chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>
Oblastní kvalifikace soutěží pro chladnokrevné koně Zdeslav 2016

Svaz chovatelů koní Západní Čechy, Zemská stanice hřebců Zdeslav pořádal v sobotu 28. května ve Zdeslavi kombinovanou soutěž chladnokrevných koní - kvalifikaci na Mistrovství ČR - a soutěž "Amazonka Pošumaví". Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 31.5.2016 12:00:00
Kategorie: chov
Finále skoku ve volnosti čtyřletých klisen 2016 - Heroutice

V sobotu 19. března se konalo v Herouticích finále skákání ve volnosti čtyřletých klisen. Mezi dvaceti účastnicemi zvítězila Concertina po Catango HT chovatele a majitele JŠ Valdštejnská obora. Druhé místo odsadila Barbara po Conway-T v majetku Romana Šafraty. Třetí místo patřilo klisně Carpala-Peli po Carpalo chovu Vladimíra Pelikána. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 19.3.2016 19:30:00
Kategorie: chov
Fotogalerie: SICAB 2015

Světový šampionát koní plemene Pura Raza Espaňola, SICAB 2015 proběhl ve dnech 17. - 22. 11. ve španělské Seville. Navštívilo ho více jak 200 000 návštěvníků. Akce se účastnil také kůň českých majitelů, Dobres PLC. O světovém šampionátu SICAB 2015 a Dobresovi si můžete přečíst v listopadovém a prosincovém čísle časopisu Jezdectví.

Publikováno: 8.12.2015 20:00:00
Kategorie: chov
Soutěž výkonných koní - Zduchovice

Pro koně českého chovu ve Zduchovicích byla připravena soutěž výkonných koní. Těm se do výsledku z prvního kola započítavalo hodnocení zevnějšku a mechaniky pohybu. V kategorii drezurních koní zvítězila klisna Janne po otci Lancelot a v kategorii skokových koní to byla Wanda po hřebci Carpalo. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 8.9.2015 17:30:38
Kategorie: chov
Finále skoku ve volnosti čtyřletých klisen v Tlumačově

V sobotu 28.3 proběhl v Tlumačově šampionát čtyřletých klisen plemene český teplokrevník ve skoku ve volnosti. Z dvaadvaceti klisen nejlepšího výsledku dosáhla ryzka Rubínka po otci El Paso II, z matky Ruměnka po Gottward chovatele a majitele Romana Klose ze Starého Jičína. Druhá se umístila Selibria po Belfast Vasury z chovu Evy Štěpánkové v majetku Anny Janíkové ze Slušovic a třetí Rebelka majitele Ivana Žlábka. Dvě klisny soutěž nedokončily. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 3.4.2015 15:50:00
Kategorie: chov
Drezurní a skokové finále KMK 2012 ve fotogalerii

Velkolepá chovatelská akce proběhla na přelomu srpna a září ve Zduchovicích. Ve dnech 31. 8. až 2. 9. bylo na programu nejen drezurní a skokové finále KMK, ale souběžně také finále celostátní přehlídky tříletých klisen plemene ČT a dále přehlídka letošních hříbat ČT. Fotogalerii z této akce připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 4.9.2012 13:14:20
Kategorie: chov
První kolo KMK v Opavě ve fotogalerii

V sobotu 31. 3. proběhlo v Opavě-Kateřinkách první kolo KMK. Mezi čtyřletými klisnami vyhrála Luana-T, mezi stejně starými hřebci Carison, v pětileté kategorii se nejlépe předvedli klisna La Charlotte a hřebec Lorando B, šestiletým pak vládli klisna Lavinia-T a hřebec Carethago Z. Fotogalerii připravil Jiří Gebauer.

Autor: jge
Publikováno: 1.4.2012 12:34:50
Kategorie: chov
Finále KMK: Kategorie šestiletých objektivem M. Kůstkové

Kategorie šestiletých byla nejméně zastoupená - nastoupilo 13 hřebců a 12 klisen. Jako šampion hřebců skončil Catango HT Fitmin (Ing. Petr Eim). Právě jemu se stala v prvním kole nehoda, kdy jezdec po projetí cílovou čárou opustil sedlo, neboť hřebec zakopl. Přesto dokázali druhý den potvrdit roli favorita. Mezi klisnami zvítězila Aurena (j. Kamil Papoušek).

Publikováno: 6.9.2011 10:34:26
Kategorie: chov
Finále KMK: kategorie pětiletých objektivem Martiny Kůstkové

V kategorii pětiletých se na Ptýrově představilo 13 hřebců a 14 klisen, jeden dvoukolovou soutěž nedokončil. Mezi klisnami komisaři nejlépe ohodnotili Mekku Tereu (j. Kamil Papoušek), mezi hřebci Clifforda (j. Vladimír Tretera).

Publikováno: 6.9.2011 10:10:32
Kategorie: chov
Finále KMK: Kategorie čtyřletých objektivem M. Kůstkové

První zářijový víkend se konalo také finále chovatelských soutěží Kritérií mladých koní. V pátek probíhaly zahajovací tréninky, v sobotu první a v neděli druhé kolo pro čtyř- až šestileté klisny a hřebce. Mezi čtyřletými klisnami získala titul šampionky Aconda-T s Jiřím Hruškou, mezi hřebci Casar s Pavlem Vachutkou. Prohlédněte si podrobnou fotogalerii Martiny Kůstkové.

Publikováno: 5.9.2011 13:46:59
Kategorie: chov
Klisna Paris vítězkou soutěže skoku ve volnosti

Na sobotu 26. března připravilo vedení Svazu chovatelů ČT pátý ročník celorepublikového finále skákání ve volnosti čtyřletých klisen, které se konalo v Herouticích. Z oblastních kvalifikací postoupilo 21 adeptek, prezentováno jich bylo 20. Slovem akci doprovázel Miloslav Perníček a komise pracovala ve složení: Karel Regner, Leopold Mamica, Josef Kincl, Pavel Sedláček a Jaroslav Staněk. Nejlepší hodnocení za skok a mechaniku pohybu, celkem 8,44 bodu, obdržela ryzka Paris po otci Guidam Sohn, z matky Pasifae po Silvio II patřící Jaroslavu Kůstovi z Domažlic. Fotogalerii pro vás připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 26.3.2011 19:11:40
Kategorie: chov
Oblastní kolo soutěže skoku ve volnosti v Herouticích

V pátek proběhlo v jezdeckém areálu v Herouticích u Neveklova oblastní kolo šampionátu 4letých klisen českého teplokrevníka. Z původně přihlášených 10ti klisen jich nakonec dorazilo pouze 5, z nichž jedna nedokončila. Klisny byly nejprve předváděny na ruce a následně při skoku ve volnosti. Celková známka tak vycházela z hodnocení nejen stylu skoku, ale také pohybu. Body udělovala 3členná komise ve složení Ing. Jiří Holík, Ing. Antonín Klauz a Bohuslav Šubr. Vítězkou středočeského kola se stala ryzka WAILANDA po otci Beethowen z matky Waikiki-T po Libertus, jejíž majitelem i chovatelem je Ing. Josef Šafrata z Louňovic pod Blaníkem. Druhé místo vybojovala černá hnědka BALANTÝNKA po hřebci Ballast z matky Samota po Lumen I. Třetí místo patří hnědce OFÉLIE po Beethowen z matky Antika po Ermitáž. Čtvrtá příčka zbyla na ryzku DORISU po Sahib Kubišta z matky Deli po Duman. První tři umístěné klisny postupují do celostátního finále, které proběhne právě v Herouticích a to už v sobotu 26. března. Všechny zúčastněné si prohlédněte ve fotogalerii Terezy Bezroukové.

Publikováno: 14.3.2011 13:38:41
Kategorie: chov
Neděle při finále KMK na Ptýrově

Již od devíti hodin seděli diváci na tribuně, aby sledovali výkony nejlepších mladých hřebců a klisen při nedělních rozhodujících druhých kolech Kritérií mladých koní. Ve čtyřech kategoriích ze šesti se udrželi vítězové prvního kola na čele i po druhém kole, přesto soutěže byly napínavé. Několik dvojic nedokončilo, mnoho dvojic chybovalo, projevovala se únava koní. Připravili jsme pro vás fotogalerii mapující průběh dne.

Publikováno: 5.9.2010 20:07:34
Kategorie: chov
Sobota při finále KMK na Ptýrově

Za slunečného sobotního počasí se odehrála první kola finálových soutěží KMK. Tři ročníky skokových koní byly proloženy celostátní přehlídkou klisen, takže program trval vlastně celý den. Jak týmy kolem KMK, tak přehlídkové týmy tedy měly opravdu dost času na bohatou diskusi. Ovšem samozřejmě to hlavní se odehrálo na parkuru, kde došlo také k několika dramatům. V nedělním, druhém kole KMK tak jistě nebude o napínavé okamžiky nouze. Snad také dorazí více diváků. Sobotní okamžiky si můžete přiblížit na fotografiích M. Motygina.

Publikováno: 4.9.2010 21:35:23
Kategorie: chov
Páteční zahajovací tréninky na finále KMK Ptýrov

Dnes se začali do ptýrovského areálu sjíždět koně kvalifikovaní do finále Kritérií mladých koní. V půl dvanácté začal zahajovací trénink pro čtyřleté hřebce a klisny. Celý den probíhal pohodově, jezdci i koně se pomalu rozkoukávali. Zatím jsme zachytili přítomnost pouze tří komisařů (V. Hruška, J. Jindra st., A. Starosta) z pěti (J. Chýle, Ing. L. Mamica). Pojďte se, také v klidu, podívat na první snímky jezdců a šestiletých koní této chovatelsko-sportovní akce, které pořídil M. Motygin.

Publikováno: 3.9.2010 21:37:52
Kategorie: chov
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020