dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Zářijové mostecké dostihy ve fotogalerii

Průběh pátého mosteckého mítinku již ve svém článku popsala Marcela Klingorová. Nyní se k této akci můžeme vrátit prostřednictvím této fotogalerie, jejíž autorem je Monika Preislerová.

Publikováno: 16.9.2012 9:56:23
Kategorie: dostihy
III. kvalifikace na VPČP ve fotogalerii

V sobotu 18. 8. a vůbec celý víkend bylo na závodišti v Pardubicích veselo. Nejen, že se běhaly dostihy, ale probíhala také Velká pardubická rodinná pouť, trhy a Vemex Prorodeo Tour. Dostihový program čítal devět dostihů, přičemž ten nejvýznamnější, III. kvalifikace na VPČP se běžela v 17:51. Nástup Trezora započal Havlovým skokem a vedení udržel až do cíle. Stal se tak dvojnásobným vítězem kvalifikačního dostihu a bude pravděpodobně největším vyzyvatelem Tiumena ve Velké Pardubické. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 20.8.2012 17:55:00
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Poslední letošní dostihy v Kolesech

V Kolesech u Kladrub se konal 11. 8. poslední letošní dostihový mítink. Program čítal osm dostihů. Hlavním bodem odpoledne byla Cena společnosti Charvat Group s.r.o., steeplechase crosscountry II. kat. na 4000 m, pro 5leté a starší koně o 85 000 Kč. Dostih měl spoustu zajímavých účastníků, kupříkladu Silver Regent nebo Lemuel. Nakonec vyhrál kůň, kterému se v Kolesech nejvíce daří, Jacuzzi, a to stylem start-cíl. Přestože se na něj v cílové rovině dotahoval Lemuel, Jacuzzi s ž. Markem Stromským situaci s přehledem zvládli. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 13.8.2012 15:00:00
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Dostihový den v Lysé nad Labem 4. 8.

V sobotu 4. srpna se na dostihové závodišti v Lysé nad Labem odehrál již čtvrtý letošní dostihový mítink. Hlavním dostihem celého dne byl Veletržní pohár - Memoriál Evy Palyzové, steeplechase I. kategorie na 4200 m. Stejně jako v loňském prémiovém ročníku zvítězil polský odchovanec Soros trénovaný Josefem Váňou starším. V jeho sedle bych ž. Josef Bartoš. Fotogalerii připravila L. Janatková a H. Jamplíková.

Publikováno: 6.8.2012 21:30:00
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: První prázdninové dostihy v Kolesech

V neděli 22. 7. se v Kolesech u Kladrub konaly první prázdninové dostihy. Na programu bylo 8 dostihů. Hlavním dostihem odpoledne byla Cena pana Josefa Váni, steeplechase crosscountry, kategorie: II, 4700 m, o 85 000 Kč. V tomto dostihu zvítězil lehce Jacuzzi vedený ž. Markem Stromským. Jacuzziho trénuje Jan Blecha a je v majetku stáje Autodoprava Blažek s.r.o. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 22.7.2012 22:37:46
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Fotogalerie: Dostihový den v Lysé n. L. 14. 7.

Dostihové závodiště v Lysé nad Labem se v sobotu 14. července otevřelo pro další dostihový den. Na programu bylo vypsáno celkem 9 dostihů, které doplňoval dostih poníků a dostih neregistrovaných koní. Fotogalerii připravil Lukáš Klingora.

Publikováno: 16.7.2012 16:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
2. kvalifikace na VP: Teplo se podepsalo na výkonech

První prázdninovou sobotu se na pardubickém závodišti konaly dostihy - konkrétně druhá kvalifikace na Velkou Pardubickou. Tento Polský den měl na programu devět dostihů. Kvůli hlášenému teplu se start prvního dostihu posouval na 14. hodinu, nicméně i tak se horko podepsalo na výkonech některých koní. V Červnové crosscountry Válečníka (kategorie: I, 3300m) zvítězil po boji Cardam trenéra Brečky. II.kvalifikace (kategorie: NL, 5800m) se běžela až v 18:18 a na start se postavilo 12 koní. Do cíle jich došlo 5 v pořadí : Karlsbad, Belmont, King of Gracie, Klaus a Argentan. Karlsbad, kterého vedl ž.Thomas Boyer zvítězil jistě o ¾ délky. Patří stáji K-K Metal a.s. a je pod trenérským vedením Františka Holčáka.

Publikováno: 1.7.2012 9:00:41
Kategorie: dostihy
Královský Ascot: Ve znamení koní a klobouků

Vrchol anglických dostihů, Royal Ascot, letos navštívila se svým fotoaparátem i slovenská Milina Strihovská. Reportáže z průběhu tamních dostihů si můžete přečíst na dostihovy-svet.cz, a my zamíříme mezi diváky a připomeneme si, jaká panuje společenská úroveň a nálada v kolébce dostihů.

Publikováno: 1.7.2012 6:00:43
Kategorie: dostihy
Pardubický Zlatý pohár ve fotogalerii

Za extrémně teplého počasí se v Pardubicích v sobotu 16. června odehrál čtvrtý letošní dostihový mítink. Vrcholem celého odpoledne byla tuzemská nejdelší klasická steeplechase, tedy Zlatý pohár – Steeplechase Listed kategorie na 5000 m. Lehké vítězství o deset délek ukořistil kanadský odchovanec Sokol, trénovaný Witoldem Grzegorzem Wroblevskim. V jeho sedle byl žokej Dušan Andrés. Sokol je v majetku Dostihové stáje Pegas. Fotogalerii připravila Lenka Janatková.

Publikováno: 17.6.2012 17:35:08
Kategorie: dostihy
VIII. den metropolitní sezony ve fotogalerii

Osmou kapitolu letošní metropolitní sezony v CONSEQ PARKU Velká Chuchle tvořil program, kde z osmi dostihů bylo pět sázkařsky lákavých handicapů, jejichž rozpětí sahalo od sprinterské trati 1200 metrů až po vytrvaleckých 2600 metrů a od nejvyšší první výkonnostní třídy až po čtvrtou kategorii. Fotogalerii připravila Veronika Poršová.

Publikováno: 1.6.2012 8:55:00
Kategorie: dostihy
První kvalifikace na VP ČP ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti se v sobotu, 26. května, uskutečnil již třetí dostihový mítink, který nesl označení „Ruský den – den dopravy a stavitelství“. Jeho vrcholem byla I. Kvalifikace na Velkou Pardubickou, steeplechase cross country NL kategorie na 5800 m, „Velká cena města Pardubic“. Do tohoto dostihu bylo nahlášeno 14 koní, po škrtech se jich však na trať dostihu vydalo deset. Vítězem se stal polský odchovanec Trezor s žokejem Liamem Tredwellem trénovaný Hanou Kabelkovou ze stáje Epicos. Vyhrál velmi lehce o 6 délek. Fotogalerii připravila Lenka Janatková.

Publikováno: 27.5.2012 21:17:40
Kategorie: dostihy
Pardubický Zlatý klas ve fotogalerii

V sobotu 19. 5. se v Pardubicích odehrál druhý letošní dostihový mítink. Hlavním bodem programu byla steeplechase I. kategorie na 3900 m, která nesla označení „Zlatý klas – Pohár ministra zemědělství“. Vítězem se stal pětiletý bílý valach Sokol (CAN) z DS Pegas, trénovaný ve Zhoři u Jihlavy Witoldem Grzegorzem Wroblewskim. V jeho sedle byl žokej Dušan Andrés. Fotogalerii připravila Lenka Janatková.

Publikováno: 20.5.2012 21:21:06
Kategorie: dostihy
VI. den metropolitní sezony ve fotogalerii

Vrcholem druhé květnové neděle v CONSEQ PARKU Praha Velká Chuchle byla Velká jarní cena Holdingu Rabbit CZ na 1600 metrů. Druhý klasický test roku a první díl Klasické trojkoruny s celkovou dotací jeden milión korun byl zároveň nejbohatším středoevropským dostihem jarní části sezony a uskutečnil se pod záštitou ministra zemědělství ČR Petra Bendla. Fotogalerii připravila Veronika Poršová.

Publikováno: 16.5.2012 8:21:00
Kategorie: dostihy
Prvomájová steeplechase ve fotogalerii

Tradiční prvomájový dostihový den začal sezonu v Lysé nad Labem. Na programu bylo vypsáno celkem 12 soutěží, z toho dvě pro klusáky a dvě pro poníky a neregistrované koně. V hlavním dostihu, Prvomájové steeplechase společnosti Intensys-CZ, zvítězil ž. Josef Váňa ml. s koněm Soros (POL). Fotogalerii připravil Lukáš Klingora.

Publikováno: 3.5.2012 10:45:03
Kategorie: dostihy
IV. den metropolitní sezony ve fotogalerii

První měsíc letošní dostihové sezony zakončil v CONSEQ PARKU Velká Chuchle Den s  Dopravním podnikem hlavního města Prahy, jehož programu osmi dostihů vévodil Memoriál Jaroslava Maška (I. kat., 1400 m, 140 tis. Kč). Fotogalerii připravila Veronika Poršová.

Publikováno: 3.5.2012 8:40:11
Kategorie: dostihy
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020