Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

Opavské KMK ve fotogalerii Jiřího Gebauera

I když ve čtvrtek vítala Opava účastníky slunečným počasím, v pátek, kdy chovatelské soutěže KMK probíhaly, se jezdilo za velmi nepříznivých klimatických podmínek. Přesto fotografové, jezdci i koně odváděli svou práci poctivě, podívejte se sami. 

Publikováno: 3.4.2010 9:05:21
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Velikonoční spřežení ve Slatiňanech skrz objektiv

O průběhu halových závodů spřežení ve Slatiňanech jsme vás již aktuálně informovali. Dnes vám přinášíme další snímky Romany Němcové ve fotogalerii. Popisky připravil Vladimír Štursa.

Publikováno: 1.4.2010 9:11:43
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Mistr světa ve voltiži Petr Eim ukončil první zimní sezonu Berthall

Několik set diváků bouřlivě povzbuzovalo účastníky voltižních závodů v hale Berthall, kterými byla předešlý víkend úspěšně zakončena pětiměsíční brněnská halová sezona. Vítězem v závěrečné seniorské soutěži mužů se stal tlumačovký Petr Eim před Lukášem Kloudou z pořadatelské TJJ Lucky Drásov. Robert Smékal pro vás připravil malý fotosouhrn průběhu těchto závodů.

Publikováno: 30.3.2010 16:49:35
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Neděle na Hradištku

Pojďte se podívat, jak vypadal ve fotografiích Lukáše Klingory Lamborghini Praha Parkur Cup. Za proměnlivého počasí přivítal areál JS Equus Kinsky v neděli 28. března české jezdce, kteří ještě na konec halové sezony chtěli vyzkoušet jedny z posledních závodů pod střechou. Závěr Elite Tour 2009/2010 tak snad vyšel podle přání pořadatelů - nechyběli zajímaví startující ani divácká kulisa.

Publikováno: 28.3.2010 21:37:59
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Zduchovická letošní venkovní premiéra

Zatímco výsledky prvního dne prvních venkovních závodů letošní sezony najdete na www.kone-zduchovice.cz, Jan Matuška přináší několik fotografií pro dokreslení celé atmosféry závodů.

Publikováno: 27.3.2010 23:14:01
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Jaro s koňmi v Lysé objektivem Renaty Kolářové

Již v průběhu neděle jsme vám přinesli aktuální fotogalerii z průběhu výstavy Jaro s koňmi od Lukáše Klingory. Dnes jsme pro vás připravili další vydařené snímky, tentokrát od Renaty Kolářové – a to vč. popisků...

Publikováno: 26.3.2010 11:20:08
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
První jarní den mezi koňmi v Lysé

Díky Lukáši Klingorovi můžeme přinést fotografie z prvního jarního dne na výstavišti v Lysé nad Labem. Tam tento víkend proběhla výstava Jaro s koňmi, takže diváci mohli teplý příchod jara oslavit pohledem na čtyřnohé krasavce. Pojďte se spolu s námi ohlédnout za sobotním programem.

Publikováno: 21.3.2010 13:15:40
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Písecká přehlídka ve fotogalerii

Díky fotografovi Daliboru Gregorovi se můžeme vrátit k písecké přehlídce plemenných koní, která se konala požofínskou sobotu, tedy 6. března v hale Zemského hřebčince Písek.

 

Publikováno: 18.3.2010 13:55:02
Kategorie: chov
Braunschweig se světovou špičkou

Čtyři březnové dny patřily v německém Braunschweigu mezinárodním čtyřhvězdičkovým skokovým i drezurním závodům nazvaným Löwen Classics. Kromě mezinárodních soutěží probíhaly také národní soutěže, šampionáty mladých jezdců, šampionát spolkových zemích, zkrátka pro každého něco. Zatímco naše redaktorka Kateřina Hanušová připravuje do dubnového čísla reportáž, fotograf Tomáš Holcbecher nám přímo z Braunschweigu zaslal několik fotografií.

Publikováno: 14.3.2010 12:27:49
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Ženy se utkaly v Kofola poháru

V sobotu 6. března proběhl ve Frenštátu pod Radhoštěm „Kofola Pohár žen 2010“ – soutěž st. ZL. Jak název napovídá, startovat v ní mohly pouze děti (dívky), juniorky a ženy. Vítězkou se nakonec stala Lenka Košnarová s Lenty, druhá skončila Jana Sandhiová s Gandhi a třetí Julie Horáková se Saharou 2. Fotogalerii z průběhu soutěže vám přináší Zenon Kisza.

Publikováno: 10.3.2010 5:39:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Vozatajské závody na El Pasu přes objektivy fotoaparátů a kamer

V sobotu 27. února se ve Svojeticích u Prahy konaly poprvé halové závody spřežení. V soutěži jednospřeží zvítězila Alena Brixová před Kristýnou Drbohlavovou a Pavlem Matoušem. Ve dvojkách se dařilo otci a synovi Bartákovým, kteří obsadili 1. a 2. místo, třetí skončil Jaroslav Kohout. Přinášíme vám slibovanou reportáž EquiTV a dále fotogalerii Olgy Procházkové.

Publikováno: 1.3.2010 13:48:49
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Moravský halový vozatajský pohár završil první ročník

V sobotu 27. února vyvrcholil v Trojanovicích 1. ročník Moravského halového vozatajského poháru hobby soutěží. V soutěži pony mezi šesti startujícími zvítězil Miroslav Novák (Žako Výškovice), mezi jedenácti jednospřežími byl nejlepší Jan Minarčík (JK Loučka u Nového Jičína) a ve startovním poli sedmi dvojek suverénně vyhrál Václav Coufalík (Stáj Coufalík Slavič). Ve spolupráci s naším redaktorem Jiřím Gebauerem a fotografem Zenonem Kiszou jsme pro vás připravili aktuálně z průběhu soutěží bohatou fotogalerii.

Publikováno: 28.2.2010 19:06:28
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Vyhlášení Českého voltižního poháru na Dobešce

V březnovém čísle časopisu Jezdectví najdete mj. reportáž z průběhu slavnostního vyhlášení Českého voltižního poháru v Praze na Dobešce, jehož pořadatelství se ujal jezdecký oddíl TJ Orion Praha. Kdo tam byl, tak nám dá jistě za pravdu, že o zábavu nebyla nouze. I proto jsme se rozhodli článek doplnit podrobnou fotogalerií, která nepotřebuje dalšího komentáře… Pojďte se podívat, jak se baví voltižáci!

Publikováno: 26.2.2010 12:10:27
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Hobby premiéra pod střechu v Chotěbuzi

Přinášíme vám fotoreportáž K. Pachotové z Hobby skokových závodů konaných v nově otevřené hale v Chotěbuzi, která je součástí „Stáje u Luka“ a kde působí JK Chotěbuz. Hobby závodů (křížkový parkur, parkur 60 a 70 cm a stupňovaná obtížnost do 100 cm) se zúčastnilo celkem 44 dvojic. V každé soutěži jich startovalo cca dvacet a na zápolení mezi parkurovými překážkami se přišla podívat necelá stovka diváků. Další akcí v hale bude „Veřejný trénink“ v rámci něhož bude opět připraven tzv. křížkový parkur, dále soutěž do 70 cm na limitovaný čas, dvoufázové skákání 90 – 100 cm a parkur stupně Z (na rozeskakování). Veřejný trénink se bude konat 27. února 2010 od 10.00 hodin. Více informací na http://stajuluka.sweb.cz.

Publikováno: 24.2.2010 11:23:35
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
První severočeský jezdecký ples

V sobotu 20. 2. se v Teplicích konal poprvé Jezdecký ples, na kterém se kromě jiného vyhlašovali nejlepší jezdci severočeské oblasti. Nelehký úkol s organizací plesu si na svá bedra vzal JK Bystřany. Celý večer moderovala Lenka Vodná z Evropy 2 a k tanci hrála skupina s tématickým názvem Black Horse. Kromě výše zmiňovaného vyhlašování těch NEJ bylo na programu samozřejmě předtančení, půlnoční překvapení a bohatá tombola. Z průběhu akce vám přinášíme reportáž Petry Svobodové s fotogalerií Lucie Zvěřinové.

Publikováno: 24.2.2010 11:00:00
Kategorie: volný čas
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020