volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<111213>>>
Ve Slatiňanech soupeřily dámy v sedlech

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádal dne 2. 4. ve slatiňanské jezdecké hale Dámský den. Dámy oděné v dobových kostýmech soutěžily za doprovodu hudby v pěti disciplínách v sedlech nejen starokladrubských koní. V úvodu dámy předvedly divákům drezuru stupně Z1, ve které byla nejúspěšnější Kateřina Neumannová v sedle starokladrubského vraníka Sacramoso Rosaria XLV-48. Freestylové vystoupení zahájila Sandra Doležalová s koněm Arwena a její ohňová show jí zajistila 1. místo. Pavla Kašparová v sedle Solo Elea XXII předvedla nejvíce zručnosti v hobby soutěži a pro NH Kladruby nad Labem vybojovala druhé vítězství. V klasické drezuře kür si nejlépe vedla Iva Hejlová a s koněm Sacramoso Mantova X zajistili další zlato pro Národní hřebčín Kladruby n. L. Závěrečná soutěž, parkur do 80 cm byla pro diváky také velmi zajímavá. Zasloužený potlesk sklidila Lucie Pešková v sedle českého teplokrevníka Grama za nejlepší umístění v této soutěži. Na sobotní Dámský den přijal pozvání také hudební skladatel a producent Karel Vágner, který byl spolu s ředitelem NH Kladruby n. L. Janem Höckem a místostarostou města Slatiňany Vítězslavem Kolkem porotcem soutěže ve volném stylu. Celým programem provázel Jiří Soukup. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 4.4.2011 8:57:26
Slavnostní zahájení turistické sezony 2011 v NH Kladruby nad Labem

V pátek 1. 4. byla pro návštěvníky Národního hřebčína Kladruby nad Labem slavnostně zahájena turistická sezona 2011. Ve 14 hodin Ing. Karel Dvořák oficiálně přivítal první obdivovatele starokladrubských koní a speciální program na nádvoří zahájila přehlídka pěti plemenných hřebců. Dáma v sedle Zdena Urbanová připravila divákům drezurní vystoupení s běloušem Rudolfo Curiosa V. Velký úspěch měla přehlídka čtyř klisen s hříbaty. Nejen děti, ale i dospělí diváci tak měli možnost strávit nevšední chvíle v bezprostřední blízkosti hříbat starých jen pár měsíců. Starokladrubští koně reprezentují Národní hřebčín především v soutěžích spřežení a v kočárech při různých ceremoniálech. Proto pořadatelé nemohli opomenout představit tyto nádherné a elegantní koně v zápřeži. Tuto část programu zahájil Jakub Hlávka s jednospřežím. Následoval také tandem s Romanem Vyskočilem, dvojspřeží s Vlastimilem Pavlasem a třešinkou na dortu bylo čtyřspřeží Jiřího Nesvačila ml. Fotogalerii pro vás připravila Šárka Bělohlavová.

Publikováno: 3.4.2011 16:40:32
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Žofínské úsměvy

Jak se říká - kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe... Vrátíme se tedy ještě naposledy na začátek března, kdy se na žofínském galavečeru udílely ceny nejlepším skokanům, drezuristům a paradrezuristům. A vybrali jsme pouze záběry zachycující úsměv stokrát jinak. Snad je to důkaz, že se většina přítomných velmi dobře bavila. Takže příští rok, opět s úsměvem, nashledanou!

Publikováno: 3.4.2011 6:00:00
Kategorie: volný čas
Český kůň 2010 aneb Bez vás by to nešlo!

Galavečer jezdeckého sportu Český kůň 2010 přivedl na Žofín stovky příznivců drezury a skoků. Zaplněný žofínský palác byl důkazem všeobecného zájmu o tuto akci, dokonce až na jednu výjimku si i všichni ocenění přišli pro svoje ceny. Přelomově působil pro jezdecký sport zájem televizních kamer Primy, sportovního kanálu České televize a televize Novasport. Ovšem bez koho by vůbec nebylo možné tento večer zrealizovat? Samozřejmě bez sponzorů! A proto je i dnešní fotogalerie takovým Special thanks to our partners.

Publikováno: 2.4.2011 20:00:00
Kategorie: volný čas
Za chladnokrevníky k Janovským

Již pět generací Janovských se věnuje chladnokrevným koním. Jan se svým tatínkem Rudolfem využívají polské chladnokrevníky k přibližování dřeva v lesích na Vysočině, v okruhu asi 40 km od svého statku. Jak nám pan Rudolf Janovský prozradil, s chladnokrevníky vyrostl a strávil po jejich boku celý život. K práci využíval tyto silné a energické koně i před rokem 1989. Neměl to skutečně jednoduché, protože tehdejší doba koním prostě nepřála a na lidi s koňmi si režim zkrátka zasedl. Ani dnes však situace není zcela růžová, protože práci koní z velké části nahradily stroje. Přesto se však najdou nadšenci, kteří by koně a život s nimi nevyměnili. Mezi ně patří i Rudolf Janovský a jeho nejmladší syn Jan. Měli jsme možnost strávit u nich krásnou neděli, která patřila především jejich úžasným chladnokrevníkům. Fotogalerii pro vás připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 31.3.2011 22:17:24
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Český kůň 2010: Nejlepší koně

Jak již víte, koňmi roku se v pátek na Žofíně stali drezurní Chamberlain a skokový Congo King Gain. Fotografie z jejich dekorování přináší Magdaléna Straková.

Publikováno: 13.3.2011 15:04:46
Kategorie: volný čas
Český kůň 2010: První fotoochutnávka

Právě přinášíme první várku fotografií Magdalény Strakové z pátečního Žofína. I když se nám program trošičku protáhl, snad nikdo, kdo přišel, nelitoval. Pro oceněné byly kromě obvyklých cen připraveny i velmi neobvyklé dárky, takže o zábavu opravdu nebyla nouze. Fotografií máme samozřejmě stovky a chystáme se vám je "dávkovat". Tato várka shrnuje průřez prvními částmi vyhlašování mladších kategorií.

Publikováno: 13.3.2011 10:44:50
Kategorie: volný čas
Galavečer všestrannosti a spřežení ve fotografiích Jiřího Bělohlava

O průběhu galavečera všestrannosti a spřežení v Humpolci jsme se dozvěděli už z reportáže Jiřího Křepelky v neděli. Tentokrát vám však přinášíme bohatou fotogalerii, která tento článek elegantně doplní. Fotografie pro vás pořídil Jiří Bělohlav.

Publikováno: 3.3.2011 16:55:37
Kategorie: volný čas
Galavečer pony ve fotogalerii

V sobotu 12. 2. se konal v Benešově galavečer pony s vyhodnocením sportovní sezony. Celou událost zdokumentovala Kateřina Návojová a my vám teď nabízíme podrobný průřez slavnostním večerem díky jejím fotografiím.

Publikováno: 14.2.2011 20:18:02
Kategorie: volný čas
56. jezdecký ples pořádaný JK Opava Kateřinky ve fotogalerii

Připomeňme si v dnešní fotogalerii Miroslava Tůmy 56. jezdecký ples v Hradci nad Moravicí, který se konal 22. ledna. Akci zorganizoval Jezdecký klub Opava Kateřinky. Další fotografie najdete pod odkazem: http://www.jkopava.cz/gallery/ples-2011/.

Publikováno: 11.2.2011 10:24:06
Kategorie: volný čas
Do roku 2011 to nejlepší i vám!

Už od začátku prosince nám do redakce přicházela vaše "péefka". Sešla se nám jich tu do dnešního dne opravdu pořádná kopa a my vám jejich komplet nyní nabízíme k nahlédnutí - některá přání jsou skutečně originální. Užijte si silvestrovské oslavy a do nového roku vše nejlepší i vám!

Publikováno: 31.12.2010 12:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Co se do Silvestra nevešlo

Již dnes najdete lednové Jezdectví na novinových stáncích a v něm jsme pro vás už tradičně připravili Silvestrovskou fotopárty. Povedenými úlovky našich fotografů se to opravdu jen hemží, a tak vám nyní nabízíme několik snímků, jež se do silvestrovské galerie nevešly - ty nejlepší však samozřejmě najdete v časopise. :) Užijte si tedy poslední dny roku 2010 s úsměvem! (Fotili: Magdaléna Straková, Tomáš Holcbecher, Josef Malinovský, Jiří Gebauer, Šárka Bělohlavová, Kateřina Bartůšková a Tereza Bezrouková)

Publikováno: 30.12.2010 12:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Hubertova jízda 2010 v Národnom žrebčíne Topoľčianky

V sobotu 23. října proběhla za krásného podzimního počasí v Národnom žrebčíne Topoľčianky „Hubertova jazda 2010“, které se osobně zúčastnil za doprovodu mnoha významných hostů prezident Slovenské republiky doc. JUDr. Ivan Gašparovič, CSc. Náš spolupracovník Dalibor Gregor byl u toho, a tak vám můžeme nyní zprostředkovat průběh této akce ve fotogalerii.

Publikováno: 26.10.2010 8:24:47
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Barokní mistrovství 2010 na Císařském ostrově

V neděli 22. srpna proběhlo na Císařském ostrově na jaře odložené Barokní mistrovství pod taktovkou České barokní společnosti. Dámy a kavalíři soutěžili v několika disciplínách, nejprve to byla drezurní úloha Z2, úspěšné dvojice pak pokračovaly do küru. Barokní plemena koní pak velmi pěkně reprezentovali koně starokladrubští. Dále jsme viděli pas de deux a na závěr neobvyklou soutěž nazvanou Barokní pentatlon aneb Jeden v životě šlechtice (šlechtičny.) O legraci nebyla nouze a tak ti, co vydrželi až do konce viděli věci nevídané:o)! Více se dozvíte v připravované fotogalerii Renáty Kolářové… K celé akci (vč. sobotního Dámského dne) se vrátíme v příštím čísle Jezdectví.

Publikováno: 25.8.2010 9:42:16
Nejkrásnější kůň České republiky 2010

V sobotu 4. září bude v Pardubicích vyhlášen výsledek ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2010. Stane se tak během programu XII. ročníku mezinárodní výstavy Koně v akci, která má tentokrát podtitul Království tradic. V anketě soutěží kandidáti dvanácti nejvíce zastoupených, tradičních a populárních plemen, jejichž plemenné knihy jsou vedeny v České republice. Své reprezentanty nominovaly jednotlivé chovatelské organizace a v prvním ročníku soutěže se utká deset hřebců a dvě klisny. Více podrobností o způsobu SMS hlasování najdete v článku (viz odkaz).

Publikováno: 3.8.2010 0:00:00
Kategorie: volný čas
<<<111213>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2018