volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<111213>>>
Hubertova jízda v JK Metuje

JK Metuje pořádá každoročně vždy týden po Velké pardubické Hubertovu jízdu. Letos to vyšlo na 15. 10. a počasí hubertovské vyjížďce skutečně přálo. Sešlo se okolo dvaceti sedlových koní, z čehož byli tři poníci, a dorazily tři vozy. Huberta klasicky doplňovali trubači, halali a hledání liščího ohonu. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 23.10.2011 17:03:12
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda na Zebínském Dvoře

V sobotu 22. října pořádala stáj SK Zebínský dvůr (Jičín) Hubertovu jízdu spojenou s hobby parkury. Dopolední program tvořila vyjížďka a jejím závěrem bylo skákání terénních překážek. Odpoledne přišly na řadu dva parkury "5. ročník parkurového skákání". První soutěž do 60 cm vyhrála Klára Zemanová s Tornádou. V druhé do 80 cm zvítězila Michaela Sakslová s Catrey. Závěr dne patřil soutěži mini-maxi. Na prvním místě se umístila Anežka Charousková s Faradem, kdy dvojice jako jediná překonala 150 cm čistě.

Publikováno: 23.10.2011 9:31:21
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Co se do Jezdectví nevešlo: Pardubická výstava

Říjnové Jezdectví samozřejmě nezapomnělo ani na tradiční pardubickou výstavu, ta se v letošním roce konala ve znamení dvacátého výročí Visegrádské čtyřky a její motto znělo 4 země - 1 vášeň. Pojďte nahlédnout do galerie padesáti fotografií Magdalény Strakové, které se již bohužel do říjnového čísla nevešly.

Publikováno: 22.10.2011 9:00:31
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Fotbalový zápas klub Oxer vs FC Taxis ve fotogalerii

V úterý 18. 10. proběhlo v areálu Vasury Kolesa tradiční fotbalové utkání parkurových a dostihových jezdců, při němž zaslouženě po dlouhé době zvítězil klub Oxer. Fotogalerii připravil Tomáš Voljtíšek.

Publikováno: 19.10.2011 9:18:51
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Co se do Jezdectví nevešlo - Skoková série

Ojedinělou sérii fotografií zachycující kuriózní skok nám po ČP Velké ceně Litomyšle zaslala Alena Šreflová. Je na ní zachycen jezdec Sergej Motygin s klisnou Zoe de Liebri Z při překonávání jednoho ze skoků tohoto parkuru. Nutno podotknout, že i přes tuto kolizi, ztrátu podkovy, třmenu i pootočení sedla zůstalo na kontě dvojice pouze 12 trestných bodů (dvouhvězdové ST). Nezapomeňte, že v červencovém časopisu jsme událostem v českém skokovém sportu věnovali celých šest stran.

Publikováno: 23.7.2011 10:53:32
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Co se do Jezdectví nevešlo - Matýsek a Viki

Starokladrubský kůň je naší národní pýchou a tak je celkem logické, že je jedním z prvních plemen zařazených do rubriky Já, kůň. Jen bylo nutné počkat na lepší počasí, abychom mohli zajímavý text Zdeny Dykové a Ing. Jiřího Machka doplnit kvalitním fotografickým materiálem Magdalény Strakové. V červencovém časopisu se tedy dozvíte, co za pouhých devět let života stihl vranný Matýsek, jestli mlsá pečivo nebo koho si tento chovatelsky velmi cenný vraník oblíbil. O bílém Viktorovi toho naši autoři prozradí ještě více, aktivně se totiž věnuje i sportu a docílil mnoha úspěchů. Že se vám zdají jejich jména na kladrubáky trošku podivná? Ano, jedná se o přezdívky, ale to všechno si přečtete na stránkách časopisu. Je však jasné, že fotografie se všechny k článku vejít nemohly, proto přikládáme ještě další krásné kousky.

 

Publikováno: 9.7.2011 8:00:47
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
Den koně Na Podkově 2011 ve fotogalerii

Jezdecký klub Mělník uspořádal 15. května v JA Na podkově Den koně.  Na programu byla přehlídka koní chovatelů Španělského jezdeckého koně, přehlídka koní chovatelů z oblasti a také vystoupení Václava Vydry. Nechybělo ani tradiční Mistrovství v parkurovém skákání bez otěží, vozatajský parkur a další ukázky. Celé dění zachytila svým objektivem Kateřina Návojová.

Publikováno: 23.5.2011 16:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Ve Slatiňanech soupeřily dámy v sedlech

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádal dne 2. 4. ve slatiňanské jezdecké hale Dámský den. Dámy oděné v dobových kostýmech soutěžily za doprovodu hudby v pěti disciplínách v sedlech nejen starokladrubských koní. V úvodu dámy předvedly divákům drezuru stupně Z1, ve které byla nejúspěšnější Kateřina Neumannová v sedle starokladrubského vraníka Sacramoso Rosaria XLV-48. Freestylové vystoupení zahájila Sandra Doležalová s koněm Arwena a její ohňová show jí zajistila 1. místo. Pavla Kašparová v sedle Solo Elea XXII předvedla nejvíce zručnosti v hobby soutěži a pro NH Kladruby nad Labem vybojovala druhé vítězství. V klasické drezuře kür si nejlépe vedla Iva Hejlová a s koněm Sacramoso Mantova X zajistili další zlato pro Národní hřebčín Kladruby n. L. Závěrečná soutěž, parkur do 80 cm byla pro diváky také velmi zajímavá. Zasloužený potlesk sklidila Lucie Pešková v sedle českého teplokrevníka Grama za nejlepší umístění v této soutěži. Na sobotní Dámský den přijal pozvání také hudební skladatel a producent Karel Vágner, který byl spolu s ředitelem NH Kladruby n. L. Janem Höckem a místostarostou města Slatiňany Vítězslavem Kolkem porotcem soutěže ve volném stylu. Celým programem provázel Jiří Soukup. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 4.4.2011 8:57:26
Slavnostní zahájení turistické sezony 2011 v NH Kladruby nad Labem

V pátek 1. 4. byla pro návštěvníky Národního hřebčína Kladruby nad Labem slavnostně zahájena turistická sezona 2011. Ve 14 hodin Ing. Karel Dvořák oficiálně přivítal první obdivovatele starokladrubských koní a speciální program na nádvoří zahájila přehlídka pěti plemenných hřebců. Dáma v sedle Zdena Urbanová připravila divákům drezurní vystoupení s běloušem Rudolfo Curiosa V. Velký úspěch měla přehlídka čtyř klisen s hříbaty. Nejen děti, ale i dospělí diváci tak měli možnost strávit nevšední chvíle v bezprostřední blízkosti hříbat starých jen pár měsíců. Starokladrubští koně reprezentují Národní hřebčín především v soutěžích spřežení a v kočárech při různých ceremoniálech. Proto pořadatelé nemohli opomenout představit tyto nádherné a elegantní koně v zápřeži. Tuto část programu zahájil Jakub Hlávka s jednospřežím. Následoval také tandem s Romanem Vyskočilem, dvojspřeží s Vlastimilem Pavlasem a třešinkou na dortu bylo čtyřspřeží Jiřího Nesvačila ml. Fotogalerii pro vás připravila Šárka Bělohlavová.

Publikováno: 3.4.2011 16:40:32
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
Žofínské úsměvy

Jak se říká - kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe... Vrátíme se tedy ještě naposledy na začátek března, kdy se na žofínském galavečeru udílely ceny nejlepším skokanům, drezuristům a paradrezuristům. A vybrali jsme pouze záběry zachycující úsměv stokrát jinak. Snad je to důkaz, že se většina přítomných velmi dobře bavila. Takže příští rok, opět s úsměvem, nashledanou!

Publikováno: 3.4.2011 6:00:00
Kategorie: volný čas
Český kůň 2010 aneb Bez vás by to nešlo!

Galavečer jezdeckého sportu Český kůň 2010 přivedl na Žofín stovky příznivců drezury a skoků. Zaplněný žofínský palác byl důkazem všeobecného zájmu o tuto akci, dokonce až na jednu výjimku si i všichni ocenění přišli pro svoje ceny. Přelomově působil pro jezdecký sport zájem televizních kamer Primy, sportovního kanálu České televize a televize Novasport. Ovšem bez koho by vůbec nebylo možné tento večer zrealizovat? Samozřejmě bez sponzorů! A proto je i dnešní fotogalerie takovým Special thanks to our partners.

Publikováno: 2.4.2011 20:00:00
Kategorie: volný čas
Za chladnokrevníky k Janovským

Již pět generací Janovských se věnuje chladnokrevným koním. Jan se svým tatínkem Rudolfem využívají polské chladnokrevníky k přibližování dřeva v lesích na Vysočině, v okruhu asi 40 km od svého statku. Jak nám pan Rudolf Janovský prozradil, s chladnokrevníky vyrostl a strávil po jejich boku celý život. K práci využíval tyto silné a energické koně i před rokem 1989. Neměl to skutečně jednoduché, protože tehdejší doba koním prostě nepřála a na lidi s koňmi si režim zkrátka zasedl. Ani dnes však situace není zcela růžová, protože práci koní z velké části nahradily stroje. Přesto se však najdou nadšenci, kteří by koně a život s nimi nevyměnili. Mezi ně patří i Rudolf Janovský a jeho nejmladší syn Jan. Měli jsme možnost strávit u nich krásnou neděli, která patřila především jejich úžasným chladnokrevníkům. Fotogalerii pro vás připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 31.3.2011 22:17:24
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Český kůň 2010: Nejlepší koně

Jak již víte, koňmi roku se v pátek na Žofíně stali drezurní Chamberlain a skokový Congo King Gain. Fotografie z jejich dekorování přináší Magdaléna Straková.

Publikováno: 13.3.2011 15:04:46
Kategorie: volný čas
Český kůň 2010: První fotoochutnávka

Právě přinášíme první várku fotografií Magdalény Strakové z pátečního Žofína. I když se nám program trošičku protáhl, snad nikdo, kdo přišel, nelitoval. Pro oceněné byly kromě obvyklých cen připraveny i velmi neobvyklé dárky, takže o zábavu opravdu nebyla nouze. Fotografií máme samozřejmě stovky a chystáme se vám je "dávkovat". Tato várka shrnuje průřez prvními částmi vyhlašování mladších kategorií.

Publikováno: 13.3.2011 10:44:50
Kategorie: volný čas
Galavečer všestrannosti a spřežení ve fotografiích Jiřího Bělohlava

O průběhu galavečera všestrannosti a spřežení v Humpolci jsme se dozvěděli už z reportáže Jiřího Křepelky v neděli. Tentokrát vám však přinášíme bohatou fotogalerii, která tento článek elegantně doplní. Fotografie pro vás pořídil Jiří Bělohlav.

Publikováno: 3.3.2011 16:55:37
Kategorie: volný čas
<<<111213>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2019