volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>
Fotogalerie: Hubertovy jízdy 2012

V prosincovém čísle Jezdectví vám přínášíme velkou fotoreportáž z celkem pětadvaceti Hubertových jízd, a tak se stalo, že ne všechny vaše fotografie se na tyto čtyři stránky vešly. A tak přinášíme nyní tuto galerii plnou snímků z různých koutů naší země.

Publikováno: 29.11.2012 18:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Fotogalerie: Hubertova jízda v Dešné-Plačovicích

V sobotu 10. listopadu se konal v Dešné - Plačovicích již 32. ročník Hubertovy jízdy, kterou zde pořádala dostihová stáj Valory Vladimíra Vinklárka. Mezi účastníky, kterých se nakonec sjelo na šest desítek, bylo možné vidět i žokeje Bohuslava Mátla, či Luboše Urbánka. Z koní přitahoval nejvíce pozornost Frasini ze sousední stáje Lovka, letošní vítěz čtyř steeplechase. Na jezdce čekala trasa na cvičné dráze v Dešné a přilehlém okolí složená převážně z dostihových překážek jako jsou živé ploty nebo irská lavice. Fotogalerii připravil Lukáš Krajíček a Marika Batelková.

Publikováno: 12.11.2012 8:55:44
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Fotogalerie: Hubertova jízda v Oticích

Ideální počasí provázelo 10. listopadu třiatřicet účastníků Hubertovy jízdy v JK Agrostyl Otice na Opavsku. Houf jezdců doprovázely tři koňské povozy, traktorová vlečka a deset osobních automobilů. Fotogalerii připravil Jiří Gebauer.

Publikováno: 10.11.2012 18:31:56
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubert na Terezovském dvoře ve fotogalerii

V jihomoravském Terezíně se 3. 11. na rozloučení se sezonou sjelo 33 koní a díky zaměření Terezovského dvora doprovázela sedlové koně i nemalá skupina kočárů. Kromě nezbytné lišky tentokrát na „honu“ nechyběla ani opravdová smečka foxhoundů a stylově celý průběh doprovodili Trubači OMS Přerov, mistři svého oboru. Fotogalerii připravila Magdaléna Straková.

Publikováno: 8.11.2012 15:22:03
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Fotogalerie: Hubertova jízda v Jiraticích

Na svátek svatého Huberta, 3. listopadu, se konala Hubertova jízda v Jiraticích, kterou zde tradičně pořádá rodinná farma Simandl. Letos přijelo na padesát koní včetně šesti povozů a tak se tato Hubertova jízda zařadila mezi největší na Vysočině. Fotogalerii připravil Lukáš Krajíček.

Publikováno: 5.11.2012 10:51:58
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
X. ročník Hubertovy jízdy na Rokycansku

Jubilelní desátý ročník Hubertovy jízdy se nesl v pravém zimním duchu. I přes velkou nepřízeň počasí se sešlo 20 statečných dvojic. Sníh, vánice, déšť a skvělá parta - to vše učinilo Hubertovu jízdu nezapomenutelnou. Fotogalerii připravila Marika Batelková.

Publikováno: 29.10.2012 19:28:01
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Fotogalerie: Zebínské derby a Hubertova jízda

První říjnovou sobotu uspořádal SK Zebínský dvůr (okres Jičín) Hubertovu jízdu a I. ročník Zebínského derby. Dopoledne se početná skupina vydala na vyjížďku, jejímž závěrem bylo překonávání terénních překážek. Po obědě přišly na řadu dvě parkurové soutěže, do 70 a do 80 cm. Novinkou pořadatele bylo derby, kombinace parkurových a terénních překážek, které se stalo divácky velmi atraktivní. Na závěr dne se konala soutěž mini-maxi, jejíž vítězkou se stala Anežka Charouzková s Faradem (Faraday) a obhájila tak loňské prvenství. Fotogalerii připravila Lucie Burešová.

Publikováno: 7.10.2012 16:20:18
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Poděbradská Hubertova jízda objektivem Lukáše Klingory

JK Poděbrady pořádá každoročně tradiční Hubertovu jízdu. Letos se konala v sobotu 5. listopadu a jízdy se zúčastnilo 20 koní. Všichni koně i jezdci dokončili ve zdraví a večer se pak na tradičním soudu sešli i s ostatními zúčastněnými. Fotogalerii připravil Lukáš Klingora.

Publikováno: 7.11.2011 9:38:10
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda v Choťánkách ve fotografiích

V sobotu 29. 10. slavnostně zakončili sezonu také členové Jezdeckého klubu Choťánky, sídlícího nedaleko Poděbrad. Pro všechny zúčastněné byla připravena Hubertova jízda s mnoha přírodními skoky a bohaté občerstvení. Fotogalerii připravila Kateřina Rusová.

Publikováno: 3.11.2011 20:04:09
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda na Ptýrově

Svou Hubertovu jízdu má za sebou také jezdecký areál na Ptýrově, a tak se s námi místní podělili o několik snímků z této akce. Počasí se vydařilo, vyjížďky se zúčastnilo celkem 40 jezdců ve dvou skokových a dvou pomalejších lotech.

Publikováno: 31.10.2011 14:32:46
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda poprvé v Kněžičkách

V sobotu 22. října se konala vůbec první Hubertova jízda v malebné vesničce Kněžičky nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Zúčastnilo se jí celkem 13 koní pod sedlem, 2 koně v zápřeži a nesčet diváků. Fotogalerii připravila Alena Valentová.

Publikováno: 24.10.2011 14:02:56
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda v JK Metuje

JK Metuje pořádá každoročně vždy týden po Velké pardubické Hubertovu jízdu. Letos to vyšlo na 15. 10. a počasí hubertovské vyjížďce skutečně přálo. Sešlo se okolo dvaceti sedlových koní, z čehož byli tři poníci, a dorazily tři vozy. Huberta klasicky doplňovali trubači, halali a hledání liščího ohonu. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 23.10.2011 17:03:12
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda na Zebínském Dvoře

V sobotu 22. října pořádala stáj SK Zebínský dvůr (Jičín) Hubertovu jízdu spojenou s hobby parkury. Dopolední program tvořila vyjížďka a jejím závěrem bylo skákání terénních překážek. Odpoledne přišly na řadu dva parkury "5. ročník parkurového skákání". První soutěž do 60 cm vyhrála Klára Zemanová s Tornádou. V druhé do 80 cm zvítězila Michaela Sakslová s Catrey. Závěr dne patřil soutěži mini-maxi. Na prvním místě se umístila Anežka Charousková s Faradem, kdy dvojice jako jediná překonala 150 cm čistě.

Publikováno: 23.10.2011 9:31:21
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Hubertova jízda 2010 v Národnom žrebčíne Topoľčianky

V sobotu 23. října proběhla za krásného podzimního počasí v Národnom žrebčíne Topoľčianky „Hubertova jazda 2010“, které se osobně zúčastnil za doprovodu mnoha významných hostů prezident Slovenské republiky doc. JUDr. Ivan Gašparovič, CSc. Náš spolupracovník Dalibor Gregor byl u toho, a tak vám můžeme nyní zprostředkovat průběh této akce ve fotogalerii.

Publikováno: 26.10.2010 8:24:47
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
Parforsní hony v Drahenicích u Lobkowicze skrz objektiv

Ve dnech 16. - 18. 10. se uskutečnily v Drahenicích na panství knížete Lobkowicze parforsní hony za účasti řady domácích a zahraničních jezdců parforsních honů a příznivců této krásné, avšak obtížné jezdecké disciplíny, jež po letech získává opět řadu nových obdivovatelů. Parforsních honů v Drahenicích se zúčastnili také členové jedné z nejznámějších německých honebních společností Asbach Foxhounds, kteří tak dotvořili pravou honební atmosféru. Tu se vám prostřednictvím svých fotografií snaží zprostředkovat náš pravidelný spolupracovník Dalibor Gregor... Shrnutí všech letošních parforsních honů (další dva ještě proběhnou počátkem listopadu) přineseme v prosincovém čísle časopisu Jezdectví, které vychází tradičně poslední čtvrtek předcházejícího měsíce.

Publikováno: 20.10.2009 10:23:35
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020