chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Výstava hříbat CS a teplokrevných svazů EU Mariánské Lázně 2016

V sobotu 5.11. proběhla v JŠ Mariánské Lázně výstava hříbat plemenné knihy CS a výstava všech teplokrevných hříbat ostatních svazů. Mezi hříbátky PK CS zvítězil hřebeček  MA-NOR po hřebci Norman chovu Marie Ungrové z Rokycan. Třídu klisniček vyhrála JUMPING TENJA po Tarzan z chovu manželů Hanákových a v majetku stáje Oldstaj ing. Milana Pěchoučka. Nejlepší dvojicí z ostatních teplokrevných hříbat byla klisna FUTURE GO-ON PRINCESS po Go-On T.S. chovu ing. Evy Mentlíkové, v majetku její dcery Jany. Nejlepším hřebečkem byl COUPE DE CARAMBOLE po Coupe Gold chovatelky Šárky Jandové. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 6.11.2016 19:00:00
Kategorie: chov
Přehlídka hříbat CS Mnětice 2016 - klisničky

Klisniček dovezli chovatelé do Mnětic šest. Zvítězila Rampepurda po De Niro z chovu ing. Zdeňka Müllera, druhá se umístila Argala Fay po Galandro ZH, chovatelky Ivety Kykalové, v majetku ing. Věry Borecké. Třetí místo vybojovala Lemoni Ehm po Little Joe Ew z chovu Edity Weissarové. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 24.10.2016 11:30:00
Kategorie: chov
Přehlídka hříbat CS Mnětice 2016 - hřebečci

V sobotu 22. října pořádal Svaz CS přehlídku hříbat v ERC Mnětice. Soutěžili zvlášť hřebečci a zvlášť klisničky. Hřebečků majitelé dovezli devět. Zvítězil Monte Christo po Monte Bellini z chovu ing. Marie Müllerové. Druhý se umístil Kakrda po Kannan patřící ing. Zdeňku Müllerovi a třetí Edison po Escort chovatelky Jany Kosařové. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 23.10.2016 7:00:00
Kategorie: chov
Mezinárodní přehlídka trakénů - Ostrava 2016

V sobotu 15. října se v areálu jezdeckého klubu Baník Ostrava uskutečnila mezinárodní přehlídka trakénů. Chovatelé a majitelé zde předvedli na 30 koní, z toho 5 plemenných hřebců. Foto Zenon Kisza.

Publikováno: 19.10.2016 17:20:00
Kategorie: chov
Arabští koně v Troji

Ve dnech 3. - 4. září proběhla v Praze na Císařském ostrově XV. česká národní přehlídka arabských plnokrevných koní a vzápětí na ni navázal VI. ročník mezinárodní výstavy Prague Intercup. Zdá se, že pravidelnými hosty se stanou manželé Wattsovi (Charlie je bubeník Rolling Stones), kteří si pražskou výstavu ani letos nenechali ujít a dokonce přivezli i dvě klisny z vlastního chovu. Výsledky Prague Intercupu najdete na https://arabianhorseresults.com. Foto Renáta Kolářová.

Publikováno: 12.9.2016 9:00:00
Kategorie: chov
Finále KMK 2016 - přehlídka hříbat: hřebečci

Šampionem hřebečků plemene ČT  se ve Zduchovicích stal Mignon Rouge po Manillon Rouge, z matky Cobra po Carol chovatelky Jany Krčnářové. Druhé místo z osmičlenné skupiny získal Gatsby po Go-On T.S, z matky Jagga po Watergatte patřící Veronice Veselé. Třetí místo patřilo hřebečkovi Lets Go po stejném hřebci, z chovu Susanne Leuchter z Mileva. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 10.9.2016 9:00:00
Kategorie: chov
Finále KMK 2016 - přehlídka hříbat: klisničky

V rámci přehlídky klisniček ČT ročníku 2016 bylo předvedeno ve Zduchovicích 11 adeptek, které bojovaly o titul šampionky. Tou se stala Stefanie po Sandro Classic, z matky Paris po Rock´n Roll chovatele Pavla Drbohlava, v majetku Jany Kosařové z Bohuslavic. Druhá se umístila Panamera Cassina-T po Cassini´s Son-T odchovaná Zuzanou Pavlíkovou z Káranic. Třetí místo získala Visla Swarovska RVP po Swarovski chovatele Radka Vitáska z Bruzovic. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 9.9.2016 11:00:00
Kategorie: chov
Finále KMK 2016 - přehlídka výkonných koní

V rámci finále Kritérií mladých koní ve Zduchovicích proběhla v sobotu 3. září přehlídka výkonných koní. Hodnocení této přehlídky se počítá z výsledku prvního kola soutěže (drezura, nebo parkur) a posouzení zevnějšku a mechaniky pohybu koně. Výsledkem je zprůměrovaná celková známka. Přehlídka je přístupná poze koním ČT a vítěz je vyhlášen zvlášť v kategorii drezura a skoky. Kategorii skokových koní vyhrála v výsledkem 8,04 bodu klisna Viní po Drosselklang II v majetku Pavla Holešovského.  Mezi drezuristy se komisi nejvíce líbila Carrera po El Paso II chovu a majetku Milana Jílka s 7,22 body. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 7.9.2016 15:00:00
Kategorie: chov
Finále KMK 2016 - přehlídka tříletých klisen

Mezi 18 finalistkami přehlídky tříletých klisen ve Zduchovicích zvítězila Cordelie po otci Lordanos chovatelky a majitelky Petry Charvátové. Druhá se umístila Amanosa po Canoso patřící Pavlu Konziolkovi a třetí Karja-H po Scyris chovu MVDr. Františka Horníka. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 7.9.2016 9:30:00
Kategorie: chov
Jihočeská přehlídka teplokrevných klisen, hříbat a zkoušky výkonnosti 2016

V pátek 26. srpna se v ZH Písek konala výstava hříbat, tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen a zkoušky výkonnosti. Mezi hříbaty vyhrála kategorii klisniček Casie po Cocain chovu Zdeňka Hrnčíře, a kategorii hřebečků Gamon po Galandro ZH v majetku Martina Rotha. Šampionkou tříletých klisen jihočeské oblasti se stala bělka Casilia po Cassilius chovatele Zdeňka Hrnčíře. Tato klisna byla také nejlépe ohodnocena ve zkouškách klisen, když společně s další klisnou Sonáta patřící Pavle Habichové dosáhla na hodnocení 8,4 bodu. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 27.8.2016 12:00:00
Kategorie: chov
Výstava hříbat a klisen Roupov 2016

V neděli 21. srpna pořádal SCHKZČ v Roupově oblastní přehlídku hříbat a tříletých teplokrevných klisen. Hříbátka bojovala ve dvou kategoriích, mezi chladnokrevníky zvítězil norik Ferda po otci Šumík z chovu Marcely Gargulákové. U teplokrevných hříbat vyhrála klisnička Scintilla HG po Cassini´s Son-T chovatelky MVDr. Hedy Krügerové. Teplokrevných klisen se sjelo do Roupova 6 a vítězkou oblastní výstavy se stala ryzka Illinois po Caro ZH z chovu Jaroslava Rédla mladšího. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 23.8.2016 17:00:00
Kategorie: chov
Chovatelský den v Písku 2016

Chovatelský den plný zdařilých ukázek připravili zaměstnanci ZH Písek pod vedením Ing. Hany Štěrbové na sobotu 20. srpna. Program nabídl pohled i na služební kynologii, jízdní policii Praha, nebo mažoretky. Příznivci koní ocenili chovatelské i sportovní vystoupení, kterým nechyběl soutěžní duch, spád, ani vtip. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 22.8.2016 12:00:00
Kategorie: chov
Velký jezdecký den 2016

V neděli 26. června se v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem konal Velký jezdecký den. Bohatého programu se zúčastnilo na 150 koní. Foto Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 27.6.2016 12:30:00
Kategorie: chov
Den otevřených dveří stáje Sosath

Stáj Sosath v sobotu 26. března pořádala den otevřených dveří všem příznivcům koní v blízkém i širokém okolí. Od dopoledních hodin až do podvečera se v areálu vystřídalo zhruba 1800 návštěvníků. Hlavním bodem bylo předvádění skokových a drezurních hřebců a šampionát hříbat.

Publikováno: 6.4.2016 15:00:00
Kategorie: chov
Přehlídka koní určených k prodeji - Národní hřebčín Kladruby nad Labem

V sobotu 19. března uspořádal Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem přehlídku koní určených k prodeji. V nabídce byli jak starokladrubští bělouši, tak vraníci. Akce začala dopoledne na nádvoří hřebčína a pokračovala odpoledne ve výcvikovém středisku ve Slatiňanech. Foto Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 22.3.2016 12:05:00
Kategorie: chov
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019