zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234>>>
130. výročí založení KFPS v Leeuwardenu

Holandský Leeuwarden je srdcem fríského světa. Právě zde se konají svody (kierungy) klisen a hřebců a jednou za pět let také velkolepé slavnosti na počest založení fríské plemenné knihy (KFPS.) Hala WTC Expo ve dnech 23. – 24. října doslova praskala ve švech – zejména v sobotu, kdy se zaplnilo všech 9 000 míst! Mezi čestnými hosty byla i holandská královna Beatrix, která má patronát nad frískými koňmi, pro organizátory a všechny účinkující dobrovolníky (!) to byla obrovská čest. Dvouhodinový program byl koncipován jako putování po zemích, kde žijí fríští koně, a tak jste se během programu z Holandska mohli podívat do Německa, Rakouska, Maďarska, ale také do Španělska, Afriky a USA. Podrobnější informace společně z bohatou fotogalerií přináší Renáta Kolářová.

Publikováno: 25.11.2009 3:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Jaká byla, je a bude Black Horse Show 2009

Ještě nemáte program na sobotní večer? Pak vám můžeme vřele doporučit návštěvu Black Horse Show 2009, která začíná přesně v 19 hodin v jezdecké hale na pražském Císařském ostrově. Vstupenky jsou k dostání přímo v místě konání akce, a to za 550 korun. A abyste „nekupovali zajíce v pytli“, připravili jsme pro vás aktuálně ukázkovou fotogalerii z páteční veřejné předpremiéry. Posuďte sami, jestli si tuto show můžete nechat ujít! A jak se líbila vám - našim čtenářům - kteří jste u toho byli osobně? Podělte se s námi o vaše zážitky v diskuzi pod galerií!

Publikováno: 10.10.2009 0:13:09
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Fotostřípky z Koně 2009 v Lysé

Aktuální fotoreportáž z výstavy koní a veletrhu všeho, co k nim patří – Kůň 2009 v Lysé nad Labem – jsme vám přinesli v říjnovém Jezdectví, které je již více jak týden v prodeji. Nyní ji doplňujeme dalšími zajímavými snímky naší externí redaktorky Věry Markové...

Publikováno: 2.10.2009 4:09:42
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Zveme vás na Koně 2009 do Lysé

Dnes začala v Lysé nad Labem tradiční výstava koní a všeho, co ke koním patří pod názvem Kůň 2009. Redakce Jezdectví, jakožto jeden z hlavních mediálních partnerů výstavy, má na výstavišti svůj prezentační stánek, na který vás srdečně zveme. Jako pozvánku jsme pro vás připravili malou fotogalerii ze zahájení výstavy, při kterém byli uvedeni do Dvorany slávy: Ing. František Petřík (oceni časopis Jezdectví), Petr Feldstein (ocenil časopis Paddock Revue), Nakladatelství Brázda (ocenil zpravodaj Jezdec) a Jindřich Mach (ocenila společnost In-expo Group).  Z průběhu akce pro vás připravujeme aktuální reportáž do říjnového Jezdectví, které vychází již následující čtvrtek.

Publikováno: 18.9.2009 12:52:08
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Black Horse Show 2009: představení plné fríských koní

Již druhý ročník úspěšného divadelně-jezdeckého představení s názvem Black Horse Show bude 9. a 10. října hostit hala na pražském Císařském ostrově. Proč zrovna „Show černých koní“? Prim tu totiž budou hrát uhlově černí fríští koně, vzácné a noblesní plemeno původem z Holandska. Kdo někdy zahlédl jejich ladné křivky, bujnou dlouhou hřívu a okázalé chody, ten ihned pochopil, proč se jim říká černé perly. Společně se svými jezdci nám představí zajímavá historická období, scénická show nabídne ohlédnutí do dob rané gotiky a křížových výprav, navštíví období napoleonských válek, zavede nás na holandský venkov a na mnoho dalších míst. Časopis Jezdectví a portál Jezdectví.cz jsou hlavními hipologickými mediálními partnery této akce a díky tomu se rovná stovka z vás bude moci na ní podívat zcela zdarma. Soutěž o vstupenky na úvodní představení bude probíhat od 1. do 30. září. Abychom vás s předstihem dostatečně navnadili, přinášíme vám fotogalerii z loňského ročníku.

Publikováno: 11.8.2009 3:40:52
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Světový veletrh Equitana 2009

Světový veletrh koní Equitana, který se koná každé dva roky v německém Essenu, se letos uskutečnil ve dnech 14. – 22. března. Přinášíme vám z jeho průběhu bohatou fotogalerii.

Publikováno: 17.4.2009 12:10:01
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
<<<1234>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2020