Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

Vánoční Parkuriáda 2009 na Císařském ostrově

V sobotu 19. prosince proběhla na pražském Císařském ostrově tradiční Vánoční Parkuriáda. Na programu byly čtyři soutěže – volba dráhy, paralelní skákání, soutěže do první chyby a velmi oblíbené kostýmové skákání. Fotogalerii z průběhu těchto nevšedních hobby závodů pro vás připravil Jirka Kalcovský.

Publikováno: 21.12.2009 10:16:56
Kategorie: sport
Rubrika: skoky |drezura
Pour Feliciter 2010 aneb hodně štěstí i Vám!

Do redakce Jezdectví nám chodí v posledních dnech jedno PFko za druhým. Moc Vám za ně děkujeme – jsou všechna nádherná a dělají nám velkou radost! A jelikož bychom se s Vámi rádi o tuto radost podělili, rozhodli jsme alespoň ta „koňská“ uveřejnit v naší „novoroční“ fotogalerii. Tu se chystáme průběžně aktualizovat a postupně se budeme snažit nascanovat i ty, které nám zasíláte „papírovou“ formou... Samozřejmě i my Vám tímto s předstihem přejeme hodně štěstí v roce 2010! Do konce roku 2009 však ještě chystáme řadu zajímavostí jak na web, tak do časopisu, který vyjde na Silvestra. Takže – zůstaňte s námi!

Publikováno: 18.12.2009 1:34:14
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Apassionata přijíždí do Prahy s Kouzlem svobody

Apassionata letos přijíždí do Prahy ve dnech 19. a 20. 12. se svojí další show nazvanou „Magická setkání – Kouzlo svobody“. V O2 areně proběhnou celkem tři představení – v sobotu od 14.00 a 19.00 hodin, v neděli pak jen od 14.00 hodin. Vstupenky v cenách 450 – 1590 Kč si můžete objednat v předprodeji na www.sazkaticket.cz. Průběh loňského ročníku si můžete připomenout v naší dnešní fotogalerii.

Publikováno: 17.12.2009 5:14:58
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Mikulášský skokový víkend v BertHall skrz objektiv

Jak jsme vás již informovali, ve dnech 5. – 6. 12. se v brněnské BertHall uskutečnily v pořadí již druhé skokové závody. Jejich atmosféru vám nyní přiblížíme ve fotogalerii Zuzany Šedé. Současně nemůžeme opomenout, že hned nadcházející víkend (12. – 13. 12.) jsou v této hale naplánované dvoudenní drezurní závody, které mají na programu v sobotu i v neděli soutěže Z – S (Z1/2009, Z3/2000, L8/2004 a S2/2000). Rozpis najdete na www.berthall.cz. Podrobnější informace k závodům přineseme ještě před začátkem víkendu...

Publikováno: 9.12.2009 11:51:28
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Světový pohár spřežení 2009: Jiří Nesvačil v Budapešti šestý - fotogalerie

Dalším aktuálním tématem, ke kterému se po pár dnech vracíme, je vozatajství na mezinárodní úrovni. Jak již naši pravidelní čtenáři jistě ví, Jiří Nesvačil absolvoval v Budapešti během uplynulého víkendu historicky první start v halovém Světovém poháru spřežení, během něhož se svým spřežením inkasoval 5 tr. bodů a s celkovým skóre 128,3 dokončil šestý. Získal také dva body do tohoto prestižního žebříčku. V něm si po vítězství z Budapešti posílil vedoucí pozici Boyd Exell (AUS). Díky Romaně Němcové vám nyní můžeme představit fotogalerii, která vám alespoň částečně zprostředkuje úžasnou atmosféru tohoto závodu a nechá vás nahlédnout také do zákulisí. Další podrobnosti chystáme do lednového Jezdectví...

Publikováno: 9.12.2009 2:30:04
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Kladrubské fotografie Renáty Kolářové na výstavě UNESCO

V pondělí 7. prosince se od 17.00 hodin konala v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vernisáž putovní výstavy nazvané České a chorvatské dědictví UNESCO z projektu Poznej světové dědictví UNESCO autorky RNDr. Mileny Blažkové. V její české části se prezentovalo nejen všech 12 tuzemských památek zahrnutých do tohoto prestižního seznamu, ale také 15 míst z tzv. indikativního seznamu (tj. předběžný výběr českých památek pro zápis do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO na období let 2007 až 2018), na kterém figuruje i Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Ten zastupuje na výstavě 5 snímků naší externí redaktorky Renáty Kolářové. Na slavnostním zahájení jsme byli přítomni s fotoaparátem a tak vám nyní jeho průběh můžeme zprostředkovat prostřednictvím fotogalerie.

Publikováno: 8.12.2009 11:43:39
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Fotografické okénko na 111. ročník italského veletrhu Fieracavalli

Z našeho zpravodajství již víte, že na mezinárodním veletrhu agroturistiky a jezdectví Fieracavalli v italské Veroně letos padl významný rekord. Světově uznávanou přehlídku navštívilo přes 153 tisíc návštěvníků, nejvíce v její dlouholeté historii. 111. ročníku Fieracavalli se zúčastnilo více než 2 500 koní. Na 350 tisících metrů čtverečních zde své expozice předvedlo na 700 vystavovatelů.... – Zkrátka, byla to opět úžasná podívaná. Pro ty, kteří neměli možnost se tam jet podívat osobně, máme alespoň malé „fotografické okénko“, které částečně přiblíží tamní atmosféru.

Publikováno: 4.12.2009 12:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Finále Pony ligy 2009 v Herouticích skrz objektiv

(Aktualizováno 1.12. 8.30 hod.) Jak jsme vás již informovali, ve dnech 28. – 29. listopadu vyvrcholil v Herouticích u Neveklova již sedmý ročník seriálové soutěže Pony liga, Pony extraliga a Teenager 2009. Přinášíme vám z průběhu této akce bohatou fotografickou nadílku – a to od Honzy Matušky a Katky Návojové...

Publikováno: 1.12.2009 8:50:19
Kategorie: sport
Rubrika: pony
Eimova mistrovská jízda v Sao Paulu

Hned druhý den po obhajobě českého mistrovského titulu na domácím kolbišti v Tlumačově odcestoval současný úřadující mistr světa Petr Eim na mezinárodní závody CVI** do brazilského Sao Paula, které se konaly nadcházející víkend (3. – 4. října). Ze své cesty zpracoval velmi podrobné vyprávění formou „deníku“, které je svým způsobem zcela unikátní. Ačkoliv jeho rozsah je až neuvěřitelných 9 stran formátu A4 (více jak 32 tisíc znaků vč. mezer), rozhodně se při čtení nebudete nudit. Jsme si téměř jisti, že takto podrobně a barvitě u nás ještě žádná jezdecká akce popsaná nebyla. I proto jsme se rozhodli vyprávění Petra Eima pro vás uveřejnit (samozřejmě s jeho svolením) v plném znění, doplnili jsme jej řadou fotografií a současně textovou část přiložili ve formátu PDF k vytištění (při čtení z monitoru by vás asi brzo bolely oči). Takže, příjemné počtení!

Publikováno: 30.11.2009 10:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Na Mikuláše do BertHall

Po vydařených premiérových skokových závodech v brněnské BertHall (21. – 22. listopadu) již přichází na adresu pořadatelů přihlášky na další parkurové závody, které proběhnou v termínu 5. – 6. prosince. „Soutěžení ve skupinách A, B, C (viz rozpisy) se docela ujímá. Nevyhrávají tak jen profíci, ale i mladí nebo méně rutinovaní jezdci,“ uvedl hlavní pořadatel Robert Smékal. Budeme tedy zvědavi, jak početná startovní pole uvidíme následující víkend. Uzávěrka přihlášek je 1. prosince, pokud vás tedy počasí posledních dní navnadilo na to si jet zaskákat, máte ještě šanci se přihlásit (více na www.berthall.cz). Pro ilustraci, jak to v BertHall vypadá během závodů, jsme pro vás přichystali následující sérii snímků...

Publikováno: 29.11.2009 5:46:16
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Evropský šampionát haflingů: Hafling = úspěšný sportovec

Zapomeňte na to, že hafling je kůň na vyjížďky do lesa. Hafling totiž bravurně zvládá disciplíny FEI – a ještě i něco navíc. O tom jsme se mohli přesvědčit 23. – 25. října na slavném dostihovém závodišti v Meranu, kde se konal šampionát haflingů z celé Evropy – vč. dvou zástupců České republiky. Reportáž z této ojedinělé akce, spojenou s rozhovorem s oběma českými účastnicemi, připravila do prosincového Jezdectví Věra Marková. A jelikož tradičně nafotila desítky nádherných fotografií, které se do časopisu nemohly vejít, připravili jsme pro vás k uvedenému článku doplňkovou fotogalerii s celkem 30 výběrovými snímky. Takže, nalistujte v Jezdectví stránky 72 – 73 a klikněte na odkaz v nadpisu tohoto příspěvku...

Publikováno: 27.11.2009 3:00:00
Kategorie: chov
130. výročí založení KFPS v Leeuwardenu

Holandský Leeuwarden je srdcem fríského světa. Právě zde se konají svody (kierungy) klisen a hřebců a jednou za pět let také velkolepé slavnosti na počest založení fríské plemenné knihy (KFPS.) Hala WTC Expo ve dnech 23. – 24. října doslova praskala ve švech – zejména v sobotu, kdy se zaplnilo všech 9 000 míst! Mezi čestnými hosty byla i holandská královna Beatrix, která má patronát nad frískými koňmi, pro organizátory a všechny účinkující dobrovolníky (!) to byla obrovská čest. Dvouhodinový program byl koncipován jako putování po zemích, kde žijí fríští koně, a tak jste se během programu z Holandska mohli podívat do Německa, Rakouska, Maďarska, ale také do Španělska, Afriky a USA. Podrobnější informace společně z bohatou fotogalerií přináší Renáta Kolářová.

Publikováno: 25.11.2009 3:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Poslední letošní ST pro Filipa Doležala

Naposledy jsme letos mohli vidět na domácí půdě skokovou soutěž stupně ST. Ta se uskutečnila v rámci dvoudenních halových závodů v Praze na Císařském ostrově. Jejím vítězem se stal Filip Doležal s La Silvou, který jako jediný dokončil parkur bez penalizace. Nechybělo přitom mnoho a mohl skončit i na druhém místě. S Cellino 3 však měl na posledním skoku zastavení, které znamenalo penalizaci 4 tr. body a propad na třetí příčku. Druhé místo obsadila dvojice Gabriela Radová – Caitano. S 8 tr. body skončila na 4. pozici Klára Damborská a Barco. Přinášíme vám bohatou fotogalerii z průběhu této soutěže. Podrobnosti a kompletní výsledky najdete v příbuzném článku.

Publikováno: 22.11.2009 7:03:29
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aston Martin Top 10 Cup 2009 objektivem Jezdectví

Z našeho on-line zpravodajství již víte, že vítězem prvního ročníku Aston Martin Top 10 Cupu pro desítku nejlepších jezdců z ČSOB Poháru Jezdectví se stal Sergej Motygin s klisnou Zoe de Liebri Z, který stejně jako další čtyři jezdci dokázal překonat základní parkur, finále i rozeskakování bez bodové penalizace. O umístění na nejvyšších příčkách tak rozhodoval čas. Ten měl vítěz o bezmála dvě sekundy kratší, než druhý Jiří Luža s Ronaldem-S. Dnes vám přinášíme z průběhu dvou hlavních soutěží fotogalerii nejúspěšnějších účastníků (celkem 31 snímků). Těšit se můžete ještě na video reportáž EquiTV a v nejbližším čísle časopisu Jezdectví (vychází 26. 11.) pak najdete souhrnnou textovou reportáž s řadou dalších zajímavostí a komentářů, které jinde nenajdete...

Publikováno: 19.11.2009 8:54:14
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
BertHall je připravena na své první závody!

Již dnes je vše připraveno na odloženou závodní premiéru v brněnské BertHall, která se uskuteční v rámci skokových závodů nadcházející víkend. Po dnešní předběžné uzávěrce přihlášek pořadatelé registrují téměř 50 startujících koní. Pojďte se s námi podívat, jak to nyní v BertHall vypadá...

Publikováno: 17.11.2009 8:29:13
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019