volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Equitana Passepartout

Největší veletrh Equitana nabídne divákům velkolepou show s letošním názvem Passepartout. Čtyřmi ročními obdobími nás provází množství krásných koní s důrazem na práci ve volnosti. Nad ostatní čísla vynikal Francouz Gari Zoher a jeho lusitánci. Sněhobílý Alfoz uvedl celé tribuny do varu když absolutně ve volnosti skákal přeskoky jedna-jedna. Alizée Froment není potřeba představovat a její show s koňmi bez uždění předvádějící kompletní grand prix program je vždy velkým zážitkem. A závěr patřil Lorenzovi, který byl skvělý jako vždy a kromě obvyklých bílých koní představil také skupinku vraníků a jeho číslo mělo různé nové prvky. Další Hop Top Show budou na Equitaně v Essenu v termínech: 22., 24., a 25. 3. Více v dubnovém Jezdectví! Foto: Anna Reinbergerová.

Publikováno: 19.3.2017 17:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Koně na Žofíně 2017 - drezura

V sobotu 11. března proběhl galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně. V disciplíně drezura byli vyhlášeni: Tereza Hábová, Barbora Marešová, Alexandra Hanáčková, Eva Vavříková a Anastasja Vištalová. Nakonec ještě předal prezident SCHCS Ing. Zdeněk Müller zvláštní cenu pro Latu Brandis, klisnu plemene CS, která se zúčastnila s A. Vištalovou paralympiády. Cenu přebíral bratranec Latiny chovatelky, majitelky a jezdkyně Eleonory Carlo Kinsky dal Borgo. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 18.3.2017 19:00:00
Kategorie: volný čas
Koně na Žofíně 2017 - vytrvalost

V sobotu 11. března proběhl galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně. V disciplíně vytrvalost byli vyhlášeni Petr Jadlovský a Táňa Terberová. Člen předsednictva Svazu chovatelů českého teplokrevníka Jan Chýle předával cenu pro Koně roku ve vytrvalosti klisnu Rachel 4, kterou odchoval její majitel a jezdec Petr Jadlovský. Za něj přebírala cenu manažerka komise vytrvalosti MVDr. Zuzana Žežulková. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 17.3.2017 19:00:00
Kategorie: volný čas
Koně na Žofíně 2017 - spřežení

Poprvé se na Žofíně vyhlašovala také disciplína spřežení. Hosté galavečera se mohli svézt dvojspřežím starokladrubských běloušů z národního hřebčína, které nevedl nikdo jiný než oceněný jezdec roku 2016 ve čtyřspřeží Jiří Nesvačil ml. Na místě byl také ředitel NH Kladruby nad Labem  Ing. Jiří Machek. Nejlepší vozatajce, jimiž se stali Jaroslav Petřek, Josef Drábek, Jiří Nesvačil jun. a Erik Zuvač dekoroval kromě zástupce komise spřežení Jaroslava Pavla také spolumajitel společnosti Albion Cars Karel Stolejda. Foto Michael Motygin a Martin Nguyen.

Publikováno: 16.3.2017 12:15:00
Kategorie: volný čas
Koně na Žofíně 2017 - reining

V sobotu 11. března proběhl galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně. V disciplíně reining byli vyhlášeni: Marian Štihel, Jonáš Bujnoch, Radka Paverová, Jana Bujnochová. Nejlepším koněm se stal SK Whizchic. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 15.3.2017 13:00:30
Kategorie: volný čas
Koně na Žofíně 2017 - voltiž

V sobotu 11. března proběhl galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně. V disciplíně voltiž byli vyhlášeni: Josef Zelinka, Kateřina Kocurová, Vanessa Krištofová, Michaela Pachotová, Tereza Viktorínová / Bára Obluková, JK Voltiž Albertovec. Nejlepším koněm se stal Aquaris. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 14.3.2017 17:05:00
Kategorie: volný čas
Koně na Žofíně 2017 - ohlédnutí

V sobotu 11. března proběhl po čtrnácté galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně. Jezdci roku se stali Aleš Opatrný, Tereza Hábová a Miloslav Příhoda. První ohlédnutí ve fotografiích připravil Michael Motygin.

Publikováno: 12.3.2017 21:35:00
Kategorie: volný čas
Galavečer jihomoravské oblasti 2017

V sobotu 4. března se uskutečnil v Dělnickém domě Židenice galavečer Jihomoravské oblasti s předáváním cen nejlepším jezdkyním a jezdcům oblasti. Večerem provázel Miloslav Příhoda. V rámci večera proběhla také dražba obrazu Šárky Charvátové, jejíž výtěžek bude věnován spolku Solnička pomáhající dětem s cystickou fibrózou.

Publikováno: 9.3.2017 12:15:00
Kategorie: volný čas
Koňáckej bál 2017

V sobotu 11. února proběhl v Parkhotelu Hluboká nad Vltavou Koňáckej bál spojený s předáváním odměn úspěšným reprezentantům Jihočeské oblasti. K tanci a poslechu hrála kapela Crash. Foto Hana Štastná.

Publikováno: 26.2.2017 19:00:00
Kategorie: volný čas
Noc jazdcov 2017 Bratislava

Slovenská jezdecká veřejnost se již podruhé sešla na plese Noc jazdcov, tentokrát 25. února v exkluzivním bratislavském hotelu Doubletree Hilton. Pořadatelství se opět zhostil Robo Pál, hlavním sponzorem se stalo slovenské zastoupení Maserati, ty nejlepší a jubilující oceňovala Slovenská jezdecká federace, slovenský svaz chovatelů i HorseTv. Za bohaté hudební produkce se hosté protancovali až do ranních hodin. Protože časopis Jezdectví je určen i slovenským čtenářům, nechyběl ani na této akci. Fotogalerii připravil Michael Motygin.      

Publikováno: 26.2.2017 18:19:18
Kategorie: volný čas
Středočeský ples a ples stáje Václav Kolín 2017

V sobotu 18. února se v Kulturním městském domě v Kolíně odehrál tradiční oblíbený středočeský ples a ples stáje Václav Kolín. Začal již v 16 hodin vyhlašováním nejlepších sportovců oblasti, slavnostní zahájení bylo naplánováno na 19. hodinu. Během večera ještě došlo k předání výkonnostních odznaků a vyhlášení jubilantů oblasti. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 20.2.2017 7:00:00
Kategorie: volný čas
Galavečer Středoslovenské jezdecké oblasti 2017

V sobotu 4. února se uskutečnil v restauraci Masarykov dvor galavečer Středoslovenské jezdecké oblasti. Vyhlášeny byly kategorie skoky, drezura, všestrannost, vytrvalost a spřežení. Foto Milina Strihovská.

Publikováno: 14.2.2017 19:00:00
Kategorie: volný čas
Ples Plzeňské oblasti 2017

Tradiční ples Plzeňské oblasti s vyhodnocením nejlepších jezdců se konal dne 4. února v Saloonu Roudná v Plzni. Moderátorem byl Aleš Suchánek a hosté  mohli zhlédnout soutěž "Když hvězdy tančí", kterou vyhráli manželé Jindrovi. Cenu diváků získal Milan Pěchouček s vypůjčenou partnerkou. Jaroslav Jindra zvítězil kromě tance také v kategoriii jezdců seniorů, zatímco mezi ženami vyhrála Michaela Refková. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 7.2.2017 12:25:00
Kategorie: volný čas
Zima v Kladrubech nad Labem 2017

Žáci Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem užívají zimy na koních i lyžích. Foto Barbora Nováková.

Publikováno: 6.2.2017 15:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Jezdecký bál v Kněžičkách ovládli motýlci

V sobotu 28. ledna byl ve večerních hodinách slavnostně zahájen již pátý ročník Jezdeckého bálu v Kněžičkách. Letos poprvé nahradila roj pestrobarevných klobouků přehlídka nejrůznějších motýlků – od klasických pánských z netradičních materiálů (papír, dřevo, sklo) přes malovaného přímo na obličeji až po skutečný exponát z řádu Motýlů. Svůj příspěvek do soutěže o nejkrásnějšího motýlka představila i kapela Jazzika z Českých Budějovic v podobě písně Motýl od Jiřího Šlitra, během níž se všichni nositelé soutěžních motýlů představili. Kromě této novinky obohatila společenský večer tradiční tombola, fotokoutek, chutné občerstvení a pivo z místního Pivovaru Záhora.

Publikováno: 2.2.2017 15:10:00
Kategorie: volný čas
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020