zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Soustředění s Ondřejem Zvárou

O víkendu 23. - 24. ledna pořádal TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm skokové soustředění s Ondřejem Zvárou. Fotogalerii připravili Zenon Kisza a Denisa Hanáková.

Publikováno: 24.1.2016 9:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: péče a výcvik
PF 2016

S koncem roku nám začínají chodit do emailových schránek přání všeho nejlepšího do roku nového. Děkujeme za krásná pozdravení. Pour féliciter 2016! Aktualizace 4. 1. 7:00 HOD: Přidána spousta dalších přání.

Publikováno: 4.1.2016 7:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
Jak se trénují koně pro film?

Pod vedením horsemastera Václava Plánky se u Pelhřimova na Farmě Rybníček cvičí koně, kteří budou účinkovat v českých i zahraničních filmech. Zúčastnili jsme se jednoho takového výcviku koně, který ještě nikdy ve filmu nehrál a přinášíme Vám fotogalerii. Cílem je nacvičit scénu sražení pěšáka za použití kopí. Do výcviku se zapojil i zbrojíř Pavel Plch a kaskadér Filip Kadlec. Kůň si musí zvyknout nejen na řinčení mečů, rachocení brnění, ale také na zvuk létajícího dronu s kamerou.

Publikováno: 12.8.2015 9:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
Národní výstava hospodářských zvířat - letmý pohled na nedělní dění

Pojďte s námi letmo nahlédnout do závěrečného, tedy čtvrtého dne Národní výstavy hospodářských zvířat na honosném brněnském výstavišti. ASCHK zde slavila 20 let od svého vzniku a zajišťovala také velkou část programu v nádherné hale F. Pořadatelé očekávají rekordní návštěvnost šplhající se až k 50 000! Kdo na výstavišti byl, ať již jako vystavující, či divák, rozhodně nelitoval...

Publikováno: 28.6.2015 22:00:15
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Jak prožívají naši čtenáři Velikonoce?

Jak prožíváte Velikonoce? Na koni, s kamarády ve stáji, na závodech? Napište nám a pošlete nám fotografii na web@jezdectvi.cz! Aktualizace 7. 4. 18:20 HOD: Vloženy další fotky.

Publikováno: 7.4.2015 18:20:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
Skokové soustředění s MVDr. Vítem Holým

Jezdecké centrum Rusek u Hradce Králové pořádalo ve dnech 21. - 22. března skokové soustředění s MVDr. Vítem Holým. Účastnila si ho mimo jiné i Eliška Orctová, o jejíž domovské stáji jsme psali v letošním dubnovém čísle. Další soustředění se bude konat tento víkend (4. - 5. dubna).

Publikováno: 2.4.2015 19:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Vypouštění exmoorských pony na pastvinu

V Milovicích byla v sobotu 21. března vypuštěna dvě stáda exmoorských pony z menšího prostoru na čtyřicetihektarovou pastvinu. Jak se noví obyvatelé při stěhování chovali, uvidíte ve fotogalerii. Článek najdete v květnovém čísle Jezdectví.

Publikováno: 23.3.2015 15:30:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
Equitana 2015 ve fotogalerii

V termínu 14. - 22. března se v Essenu konal světový veletrh pro milovníky koní a jezdeckého sportu, Equitana 2015. Na místě fotila naše spolupracovnice Magdaléna Straková.

Publikováno: 22.3.2015 18:31:05
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Skokové soustředění s Patrikem Majherem ve fotogalerii

Od pátku 30. ledna do neděle 1. února probíhalo v Políkně třídenní skokové soustředění se slovenským reprezentantem Patrikem Majherem, které zde pořádala Stáj Kateřina Zigová. První den byl věnován zlepšení sedu jezdce, druhý pak gymnastickým řadám a poslední den cvičnému parkuru. Fotogalerii připravil Lukáš Krajíček

Publikováno: 4.2.2015 11:25:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
PF 2015

I letos se s vámi podělíme o přání, která nám pomalu začínají chodit do emailových schránek. Děkujeme za krásná pozdravení. Pour féliciter 2015! Aktualizace 5. 1. 14:30 HOD: Vložena další přání a PF.

Publikováno: 5.1.2015 14:30:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
Polo exhibice na zámku v Řitce

Dne 4. října se na zámku v Řitce u Prahy konala akce Polo Exhibice. Pořadatelé JK Norma ve spolupráci s Gill Polo divákům připravily program doslova "nadupaný" nejrozmanitějšími ukázkami práce s koňmi. Diváci tak mohli shlédnout exhibiční ukázky koňského póla, skokové a drezurní ukázky, přehlídku koní JK Norma nebo třeba cross exhibici. Ke slovu se dostali také poníci a návštěvníci byli nadšeni vystoupením nejmenších jezdců. Program výborně doplnily ukázky výcviku psů. Pořadatelé měli akci dokonale zorganizovanou a celému dni vládla výborná atmosféra. Více se dočtete v příštím čísle časopisu Jezdectví. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 7.10.2014 8:55:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
XXII. Národní přehlídka koní plemene Shagya-arab

2. srpna se na pardubickém závodišti konala XXII. Národní přehlídka koní plemene Shagya-arab. Akci provázelo teplé letní počasí a v záři slunce se ušlechtilí koně všech věkových kategorií nádherně vyjímali. Krása a ušlechtilost Shagya-arabů zaujala nejen řadu současných chovatelů a majitelů, ale také řadu obdivovatelů. Foto Ivana Pánková

Publikováno: 10.9.2014 9:39:13
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Koně v akci - Koně a film - neděle ve fotogalerii

Také nedělní den mezinárodní výstavy Koně v akci v Pardubicích nabídl bohatý program. Diváci mohli vidět ukázky jízdní policie, práci veterinářů koňské záchranky, skoky tranénských koní do 150 cm, mini-maxi, skoky v podání minikoní, fríského hřebce Pietera Van Diphoorna, ukázka maratonové překážky a další zajímavosti. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 8.9.2014 12:10:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Koně v akci - Koně a film - sobota ve fotogalerii

Mezinárodní výstava Koně v akci - Koně a film byla zahájena v sobotu 6. září na závodišti v Pardubicích. Byli k vidění mini koně, poníci, angličtí plnokrevníci, chladnokrevníci, orba, westernové disciplíny, skoky, voltižní vystoupení dětí z NH Kladruby nad Labem, vystoupení mušketýrů, mini-maxi, pushball a mnoho dalšího. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 6.9.2014 19:26:33
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Šestispřeží starokladrubských koní na Pražském hradě ve fotogalerii

19. srpna byla v Jízdárně Pražského hradu slavnostní vernisáží zahájena výstava, věnovaná historickým dopravním prostředkům, jejich vývoji a funkci, s názvem Zapřažená krása: kočáry, saně a nosítka 18.–20. století. Je věnována historickým dopravním prostředkům, jejich vývoji a funkci. Národní hřebčín Kladruby nad Labem zapůjčil na výstavu ze svých sbírek kočár prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Výstava potrvá až do 19. října 2014 a veřejnosti se během této doby dvakrát představí starokladrubští koně. Foto Josef VostárekMarkéta Vosátková (výstava)

Publikováno: 22.8.2014 16:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020