sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234>>>
Koně na Žofíně 2013: První fotogalerie

Kdo neviděl přímý vstup z galavečera v sobotních hlavních zprávách televize Prima Family, bude asi zvědav, jak vypadal Žofín podesáté v obležení jezdců a koní. První dávku fotografií Magdalény Strakové přinášíme nyní, na dalších pracujeme. Jak již bývá u této fotografky zvykem, opět jsou výsledky její práce velmi zdařilé...

Publikováno: 3.3.2013 15:03:37
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Mělnický pony festival

Ve dnech 6.-8. července se konal v areálu JK Mělník Mělnický pony festival. Pondělí patřilo drezurním závodům a dvojici Sára Roubalová s koněm Night boy. V úterý se konaly skokové závody stupně (ZP až STP). Nejvíce se dařilo Tereze Hüttnerové s koněm St. Norbert, která za tento den obsadila 1., 2. a 3. místo. Skokové závody stupně (ZP - SP) následovaly i ve středu, kde se nejvíce dařilo dvoum dívkám. Elišce Vítkové, která v soutěži LP obsadila 1. a 3. místo s koňmi Pretoria Ebony a Midnight Star. Druhou úspěnou středeční jezdkyní byla Barbora Vídeňská, která vyhrála v soutěži SP s koněm Sargo a v ZLP s koněm Athos. Fotogalerii připravila Hana Jampílková.

Publikováno: 9.8.2012 8:43:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Mistrovství východočeské oblasti pony 2012

O víkendu 21. a 22. července se v areálu Apolenka ZD Spojil u Pardubic konalo Mistrovství VČO ve skocích a drezuře pro pony a vypsány byly i otevřené soutěže pro velké koně. Fotogalerii připravila Lucie Burešová.

Publikováno: 22.7.2012 22:20:31
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Drezurní a skokové závody v berlínském olympijském stadionu

Ve dnech 21.-24. 6. se v berlínském olympijském stadionu konaly skokové, ale i drezurní závody. Celkem jsme mohli shlédnout 47 soutěží. Na skokovém kolbišti se jely třídenní závody, které byly proloženy kvalifikacemi na Bundesschampionat. Drezurních soutěží se účastnili i dva čeští jezdci - Libuše Půlpánová s koněm Qüantchen Glück, ta obsadila 2. (7,7), 4. (7,1) a 5. místo (7,2) a Roman Bravenec s Keiser's Lady, který se kvalifikoval na Länderchampionat (7,14). Fotogalerii z místa připravila Kateřina Hrochová.

Publikováno: 27.6.2012 20:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Skokové a drezurní závody v Prussendorfu

Dne 2.-3. 6. se v Prussendorfu konaly skokové a drezurní závody, které byly doprovázeny kvalifikací na Bundeschampionat a finále Landeschampionatu. V drezurních soutěžích se závodilo v úlohách pro 3leté koně až po S** (úloha IM1). V parkurovém skákání jsme mohli vidět skoky od 120 až do 150 cm. Fotogalerii připravila Kateřina Hrochová.

Publikováno: 5.6.2012 21:45:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Fotografie: Tři Světové poháry v Lipsku

Od čtvrtka do neděle, 19.-22. 1., se lipské výstaviště stalo dějištěm tří Světových pohárů zároveň - skokového, spřežení a voltiže. Na místě byl také Lukáš Klingora a připravil pro vás tuto fotogalerii.

Publikováno: 23.1.2012 13:55:35
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Winter Equestrian Festival ve fotogalerii

Kdo už si lednové Jezdectví zakoupil, ten pravděpodobně narazil na článek o jezdeckém festivalu, který trvá každoročně od prosince do března ve Wellingtonu (Florida). Tahle obří koňská událost zahrnuje závody v tradičních disciplínách - parkuru, drezuře i všestrannosti, ale také v pólu či westernu. Zkrátka a dobře k vidění jsou desetitisíce koní a celé město žije jezdeckým festivalem. Několik snímků přinášíme v galerii, zbytek hledejte v lednovém Jezdectví.

Publikováno: 3.1.2012 9:00:52
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Závěr sezony na Dražce

Závěrečným drezurně skokovým podnikem byla 28. září ukončena 11. sezona závodů na Dražce. V dopolední drezuře se vítězkou stala Ilona Chmelová s Pegy z JK Senožaty. V rámci skokové části zvítězila v LP i SP Sofie Najmanová s klisnou Nightbeauty T z JK Český dvůr. V soutěži stupňovaná obtížnost do 100 cm byla nejlepší Karolína Kupková a Sáva (JK Radimovice u Tábora), a v SO do 120 cm vyhrála Šárka Kolářová - Saturna z JK Dobrošov. Po čtyřech kvalifikacích byl vyhodnocen i seriál Dražka Cup 2011. V kategorii Pony nasbíral nejvíce bodů domácí Lukáš Matuška a v kategorii Junior Jump  zvítězil s nejvíce body Martin Šubrt. Fotogalerii připravil Jan Matuška.

Publikováno: 4.10.2011 9:42:55
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Třetí formanský den v Hunčicích

Hunčice na Plzeňsku v sobotu 2. července patřily chladnokrevným koním. JK Kontrur Hunčice zde uspořádal III. formanský den, druhou oblastní kvalifikaci na MČR.  Na programu byly soutěže formanská jízda, těžký tah a ovladatelnost v kládě. Trať startujícím postavil Josef Našinec a společně pak s Jaroslavem Strakou a Tomášem Jandou dbali na dodržování pravidel. Většina kočích soutěžila s koňmi ve všech disciplínách. Nejúspěšnějším kočím byl vyhodnocen Václav Freiman, když dvě soutěže vyhrál, jednou byl druhý a jednou třetí. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 6.7.2011 14:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Fotogalerie ze ZZVJ v JK Hřebčín Suchá

V sobotu 2. 4. se v jezdeckém areálu rodiny Skřivanových v Suché u Litomyšle uskutečnila zkouška základního výcviku jezdce. Celkem se o získání licence pokoušelo 21 jezdců, z tohoto počtu uspělo 18. Velkou převahu měli svěřenci Miroslavy Skřivanové z JK Hřebčín Suchá. Autorkou fotografií z této akce je Michaela Javůrková.

Publikováno: 3.4.2011 15:32:54
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Český kůň 2010: Mladí jezdci, senioři a průřez celým večerem

Nyní vám nabízíme další z fotogalerií Magdalény Strakové z galavečera Český kůň 2010, tentokrát zachycuje vyhodnocení kategorií mladých jezdců a seniorů a dále obsahuje několik snímků z následného průběhu večera.

Publikováno: 13.3.2011 18:05:01
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Český kůň 2010: Dekorování nejlepších z mladších kategorií

Galavečer Český kůň 2010 nebyl jen o koních. Jeho hlavní součástí bylo slavnostní dekorování nejlepších českých jezdců roku 2010 v disciplínách parkur a drezura a to hned v několika věkových kategoriích: děti, mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. Prohlédněte si tedy nejdříve nejlepší jezdce z mladších kategorií ve fotogalerii Magdalény Strakové.

Publikováno: 13.3.2011 16:27:39
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Jezdecký víkend na Císařském ostrově

Během tohoto víkendu se na pražském Císařském ostrově koná nejen finále Českého drezurního poháru 2010, které probíhá v areálu TJ Žižka Praha, ale také skokové závody pořádané JS Císařský ostrov, jejichž hlavním bodem bylo sobotní finále pony soutěže o Pohár hl. m. Prahy. O výsledcích vás budeme ještě podrobněji informovat, nyní zatím prozradíme, že v sobotním 2. kole finále ČDP 2010 zvítězil Fabrizio Sigismondi, před Emou Jančářovou, Karolínou Žižkovou, Hanou Vášáryovou a Kateřinou Říhovou. Z obou akcí vám také přinášíme společnou fotogalerii... V neděli drezurní program vyvrcholí volnými sestavami na hudbu, na sousedním kolbišti pak budou soutěžit ve skokových soutěžích „hobby“ jezdci.

Publikováno: 25.9.2010 21:39:30
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Zlatá podkova 2010: finále v Humpolci objektivem Romany Němcové

Během uplynulého víkendu 20. – 22. srpna probíhalo v Humpolci finále 45. ročníku Zlaté podkovy. V hlavní soutěži všestrannosti vyhrála Radka Dvořáková s Damonem 2, druhý skončil Miloslav Příhoda a třetí Jan Holec. Ve čtyřspřeží zvítězil Jiří Nesvačil jun.! Kompletní výsledky všech proběhlých soutěží najdete v přílohách pod článkem publikovaným již v neděli… Nyní vám přinášíme fotogalerii Romany Němcové.

Publikováno: 24.8.2010 9:46:48
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Pferd International v Mnichově

Olympijský areál v Mnichově hostí právě teď jedno- a tříhvězdičkové mezinárodní skokové závody, vítá zároveň nejlepší drezurní dvojice světa a co víc - partnerskou zemí této události se stala Česká republika. Právě odtud vám teď přinášíme aktuální fotogalerii od Kateřiny Návojové a na podrobnou reportáž se můžete těšit v červnovém Jezdectví.

Publikováno: 15.5.2010 22:07:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
<<<1234>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020