Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

Návštěva ministra Šebesty v Kladrubech objektivem Jezdectví

Jak jsme vás již aktuálně informovali, ministr zemědělství Jakub Šebesta ve čtvrtek 18.2. v Kladrubech nad Labem uspořádal společně s ředitelem NHK Janem Höckem tiskovou konferenci, při níž nastínil možnosti dalšího rozvoje hřebčína a chovu starokladrubského koně. Neplánovaně při své návštěvě Kladrub také pokřtil první letošní kladrubské hříbě, jež se narodilo dnes v noci. Připravili jsme pro vás z průběhu této události fotogalerii. Tématu se budeme věnovat také v březnovém čísle Jezdectví, které vychází již příští týden!

Publikováno: 19.2.2010 10:30:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
Předváděcí dny plemenných hřebců v Mněticích

Equinní reprodukční centrum uspořádalo pro chovatele v neděli 14. února předváděcí dny plemenných hřebců. Pokud jste se do Inseminační stanice hřebců v Mněticích nedostali, nesmutněte. Další možnost budete mít ještě 14. března – opět od 12.00 hodin. Zájemci o účast najdou více informací na stránkách ERC. Kateřina Návojová pro vás připravila z průběhu první předváděcí akce poutavou fotogalerii.

Publikováno: 19.2.2010 9:00:00
Kategorie: chov
Polo on snow Vysoké Tatry - fotogalerie č. 1

Prvý februárový víkend (5. do 7. februára 2010) sa vo Vysokých Tatrách na zamrznutom jazere, na Štrbskom Plese uskutočnil historicky prvý turnaj v zimnom póle na Slovensku, J&T Banka Trophy – v jazdeckom póle na snehu. Je to prvý turnaj, ktorý je zaradený do oficiálneho seriálu turnajov Polo on snow a záštitu nad ním má Federation of International Polo. Následující fotogalerii pro vás připravila Milina Strihovska Imrichová.

Publikováno: 18.2.2010 8:00:00
Polo on snow Vysoké Tatry - fotogalerie č. 2

Prvý februárový víkend (5. do 7. februára 2010) sa vo Vysokých Tatrách na zamrznutom jazere, na Štrbskom Plese uskutočnil historicky prvý turnaj v zimnom póle na Slovensku, J&T Banka Trophy – v jazdeckom póle na snehu. Je to prvý turnaj, ktorý je zaradený do oficiálneho seriálu turnajov Polo on snow a záštitu nad ním má Federation of International Polo. Následující fotogalerii pro vás připravil Tomáš Mačej.

Publikováno: 18.2.2010 8:00:00
Otevření jezdecké haly v Chotěbuzi skrz objektiv

Zhruba před týdnem jsme vás zvali na slavnostní otevření nové jezdecké haly „Stáje u Luka“ v Chotěbuzi (6. 2.), kde působí jezdecký klub JK Chotěbuz o.s. Otevření se vedle ministra vnitra ing. Martina Peciny účastnili také regionální politici – poslanci parlamentu ČR, ale hlavně široká „koňská“ veřejnost včetně profesionálů jakými jsou např. František Holčák nebo Milan Theimer, Olga Havrlantová z TJ Slovan Frenštát p. Radhoštěm, polští přátelé z Agentury A. A. Bober a milovníci koní všech věkových skupin. Členové JK nacvičili a předvedli při této příležitosti své jezdecké umění a tak návštěvníci shlédli čtverylku, lonžování koní na dvou lonžích, vystoupení voltižního družstva (povinnou a volnou sestavu) a také ukázky skokového výcviku. Hana Poledníková nám z průběhu akce zaslala několik fotografií. Následující sobotu (13. 2.) zažije hala první křest skokovými závody – konají se tam totiž Hobby soutěže v parkurovém skákání...

Publikováno: 12.2.2010 11:30:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Jezdecký ples v Hradci nad Moravicí

V sobotu 22. ledna pořádal jezdecký klub Opava Kateřinky v Hradci nad Moravicí již 56. jezdecký ples, na kterém jsme mohli potkat celou řadu známých osobností z koňského prostředí. Miroslav Tůma zpracoval z jeho průběhu bohatou fotogalerii, kterou vám nyní nabízíme ke shlédnutí.

Publikováno: 7.2.2010 20:53:39
Kategorie: volný čas
Předvádění plemenných hřebců v Mustangu

Početní zástupci chovatelů viděli v sobotu 30. ledna ve stáji Mustang Lučina (okr. Frýdek-Místek) předvedení plemenných hřebců nabízeních touto stájí pro připouštěcí sezonu 2010 (včetně vybraného potomstva) ve volnosti, na ruce a pod sedlem. Nechyběli ani noví hřebci – El Paso II, Al Cambero, Quissini a Accelerator. Obdobná akce se bude opakovat 6. února. Pokud je tedy budete chtít vidět všechny „naživo“, máte možnost. Pro ty, kteří ještě osobní účast zvažují, připravil Jiří Gebauer „motivační“ fotogalerii...

Publikováno: 31.1.2010 20:19:13
Kategorie: chov
Halové spřežení v Hradištku potřetí

V sobotu 30. ledna se uskutečnil v Hradištku u Sadské již třetí ročník halových závodů spřežení, které pořádá v tamní hale JK Semice v čele s Ing. Jaroslavem Jandlem. Diváckou kulisu i celkovou atmosféru by mohli závidět i organizátoři prestižní skokové Elite Tour, jež se koná v Hradištku celkem čtyřikrát během zimní sezony. Rozhodně se také bylo na co koukat. Celkem se sešlo ve dvoukolových soutěžích 13 jednospřeží a 8 dvojspřeží. Čtyřka dorazila do Hradištka pouze jedna (ze Semic), a tak předvedla alespoň pro diváky ukázkovou jízdu. Přinášíme vám podrobnou fotogalerii z této akce.

Publikováno: 30.1.2010 22:36:14
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Horse skijöringu kralovala Lucie Pešková s koněm Gram

V únorovém Jezdectví, které je již v prodeji, najdete mj. dvoustranu se sněhovým zpravodajstvím z českých stájí. Vedle dalších článků je na ní minireportáž z Horse skijöringu na Janově. Tu nyní doplňujeme podrobnějším textem Petry Pucherové a fotogalerií Ivety Nádvorníkové a Klause Müllera.

Publikováno: 29.1.2010 12:00:00
Galavečer pony v Srbech u Kladna

V sobotu 23. ledna se v hotelu Astra v Srbech-Tuchlovicích nedaleko Kladna konalo slavnostní vyhlášení výkonnostních žebříčků pony. Jeho organizace se letos ujala Jízdárna Kladno v čele s Annou a Františkem Hrudkovými. Desítky hostů se začaly do tamní hotelové restaurace sjíždět krátce před 17. hodinou a nechyběli mezi nimi známí jezdci Aleš Opatrný, Fabrizio Sigismondi a Simona Heidenreichová, kteří předávali ceny ve „svých“ disciplínách. Přinášíme vám podrobnou fotogalerii z průběhu akce.

Publikováno: 26.1.2010 16:16:56
Kategorie: sport
Rubrika: pony
Turčianska podkova 2010

V sobotu 23. ledna se uskutečnila po úspěšných předcházejících 6. ročnících již tradiční Turčianska podkova 2010, která tentokrát byla přesunuta do centra města Martina na fotbalový stadion. Cílem Turčianske podkovy je připomenout a ukázat občanům práci formanů a jejich tažných koní, a to formou řady soutěžních disciplín. Jako vynikající moderátorky se představily paní Barbora Špániková a Lenka Mahútová. Po úvodním slavnostním průvodu městem se mohli účastníci soutěží Turčianske podkovy utkat za povzbuzování přihlížejících diváků v „Souboji Titanů“, „Turčianska Pardubická o cenu Vlmedia“, „Rýchlo a zbesilo o cenu Dimexu“ a „Valibuk Grand Prix ZETOR“. Celou akci doprovázela řada doprovodných programů, na kterých se podíleli také účastníci z České republiky. Bohatou fotogalerii z akce připravil Dalibor Gregor.

Publikováno: 25.1.2010 5:28:21
Kategorie: chov
Den otevřených dveří v Národním hřebčíně Topoľčianky

V úterý 29. prosince se uskutečnil v Národním hřebčíně Topoľčianky již tradiční den otevřených dveří. Touto akcí byla ukončena sportovní, turistická a chovatelská sezona roku 2009. Bohatá vánoční výzdoba a vynikající výkony slovenských jezdců a koní z Národního hřebčína vytvářely příjemnou sváteční atmosféru, z které byli nadšení všichni přítomní návštěvníci a hlavně děti. Náš spolupracovník Dalibor Gregor pro vás připravil z této akce bohatou fotogalerii.

Publikováno: 3.1.2010 8:22:27
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Pražská Apassionata objektivem Magdalény Strakové

V lednovém Jezdectví, které je v prodeji již od Silvestra, vyšel v rubrice „Událost měsíce“ velmi zajímavý článek naší dlouholeté redaktorky Magdalény Strakové nazvaný „Kouzlo Apassionaty vyprchalo?“ Jak název sám napovídá, zabývá se v něm podrobně skutečností, že letošní evropské turné Charm of Freedom (Kouzlo svobody) bohužel poněkud se svým programem zaostalo za očekáváním a mnoho kouzelných momentů českým divákům nenabídlo – alespoň tedy ve své první polovině. Přes to všechno pořídila Magda Mnoho krásných snímků, z nichž rovných padesát vám nyní nabízíme v dnešní fotogalerii...

Publikováno: 2.1.2010 17:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Silvestr 2009 s Jezdectvím aneb veselé snímky, které se do časopisu nevešly

Silvestr je každoročně ve znamení zábavy. Pro vaše pobavení nejen v poslední den roku připravujeme tradičně do časopisu Jezdectví speciální fotografickou rubriku. Nejinak tomu je i letos. Navíc – lednové číslo 2010 s touto rubrikou vychází právě dnes – 31. prosince 2009. Proto neváhejte a pospěšte si pro něj do stánku s tiskovinami, protože s Jezdectvím se dnes rozhodně nudit nebudete! No, a pokud byste to přece jen nakonec stihli až po Novém roce, tak si alespoň otevřete naší dnešní fotogalerii složenou z širšího výběru fotografií, které hustým sítem oka editora do tištěného Jezdectví neprošly. I tak pevně věříme, že se nad nimi dobře pobavíte, stejně jako někteří aktéři, kteří se na fotografiích najdou zachyceni. Autory fotografií jsou: Kateřina Bartůšková (1), Renáta Kolářová (2), Jiří Gebauer (9) a Josef Malinovský (26).

Publikováno: 31.12.2009 0:00:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Jezdecký fotbal vyhráli na penalty Slováci

(Opětovně zadáno po výpadku serveru) Jak jsme vás již informovali, veleúspěšný fotbalový klub FC Oxer byl vyzván 22. prosince v Šamoríně od 16.00 hodin k mistrovskému utkání proti slovenským jezdcům. Po základní hrací době byl stav utkání 4:4. Za nás stříleli góly Jandourek (1x) a Zwinger (3x). Na penalty však nakonec vyhráli Slováci. Utkání komentovali Karol Polák a Aleš Suchánek, který nám z průběhu zápasu zaslal několik fotografií. Ty jsme pro vás připravili do fotogalerie...

Publikováno: 30.12.2009 23:02:47
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67