleš Novák a Goyen, ZL obhájil Petr Tvarůžek s Adrianou. V nejvyšší soutěži L** zvítězila žena – Nikola Bieliková a Ugue Du. Kompletní výsledkové listiny si můžete stáhnout ZDE. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 11.7.2011 20:59:51
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Na skok do Skal - charitativní koňskou show a parkur ST** ve fotogalerii

Jezdecká stáj Josefa Kincla uspořádala charitativní koňskou show a parkurové závody (ST**) s názvem Na skok do Skal 2011 - Memoriál Josefa Kincla. První den 8. července v jezdecké hale JO Skály u Rýmařova proběhla první část programu, tedy charitativní, jejíž výtěžek bude věnován nadaci Pomozte dětem. V sobotu 9. července se uskutečnily skokové závody. V S** vyhrál Karel Lamich a Georg. V ST** - XIII. ročníku Memoriálu Josefa Kincla se nejlépe dvořilo dvojici Rodrigo- B a Marek Hentšel. Druhé místo obsadil Rudolf Doležal a Leander, třetí Lucie Dzimasová a Connery. Pestrou fotogalerii připravila Kateřina Návojová.

Publikováno: 11.7.2011 18:46:16
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Equiservis Channel star 2011 - poslední zduchovická možnost kvalifikace na MČR ve fotogalerii

O víkendu 9. - 10. července uspořádal JA Zduchovice předposlední kolo seriálu Equiservis Channel star 2011, jezdecké závody určené převážně jezdcům na pony, dětem a juniorům. Na programu však byly i otevřené soutěže pro ostatní jezdce bez omezení. V pony handicapu SP (pony big tour) zvítězila Lenka Heřmánková a Sabina 3. V S** (big tour) zvítězila domácí Lucie Krulichová s Lorettou 2. Jako jediná překonala základní kolo i rozeskakování s čistým kontem. Právě o tomto víkendu měli jezdci poslední možnost plnění kvalifikací na MČR a navíc si mohli vyzkoušet podmínky zduchovického areálu ještě před plánovanými MČR Dětí, juniorů a MČR pony, která se uskuteční v srpnu. Kompletní výsledky najdete ZDE. Fotogalerii přichystala Kateřina Návojová.

Publikováno: 11.7.2011 10:07:34
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Fotogalerie: Memoriál zemského náčelníka selských jízd bratra Voženílka

Janákův východočeský sbor selských jízd pořádá každoročně ve sportovním areálu Chlum, pod rozhlednou, jezdecké závody. Roku 1866 se zde válčilo, což připomíná nedaleký pomník, dnes se však soutěžilo o zajímavé věcné ceny. O kýtu a poukaz do jezdeckých potřeb se v L* utkaly celkem čtyři dvojice. Dvě přešly za chybu. Nejlepší výkon předvedl v rozeskakování Jiří Brzobohatý s plnokrevným Sapsharpem a tak si vezl domů kus prasete. Dopolední program patřil hobby soutěžím, kde zabodovala v 70/80 Miroslava Hlaváčková a v 90/100 Jana Dušková, která s klisnou Sulejkou zvítězila i v soutěži 100/110cm. Do ZL nastoupilo 12 dvojic a nejlepší byla Petra Pavlíčková a Grace/Ceta. Kompletní výsledkové listiny zde: hobby 1, hobby 2, Z, ZL, L*. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 10.7.2011 6:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020