Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

<<<181182183>>>
Mistrovství České republiky v drezuře 2009 – soutěž dětí

Od pátku do neděle (7. – 9. 8.) se na Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha koná drezurní mistrovství České republiky v kategoriích děti, mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. V sobotu vyvrcholila mistrovská soutěž dětí, v níž zvítězila s výrazným náskokem Barbora Marešová se San-li-pas startující za JK Iluze Makotřasy (68,598 %), druhá skončila Kateřina Rousová s Mr Caro Power (61,874 %) a třetí Markéta Matoušková s Renoir 114 (60,135 %). Přinášíme vám fotogalerii z  této soutěže.

Publikováno: 8.8.2009 6:51:32
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Mistrovství České republiky v drezuře 2009 – 1. kolo seniorů

Od pátku do neděle (7. – 9. 8. 2009) se na Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha koná drezurní mistrovství České republiky v kategoriích děti, mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. Přinášíme vám fotogalerii z prvního kola kategorie seniorů, v níž se představilo celkem 19 dvojic.

Publikováno: 7.8.2009 9:36:50
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Velká cena Strakonic pro Aleše Opatrného

Vítězem dnešní Velké ceny Strakonic (T*) se stal Aleš Opatrný s Kristály. Z celkových 29 dvojic jich dokončilo základní parkur bez penalizace osm. Ve finálové části pro nejlepších deset již bezchybný výsledek zopakoval kromě vítěze ještě Ondřej Zvára s Goldikou 1. Na třetím místě skončil Rudolf Fiala s Cassini´s Son-T. Za zmínku však ještě stojí skvělé výkony juniorek Barbory Tomanové s Careful Franz Josefem (na snímku), která skončila čtvrtá, a Nathalie Crnkové s Congo King Agrammem. Ta se umístila na 6. místě hned za Jaroslavem Jindrou s Canonem-P Max. Přinášíme vám fotogalerii z průběhu závodů Tomáše Holcbechera.

Publikováno: 2.8.2009 6:54:20
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Moravský šampionát mladých koní 2009 zná své vítěze

V neděli 26. 7. vyvrcholil v Trojanovicích Moravský šampionát mladých koní 2009. Mezi čtyřletými zvítězil ve dvoukolové soutěži Casper 3 s Janem Zwingerem, v pětiletých nenašel přemožitele Bingo Ballasst-B v sedle s Dominikou Durčákovou a nejvyšší příčka v kategorii šestiletých patřila Tomášovi Bajnarovi v sedle Sauron. Přinášíme vám nyní bohatou fotogalerii Jiřího Gebauera z průběhu finále. 

Autor: jge
Publikováno: 27.7.2009 12:26:49
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Přes 600 startů při červencové ceně na Ptýrově

Jak jsme vás již před víkendem informovali, ve dnech 25. – 26. července čekala na jezdecký areál Farma PCT Ptýrov zatěžkávací zkouška v podobě 670 přihlášených soutěžících. Nakonec se tato čísla zcela nenaplnila, přesto během dvou dnů na ptýrovském kolbišti odstartovalo 628 dvojic, přičemž pouze za neděli jich bylo 384. Vysoké skákání, tudíž s nižším počtem startujících, se konalo v sobotu. Vrcholem byla soutěž ST**, v níž mezi 28 jezdci nenašel přemožitele Ing. Josef Pařenica s Taolou D. Přinášíme vám z průběhu těchto závodů fotogalerii Lukáše Klingory.

Publikováno: 27.7.2009 8:09:52
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Kozlovické CRI* 2009 vyhrála Klára Šalková

Tento víkend se v Kozlovicích koná série reiningových závodů, které začaly pátečním CRI*. V něm startovalo pouze šest účastníků, mezi nimiž byla jediná žena – Klára Šalková. Ta dostala od mužských kolegů možnost vylosování startovního pořadí jako první a vytáhla si jedničku. To ještě netušila, že se jí stane osudovou a bude jí mít připsanou u svého jména i ve výsledkové listině. Se Smart Chiconitou získala celkem 140 bodů, což již nikdo další nepřekonal. Druhé místo obsadil Tomasz Turkowski s Jacs Smart Command z Polska (136 b.) a třetí dokončil náš Lukáš Jirák se SR Sweet N Low, který na polského jezdce ztrácel pouze půl bodu. Na dalších místech se umístili Radan Jirák s Percy Hollywod (129,5 b.), Bogdan Czarnik s Topc Golden Mr. Right z Polska (129 b.) a Španěl Francesc Cueto s A Real HillBilly (127,5 b.). Společně s Jiřím Gebauerem jsme pro vás připravili fotoreportáž z této akce.

Publikováno: 25.7.2009 5:48:57
Kategorie: sport
Rubrika: reining
Koňská záchranka se oficiálně představila

Projekt ojedinělý ve střední a východní Evropě byl dnes představen v areálu Fakulty veterinárního lékařství VFU v Brně. Jedná se o  Horse Emergency - záchrannou službu koní, hospodářských a ZOO zvířat. První mobilní ambulanci na záchranu zraněných, nemocných nebo týraných velkých zvířat poskytuje nestátní organizace, ve spolupráci s oběma  špičkovými veterinárními klinikami v ČR (v Brně a v Heřmanově Městci) a s Integrovaným záchranným systémem. „Důraz klademe na stav postižených zvířat v průběhu manipulace a transportu při záchranných akcích i na co nejrychlejší a nejhumánnější dopravu zvířete do bezpečí nebo k odbornému ošetření,“ uvedl Pavel Čechovský, specializovaný přepravce a spoluzakladatel Koňské záchranky. Přinášíme vám aktuální tiskovou informaci vč. bohaté fotogalerie Jiřího Zacha z dnešního oficiálního představení projektu, jehož je redakce Jezdectví mediálním partnerem, zástupcům regionálních i celoplošných médií.

Publikováno: 23.7.2009 10:12:08
Kategorie: zajímavosti
MČR Y, Sen. v parkurovém skákání 2009 - Ptýrov: neděle

Závěrečným třetím dnem dnes pokračuje na Ptýrově mistrovství České republiky v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců. My jsme již od čtvrtečního odpoledne na místě a sledujeme pro vás veškeré dění. Jinak tomu nebude ani dnes. Přinášíme vám aktuálně fotografie z průběhu sportovního programu. Sledujte také naši on-line reportáž - odkaz najdete pod galerií.

Publikováno: 19.7.2009 10:10:40
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
MČR Y, Sen. v parkurovém skákání 2009 - Ptýrov: sobota

Druhým dnem dnes pokračuje na Ptýrově mistrovství České republiky v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců. My jsme již od čtvrtečního odpoledne na místě a sledujeme pro vás veškeré dění. Dnes dorazil na Ptýrov také náš fotograf Tomáš Holcbecher, a tak vám konečně můžeme přinést fotografické záběry na TOP úrovni. Sledujte také naše on-line zpravodajství - odkaz najdete pod galerií.

Publikováno: 18.7.2009 12:52:56
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
MČR Y, Sen. v parkurovém skákání 2009 - Ptýrov: pátek

Dnes začíná na Ptýrově mistrovství České republiky v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců. My jsme již od včerejšího dne na místě a sledujeme pro vás veškeré dění. Aktuálně vám přinášíme několik záběru z dnešního dne. Sledujte také naše on-line zpravodajství - odkaz najdete pod galerií.

Publikováno: 17.7.2009 9:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Národní a regionální výstava v Plasích

V sobotu 4. července se konala na Velké louce v Plasích nedaleko Plzně tradiční již XIII. národní výstava velšských plemen pony a kob a regionální výstava shetland pony a malých plemen koní do 107 cm KVH. Tuto výstavu pořádá společnost pro chov Pony a Cob, a hlavně hřebčín Trawel Štichovice ve spolupráci s městem Plasy, svazem chovatelů shetlandů a za organizační pomoci rodiny Blažkových a členů ponycentra Jany Weinmanové z Pelhřimova u Chebu. Díky nim jsme mohli shlédnout 2 výborně připravené výstavy, z nichž vám nyní přinášíme fotogalerii Věry Markové. Podrobnější článek Dity Frieslové pro vás připravujeme do srpnového Jezdectví.

Publikováno: 16.7.2009 12:00:00
Kategorie: chov
MČR Y, Sen. v parkurovém skákání 2009 - Ptýrov: čtvrtek

Do ptýrovského areálu zalitého sluncem se dnes začínají sjíždět první účastníci, mobilní boxy se začaly plnit prvními koňmi. Mnohé z nich také vzali jezdci ještě pod sedlo, aby se po cestě takzvaně „protáhli“. Podle našich údajů se zatím nikdo neodhlásil, ovšem chybí např. klisna Stakkata Jiřího Papouška, která se zranila („Aspoň nemám dilema, kterého koně si mám vybrat do hlavní soutěže.“). Moravští Mustangové zase dorazí až zítra. Během odpoledne se také prázdné a upravené kolbiště začalo plnit 15 překážkami a 17 skoky pro páteční zahajovací skákání. Přinášíme vám první galerii.

Publikováno: 16.7.2009 9:41:25
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Úterní šampionát mladých koní v Trojanovicích

V úterý 9. června proběhlo v Trojanovicích páté kolo MŠMK. Ideální a teplé počasí bylo zárukou pohody a dobrých výkonů všech soutěžících. V kategorii „Z“ pro čtyřleté koně se představilo šestadvacet soutěžících z nichž patnáct předvedlo bezchybné výkony. Mezi pětiletými v ZL bylo na startu čtyřiadvacet dvojic a nejlepší byl Zdeněk Žíla s Lacaro ze Stáje Mustang. Šestiletých v L* odstartovalo jednadvacet dvojic a zvítězil Rostislav Hlaušek s Kelly 6 z JK Šilheřovice. Průběh závodů vám přiblíží Jiří Gebauer prostřednictvím fotogalerie.

Autor: jge
Publikováno: 10.6.2009 17:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Mezinárodní šampionát welsh pony a cob

V zámeckém parku ve Slatiňanech se 30. května uskutečnil mezinárodní šampionát welsh pony a cob. K posouzení se sjelo 56 koní a anglické posuzovatelce paní Clare Willis-Burton práci ztěžovalo špatné počasí - zkrátka skoro jako v Anglii! Naše externí redaktorka Renáta Kolářová pro vás připravila jako ochutnávku k reportáži, která vyjde v červencovém Jezdectví, zajímavou fotogalerii.

Publikováno: 10.6.2009 8:52:34
Kategorie: chov
Fotografický pohled do Hamburku Fotografický pohled do Hamburku
Publikováno: 29.5.2009 22:48:14
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
<<<181182183>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020