sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<131132133>>>
Memoriál Ericha Režnara 2009 ve fotogalerii

Ve dnech 3. – 4. října se v Opavě konal tradiční Memoriál Ericha Režnara (ST**), v němž nenašla přemožitele dvojice T. Kumorek-Sir Robin (Polsko). Druhé místo obsadil J. Hruška s Radkem(JK Opava-Kateřinky) a z třetího místa se radoval M. Hentšel v sedle Salwadora Fitmin (JK Baník Ostrava). Z průběhu závodů vám přinášíme fotogalerii Jiřího Gebauera.

Publikováno: 9.10.2009 8:00:06
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Poslední letošní české T ve fotografiích T. Holcbechera

Jak víte, o víkendu proběhly v Martinicích u Příbrami závody vrcholící stupněm T**, posledním v letošním roce na českých otevřených kolbištích. Na startu soutěže se sešlo 21 dvojic, většinu jezdců zachytil svým objektivem fotograf Tomáš Holcbecher. Třídenní závody byly náročné nejen pro koně, ale jak sami na fotografiích uvidíte, i pro jezdce.

Publikováno: 5.10.2009 9:48:18
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Finále pony festivalu ve fotogalerii K. Návojové

Víkendové finále pony festivalu na Mělníku pečlivě dokumentovala také Kateřina Návojová, která nám poskytla několik fotografií. Aktualizace 5. 10. 8.30 hodin - doplněny popisky fotografií

Publikováno: 4.10.2009 10:20:28
Kategorie: sport
Rubrika: pony
Mistrovství Evropy v reiningu 2009 s rekordní sestavou Čechů

Již příští víkend (8. - 11. října 2009) se v německém Kreuthu koná Mistrovství Evropy FEI v reiningu. Český tým reinerů se připravuje v rekordně početné sestavě, protože letos poprvé je ME vypsáno i pro juniory a mladé jezdce. ME se zúčastní celkem 13 národů. V soutěži družstev se utká 8 seniorských týmů, 5 týmů mládeže a 4 týmy mladých jezdců. Český tým vám představujeme ve fotogalerii Kateřiny Dziadkové. Pod článkem najdete i časový harmonogram. Ve čtvrtek proběhne veterinární přejímka, v pátek 9. 10. se od 11 hodin pojedou jízdy družstev, v neděli pak finále jednotlivců. Současně bude v Kreuthu probíhat i NRHA Breeders Futurity, jehož finále se pojede o týden později. Rozhodovat budou François Zurcher (SUI), Fabrikant Yaron (ISR), Jeff Delaet (BEL), Sylvia Katschker (AUT) a George Maschalani (GER)...

Publikováno: 3.10.2009 10:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Finále D&J Czech Junior Cupu a ČSP 2009 ve fotogalerii

Finálový víkend na Císařském ostrově utekl jako voda a my vám z něj přinášíme několik čerstvých vzpomínek v podobě fotografií Tomáše Holcbechera. Snad na vás také dýchne atmosféra finále Dance and Jump Czech Junior Cupu a Českého skokového poháru 2009.

Publikováno: 29.9.2009 10:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Istanbul ve fotografiích

Celý víkend jsme vás aktuálně informovali o úspěšném výjezdu české skokové juniorské ekipy do tureckého Istanbulu. Dnes přinášíme díky JUDr. P. Tomanovi také několik fotografií.  

Publikováno: 21.9.2009 9:10:56
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Kozlovický NRHA Uniga Czech Cup ve fotogalerii

Poslední beskydské reiningové závody se konaly v sobotu 12. 9 . se v Kozlovicích. Do šestého kola reiningového seriálu NRHA Uniga Czech Cup se přihlásilo 59 dvojic jezdců a koní. Jezdci se představili celkem v 8 třídách a přestože se kvapem blíží konec sezóny, mohli jsme zde vidět i nové tváře. Velmi dobře si v reiningu mládeže vedla Barbora Julinová, která poprvé předváděla v NRHA soužěžích klisnu Ima Dancin Dun It a pro tým ranče Lucky Valley v sobotu získala už třetí vítězství. O další dvě se postarali Karel Barotek s Remedy Moonshine v Limited Open a Monika Julinová se Smart Reminic Chic v Limited Non Pro. Dobrou formu předvedl i hřebec Petry Hoferkové Mia Shiner. Se svou majitelkou vyhrál třídu SBH 5&under a s Pavlem Orlem pak hlavní soutěž Pewter Bronze Trophy Open. Vítězem třídy Non Pro se stala Helena Týralová a její valach AP Colonel San Chico.  Jonáš Bujnoch ladil formu na ME v reiningu se zapůjčenou klisnou Peppy Gun Rose a vyhráli třídu Rookie, ve  třídě nejmladších účastníků Youth 13&under si nejlépe vedla Brenda Lesniczáková s NA Smartin Daughter. Nechte se pozvat na tyto závody alespoň zpětně prostřednictvím fotogalerie Kateřiny Dziadkové.

Publikováno: 17.9.2009 11:55:00
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Velká cena Prahy 2009 ve fotogalerii

Z našeho aktuálního zpravodajství již víte, že vítězem Velké ceny Prahy 2009 se stal Jiří Papoušek se Stakkatou, druhé místo obsadil Marek Hentšel se Salwadorem Fitmin a třetí skončil vítěz včerejšího „estéčka“ Ludvík Jandourek s Casiem Karsit. Přinášíme vám nyní fotogalerii z průběhu soutěže. Reportáž ze závodů chystáme do říjnového Jezdectví.

Publikováno: 14.9.2009 0:49:24
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
V Martinicích dobojováno, stav finále KMK 2009 po druhých kolech

Součástí chovatelského svátku finále KMK bylo zároveň vyhodnocení nejlepší tříleté klisny plemene český teplokrevník. Tou se stala ryzka Amirka HF po otci Radegast z chovu a majetku Stanislava Hošáka mladšího a Aleše Fialy. Zajímavou novinkou bylo večerní skákání ve volnosti, kam mohli majitelé své nadějné tříleté klisny přihlásit. Z dvaceti účastnic jich v kryté hale předvádělo své schopnosti dvanáct. Nejvyšší bodové ohodnocení od Zdeňka Krpely, Aleše Opatrného a Ludvíka Jandourka získala hnědka Lanette po All My Dreams v  majetku MVDr. Tamary Lýskové. Souhrn výsledků a fotogalerii přináší Martina Kůstková.

Publikováno: 7.9.2009 10:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
ME Windsor 2009 objektivem Tomáše Holcbechera – část druhá

Přinášíme vám další fotografie Tomáše Holcbechera z drezurního a skokového mistrovství Evropy 2009 ve Windsoru, o kterém vás detailně informovala již v průběhu víkendu naše zahraniční zpravodajka Kateřina Hanušová. V dnešní fotogalerii najdete obrázky ze skokové části...

Publikováno: 31.8.2009 9:30:02
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Velká cena Plzně 2009 pro Jiřího Lužu

Vítězem Velké ceny Plzně 2009 se stal Jiří Luža s Ronaldem-S. Druhé místo obsadila Barbora Tomanová s Careful Franz Josefem a třetí příčka patřila Alešovi Opatrnému s Luka´s Ninjou. Tento jezdec je také v průběžném vedení Českého skokového poháru s celkovými 83 body. Do finálové čtyřky by se vešli ještě Jiří Luža (77 b.), Petr Eim (64 b.) a Ludvík Jandourek (62 b.). V Dance and Jump Czech Junior Cupu se v Plzni nejvíce dařilo Barboře Tomanové (56 b.), která současně vede průběžné pořadí této seriálové soutěže. V článku najdete kompletní výsledky Velké ceny a podrobné pořadí v uvedených žebříčcích.

Publikováno: 30.8.2009 8:57:05
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Nabitá sobota v Plzni při ČSP 2009

Také v sobotu pokračoval v Plzni velmi nabitý program v rámci IX. kola ČSP 2009, který vyvrcholil skokem stupně ST**. V něm s přehledem zvítězil Aleš Opatrný s Quorem. Další zpravodajství přináší naše externí dopisovatelka Martina Kůstková. Odkaz na článek najdete po otevření sobotní galerie.

Publikováno: 30.8.2009 1:48:14
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Mistrovství Evropy ve voltiži 2009 skrz objektiv

Mistrovství Evropy ve voltiži se letos konalo na přelomu července a srpna ve Švédském městečku Svedala (Bökeberg) přibližně 20 km od Malmö. O jeho výsledcích jsme vás ve stručnosti aktuálně informovali již v průběhu konání formou krátkých zpráv (viz rubrika Sport – voltiž). Podrobnější reportáž nyní najdete v zářijovém čísle časopisu Jezdectví, kterou doplňujeme podrobnější fotogalerií Martina Surýnka. 

Publikováno: 28.8.2009 9:24:39
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Zduchovický pony šampionát 2009 ve fotogalerii

Ve dnech 21. – 23. srpna se uskutečnilo ve Zduchovicích mistrovství České republiky pony 2009 ve skocích a v drezuře. Jak již proběhlo naším zpravodajstvím, mistryněmi České republiky se staly v drezuře: Michaela Pavlisová – Trinka (děti 8 – 12 let na pony do 135 cm), Anežka Zajícová – Zitnas Panja (děti 8 – 12 let na pony do 148 cm), Michala Jirsová – Bonsaj (děti 13 – 16 let na pony do 148 cm) a ve skocích: Anna Siatková – Janeček (děti 8 – 12 let na pony 126 – 135 KVH), Hana Dostálová – Cindarella (děti 8 – 12 let na pony 136 – 148 cm), Michaela Krulichová – Mars Star (děti 13 – 16 let na pony do 148 cm). V šampionátu nadějí ČJF zvítězila Tereza Kroužková – Nyki (děti 8 – 12 let na pony S, dle rozpisu soutěž č. 14). Z průběhu šampionátu jsme vám slíbili podrobnější fotogalerii a dnes svůj slib plníme... - V rámci možností se budeme snažit fotogalerii ještě doplnit o další snímky vč. popisků.

Publikováno: 28.8.2009 4:44:56
Kategorie: sport
Rubrika: pony
Velká cena Plzně 2009 odstartovala

Velký zájem startujících při Ceně Plzně v JK Slavia VŠ donutil v minulých letech Jana Stronera k rozšíření počtu závodních dní na tři. V letošním roce je přihlášených dokonce 235 koní. Hlavní rozhodčí ing. Eva Mentlíková proto musela posunout dnešní začátek první soutěže na desátou hodinu. Mezi 86 dvojicemi v úvodním dvoufázovém skákání 110/120 cm, které se jelo jako Cena JK Slavia VŠ, získal bezchybný výsledek a nejrychlejší čas ing. Milan Pěchouček s klisnou Destiny po otci Calvados reprezentující JK Tachov. O pět vteřin pomalejší Jiří Luža s Elise S vybojoval druhé místo. Třetí dekorovaný skončil Roman Drahota a Coolio CTJ. Druhá dnešní soutěž, parkur L ** má 106 startujících , vrcholí právě nyní. Po ní bude následovat ještě dvoufázové skákání 130/140cm. I zítřejší program závodů začíná dříve, to znamená v 9 hodin. Závodit se bude na parkurech Petra Švece od stupně L** až do stupně ST**. Bonbónkem pro diváky bude Sponzorská soutěž družstev. Nedělní program nabídne tři soutěže. Tou nejzajímavější bude parkur T**, který se jede jako deváté kolo Českého skokového poháru. Přinášíme vám aktuální fotogalerii Martiny Kůstkové.

Publikováno: 28.8.2009 4:20:12
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
<<<131132133>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020