volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<11121314>>>
Pony v gala ve fotogalerii

O své slavnostní vyhodnocení sezony 2011 s názvem Pony v gala nepřišli ani jezdci na pony. Tuto akci hostila 11. února od 17:30 sokolovna v Pacově (okres Pelhřimov) a přítomní sledovali vyhlášení nejlepších pony jezdců všech věkových kategorií z disciplín skoky, drezura a všestrannost. Fotogalerii připravila Kateřina Návojová.

Publikováno: 13.2.2012 13:55:00
Kategorie: volný čas
Co se do Jezdectví nevešlo - Návštěva jezdecké školičky

Únorové Jezdectví má ne jednu, ale hned dvě přílohy. Tou netradiční je Pavo Pohár Jezdectví 2011, druhou, tradiční, oblíbený dětský Koníček. A právě do něj se nevešly všechny fotografie Magdalény Strakové z jezdecké školičky v Měšicích. Pojďte tedy s námi zadními vrátky nejen za poníky, ale i za dalšími zvířátky...

Publikováno: 11.2.2012 6:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo - B. Tomanová v novém

V lednovém Jezdectví jste se dozvěděli vše o novém areálu, do něhož se se svými koňmi přestěhovala úřadující mistryně ČR v kategorii mladých jezdců Barbora Tomanová. Ne všechny fotografie se do časopisu vešly, takže mají zákonitě místo v této rubrice. Asi již podle prvních záběrů poznáte, že je fotila Magdaléna Straková. Snad nám aktéři prominou mírně odlehčené popisky...

Publikováno: 14.1.2012 7:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Jen to nejlepší do nového roku 2012 i vám!

Redakční email v posledních dnech zavalila celá řada přání do nového roku 2012, o něž se teď s vámi podělíme v této fotogalerii. Velmi si vážíme vašich přání i dosavadní přízně a přejeme vám jen to nejlepší do nového roku, jenž bude pro náš časopis jubilejní.

Publikováno: 31.12.2011 18:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Poprvé v sedle

Jelikož fotogalerie s názvem Moje první závody měla mezi čtenáři úspěch, zazněl v naší redakci návrh shromáždit další fotografie, ovšem tentokrát z doby, jež daleko předcházela vaše první závody. Vzpomínáte vůbec, kdy jste se úplně poprvé vyhoupli do sedla? Pokud ano a navíc jste při tomto jedinečném zážitku měli s sebou pohotového fotografa, neváhejte a pochlubte se cenným snímkem. Zašlete jej na email web@jezdectvi.cz a do předmětu zprávy uveďte "Poprvé v sedle". Aktualizace 30. 12. 11:00 HOD: Vloženy další fotografie.

Publikováno: 30.12.2011 11:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
Galavečer Severomoravské oblasti ve fotogalerii

Výbor Severomoravské oblasti ČJF pořádal 17. prosince v hotelu Beskyd v Trojanovicích galavečer jezdeckého sportu této oblasti spojený s vyhodnocením osobnosti, poprvé ve všech jezdeckých disciplínách. Byly také předány výkonnostní odznaky a dekorování oblastního mistrovství mužů a žen ve skákání. Fotogalerii připravil Jiří Gebauer.

Autor: jge
Publikováno: 18.12.2011 21:20:57
Kategorie: volný čas
Fotogalerie: Moje první závody

Moc nás zajímalo, kolik čtenářů Koníčka má již za sebou své první závody, a tak jste se někteří s námi podělili o fotografii z této události. Také byste chtěli svůj snímek z prvního jezdeckého klání uveřejnit v této galerii? Pokud ano, pošlete nám ho na email redakce@jezdectvi.cz a do předmětu zprávy napiště "Moje první závody". Pokud vás nikdo nefotil, nevadí - svůj první závodní zážitek můžete i nakreslit, rodiče vám pomohou obrázek naskenovat a odeslat k nám do redakce. Uvnitř najdete také fotografie dokumentující první závodní zkušenosti B. Tomanové, N. Crnkové, F. Doležala, B. Vojtkové, M. Štorkána a M. Hažmukové.

Aktualizace 19. 11. 15:00 HOD: Vloženy další fotografie.

Publikováno: 19.11.2011 15:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
Poděbradská Hubertova jízda objektivem Lukáše Klingory

JK Poděbrady pořádá každoročně tradiční Hubertovu jízdu. Letos se konala v sobotu 5. listopadu a jízdy se zúčastnilo 20 koní. Všichni koně i jezdci dokončili ve zdraví a večer se pak na tradičním soudu sešli i s ostatními zúčastněnými. Fotogalerii připravil Lukáš Klingora.

Publikováno: 7.11.2011 9:38:10
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda v Choťánkách ve fotografiích

V sobotu 29. 10. slavnostně zakončili sezonu také členové Jezdeckého klubu Choťánky, sídlícího nedaleko Poděbrad. Pro všechny zúčastněné byla připravena Hubertova jízda s mnoha přírodními skoky a bohaté občerstvení. Fotogalerii připravila Kateřina Rusová.

Publikováno: 3.11.2011 20:04:09
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda na Ptýrově

Svou Hubertovu jízdu má za sebou také jezdecký areál na Ptýrově, a tak se s námi místní podělili o několik snímků z této akce. Počasí se vydařilo, vyjížďky se zúčastnilo celkem 40 jezdců ve dvou skokových a dvou pomalejších lotech.

Publikováno: 31.10.2011 14:32:46
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda poprvé v Kněžičkách

V sobotu 22. října se konala vůbec první Hubertova jízda v malebné vesničce Kněžičky nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Zúčastnilo se jí celkem 13 koní pod sedlem, 2 koně v zápřeži a nesčet diváků. Fotogalerii připravila Alena Valentová.

Publikováno: 24.10.2011 14:02:56
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda v JK Metuje

JK Metuje pořádá každoročně vždy týden po Velké pardubické Hubertovu jízdu. Letos to vyšlo na 15. 10. a počasí hubertovské vyjížďce skutečně přálo. Sešlo se okolo dvaceti sedlových koní, z čehož byli tři poníci, a dorazily tři vozy. Huberta klasicky doplňovali trubači, halali a hledání liščího ohonu. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 23.10.2011 17:03:12
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda na Zebínském Dvoře

V sobotu 22. října pořádala stáj SK Zebínský dvůr (Jičín) Hubertovu jízdu spojenou s hobby parkury. Dopolední program tvořila vyjížďka a jejím závěrem bylo skákání terénních překážek. Odpoledne přišly na řadu dva parkury "5. ročník parkurového skákání". První soutěž do 60 cm vyhrála Klára Zemanová s Tornádou. V druhé do 80 cm zvítězila Michaela Sakslová s Catrey. Závěr dne patřil soutěži mini-maxi. Na prvním místě se umístila Anežka Charousková s Faradem, kdy dvojice jako jediná překonala 150 cm čistě.

Publikováno: 23.10.2011 9:31:21
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Co se do Jezdectví nevešlo: Pardubická výstava

Říjnové Jezdectví samozřejmě nezapomnělo ani na tradiční pardubickou výstavu, ta se v letošním roce konala ve znamení dvacátého výročí Visegrádské čtyřky a její motto znělo 4 země - 1 vášeň. Pojďte nahlédnout do galerie padesáti fotografií Magdalény Strakové, které se již bohužel do říjnového čísla nevešly.

Publikováno: 22.10.2011 9:00:31
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Fotbalový zápas klub Oxer vs FC Taxis ve fotogalerii

V úterý 18. 10. proběhlo v areálu Vasury Kolesa tradiční fotbalové utkání parkurových a dostihových jezdců, při němž zaslouženě po dlouhé době zvítězil klub Oxer. Fotogalerii připravil Tomáš Voljtíšek.

Publikováno: 19.10.2011 9:18:51
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
<<<11121314>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020