sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Jarní drezurní závody v Ostrově

První ročník Jarních drezurních závodů proběhl za krásného slunečného počasí a k vidění byly nejen sportovní výkony od úrovně Z až po T, ale také ukázka dogfrisbee a kür v podání Ivy Hejlové a „zlaté“ Tary Kinské. Na programu byly celkem dvě hobby soutěže stupně a pět oficiálních soutěží DU-A, L0, DD, JU a IM. Vítěznými dvojicemi se staly Sandra Resselová a Destiny, hned dvakrát Petra Parašínová a Louie Louie, Tereza Ježková a Fors Mozart, Andrea Bauerová a Locika, Iva Hejlová a Solo Majorita XXII-6 a v nejvyšší soutěži pak Petra Parašínová a Santini Boy.

Publikováno: 28.4.2015 12:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Drezurní závody v Proseči pod Křemešníkem

Poslední dubnovou sobotu proběhly na Vysočině první oficiální závody. Stáj Hippo Jihlava uspořádala drezury na nově vybudovaném závodišti v Proseči pod Křemešníkem, které pro tento účel zapůjčili manželé Hrnčířovi. Současně také odstartoval i první ročník drezurního poháru Vysočiny. Na programu byly čtyři soutěže – dvě drezury stupně „Z“ a dvě drezury stupně „L“. Ze zhruba dvacetipěti dvojic vyhrála s přehledem všechny soutěže Magda Škardová se svými dvěma koňmi. Foto Petra Zanášková

Publikováno: 27.4.2015 9:10:00
Podzimní drezurní závody ve Vondrově

V neděli 19. října se ve Vondrově konaly drezurní závody od stupně Z až do ST. V úloze JU zvítězila Petra Miki Civišová v sedle sedmileté klisny Mary Lou 1 s výsledkem 67,206%. Anna Mikolášová se Zorrem 5 vyhrála v soutěži SG s 65,175%, druhé místo obsadila Petra Miki Civišová se Sacramosem Xantosa XLVI-82 a třetí se umístil Němec Michael Börner s West-Hit. Foto Tereza Bezrouková

Publikováno: 20.10.2014 12:30:00
Polské drezurní mistrovství mladých koní ve Strzegomi

Ve dnech 3. - 5. října se v polské Strzegomi konalo drezurní Mistrovství mladých koní ve věku 4-6 let. Vítěznými koňmi jsou Markiz (Love Affair), Fazz-Tetti (Jazz), Lavrence G (Rythmus S), Arriba Z (Vivianne van Vlaswinkel), Kuanto W (Samba Hit I), Donnadoorn (Painted Black) a Luxor (Londontime). Foto Rita Tučková

Publikováno: 8.10.2014 16:22:45
Oblastní mistrovství Severní Moravy v drezuře 2014

Ve dnech 13. - 14. září probíhalo v areálu Dvůr Nové Zámky Oblastní mistrovství Severní Moravy v drezuře. Mistryní v kategorii dětí 8 – 12 let na pony se stala Tereza Dubová a Chiron, mezi dětmi ve věku 13 – 16let na pony zvítězila Barbora Švubová s Citem 1, juniory ovládli Tereza Trávníčková a Carthagos, Lenka Kočí a Celtic Treasure vyhráli v mladých jezdcích a v kategorii seniorů zvítězila Kamila Kollárová s Diamond Lady. Foto Jan Kameník

Publikováno: 24.9.2014 15:34:51
ČDP 2014: Finále na Panské Líše - Belzet Cup

Šárce Charvátové se Saint Tropézem se v Belzet Cupu dařilo. Vedení se ujala již v pátek a první příčku si udržela i následující dny. Druhé místo vybojovala Tereza Hábová s Jamesem Bondem a ze třetí příčky se radovala Hana Vašáryová s koněm Equiservis La Fleurette. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 22.9.2014 16:30:00
ČDP 2014: Finále na Panské Líše - Equiservis Cup

V Equiservis Cupu zvítězila s celkovými 68,029 procenty Hana Vašáryová s Rock For Hitem, druhé místo patřilo Denise Valentové s Beau Van De Zelm a třetí místo obsadila Hana Vojáčková s koněm Don Air. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 22.9.2014 15:00:00
ČDP 2014: Finále na Panské Líše - Beckmann Trophy Junior

V kategorii Beckmann Trophy Junior zvítězila reprezentantka Drezurní stáje Pelikán, Valeriya Belozerskih s Handiness, druhé místo obsadila Pavla Koryntová s Larkem a třetí příčka patřila letošní mistryni mladších juniorů, Tereze Čechurové s Elfen Prinzem. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 22.9.2014 11:50:00
ČDP 2014: Finále na Panské Líše - Fitmin Trophy Pony

V tříkolové soutěži Fitmin Trophy pony zvítězila Zuzana Baloušková s Lipton Sambou s celkovým výsledkem 65,367%. Druhé místo patřilo vítězce třetího kola, Sáře Vingrálkové, s Emilem-R a třetí příčku obsadila Anna Hrudková s Elshofs Reinout. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 22.9.2014 10:15:00
Finále KMK ve Zduchovicích - drezura

Mezi čtyřletými se prosadil hřebec Fürst Sinclair (Fürstenball) v sedle s Fabriziem Sigismondi. Corazón De Oro (Carabas) a Hana Vašáryová získali zlato v kategorii pětiletých a dvoukolovou soutěž šestiletých vyhrál Sir Boss (Sir Donnerhall) s Evou Jančaříkovou. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 17.9.2014 19:40:00
Šampionát ČR v drezuře na Ptýrově - finále šampionátu TT

Vrcholem drezurního šampionátu v drezuře na Ptýrově byla dvoukolová soutěž TT. Nejlépe se podařilo zajet úlohy IM-A a IM-B dvojici Fabrizio Sigismondi a Trevis Jospo ze stáje Dressage Academy s celkovým výsledkem přes 67 procent. Druhé místo patřilo Adéle Neumannové s Ediem 1 a třetí obsadila Vanda Bělinová s koněm Ampere. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 25.8.2014 17:15:00
Šampionát ČR v drezuře na Ptýrově - finále šampionátu ST

Michaela Habásková a Allitair zvítězili v šampionátu ST (úlohy SG/2009 a vY/2009) s celkovými 66,397%. Zorro 5 s Annou Mikolášovvou obsadili druhou příčku a třetí místo patřilo Karolíně Šimáčkové s Coconut 13. Karolína také zvítězila v kategorii pro mladé jezdce. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 25.8.2014 8:00:00
Šampionát ČR v drezuře na Ptýrově - finále šampionátu S

Šampionát S (úlohy JD/2009 a vJ/2009) vyhrála Denisa Valentová s koněm Beau Van De Zelm s celkovým výsledkem 67,062%. Druhé místo patřilo Haně Vojáčkové a Don Air (66,896%) a třetí Petře Miki Civišové a Mary Lou 1 (65,802%). Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 24.8.2014 19:28:58
Šampionát ČR v drezuře na Ptýrově - finále šampionátu L

V šampionátu L, který se jel v úlohách L5/2013 a vL/2014, zvítězila po dvou kolech Petra Miki Civišová s klisnou Bordeaux 3. V součtu byla ohodnocena 66,071 procenty. Druhé místo obsadil vítěz druhého kola Pavel Liška s Wormanem s celkovými 65,125 procenty a třetí se umístila dvojice z JK Céva, Jana Rosická a Charisma 5. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 24.8.2014 18:01:31
Mistrovství světa mladých koní Verden 2014 - 6letí ve fotogalerii

Mistrovství světa mladých drezurních koní proběhlo v termínu 6. - 10. srpna ve Verdenu. V soutěži 6letých startovala Tereza Hábová a Djazz F. V malém finále se umístili na 12. místě se známkou 7,16. Ve finále zvítězila nizozemská dvojice Kirsten Brouwer a Dancer Forever s hodnocením 9.04.

Publikováno: 21.8.2014 17:00:00