dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234>>>
 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP pro Tiumena ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena druhá polovina zdejší dostihové sezony. Odstartoval ji mítink nazvaný Slovenský den, jehož hlavním bodem byla výtečně obsazená třetí kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Běžela se jako Velká cena společnosti ELTODO a. s. přehledem ji ovládli králové posledních dvou ročníků říjnového překážkového vrcholu. Srpnovou kvalifikaci vyhrál desetiletý hnědý valach Tiumen, v jehož sedle byl žokej a zároveň trenér Josef Váňa starší. Reprezentant stáje Köi Dent svým výkonem naznačil, že je v dobré formě před říjnovou obhajobou triumfů ve Velké pardubické České pojišťovny z minulých dvou let. Fotogalerii připravila Michaela javůrková.

Publikováno: 20.8.2011 22:57:47
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Dostihový den v Kolesách

Na závodišti v Kolesách se v sobotu 13. srpna uskutečnil dostihový den. Na přihlášce stála 80 koní v rámci 8 dostihů. Hlavním bodem programu byla Cena firmy Koberce Strnad, kde po skvělém taktickém výkonu v cílové rovince zvítězila klisna Wyona v sedle s žokejem Josefem Bartošem. Na druhém místě se umístil Granitol a ž. Jan Faltejsek, jako třetí doběhla Teresina s ž. Liborem Šimůnkem. Do cíle tohoto dostihu doběhlo všech osm koní. Během celého dne mohli diváci za doprovodu promněnlivého počasí vidět tři rovinové dostihy a pět steeplechase dostihů. Fotogalerii přichystala Anna Hájková.

Publikováno: 14.8.2011 11:46:29
Kategorie: dostihy
Srpnová Steeplechase - Memoriál Evy Palyzové ve fotogalerii

V sobotu 6. srpna se odehrál dostihový mítink v Lysé na Labem. Vrcholem byla Srpnová Steeplechase - Memoriál Evy Palyzové, kterou vyhrál vítěz polského derby z roku 2009 Soros (POL) v sedle s žokejem Josefem Bartošem. Soros je v tréninku Josefa Váni (jehož stáj jsme navštívili v srpnovém Jezdectví) a v majetku stáje Joly pana Odcházela. Druhý skončil O'key (POL) s Liborem Šimůnkem a třetí místo ukořistil Ronino (POL) s Jaroslavem Myškou. Dostih z původních osmi koní dokončilo šest. Za celý dostihový den bylo možno vidět osm dostihů - čtyři rovinové a čtyři překážkové. Fotogalerii z Lysé přináší Lenka Janatková.

Publikováno: 7.8.2011 10:31:58
Kategorie: dostihy
Velká benešovská steeplechase ve fotogalerii

V sobotu 30. července proběhl na závodišti v Benešově - Černém lese za doprovodu silného deště dostihový den, jehož vrcholem byl dostih s názvem Velká benešovská steeplechase firmy Meran Praha, ve kterém se podařilo nečekaně zvítězit koni Sauron s jezdcem Martinem Liškou, na druhé pozici se umístil Baccarat s žokejem Markem Stromským a na třetí pozici následoval se 14 délkovým odstupem Kasim s žokejem Marcelem Novákem, dále cílem proběhl na čtvrté pozici kůň Imágo s žokejem Bohuslavem Mátlem. Tahle čtveřice z devítihlavého pole koní jako jediná dokončila hlavní dostih dne. Zbytek dostihového dne vyplnilo celkem osm dostihů rovinových i překážkových. Fotogalerii připravila Anna Hájková.

Publikováno: 6.8.2011 12:48:10
Kategorie: dostihy
Zlatý pohár Chládek a Tintěra Pardubice a.s. 2011 ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti se včera 2. července uzavřela první polovina zdejší dostihové sezony. Završil ji mítink nazvaný Italský den, jehož vrcholem byl osmnáctý ročník Zlatého poháru Chládek a Tintěra Pardubice a.s. na 5000 metrů s celkovou dotací 600 tisíc korun. Nejprestižnější klasická steeplechase v tuzemsku nabídla velmi dramatický doběh. O strhující souboj o vítězství se v cílové rovině postarali dva největší favorité. Úspěšnější byl nakonec Rabbit Well s Liborem Šimůnkem. Více v tiskové zpráve. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 3.7.2011 12:17:37
Kategorie: dostihy
Druhá kvalifikace na VPČP ve fotogalerii

V sobotu 11. června proběhla již druhá kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Tu vyhrál Caland, svěřenec trénéra Váni. Porazil tak největšího soupeře, Chenonceau. Ten sice zavedl pole koní i na travnatý ovál do závěrečné fáze dostihu, ovšem na předposlední překážce šel do čela Caland. Posléze si získal dostatečný náskok a v cílové rovině už mohl žokej Dušan Andrés v pohodě vše kontrolovat. „Calandovi v závěru určitě pomohlo to, že už měl dostih v nohách. Jsem o tom přesvědčený. Hlavně aby mu forma vydržela do podzimu,“ řekl vítězný trenér Josef Váňa. Fotogalerii přinášejí manželé Bělohlavovi.

Publikováno: 12.6.2011 10:28:06
Kategorie: dostihy
Ruský den na pardubickém závodišti ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti se v sobotu 28. května konal třetí letošní dostihový mítink nazvaný Ruský den. Jeho dominantní postavou byl žokej Josef Bartoš. V průběhu odpoledne dokázal vyhrát čtyři dostihy a upevnil si pozici lídra šampionátu překážkových jezdců. Dění (nejen) na dráze zachytil Jiří Bělohlav.

Publikováno: 30.5.2011 9:30:42
Kategorie: dostihy
Britský den - první kvalifikace na Velkou pardubickou ČP ve fotogalerii

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích byl v sobotu zahájen tuzemský kvalifikační seriál na letošní 121. Velkou pardubickou ČP. Úvodní ze čtyř kvalifikací, která se běžela jako 19. ročník Velké ceny města Pardubice – Memoriál Dicka Francise, byla vrcholem dostihového mítinku nazvaného Britský den. Průběh dostihového dne přiblížila ve fotogalerii Michaela Javůrková.

Publikováno: 23.5.2011 9:53:01
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Úvodní cross country v Pardubicích ovládli koně Josefa Váni

Na pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena letošní dostihová sezona. Zahajovací mítink nabídl devět překážkových dostihů a jeho vrcholem byla Cena Alfredo Catering – úvodní cross country. Dokonale ji ovládli svěřenci Josefa Váni. Souboj o vítězství se odehrál v jejich režii a vybojovali první dvě místa. Dění zachytili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 9.5.2011 12:15:00
Kategorie: dostihy
Fotogalerie z dostihů v Lysé n. L.

Lukáš Klingora dnes navštívil dostihový mítink v Lysé nad Labem, kde se mimo jiné běžela i Cena společnosti Pilecký. Průběh celého dne zachytil na svých snímcích, které si můžete nyní prohlédnout v naší fotogalerii.

Publikováno: 16.4.2011 21:50:30
Kategorie: dostihy
Závěr dostihové sezony 2010 v Pardubicích

Jak již víte z našeho zpravodajství, v sobotu skončila letošní dostihová sezona na závodišti v Pardubicích. Završil ji mítink nazvaný Závěrečné dostihy ČASCH, jejichž vrcholem byla Cena Tiumena – Závěrečná steeplechase cross country sezony 2010. Naše spolupracovnice Michaela Javůrková byla u toho a připravila pro vás malou fotoreportáž...

Publikováno: 25.10.2010 9:50:00
Kategorie: dostihy
Sobotní Pardubice ve fotogalerii

Krásné počasí, odpovídající návštěvnost a esa včetně neočekávaného hosta Filipa Minaříka na startovních polích - tak proběhla sobota 9. října na pardubickém dostihovém závodišti. Pojďte se podívat na malou fotoreportáž  Michaely Javůrkové.

Publikováno: 10.10.2010 10:03:21
Kategorie: dostihy
Prvomájová steeplechase v Lysé nad Labem 2010

Již potřetí triumfoval v Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem devítiletý svěřenec Stanislava Popelky Mandarino, kterého sedlal žokej Jaroslav Myška. Záznam přímého přenosu České televize si můžete přehrát prostřednictvím i-vysílání pod tímto odkazem. Fotograf Zenon Kisza pro vás připravil z tohoto dostihového dne výběrovou fotogalerii, kterou si můžete otevřít kliknutím do nadpisu.

Publikováno: 4.5.2010 9:03:14
Kategorie: dostihy
Dostihy v Radslavicích

V sobotu 24. dubna se letos poprvé běhalo v Radslavicích u Přerova. Na startu se objevil třeba polobratr Amanta Grise s Markem Stromským. Pojďte s námi navštívit tuto dostihovou dráhu ve fotografiích Michaely Javůrkové, výsledky dostihů najdete na www.dostihyjc.cz.

Publikováno: 27.4.2010 8:06:44
Kategorie: dostihy
<<<1234>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020