zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Equitana 2013 ve fotogalerii!

Devět dní letošní Equitany uteklo jako voda a v neděli 24. 3. byl uzavřen maraton vyčerpávajících nákupů, dechberoucích show, sportovních výkonů a zkrátka všeho toho rozruchu, co ke světovému veletrhu koní a jezdectví neodmyslitelně patří. Nyní můžete nahlédnout do fotogalerie přímo z místa dění.

Publikováno: 29.3.2013 8:00:01
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Fotogalerie: Soustředění s J. Skřivanem na Suché 24. 3.

V neděli 24. 3. ukončil Jiří Skřivan sérii deseti zimních soustředění v areálu stáje Manon v Suché u Litomyšle. Bohužel je Suchá stále pod sněhem, tudíž se soustředění nemohlo konat venku. Pro velký zájem účastníků byl ještě jeden lot koní posunut na pondělí. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 27.3.2013 21:46:04
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Fotogalerie: SCM s P. Vachutkou v Měníce 9.-10. 3.

O víkendu 9. a 10. března se v areálu TJ Hřebčín Kubišta uskutečnilo páté a předposlední skokové oblastní soustředění SCM s Pavlem Vachutkou. Fotogalerii připravila Lucie Burešová.

Publikováno: 11.3.2013 10:15:26
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Fotogalerie: Soustředění s N. Bruynseelsem 22.-24. 2.

Další třídenní skokové soustředění s Nielsem Bruynseelsem v Praze proběhlo ve dnech 22.-24. února. Fotogalerii z této akce připravila Kateřina Návojová.

Publikováno: 25.2.2013 16:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Fotogalerie: Soustředění s J. Skřivanem na Suché

Jiří Skřivan pořádá ve svém domovském areálu stáje Manon v Suché u Litomyšle zimní cílenou přípravu pro sezonu 2013. Náplní je zdokonalení práce na uvolnění koně, zdokonalení sedu jezdce a jeho působení na koně, skoková gymnastika, distance, kombinace, profily, nácvik celého parkuru. Soustředění pokračují až do konce března. Fotogalerii během jednoho z nich připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 20.2.2013 16:56:42
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Fotogalerie: Soustředění s Ing. L. Jandourkem v Bříšťanech

O víkendu 9. a 10. února proběhlo v areálu JK Viktoria v Bříšťanech otevřené skokové soustředění s Ing. Ludvíkem Jandourkem. Fotogalerii z této akce připravila Lucie Burešová.

Publikováno: 10.2.2013 16:10:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Fotogalerie: Lednové soustředění se Z. Paličkou

O víkendu 10. až 13. ledna se ve Stáji Ostrov u Chlumce nad Cidlinou konalo skokové soustředění se Zdeňkem Paličkou. První ze série tří soustředění bylo zaměřeno především na přiježděnost, kavaletovou práci a lehké gymnastické řady. Autorkou fotografií je Kateřina Bartůšková.

Publikováno: 14.1.2013 21:50:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Soustředění s R. Drahotou v Dubenci 27.-30. 12.

Ve dnech 27.-30. 12. proběhlo v Dubenci skokové soustředění určené juniorům Jihočeské oblasti ČJF ale také všem ostatním a to pod vedením Romana Drahoty. Fotogalerii pro vás připravila Zuzana Horká.

Publikováno: 2.1.2013 20:52:17
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
DJ jezdecká školička slavila

Poté, co narozeniny slavil v říjnu obchod s jezdeckými potřebami Dance and Jump, oslavila jubileum také jeho jezdecká školička v Měšicích. V sobotu 10. listopadu se v areálu sešli její členové a příznivci, aby oslavili první školičkové narozeniny. Kromě krásného a chutného dortu a grilovaného selátka byl připraven zajímavý doprovodný program, takže se nejen závodilo na ponících, ale svůj výcvik předvedla i jízdní policie, a kdo se již naobdivoval zvířat v ohradách mohl nechat usednout na svou ruku jednoho z okřídlených dravců. Vše zachytil objektivem Michael Motygin.

 

Publikováno: 12.11.2012 10:08:47
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Fotogalerie: Koně v akci 2012

Mezinárodní výstava Koně v akci 2012 se uskutečnila od 7. do 9. září v „domově Velké pardubické“. Ročník číslo 14 dostal název Něžná jízda. Ten charakterizoval jak úroveň partnerského vztahu koně a člověka (bez které nelze dosáhnout jejich optimální spolupráce), tak současný stav odvětví chovu koní. Dívky a ženy v něm totiž získávají stále významnější pozice. Fotogalerii z místa pro vás připravil Jiří Bělohlav ve spolupráci s Šárkou Bělohlavovou.

Publikováno: 13.9.2012 11:20:06
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Fotogalerie: Jízda králů v Kunovicích

Každé dva roky se v Kunovicích odehraje tradiční Jízda králů, letošní proběhla během uplynulého víkendu. Pro ty z vás, kteří nemohli být přímo na místě, tu máme bohatou fotogalerii, připravila ji Jana Fatěnová.

Autor: jge
Publikováno: 24.5.2012 9:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Český a slovenský den u Krämera

Český a slovenský státní svátek 8. května využil známý německý obchod s jezdeckými potřebami Krämer ke speciální akci pro české a slovenské zákazníky. Pozval je to tří obchodů, které jsou blízké oběma republikám (rakouským Vídni a Linci a německému Norimberku), a nabídl nejen slevu, ale také malé občerstvení zdarma. Jak to vypadalo například ve vídeňském Inzersdorfu? Pojďte si prohlédnout fotografie z dopoledního nakupování. 

Publikováno: 11.5.2012 10:27:15
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vybavení
Slavnostní otevření haly na Ostrově ve fotografiích

V sobotu 31. března se ve stáji Ostrov nedaleko Chlumce nad Cidlinou uskutečnilo slavnostní otevření nově vybudované jezdecké haly. Součástí programu bylo kromě ukázky jezdeckého póla také předvedení dvou kladrubských koních v drezurním küru nebo skákání mini-maxi. O předvedení póla se postarala celá rodina Naveeda Gilla. Fotogalerii připravil Lukáš Klingora.

Publikováno: 1.4.2012 20:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Skokové soustředění s J. Jindrou na Ptýrově

Od pátku do neděle, 27.-29. 1., hostil ptýrovský areál skokové soustředění s jezdcem a trenérem Jaroslavem Jindrou. Jednalo se o první ze série tří víkendových příprav na blížící se sezonu. Za mrazivého počasí se v jezdecké hale pracovalo především na pravidelném pohybu koní, jejich přiježděnosti a na skokové gymnastice z klusu i ze cvalu. Fotogalerii pro vás připravil Martin Blažek.

Publikováno: 31.1.2012 11:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
Jihočeská Škola skoku ve volnosti ve fotografiích

V jihočeském Dubenci vyrostla před koncem loňského roku nová jezdecká hala. Už v ní proběhlo několik víkendových soustředění s Romanem Drahotou, pravidelně se tu konají i drezurně zaměřené tréninky. Uplynulý víkend se zde odehrála také Škola skoku ve volnosti pod vedením již zmíněného trenéra Drahoty. Fotogalerii z místa dění připravila Tereza Bezrouková.

Publikováno: 29.1.2012 21:55:28
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2020