Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

<<<12345>>>
Kurz kočích v Klokočově

Čtrnáct dní probíhal v říjnu kurz kočích pro soustřeďování dříví, který byl určen žákům Střední odborné školy Frýdek - Místek, především oboru Lesní mechanizátor. Žáci se blíže seznámili s chovem Slezského norika a v praxi si vyzkoušeli tahání klády a jízdu s koňským povozem. Kurz byl zakončen zkouškou, při které museli žáci prokázat nejen teoretické znalosti, ale také absolvovat praktickou část.Fotogalerii připravila Kateřina Dziadková.

Autor: jge
Publikováno: 11.11.2013 16:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
123. Velká pardubická České pojišťovny ve fotogalerii

Dne 13. 10. se běžel již 123. roční Velké pardubické. Stejně jako vloni stylem start-cíl zvítězila Orphée des Blins s Janem Faltejskem. Druhý skončil Dušan Andres a Nikas, bohužel Josef Bartoš z Trezora spadl. Na posledním skoku kvůli volnému koni spadl i Josef Váňa st. z Tiumena. Třetí doběhl Klaus a J. Myška. Fotogalerii připravila M. Straková.

Autor: jge
Publikováno: 7.11.2013 15:30:00
Kategorie: dostihy
MČR v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní

MČR v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní pořádal 5. a 6.října z pověření ASCHK Jezdecký klub v Hradci nad Moravicí. V soutěži jednospřeží mezi čtrnácti vozatajci získal mistrovský titul Jan Blizňák s  Narexem  (Hošťálková). Ve dvojspřeží se postavilo na start devět soupeřů. Jan Blizňák s Narexem a Bacarem ze Zubří nedal soupeřům šanci a tak druhý mistrovský titul jeho zásluhou putoval do Hošťalkové. Fotogalerii připravil J. Gebauer.

Autor: jge
Publikováno: 10.10.2013 8:00:00
East European Endurance Ride 2013

Dne 21. 9. finišoval třídenní závod East European Endurance Ride 2013. Po boji v cílové rovince zvítězila naše jezdkyně, Lucie Škábová na klisně Žoly. Silvie Lorenzová s Nanu 1 obsadily 6. místo a jako potvrzení skvělé formy získaly Cenu kondice. Na 15. místě úspěšně dokončil také Petr Jadlovský s Rachel 4. Tento závod, dlouhý 228 km, patří k nejlépe finančně dotovaným soutěžím v Evropě. Nejúspěšnější jezdci si rozdělí odměny v celkové výši 105.000 EUR. Fotogalerii připravil Alexander Nálepka.

Autor: jge
Publikováno: 2.10.2013 9:42:24
Rubrika: vytrvalost
Kůň 2013 ve fotogalerii

Ve dnech 20. - 22. 9. se na výstavišti v Lysé nad Labem konala mezinárodní výstava koní a všeho co k nim patří - Kůň 2013. Krátkou fotogalerii z večerního programu připravila D. Ksandrová. V říjnovém Jezdectví najdete čtyřstránkovou reportáž z pera a objektivu Magdalény Strakové.

Autor: jge
Publikováno: 24.9.2013 16:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
ME ve vytrvalosti Most 2013

Ve dnech 12. - 15. 9. se na závodišti v Mostu pořádalo Mistrovství Evropy seniorů ve vytrvalostním ježdění. Novým Mistrem Evropy 2013 se stal Jaume Punti Dachs na koni Quran El Ulm ze Španělska. Fotogalerii připravila M. Preislerová.

Autor: jge
Publikováno: 21.9.2013 20:42:26
Poslední kvalifikace do VP 2013

Dostihový mítink v sobotu 14. 9. nabídl zájemcům o start ve 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou poslední příležitost splnit kvalifikační podmínky. Francouzský den – DEN EVROPY totiž nabídl závěrečný díl seriálu kvalifikačních dostihů. Tuto poslední kvalifikaci ovládl Silver Regent. Fotogalerii připravil J. Bělohlav.

Autor: jge
Publikováno: 21.9.2013 11:00:00
MS dvojspřeží Topolčianky - drezura

Po dnešních a večerších velmi pěkný výkonech v drezurní části se ujmula prozatimního vedení Němka Carola Diener. Těšně za ní je Ir Barry Capstick a Maďar Lázár Zoltán. Český tým obsadil 21.místo - Radek Nesvačil, 38.místo - Jiří Nesvačil jr. , 47. místo - Martin Gössl a 48. místo - Josef Hrouda v prozatimním žebříčku. V soutěži družtev se držíme na 12. místě. Další částí bude divácky oblíbený maraton. Fotogalerii připravila M. Batelková.

Autor: jge
Publikováno: 30.8.2013 20:55:36
Rubrika: spřežení
MČR ve všestrannosti juniorů a družstev ve fotogalerii

Ve dnech 2. – 4. 8. se ve východočeském areálu v Kolesech konalo MČR ve všestrannosti. Tyto třídenní závody byly v tomto termínu určeny především pro družstva a juniory – právě ti totiž soutěžili o medaile. Mezi družstvy byla nejlepší Severní Morava 2, mistryní mezi mladšími juniory se stala Barbora Kamírová, mezi staršími pak Veronika Plucarová. Fotogalerii připravil Jiří Bělohlav.

Autor: jge
Publikováno: 12.8.2013 21:20:28
Rubrika: všestrannost
CSIO3*-W Bratislava 2013 objektivem R. Fojtika

Jezdecký areál TJ Slávia STU na Májovej ulici v Bratislavě hostil od 1. do 4. srpna mezinárodní jezdecké závody CSIO3*-W, 48. ročník Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava. Tuto fotogalerii připravil Robert Fojtik.

Autor: jge
Publikováno: 6.8.2013 12:22:00
Rubrika: skoky
Velká cena Frenštátu p. R. ve fotogalerii

Ve dnech 26. – 28. července pokračoval ve Frenštátu pod Radhoštěm po pauze trvající déle jak měsíc 12. ročník Skokového poháru České pojišťovny. Velkou cenu vyhrál Jiří Skřivan a Kallisto. Fotogalerii z místa připravil Jiří Gebauer.

Autor: jge
Publikováno: 1.8.2013 14:30:00
Výstava koní chovatelů Moravy a Slezska

Již osmou chovatelskou přehlídku koní chovaných na území Moravy a Slezska v novodobé historii uspořádal ZH Tlumačov s.p. ve spolupráci se Svazem chovatelů koní Moravy a Slezska a Asociací svazu chovatelů  koní ČR. Víkend 6. - 7. 7. byl v Tlumačově plný koní. Fotogalerii připravila J. Fatenová.

Autor: jge
Publikováno: 13.7.2013 14:30:00
Kategorie: chov
III. kolo MŠMK - Trojanovice

V areálu SKL Trojanovice proběhlo 9. července 3. kolo MŠMK. V kategorii čtyřletých (ZL) bylo mezi devatenácti startujícími 5 bezchybných výkonů. Stejně tomu bylo i v kategorii pětiletých (L*) mezi sedmnácti dvojicemi. Mezi šestiletými (S*) odstartovalo jedenáct dvojic. Bylo předvedeno 5 bezchybných výkonů v základním kole i rozeskakování. Zvítězil Marek Hentšel s Lepusem (JK Baník Ostrava) a k tomu získal i třetí příčku s Cruxem. Druhý byl Jakub Ludvík se Sarah-L (JK Velká Polom). Fotogalerii připravil J. Gebauer.

Autor: jge
Publikováno: 10.7.2013 11:48:51
XVI. ročník Oblastní přehlídky tříletých teplokrevných klisen ve fotogalerii

Svaz chovatelů koní Západní Čechy pořádal dne 5. července XVI. ročník Oblastní přehlídky tříletých teplokrevných klisen. Akce se odehrála v areálu Chovu koní Svržno. Fotogalerii připravila M. Kůstková.

Autor: jge
Publikováno: 8.7.2013 14:45:00
OM Severomoravské oblasti 2013

O uplynulém víkendu se v Chotěbuzi konalo OM Severomoravské oblasti. Na prvních příčkách se umístili: v kategorii senioři - Z. Žíla a Catango M, v kategorii ml. jezdci - M. Žilinský a Gwen 2 a v kategorii ženy - D. Tellingerová a Lucius 1. Fotogalerii připravil J. Gebauer.