Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

Ženy se utkaly v Kofola poháru

V sobotu 6. března proběhl ve Frenštátu pod Radhoštěm „Kofola Pohár žen 2010“ – soutěž st. ZL. Jak název napovídá, startovat v ní mohly pouze děti (dívky), juniorky a ženy. Vítězkou se nakonec stala Lenka Košnarová s Lenty, druhá skončila Jana Sandhiová s Gandhi a třetí Julie Horáková se Saharou 2. Fotogalerii z průběhu soutěže vám přináší Zenon Kisza.

Publikováno: 10.3.2010 5:39:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Vozatajské závody na El Pasu přes objektivy fotoaparátů a kamer

V sobotu 27. února se ve Svojeticích u Prahy konaly poprvé halové závody spřežení. V soutěži jednospřeží zvítězila Alena Brixová před Kristýnou Drbohlavovou a Pavlem Matoušem. Ve dvojkách se dařilo otci a synovi Bartákovým, kteří obsadili 1. a 2. místo, třetí skončil Jaroslav Kohout. Přinášíme vám slibovanou reportáž EquiTV a dále fotogalerii Olgy Procházkové.

Publikováno: 1.3.2010 13:48:49
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Moravský halový vozatajský pohár završil první ročník

V sobotu 27. února vyvrcholil v Trojanovicích 1. ročník Moravského halového vozatajského poháru hobby soutěží. V soutěži pony mezi šesti startujícími zvítězil Miroslav Novák (Žako Výškovice), mezi jedenácti jednospřežími byl nejlepší Jan Minarčík (JK Loučka u Nového Jičína) a ve startovním poli sedmi dvojek suverénně vyhrál Václav Coufalík (Stáj Coufalík Slavič). Ve spolupráci s naším redaktorem Jiřím Gebauerem a fotografem Zenonem Kiszou jsme pro vás připravili aktuálně z průběhu soutěží bohatou fotogalerii.

Publikováno: 28.2.2010 19:06:28
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Vyhlášení Českého voltižního poháru na Dobešce

V březnovém čísle časopisu Jezdectví najdete mj. reportáž z průběhu slavnostního vyhlášení Českého voltižního poháru v Praze na Dobešce, jehož pořadatelství se ujal jezdecký oddíl TJ Orion Praha. Kdo tam byl, tak nám dá jistě za pravdu, že o zábavu nebyla nouze. I proto jsme se rozhodli článek doplnit podrobnou fotogalerií, která nepotřebuje dalšího komentáře… Pojďte se podívat, jak se baví voltižáci!

Publikováno: 26.2.2010 12:10:27
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Hobby premiéra pod střechu v Chotěbuzi

Přinášíme vám fotoreportáž K. Pachotové z Hobby skokových závodů konaných v nově otevřené hale v Chotěbuzi, která je součástí „Stáje u Luka“ a kde působí JK Chotěbuz. Hobby závodů (křížkový parkur, parkur 60 a 70 cm a stupňovaná obtížnost do 100 cm) se zúčastnilo celkem 44 dvojic. V každé soutěži jich startovalo cca dvacet a na zápolení mezi parkurovými překážkami se přišla podívat necelá stovka diváků. Další akcí v hale bude „Veřejný trénink“ v rámci něhož bude opět připraven tzv. křížkový parkur, dále soutěž do 70 cm na limitovaný čas, dvoufázové skákání 90 – 100 cm a parkur stupně Z (na rozeskakování). Veřejný trénink se bude konat 27. února 2010 od 10.00 hodin. Více informací na http://stajuluka.sweb.cz.

Publikováno: 24.2.2010 11:23:35
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
První severočeský jezdecký ples

V sobotu 20. 2. se v Teplicích konal poprvé Jezdecký ples, na kterém se kromě jiného vyhlašovali nejlepší jezdci severočeské oblasti. Nelehký úkol s organizací plesu si na svá bedra vzal JK Bystřany. Celý večer moderovala Lenka Vodná z Evropy 2 a k tanci hrála skupina s tématickým názvem Black Horse. Kromě výše zmiňovaného vyhlašování těch NEJ bylo na programu samozřejmě předtančení, půlnoční překvapení a bohatá tombola. Z průběhu akce vám přinášíme reportáž Petry Svobodové s fotogalerií Lucie Zvěřinové.

Publikováno: 24.2.2010 11:00:00
Kategorie: volný čas
Galavečer všestrannosti a spřežení v Humpolci 2009

Pulcarová, Příhodová, Příhoda, Hatla a Oswald, resp. Pospíšilová, Minarčík, Jirgala a Nesvačil sen. Tak to jsou nejdůležitější jména, která zazněla při galavečeru „soutěží podkovy“, tedy všestrannosti a spřežení. Ten se uskutečnil v sobotu 20. února od 20 hodin ve Spolkovém domě v Humpolci. Již ve čtvrtek (předplatitelé ve středu) najdete aktuální reportáž s celkovým hodnocením v březnovém čísle časopisu Jezdectví. Tu pro vás s předstihem doplňujeme o podrobnější fotogalerii. Pojďte se na ni podívat!

Publikováno: 22.2.2010 7:27:39
Kategorie: volný čas
Návštěva ministra Šebesty v Kladrubech objektivem Jezdectví

Jak jsme vás již aktuálně informovali, ministr zemědělství Jakub Šebesta ve čtvrtek 18.2. v Kladrubech nad Labem uspořádal společně s ředitelem NHK Janem Höckem tiskovou konferenci, při níž nastínil možnosti dalšího rozvoje hřebčína a chovu starokladrubského koně. Neplánovaně při své návštěvě Kladrub také pokřtil první letošní kladrubské hříbě, jež se narodilo dnes v noci. Připravili jsme pro vás z průběhu této události fotogalerii. Tématu se budeme věnovat také v březnovém čísle Jezdectví, které vychází již příští týden!

Publikováno: 19.2.2010 10:30:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
Předváděcí dny plemenných hřebců v Mněticích

Equinní reprodukční centrum uspořádalo pro chovatele v neděli 14. února předváděcí dny plemenných hřebců. Pokud jste se do Inseminační stanice hřebců v Mněticích nedostali, nesmutněte. Další možnost budete mít ještě 14. března – opět od 12.00 hodin. Zájemci o účast najdou více informací na stránkách ERC. Kateřina Návojová pro vás připravila z průběhu první předváděcí akce poutavou fotogalerii.

Publikováno: 19.2.2010 9:00:00
Kategorie: chov
Polo on snow Vysoké Tatry - fotogalerie č. 1

Prvý februárový víkend (5. do 7. februára 2010) sa vo Vysokých Tatrách na zamrznutom jazere, na Štrbskom Plese uskutočnil historicky prvý turnaj v zimnom póle na Slovensku, J&T Banka Trophy – v jazdeckom póle na snehu. Je to prvý turnaj, ktorý je zaradený do oficiálneho seriálu turnajov Polo on snow a záštitu nad ním má Federation of International Polo. Následující fotogalerii pro vás připravila Milina Strihovska Imrichová.

Publikováno: 18.2.2010 8:00:00
Polo on snow Vysoké Tatry - fotogalerie č. 2

Prvý februárový víkend (5. do 7. februára 2010) sa vo Vysokých Tatrách na zamrznutom jazere, na Štrbskom Plese uskutočnil historicky prvý turnaj v zimnom póle na Slovensku, J&T Banka Trophy – v jazdeckom póle na snehu. Je to prvý turnaj, ktorý je zaradený do oficiálneho seriálu turnajov Polo on snow a záštitu nad ním má Federation of International Polo. Následující fotogalerii pro vás připravil Tomáš Mačej.

Publikováno: 18.2.2010 8:00:00
Otevření jezdecké haly v Chotěbuzi skrz objektiv

Zhruba před týdnem jsme vás zvali na slavnostní otevření nové jezdecké haly „Stáje u Luka“ v Chotěbuzi (6. 2.), kde působí jezdecký klub JK Chotěbuz o.s. Otevření se vedle ministra vnitra ing. Martina Peciny účastnili také regionální politici – poslanci parlamentu ČR, ale hlavně široká „koňská“ veřejnost včetně profesionálů jakými jsou např. František Holčák nebo Milan Theimer, Olga Havrlantová z TJ Slovan Frenštát p. Radhoštěm, polští přátelé z Agentury A. A. Bober a milovníci koní všech věkových skupin. Členové JK nacvičili a předvedli při této příležitosti své jezdecké umění a tak návštěvníci shlédli čtverylku, lonžování koní na dvou lonžích, vystoupení voltižního družstva (povinnou a volnou sestavu) a také ukázky skokového výcviku. Hana Poledníková nám z průběhu akce zaslala několik fotografií. Následující sobotu (13. 2.) zažije hala první křest skokovými závody – konají se tam totiž Hobby soutěže v parkurovém skákání...

Publikováno: 12.2.2010 11:30:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Jezdecký ples v Hradci nad Moravicí

V sobotu 22. ledna pořádal jezdecký klub Opava Kateřinky v Hradci nad Moravicí již 56. jezdecký ples, na kterém jsme mohli potkat celou řadu známých osobností z koňského prostředí. Miroslav Tůma zpracoval z jeho průběhu bohatou fotogalerii, kterou vám nyní nabízíme ke shlédnutí.

Publikováno: 7.2.2010 20:53:39
Kategorie: volný čas
Předvádění plemenných hřebců v Mustangu

Početní zástupci chovatelů viděli v sobotu 30. ledna ve stáji Mustang Lučina (okr. Frýdek-Místek) předvedení plemenných hřebců nabízeních touto stájí pro připouštěcí sezonu 2010 (včetně vybraného potomstva) ve volnosti, na ruce a pod sedlem. Nechyběli ani noví hřebci – El Paso II, Al Cambero, Quissini a Accelerator. Obdobná akce se bude opakovat 6. února. Pokud je tedy budete chtít vidět všechny „naživo“, máte možnost. Pro ty, kteří ještě osobní účast zvažují, připravil Jiří Gebauer „motivační“ fotogalerii...

Publikováno: 31.1.2010 20:19:13
Kategorie: chov
Halové spřežení v Hradištku potřetí

V sobotu 30. ledna se uskutečnil v Hradištku u Sadské již třetí ročník halových závodů spřežení, které pořádá v tamní hale JK Semice v čele s Ing. Jaroslavem Jandlem. Diváckou kulisu i celkovou atmosféru by mohli závidět i organizátoři prestižní skokové Elite Tour, jež se koná v Hradištku celkem čtyřikrát během zimní sezony. Rozhodně se také bylo na co koukat. Celkem se sešlo ve dvoukolových soutěžích 13 jednospřeží a 8 dvojspřeží. Čtyřka dorazila do Hradištka pouze jedna (ze Semic), a tak předvedla alespoň pro diváky ukázkovou jízdu. Přinášíme vám podrobnou fotogalerii z této akce.

Publikováno: 30.1.2010 22:36:14
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020