Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

<<<12345>>>
Březnové skokové závody v Hradištku u Sadské 2018

V sobotu 10. března se uskutečnily v Hradištku u Sadské skokové závody. Na programu byly soutěže pro pony ZP a ZLP následované soutěžemi od 100 cm do 125 cm. Zvítězili: ZP - T. Peterková a Terano, ZLP - P. Pařenicová a Maximus 2, 100 cm - N. Gromošová a Paris 12, 100 cm - K. Motyčková a Monroe H, 110 cm - D. Vegrichtová a Laurus 1, 115 cm - K. Návojová a Terezka 1, 125 cm - J. Štětina a Zento-S. Foto Lenka Šilhová.

Publikováno: 26.3.2018 17:50:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
PF 2018

S koncem roku nám začínají chodit do emailových schránek přání všeho nejlepšího do roku nového. Děkujeme za krásná pozdravení. Pour féliciter 2018!

Publikováno: 2.1.2018 15:45:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
Závody spřežení - Hradištko u Sadské 2017

Závody spřežení v Hradištku u Sadské odstartovaly v sobotu 28. ledna novou sezonu 2017. Prvních závodů se účastnilo přes 50 spřežení. V královské kategorii čtyřspřeží zvítězil Jiří Nesvačil senior. Foto Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 29.1.2017 10:45:00
Rubrika: spřežení
Seminář - Šlechtění koní plemene český teplokrevník

Svaz chovatelů českého teplokrevníka pořádá ve dnech 29. a 30. listopadu v ZH Tlumačov praktický seminář na téma "Šlechtění koní plemene český teplokrevník". Seminář je určen pro chovatele, hodnotitele, jezdce, ošetřovatele a předvaděče. Foto Taťána Havlíčková.

Publikováno: 29.11.2016 18:05:00
Kategorie: chov
Český březnový výjezd do Strzegomi ve fotogalerii

O víkendu 28. - 29. března závodili čeští jezdci na národních závodech všestrannosti v polské Strzegomi. V soutěži CNC2* vybojovala 6. místo B. Žáčková s Frey, v CNC1* patřilo 4. místo J. Hatlovi s koněm Iberon CP 22, 2. místo obsadil v soutěži P M. Příhoda s Captainem Hero a na konto Čechů připsaly dvě první místa dvojice M. Příhoda a Ferreolus Interkonix (L) a J. Hatla a Ballymurphy Mark (LL). Fotografie zaslal Daniel Tarka.

Publikováno: 2.4.2015 12:49:11
Rubrika: všestrannost
XVI.Jihočeská přehlídka v ZH Písek

V sobotu 7. března pořádal ZH Písek XVI. Jihočeskou přehlídku plemenných koní. K vidění byla kolekce hřebců jak státních, tak soukromých chovatelů. V ukázkách vystoupil Marián Roden, který ukázal práci ze země s koněm Timido. Drezurní úlohu zajela Petra Miki Civišová se starokladrubským hřebcem, ukázku ježdění v dámském sedle předvedla Pavla Placáková s klisnou Floridou. Při skákání pod sedlem se představili čtyřletí hřebci Gulden ZH a Go-on T.S.Po nich pětiletí koně startující v seriálu KMK Warness ZH a Cocain, mezi staršími pak Sacipont JV, Galandro ZH. Po přehlídce se konalo rovněž oblastní kolo skákání ve volnosti čtyřletých koní plemene ČT. Nejlepšího výsledku dosáhla hnědka April Z po Aristo Z chovu a majetku Blanky Křenkové z Hlavatců. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 8.3.2015 16:50:00
Skokové soustředění s Tjarkem Nagelem ve Všeticích

Ve dnech 26. - 28. února probíhalo v Jezdeckém klubu Všetice skokové soustředění s úspěšným německým trenérem a jezdcem Tjarkem Nagelem, který mimo jiné trénuje i jezdkyni roku Zuzanu Zelinkovou. Foto Michael Motygin

Publikováno: 28.2.2015 16:05:00
Mezinárodní všestrannost v Sopotech ve fotogalerii

V termínu 7. - 10. srpna se v polských Sopotech konaly mezinárodní závody ve všestrannosti. Českou republiku reprezentoval Petr Lacina s Korsicou v soutěži CIC3* a dokončil na 16. místě. Zvítězil Polák Kamil Rajnert a Jak Chef, druhé příčka patřila finské dvojici Sanna Siltakropi a Lucky Acord a třetí se umístil Němec Andreas Dibowski s It's Me XX. Fotografie zaslal Daniel Tarka.

Publikováno: 14.8.2014 19:28:00
Fotogalerie: Strzegom Horse Trails - Pohár Národů II.

Ve dnech 26. - 29. června se v Polsku konaly mezinárodní závody ve všestrannosti Strzegom Horse Trials - Pohár národů. Poháru národů vyhrálo Německo (Jung, Schrade, Auffarth, Krajewski), druhé místo patřilo Velké Británii a třetí příčka Nizozemí. Dvojice Nicky Roncoroni a Stonedge zvítězila v CCI3*, páté místo obsadil český jezdec M. Maivald s Gombou. Foto Daniel Tarka

Publikováno: 4.7.2014 15:00:00
CSIO Celje 2014: Páteční Pohár národů

V pátek 2. května se při CSIO Celje konala soutěž družstev. V ní se jako třetí spolu s Itálií umístil český tým ve složení - Z. Zelinková (Luka´s Ninja), Z. Hruška (Calata), O. Zvára (Carmen Arcus) a A. Opatrný (VDL Fakir). Nulu předvedl O. Zvára ve druhém a A. Opatrný v prvním kole, celkem jsme získali  20 tr. b. Na místě fotografovala Tereza Bezrouková. V květnovém Jezdectví si navíc můžete přečíst rozhovor se Zuzanou Zelinkovou a majitelkou jejích koní Olgou Plachou.

Publikováno: 3.5.2014 8:08:53
Jaroslav Hatla v polské Strzegomi

Uplynulý víkend zvítězil Jaroslav Hatla s koněm Westwinds El Divo v polské Strzegomi na úrovni CNC2*. V početném startovním poli dosáhl s Reenmore Alfiem při prvním společném startu na páté místo v kategorii L. Na místě fotografoval polský fotograf Daniel Tarka (www.danieltarka.com).

Publikováno: 10.4.2014 19:00:00
Koně na Žofíně 2014: První fotografie

Sobotní večer 1. března byl krásný a díky všem, kteří ho podpořili, a všem, kteří byli přítomni. Pojďme se v první ochutnávce podívat na Žofín objektivem Magdalény Strakové - je se opravdu na co dívat! A kdo na Žofín osobně zavítal, jistě si s úsměvem vybaví i předtočená videa z posiloven, cukráren, mytí schodů, broušení nožů, porážení stromů nebo řezání pilou (ne tedy bohužel motorovou...)!

Publikováno: 2.3.2014 4:48:43
Kategorie: volný čas
Halový vozatajský pohár odstartoval s 59 účastníky!

V sobotu 28. 12. 2013 odstartoval v hale TJ Slovan Frenštát prvním kolem 5. ročník halového vozatajského poháru. Díky počasí, ale i stále většímu zájmu o vozatajský adrenalin přijelo závodit 59 kočích se svými koňmi. Všech 5 kategorií absolvovalo stejný kurz, absolutně nejlepší čas na trase měl Jaroslav Juráň ml. s dvojspřežím Felix a Lukáš. V kategorii pony byl nejlepší Pavel Živníček se Zafírem a Zoranem (JK Hradec n. M.), mezi amazonkami Zuzana Kovaříková s Lindou (Stáj Coufalík), mezi jednospřežími Jan Minarčík s ostříleným Magnátem (JK Minarčík Loučka) a dvojspřežími Václav Coufalík s Grácií a Odetou (Stáj Coufalík). V kategorii čtyřspřeží (4 starty) zvítězil Marek Jirgala s koňmi Jogi, Rami, Hary, Ewena, sloučenými dvojkami koní pana Kačmáře z Hlučína. Fotogalerii přináší Zenon Kisza.

Publikováno: 6.1.2014 14:00:28
Seznamte se s... Paulem Estermannem

Paul Estermann vyhrál nedělní Velkou cenu Salcburku na tomto čtyřhvězdovém mezinárodním mítinku. V červnu padesátiletý úspěšný Švýcar si tak po rozeskakování sedmi dvojic odvezl domů jako výhru automobil Mercedes Benz CLA Coupé. V sedle jedenáctileté hnědky Castlefield Eclipse se také umístil jako 22. na letošním mistrovství Evropy, ve světovém žebříčku je na 80. příčce. Účastnit se bude i víkendového ženevského kola Rolex Grandslamu.

Publikováno: 13.12.2013 6:00:33
Ohlédnutí za...The Land Rover Burghley Horse Trials 2013

Jedna z největších světových událostí v jezdeckém sportu, jeden z pouhých 6 mezinárodních čtyřhvězdových třídenních závodů, v první dvacítce takřka výlučně národní reprezentanti a olympijští účastníci, zastoupení 11 zemí světa, přes 6 000 000 Kč k vyplacení na výhrách, 1 800 000 Kč pro vítězného koně a 150 000 Kč jako bonus pro jezdce v jeho sedle. Letošní ročník proti sobě postavil 5 vítězů předešlých ročníků, včetně vítězných dvojic Andrew Nicholsona (NZL) a William Fox-Pitta (GBR). Ani jedna z těchto ostřílených dvojic však neodolala vítěznému tažení 29letého Jonathana Pageta (NZL), který letos zvítězil již v Badmintonu. Fotografie z této ojedinělé akce přináší Aleš Vitalík, alesvitalik.cz.

Publikováno: 7.12.2013 6:00:20