Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

<<<181182183>>>
Poslední KMK před martinickým finále

Ve středu 19. srpna se konalo poslední „předfinálové“ kolo KMK v Opřeticích. Mezi 4letými klisnami se vedlo nejvíce Asie 2 v sedle s Janem Studničkou, ze 4letých hřebců dokončil nejlépe Piccaso s Jiřím Papouškem, z 5letých klisen zvítězila Venela 1 s Janem Bubnem a v soutěži pro 5leté hřebce nenašel přemožitele Cassini-T s Jiřím Papouškem. Kategorie šestiletých byla spojená a nejlepšího výsledku dosáhla dvojice Ondřej Pospíšil s Cromwell. Kompletní výsledky najdete ve článku, do něhož se dostanete z odkazu v této fotogalerii Honzy Matušky. Finále KMK proběhne 5. – 6. září v Martinicích.

Publikováno: 21.8.2009 11:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Skokové mistrovství ČR dětí a juniorů ve Zduchovicích

Ve dnech 14. – 16. srpna probíhá ve Zduchovicích první ze dvou republikových šampionátů pořádaných na stejném místě jen týden po sobě. Jde o skokové mistrovství dětí a juniorů, do kterého je přihlášeno 134 koní. Z průběhu závodů vám přinášíme fotogalerii Honzy Matušky.

Publikováno: 15.8.2009 4:40:10
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Kladrubské mistrovství ČR spřežení 2009 ve fotogalerii

O průběhu mistrovství České republiky ve spřežení, které probíhalo od 31. 7. do 2. 8. v Kladrubech nad Labem, jsme vás aktuálně informovali a tak jistě víte, že mistry opratí roku 2009 – jsou Jakub Prášek (dvojspřeží pony), Jan Exnar (jednospřeží), Josef Hrouda (dvojspřeží) a Jiří Nesvačil sen. (čtyřspřeží). Reportáž ze šampionátu najdete též v zářijovém čísle Jezdectví, ale již nyní vám můžeme nabídnou podrobnější fotogalerii Věry Markové.

Publikováno: 14.8.2009 7:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Black Horse Show 2009: představení plné fríských koní

Již druhý ročník úspěšného divadelně-jezdeckého představení s názvem Black Horse Show bude 9. a 10. října hostit hala na pražském Císařském ostrově. Proč zrovna „Show černých koní“? Prim tu totiž budou hrát uhlově černí fríští koně, vzácné a noblesní plemeno původem z Holandska. Kdo někdy zahlédl jejich ladné křivky, bujnou dlouhou hřívu a okázalé chody, ten ihned pochopil, proč se jim říká černé perly. Společně se svými jezdci nám představí zajímavá historická období, scénická show nabídne ohlédnutí do dob rané gotiky a křížových výprav, navštíví období napoleonských válek, zavede nás na holandský venkov a na mnoho dalších míst. Časopis Jezdectví a portál Jezdectví.cz jsou hlavními hipologickými mediálními partnery této akce a díky tomu se rovná stovka z vás bude moci na ní podívat zcela zdarma. Soutěž o vstupenky na úvodní představení bude probíhat od 1. do 30. září. Abychom vás s předstihem dostatečně navnadili, přinášíme vám fotogalerii z loňského ročníku.

Publikováno: 11.8.2009 3:40:52
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
CSIO3*-W Bratislava 2009 s českou účastí

Ve dnech 6. – 9. 8. se v bratislavském areálu TJ Slávia koná již 44. ročník Grand Prix Bratislava – CSIO3*-W, který nese název Aegon Mercedes Grand Prix. Účastní se ho také kompletní český tým ve složení Jiří Luža, Aleš Opatrný, Jiří Papoušek a Zuzana Zelinková. Přinášíme vám aktuální fotogalerii z těchto závodů...

Publikováno: 9.8.2009 11:15:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Mistrovství České republiky v drezuře 2009 – nedělní finálová kola

Od pátku do neděle (7. – 9. 8.) se na Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha konalo drezurní mistrovství České republiky v kategoriích děti, mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. Kromě dětské kategorie, která vyvrcholila již v sobotu, vzešla jména mistrů České republiky z nedělních 3. kol. Přinášíme vám aktuální fotogalerii z průběhu tohoto dne.

Publikováno: 9.8.2009 6:36:47
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Mistrovství České republiky v drezuře 2009 – soutěž dětí

Od pátku do neděle (7. – 9. 8.) se na Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha koná drezurní mistrovství České republiky v kategoriích děti, mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. V sobotu vyvrcholila mistrovská soutěž dětí, v níž zvítězila s výrazným náskokem Barbora Marešová se San-li-pas startující za JK Iluze Makotřasy (68,598 %), druhá skončila Kateřina Rousová s Mr Caro Power (61,874 %) a třetí Markéta Matoušková s Renoir 114 (60,135 %). Přinášíme vám fotogalerii z  této soutěže.

Publikováno: 8.8.2009 6:51:32
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Mistrovství České republiky v drezuře 2009 – 1. kolo seniorů

Od pátku do neděle (7. – 9. 8. 2009) se na Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha koná drezurní mistrovství České republiky v kategoriích děti, mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. Přinášíme vám fotogalerii z prvního kola kategorie seniorů, v níž se představilo celkem 19 dvojic.

Publikováno: 7.8.2009 9:36:50
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Velká cena Strakonic pro Aleše Opatrného

Vítězem dnešní Velké ceny Strakonic (T*) se stal Aleš Opatrný s Kristály. Z celkových 29 dvojic jich dokončilo základní parkur bez penalizace osm. Ve finálové části pro nejlepších deset již bezchybný výsledek zopakoval kromě vítěze ještě Ondřej Zvára s Goldikou 1. Na třetím místě skončil Rudolf Fiala s Cassini´s Son-T. Za zmínku však ještě stojí skvělé výkony juniorek Barbory Tomanové s Careful Franz Josefem (na snímku), která skončila čtvrtá, a Nathalie Crnkové s Congo King Agrammem. Ta se umístila na 6. místě hned za Jaroslavem Jindrou s Canonem-P Max. Přinášíme vám fotogalerii z průběhu závodů Tomáše Holcbechera.

Publikováno: 2.8.2009 6:54:20
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Moravský šampionát mladých koní 2009 zná své vítěze

V neděli 26. 7. vyvrcholil v Trojanovicích Moravský šampionát mladých koní 2009. Mezi čtyřletými zvítězil ve dvoukolové soutěži Casper 3 s Janem Zwingerem, v pětiletých nenašel přemožitele Bingo Ballasst-B v sedle s Dominikou Durčákovou a nejvyšší příčka v kategorii šestiletých patřila Tomášovi Bajnarovi v sedle Sauron. Přinášíme vám nyní bohatou fotogalerii Jiřího Gebauera z průběhu finále. 

Autor: jge
Publikováno: 27.7.2009 12:26:49
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Přes 600 startů při červencové ceně na Ptýrově

Jak jsme vás již před víkendem informovali, ve dnech 25. – 26. července čekala na jezdecký areál Farma PCT Ptýrov zatěžkávací zkouška v podobě 670 přihlášených soutěžících. Nakonec se tato čísla zcela nenaplnila, přesto během dvou dnů na ptýrovském kolbišti odstartovalo 628 dvojic, přičemž pouze za neděli jich bylo 384. Vysoké skákání, tudíž s nižším počtem startujících, se konalo v sobotu. Vrcholem byla soutěž ST**, v níž mezi 28 jezdci nenašel přemožitele Ing. Josef Pařenica s Taolou D. Přinášíme vám z průběhu těchto závodů fotogalerii Lukáše Klingory.

Publikováno: 27.7.2009 8:09:52
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Kozlovické CRI* 2009 vyhrála Klára Šalková

Tento víkend se v Kozlovicích koná série reiningových závodů, které začaly pátečním CRI*. V něm startovalo pouze šest účastníků, mezi nimiž byla jediná žena – Klára Šalková. Ta dostala od mužských kolegů možnost vylosování startovního pořadí jako první a vytáhla si jedničku. To ještě netušila, že se jí stane osudovou a bude jí mít připsanou u svého jména i ve výsledkové listině. Se Smart Chiconitou získala celkem 140 bodů, což již nikdo další nepřekonal. Druhé místo obsadil Tomasz Turkowski s Jacs Smart Command z Polska (136 b.) a třetí dokončil náš Lukáš Jirák se SR Sweet N Low, který na polského jezdce ztrácel pouze půl bodu. Na dalších místech se umístili Radan Jirák s Percy Hollywod (129,5 b.), Bogdan Czarnik s Topc Golden Mr. Right z Polska (129 b.) a Španěl Francesc Cueto s A Real HillBilly (127,5 b.). Společně s Jiřím Gebauerem jsme pro vás připravili fotoreportáž z této akce.

Publikováno: 25.7.2009 5:48:57
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Koňská záchranka se oficiálně představila

Projekt ojedinělý ve střední a východní Evropě byl dnes představen v areálu Fakulty veterinárního lékařství VFU v Brně. Jedná se o  Horse Emergency - záchrannou službu koní, hospodářských a ZOO zvířat. První mobilní ambulanci na záchranu zraněných, nemocných nebo týraných velkých zvířat poskytuje nestátní organizace, ve spolupráci s oběma  špičkovými veterinárními klinikami v ČR (v Brně a v Heřmanově Městci) a s Integrovaným záchranným systémem. „Důraz klademe na stav postižených zvířat v průběhu manipulace a transportu při záchranných akcích i na co nejrychlejší a nejhumánnější dopravu zvířete do bezpečí nebo k odbornému ošetření,“ uvedl Pavel Čechovský, specializovaný přepravce a spoluzakladatel Koňské záchranky. Přinášíme vám aktuální tiskovou informaci vč. bohaté fotogalerie Jiřího Zacha z dnešního oficiálního představení projektu, jehož je redakce Jezdectví mediálním partnerem, zástupcům regionálních i celoplošných médií.

Publikováno: 23.7.2009 10:12:08
Kategorie: zajímavosti
MČR Y, Sen. v parkurovém skákání 2009 - Ptýrov: neděle

Závěrečným třetím dnem dnes pokračuje na Ptýrově mistrovství České republiky v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců. My jsme již od čtvrtečního odpoledne na místě a sledujeme pro vás veškeré dění. Jinak tomu nebude ani dnes. Přinášíme vám aktuálně fotografie z průběhu sportovního programu. Sledujte také naši on-line reportáž - odkaz najdete pod galerií.

Publikováno: 19.7.2009 10:10:40
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
MČR Y, Sen. v parkurovém skákání 2009 - Ptýrov: sobota

Druhým dnem dnes pokračuje na Ptýrově mistrovství České republiky v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců. My jsme již od čtvrtečního odpoledne na místě a sledujeme pro vás veškeré dění. Dnes dorazil na Ptýrov také náš fotograf Tomáš Holcbecher, a tak vám konečně můžeme přinést fotografické záběry na TOP úrovni. Sledujte také naše on-line zpravodajství - odkaz najdete pod galerií.

Publikováno: 18.7.2009 12:52:56
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
<<<181182183>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020