sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
CDI Máriakálnok

Ve dnech 28. dubna - 1. května vyrazili čeští drezurní jezdci do maďarského Máriakálnok. V neděli zněla zásluhou Evy Vavříková s Belle Ennie česká hymna po vítězství v soutěži dětí. Foto Zdeňka Šimková.

Publikováno: 4.5.2016 12:10:00
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Český drezurní pohár 2016: Martinice

O víkendu 30. dubna - 1. května se uskutečnilo v Martinicích první kolo Českého drezurního poháru 2016. Nedělní IM-1/2016 vyhrála Hana Vašáryová s Rock For Hit. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 2.5.2016 13:30:00
Finále Českého drezurního poháru 2015 - Martinice

Ve dnech 18. - 20. září proběhlo finále Českého drezurního poháru 2015 v areálu Equitana Martinice. Vítězi jednotlivých kategorií jsou: Novice Cup do 18 let - Anna Filípková a Stonecastle, nad 18 let - P. Hofbauerová a Frazier. Junior Trophy Anna Hrudková a Zidane. Top Ten Cup vyhrála úřadující mistryně T. Hábová a James Bond. Challenge Cup - E. Kopuletá a Belle-Ennie, Pony Trophy - Z. Baloušková a Lipton Samba. Foto Michael Motygin

Publikováno: 23.9.2015 14:30:00
Mistrovství Severní Moravy v drezuře 2015

O víkendu 12. - 13. 9. pořádal JK Dvůr Nové Zámky drezurní závody, které byly rovněž Oblastním Mistrovstvím Severní Moravy. Vítězové mistrovství: děti 8 - 12 let na pony - T. Dubová a Chiron, 13 - 16 let - B. Švubová a Irv Desire, děti na velkých koních - K. Matušková a Rima - 5, junioři - L. Kočí a Celtic Treasure, mladí jezdci - K. Fialová a Goldy z Chrástu, senioři - P. Balnarová a Finch. Foto Jana Míšková

Publikováno: 17.9.2015 12:00:00
MS mladých koní ve Verdenu - finále pětiletých a šestiletých

Ve dnech 5. - 9. srpna probíhalo ve Verdenu (Německo) Mistrovství světa mladých koní v drezuře. Pětileté vyhrála dánská Fiontini, šestileté loňský šampion pětiletých dánský Sezuan, obdržel 2x 10, za cval a celkový výraz (celk. 9,72).

Publikováno: 16.8.2015 12:00:00
Drezurní oblastní mistrovství v Humpolci

V sobotu 25. července se konaly v Humpolci drezurní závody, které byly zároveň oblastním mistrovstvím Vysočiny. V kategorii dětí vyhrála Barbora Vaňková s Crazy Love 1 z JK Ratibořské Hory, juniory ovládla Šárka Douchová a Faraday 1 z JK Ždírec, oblastní mistryní v kategorii mladých jezdců se stala Nikola Sukdoláková a Marco 1 z JK Korzár Humpolec a mezi seniory zvítězil Pavel Vaněk v sedle Crazy Love 1 z JK Ratibořské Hory. Foto Petra Zanášková

Publikováno: 29.7.2015 11:00:00
MČR v drezuře 2015 Ptýrov: Dekorování

Mistrovské tituly v drezuře se letos rozdávaly ve dnech 24.-26. července na Farmě Ptýrov. Mistry jsou T. Hábová, Jihočeši, T. Čechurová, A. Hanáčková, B. Dvorníková a T. Markusková. Foto archiv pořadatele

Publikováno: 26.7.2015 22:14:28
Mistrovství Evropy v drezuře 2015 Vidauban - ze zákulisí

Ve dnech 1. - 5. července se české jezdkyně účastnily mistrovství Evropy v drezuře mladých jezdců, juniorů a dětí ve francouzském Vidaubanu. Poprvé v historii mělo ČR družstvo, které obsadilo 15. místo. Podívejte se na fotky ze zákulisí. Foto Zdeňka Šimková

Publikováno: 8.7.2015 12:00:00
ČDP 2015 Nebanice - sobota

Český drezurní pohár 2015 pokračoval ve dnech 26. - 28. června v Nebanicích. V sobotu se dařilo Haně Vašáryové se Santos Dumont (KMK 4letí), se Silky Moves (KMK 5letí), Tereze Markuskové s Cleo 1 (DD), Evě Jančaříkové se Sir Bossem (JU) a Martině Opočenské s Rapsternem (SG). Foto Martina Kůstková

Publikováno: 29.6.2015 13:25:00
Mezinárodní drezurní závody na Panské Líše ve fotogalerii

Ve dnech 19.-21. června se na Panské Líše u Brna uskutečnily mezinárodní drezurní závody, 17. ročník Světového poháru a kvalifikace na olympijské hry 2016. V soutěži pro pony zvítězila Rakušanka Nicola Louise Ahorner s Nice Blue Eyes (71,725 %), mezi juniory byla nejlepší Italka Alice Campanella s koněm Varisto (71,200 %), ve volné sestavě IM1 vyhrála Belinda Weinbauer s Fustanellou z Rakouska (73,350 %) a francouzská dvojice Alexandre Ayache a Lights Od Londonderry kralovala ve volné sestavě GP. Foto Ivana Maršálková

Publikováno: 22.6.2015 10:45:00
Červnové drezurní závody v Plzni-Borech

V sobotu 13. června se jelo v JS Plzeň Bory pět drezurních soutěží Z-ST. Nejvíce startujících, celkem 23 měla úvodní soutěž Z. Nejlepšího výsledku 68,824% dosáhla M. Burešová s KWPN-hřebcem Fior (JK Pferdimex Tlustice). V L se dařilo I. Hejlové se starokladrubským hřebcem Sacramoso Majorita XXII-6 (NH Kladruby). V S (úloha JU/2009) zvítězila L. Fremlová s trakénským Gilmore H (SK Viktoria-Tic). Zbývající dvě úlohy S (JD) a ST ovládl D. Komenda s valachem ČT Grandem. V obl. mistrovství ml. jezdců se nejlépe vedlo Z. Kolaříkové s Igorem (SK Viktoria-Tic). Fotogalerii připravila Martina Kůstková

Publikováno: 15.6.2015 9:00:00
2. ročník drezurního Šampionátu ČR 2015

Ve dnech 29. - 31. května se v Resortu Vigvam v Němčicích u Kolína konal druhý ročník drezurního Šampionátu ČR. V kategorii juniorů a mladých jezdců st. L zvítězila Barbora Marešová s Dies Admiratio, v L pro seniory vyhrála Petra Miki Civišová s Janne 1, v šampionátu S juniorů a ml. jezdců se dařilo Barboře Marešové s šestiletou Enuette BH, S pro seniory patřilo Evě Jančaříkové s koněm Don Jazz, ST pro juniory a mladé jezdce ovládla Karolína Šimáčková s hřebcem Coconut 13, seniorské ST vyhrála Denisa Valentová s Beau van de Zelm a šampionátu TT kralovala Adéla Neumannová s patnáctiletým hřebcem Edie 1. Foto Ivana Maršálková

Publikováno: 10.6.2015 11:35:00
Květnové drezurní závody na Suché

V sobotu 30. května se v areálu na Suché u Litomyšle konaly drezurní závody. V soutěži DD zvítězila Sabina Široký v sedle Willyho Wonky, v DJ se dařilo Veronice Příhodové a Zackovi a v JU zvítězila Martina Kučerová s Caletem. Foto Michaela Javůrková

Publikováno: 1.6.2015 19:30:00
Květnové drezurní závody ve Staré Roli

Karlovarský Jezdecký klub ve Staré Roli pořádal o víkendu 17. a 18. května první letošní drezurní závody. Úlohu Prix St. Georges ovládla Katrin Härlein s hřebcem Don Vito. V nejvyšší soutěži "TT" – Grand Prix a vGP zvítězila Simone Reissenweber s hnědákem Akelou. Až ze severu Německa se přijel rozloučit se závodní kariérou 21.letý hřebec West Hit. Ve své poslední životní úloze vIM1 loučil vítězně. Michael Börner v sedle svého čtyřnohého partnera opouštěl drezúrní obdélník dojatý, s pláčem. Bandolero s Vandou Bělinovou si v této úloze vyjel poslední potřebnou kvalifikaci pro účast v listopadovém Světovém šampionátu španělských koní v Belgii. Foto Marcela Klingorová

Publikováno: 18.5.2015 15:00:00
ČDP 2015 - první kolo v Martinicích

První kolo Českého drezurního poháru 2015 se uskutečnilo o víkendu 25. - 26. dubna v Martinicích. V nedělním Novice Cupu do 18 let zvítězila M. Čermáková s Little Lordem, v kategorii nad 18 let se dařilo P. Hofbauerové s koněm Frazier, v Junior Trophy/Chalenge Cupu vyhrála H. Vašáryová s Filipou a Top Ten Cup ovládla T. Hábová s Jamesem Bondem. Foto Martin Pecka

Publikováno: 30.4.2015 14:00:00