sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Z Jumping festival Zduchovice duben 2019

Ve dnech 5. až 7. dubna probíhal ve Zduchovicích první díl Z Jumping festivalu, v rámci něhož se konaly také kontrolní závody SCM. Jezdci mohli startovat ve 12 soutěžích. V sobotní nejvyšší soutěži (135 cm) zvítězila Iva Holíková s Luanou T před Nikolou Bielíkovou a G-Star 1 a juniorkami Marianou Michlíčkovou, Annou Helebrantovou a Terezou Svobodovou. V neděli ve 130 cm s finále vyhrála Tereza Svobodová s Cartagenou W. Akce vyvrcholila na úrovni 140 cm s finále, kde zůstala jen dvě čistá konta - ve finále rychlejšího Jana Štětiny se Zentem-S a Matěje Kotalíka s Listonem Achterhoek. Liston je Matějova nová akvizice, letos osmiletý valach se účastnil MS pětiletých v roce 2016 s dnes 20letým belgickým jezdcem Kobem Hendrixem. Foto Michael Motygin

Publikováno: 7.4.2019 18:27:33
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Cena města Bystřice 2019

O víkendu 30. - 31. března odstartovala sezona v jezdeckém areálu v Opřeticích. V sobotu byly na programu hobby a pony soutěže, v neděli pak soutěže od 90 do 130 cm. Vítězem Ceny města Bystřice se stala Kateřina Vašáková v sedle koně Zorm. Foto Petra Zanášková.

Publikováno: 4.4.2019 18:40:00
Březnové závody v Rudné u Prahy

O víkendu 30. - 31. 3. se soutěžilo na novém povrchu kolbiště v Rudné u Prahy. Zatímco sobota nabídla pohled na hobby jezdce, nedělní  program měl 5 soutěží a vyvrcholil S* na čas, kde zvítězil Patrik Majher s westfálským valachem Claude. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 1.4.2019 7:00:00
Březnový veřejný trénink v Pardubicích 2019

Ve středu 20. března proběhl na pardubickém dostihovém závodišti první veřejný trénink. Na programu byly čtyři soutěž od 70cm do 110cm. Dvě vítězství si odvezla Kateřina Fidlerová na Misty (SJK Chrudim), po jednom Tereza Kučírková-Mayo (SJK Chrudim) a ostřílená dvojice ze soutěží všestrannosti Pavel Chvojka-Coflando (Chvojka Stolany). Zástupci SJK Chrudim potvrdili svoji dominanci ještě čtyřmi druhými místy. Foto Jiří Bělohlav.

Publikováno: 26.3.2019 13:40:00
Prague PlayOffs 2018 - Pražští lvi

Za pražské lvy závodili na Prague PlayOffs čeští jezdci Anna Kellnerová a Aleš Opatrný. Fotografie nejen v kolbišti ale také na autogramiádě zachytil Michael Motygin.

Publikováno: 27.12.2018 17:30:00
Prague PlayOffs 2018: Super Grand Prix v obrazech

Skvělá atmosféra a skvělý sport ve dvoukolové Super Grand Prix - pojďte se s námi v tento sváteční den vrátit do O2 arény!

Publikováno: 25.12.2018 8:08:08
Prague PlayOffs 2018 - sobotní CSI2* 145 cm

V sobotní soutěži CSI2* do 145 cm zvítězil Mike Kawai s Ragtime Rouge. Druhé místo obsadila Jeanne Sadran a Unforgettable Damvil, třetí pak skončil Gerfried Puck a For Fun VT. Na 11. místě dokončil Marek Klus a Carison, 12. místo obsadil Sergei Motyguine s Dylanem. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 20.12.2018 15:30:00
Prague PlayOffs 2018 - nedělní CSI2* GP

Nedělní CSI2* Grand Prix na Prague PlayOffs 2018 vyhrála Charlotte Bettendorf s klisnou Hope Street. Druhé místo obsadil Philip Houston a Stone Cold Sober, třetí pak Sára Vingrálková a Kas-Sini DC. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 19.12.2018 18:50:00
Prague PlayOffs 2018 - sobotní CSI2* 135 cm

V sobotní soutěži do 135 cm na Prague PlayOffs 2018 zvítězil Mike Kawai s klisnou Kahlua. Na čtvrtém místě se umístil Ondřej Zvára a Cardiff Dwerse Hagen, na pátém Jan Štětina a Benito, na osmém místě pak Kamil Papoušek a Great Feeling. Bezchybně parkur s českých jezdců absolvovali ještě Václav Nágr s D Amelusina R 22 a Filip Doležal a Exlusive Demeter. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 19.12.2018 11:25:00
Prague PlayOffs 2018: Sobota objektivem Magdalény Strakové

Šestnáct jezdců se zúčastnilo jednoho z vrcholů Prague PlayOffs - Longines GC Super Grand Prix. V prvním kole pouze dva jezdci překonali bezchybně nástrahy parkuru italského stavitele Uliana Vezzaniho. Ale zatímco světová jednička Harrie Smolders v druhém kole zaznamenal pád, Edwina Tops-Alexander s jednou chybou v druhém kole se svojí klisnou California zvítězila o půl sekudny před druhým Ludgerem Beerbaumem s valachem Casselem. Třetí se umístil nizozemský jezdec Frank Schuttert s hřebcem Chianti's Champion. Jak probíhal celý den, rozdělený na dvě části?

Publikováno: 16.12.2018 9:55:00
Prague PlayOffs 2018: Sobotních 5* pro Davida Willa

V sobotní 150 cm CSI5* se ze čtyřicítky dvojic probojovalo 13 do rozeskakování, mezi nimi i Anna Kellnerová se Silverstonem G. Bezchybně absolvovala i rozeskakování a skončila na pátém místě a zúčastnila se tak za velkého potlesku publika i dekorování. Zvítězil a satisfakci tak měl David Will a Forest Gump, druhý skončil Maikel van der Vleuten a Arera C a třetí Pius Schwizer s Living The Dream.

Publikováno: 15.12.2018 19:31:19
Prague Playoffs 2018: CSI** 130 cm sobota

V první sobotní soutěži zvítězil japonský jezdec Mike Kawai s klisnou Kahlua. Druhé místo obsadila Charlotte Bettendorf s klisnou Salta de Cartigny, třetí pak skončila Melanie Gelin a Attoucha Hero Z. Čtvrté místo získal český reprezentant Ondřej Zvára a Cardiff Dwerse Hagen, pátý byl Jan Štětina a Benito. Mezi umístěné se ještě na osmém místě probojoval Kamil Papoušek s valachem Great Feeling.

Publikováno: 15.12.2018 12:57:41
Prague PlayOffs 2018 - páteční soutěže CSI2*

V pátečních soutěžích CSI2* na Prague PlayOffs se dařilo českým jezdcům.  V první soutěži do 130 cm zvítězila Sára Vingrálková a Oscar Des Fontaines, ve druhé dvoufázové 140/145 cm pak Kamil Papoušek a Loki. Foto Magdalena Straková.

Publikováno: 15.12.2018 8:40:00
Prague PlayOffs 2018: Pátečních pět hvězd pro Scotta Brashe

V Ceně Czech Equestrian Teamu 150 cm na čas si dvě první místa rozdělili britští mladíci - rychlejší byl Scott Brash s Hello Shelbym, o něco pomalejší byl Ben Maher s Winning Goodem, na třetím místě si spravil náladu z nepovedené soutěže družstev David Will a Forrest Gump.

Publikováno: 14.12.2018 18:43:21
Prague PlayOffs 2018 - čtvrtfinále Super Cup

Ve čtvrtek 13. prosince se odehrálo na Prague PlayOffs čtvrtfinále týmové soutěže Super Cupu se 12 tříčlennými týmy na startu. Vyhráli Paris Panther (Mansur, Wathelet, Kenny) se 4 trestnými body. Bohužel český tým Prague Lions nepostupuje do semifinále a diváci ve čtvrtek tak jako jediní viděli Prague Lions v akci.

Publikováno: 13.12.2018 23:41:42