sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234>>>
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014: Finále skoků 13-16 let na pony do 148 cm

Závěrečnou soutěží byla kategorie 13 - 16 let ve skocích na pony do 148 cm. V ní byl boj o medaile nejnapínavější. O bronz se rozeskakovaly Tereza Lipavská, Denisa Vegrichtová a Valentýna Poláchová. Všechny s nulou po druhém kole ve třetím jednou chybovaly. Rozeskakování absolvovaly všechy s čistým kontem a rozhodoval čas. Nejrychleji kurz zajela Tereza Lipavská s Kačenkou 1 a mohla se radovat z bronzu. Po třech kolech s nulou do rozeskakování o zlato nastupovaly Vanessa Toušková a Kateřina De Jagerová. Kateřina s Best Simply's Boyem chybovali na posledním skoku, a to na vítězství nestačilo. Vanessa totiž s Melisou 4 dokončila čistě a zlato pro ní bylo jisté. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 18.8.2014 16:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: pony
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014: Finále skoků 8-12 let na pony do 148 cm

Finále ve skocích dětí ve věkové kategorii 8 - 12 let na pony do 148 cm bylo napínavé. Po základním kole měla bronzovou medaili jistou Mariana Michlíčková s Mister Merlinem 5 (pro ní již druhá za nedělní den). O zlato se musel rozeskakovat Štěpán Filip s Valentýnou Kukovou, jelikož měli oba po třetím kole čisté konto. Valentýna s Blueberry Valmart inkasovali v rozeskakování 11 trestných bodů, Štěpán a pony Bam 2 chybovali jednou, a to pro ně znamenalo zlato. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 18.8.2014 15:43:00
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014: Finále skoků 8-12 let na pony do 135 cm

V neděli také vrcholila mistrovská soutěž ve skocích pro děti ve věku 8 - 12 let na pony do 135 cm. Ze zlata se radovala Tereza Svobodová sedlající Delmoru (JK Opřetice), druhou příčku obsadila Karolína Wiesnerová s Baby 1 a bronz patřil Marianě Michlíčkové s koněm Liken 1. Všechny dívky, společně s Lucií Melmerovou se rozeskakovaly. Lucie jako jediná chybovala, ostatní absolvovali parkur čistě a rozhodoval čas. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 18.8.2014 15:19:00
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014: Finále drezury 13-16 let na pony do 148 cm

První nedělní finálovou soutěží byla drezura pro jezdce ve věkové kategorii 13 - 16 let na pony do 148 cm. Zlatou medaili vybojovala Denisa Vegrichtová s koněm Gillette s celkovým průměrem 67,004 % ze všech kol. Stříbro patřilo Tereze Lipavské s Juráškem 12 a bronz si vyjela Michaela Pavlisová s Holsteins Dirigentem. Tereza Markusková byla po druhém kole na průběžné druhé příčce, ovšem hodnocení 62,125 % ve finále nestačilo a musela se spokojit se čtvrtým místem. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 18.8.2014 11:07:00
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014 - Den první

Včerejším dnem bylo zahájeno MČR pro pony ve skocích a drezuře ve Zduchovicích. Vítězkami prvního dne jsou Nikol Nováková, Anna Helebrantová, Nina Hartzová, Valentýna Poláchová a Markéta Miková. Podívejte se na fotografie Jana Matušky.

Publikováno: 15.8.2014 9:00:00
Prázdninový pony festival na Mělníku ve fotogalerii

Skokové a drezurní soutěže čekaly na jezdce v mělnickém areálu ve dnech 4. – 6. srpna. Mnoho účastníků využilo obou disciplín a závodili jak v pondělní drezuře, tak úterních skocích. To byl případ obou drezurních vítězek Karolíny Wiesnerové (Dráček) i Barbory Moulisové (Siepke´s Diabolo). Na parkuru se bojovalo až do STPB, kde se skvěle prezentovala vítězka Denisa Vegrichtová s Garfieldem 4 i druhý Daniel Pospěch s Lady Star. Středa byla zasvěcena stylu pro koně i velké pony. Daniel Pospěch získal nejlepší hodnocení (8,8 bodů) nejvyšší pony soutěže LP. V sedle velkých koní udělil Jan Chýle nejvyšší hodnocení (8,5 bodů) Markétě Mikové sedlající Papayu. Foto Kateřina Návojová

Publikováno: 9.8.2014 10:16:18
9. 3. Stylšampionát Heroutice

Dne 9. 3. proběhlo v Herouticích první kvalifikační kolo Stylšampionátu pony 2014. Jednoznačně bodovaly Denisa Vegrichtová a Anna Helebrantová. Foto Jan Matuška.

Publikováno: 10.3.2014 19:32:00
První fotogalerie z MČR pony: drezura

Mistrovství ve skocích a drezuře pro poníky se uskutečnilo v termínu 16. - 18. srpna v Hradištku u Sadské. Pojďte si prohlédnout fotografie účastnic drezurních soutěží. Připomeňme, že mistryněmi se staly: Terezka Markusková (8-12 let na pony kat. A), Sára Vingrálková (8-12 let na pony kat. B) a Eliška Orctová (13-16 let).

Publikováno: 18.8.2013 21:19:18
Skokové KMK Suchá - 11. 6.

V úterý 11. 5. se v Suché u Litomyšle konala Kritéria mladých koní. Nejlépe hodnocenou klisnou v šestiletém ročníku byla La Charlotte Jiřího Papouška (8,8; 8,5; 8,6). Nejlepším mezi dvanácti šestiletými hřebci a valachy byl černý hřebec Eben s Jiřím Skřivanem. Byl ohodnocen vůbec nejvyššími známkami za den - 9; 9; 9. Fotogalerii připravila M. Javůrková.

Publikováno: 12.6.2013 17:45:00
Galavečer pony ve fotogalerii

V sobotu 26. ledna se ve Velké Bystřici konal Galavečer pony. Na místě byli vyhodnoceni ti nejlepší z pony kategorií 8-12 a 13-16 let v drezuře i skocích a slovo při hlasování dostala vedle odborné komise také veřejnost. Fotogalerii připravil Jan Matuška.

Publikováno: 31.1.2013 10:48:10
OM pony na Dražce ve fotogalerii

Středočeské mistrovství jezdecké pony generace proběhlo v areálu Farmy Dražka a rozdávaly se dvě sady drezurních medailí a dvě sady skokových. Fotogalerii připravil Jan Matuška.

Publikováno: 29.5.2012 15:42:23
První kolo Wintermühle Trophy Pony ve fotogalerii

Obě soutěže prvního kvalifikačního kola Wintermühle Trophy Pony (DD i DJ) vyhrála v Opřeticích 12. 5. Barbora Kamírová s Lipton Sinajem z JK Borová, mimo jiné z místa, kde proběhne již za týden na konci května další kvalifikační kolo WTP v rámci dalšího kola ČDP 2012. Fotogalerii připravil Jan Matuška.

Publikováno: 14.5.2012 12:10:59
Pony soutěže při 1. kole Channel Star ve fotogalerii

Na přelomu března a dubna se ve Zduchovicích konalo 1. kolo Channel Star 2012 a my vám nyní přinášíme fotogalerii ze soutěží určených pro pony. Autorem je Jan Matuška.

Publikováno: 5.4.2012 11:00:00
Finále Pony ligy ve fotogalerii

Závěr seriálů Teenager pro jezdce do 21 let na velkých koních, Pony liga pro děti od 8 do 12 let na pony a Pony extraliga pro čtyři nejlepší jezdce z kvalifikačních kol proběhl během posledního listopadového víkendu v Herouticích. Fotogalerii připravila Kateřina Návojová.

Publikováno: 1.12.2011 8:12:25