sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
2. kolo Zlaté podkovy 2015 ve Dvorečku

O víkendu 1.-3. května se konalo ve Dvorečku druhé kolo seriálu Zlatá podkova. V Bronzové podkově zvítězila Alžběta Vyštajnová s Elzarem, Soutěž nadějí "ZL" ovládl Jaroslav Hatla se svými dvěma koňmi Big Berry a Ballymurphy Mark, Stříbrnou podkovu vyhrála Marie Dvořáková v sedle Carmen 16. V nejvyšší soutěži, Zlaté podkově na úrovni CNC1*, zvítězila Michaela Balounová s Diamantixou z JK Glod Čejov, když zajela jako jediná z deseti dvojic čistý cross i parkur. Fotogalerii připravil Lukáš Krajíček

Publikováno: 6.5.2015 9:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
Český březnový výjezd do Strzegomi ve fotogalerii

O víkendu 28. - 29. března závodili čeští jezdci na národních závodech všestrannosti v polské Strzegomi. V soutěži CNC2* vybojovala 6. místo B. Žáčková s Frey, v CNC1* patřilo 4. místo J. Hatlovi s koněm Iberon CP 22, 2. místo obsadil v soutěži P M. Příhoda s Captainem Hero a na konto Čechů připsaly dvě první místa dvojice M. Příhoda a Ferreolus Interkonix (L) a J. Hatla a Ballymurphy Mark (LL). Fotografie zaslal Daniel Tarka.

Publikováno: 2.4.2015 12:49:11
Rozlučková všestrannost 2014 - neděle ve fotogalerii

Ve dnech 1. - 2. listopadu pořádalo pardubické závodiště letošní poslední sportovní akci, závody ve všestrannosti. Vítězové jednotlivých soutěží jsou P. Pejřilová a Merlin 12 (CNC1*), V. Příhodová a Expresso-EV (L), A. Langerová a Gupi Rupi (ZL), M. Příhoda a Ferreolus Interkonix (Z), P. Čemusová a Gaya 1 (ZK), T. Němec a Senec (hobby Z) a J. Maxera a Frosty Silver (hobby ZK). Foto Šárka Bělohlavová

Publikováno: 3.11.2014 17:50:00
Rozlučková všestrannost 2014 - sobota ve fotogalerii

Pardubické závodiště hostí první listopadový víkend závěrečné závody ve všestrannosti. První den patřil drezurním a skokovým zkouškám. Ve vedení jsou P. Pejřilová a Merlin 12 (CNC1*), V. Příhodová a Expresso-EV (L), A. Langerová a Gupi Rupi (ZL), A. Zemanová a Rebel 2 (Z), P. Čemusová a Gaya 1 (ZK), T. Němec a Rainning Day (hobby Z) a J. Maxera a Frosty Silver (hobby ZK). Foto Šárka a Jiří Bělohlavovi

Publikováno: 2.11.2014 10:30:00
MČR-C seniorů, dětí a pony v Humpolci - neděle ve fotogalerii

V neděli vrcholily mistrovské soutěže terénní zkouškou. Robert Pokorný se radoval ze zlata v kategorii seniorů, mezi dětmi se prosadila Vendula Chrásková s Pírkem, v soutěži pro děti ve věku 10-13 let na pony získla zlatou medaili Barbora Vaňková s Lipton Sinajem a Eliška Vítková s Pretoria Ebony vybojovala první místo mezi dětmi 13-16 let na pony. Foto Šárka a Jiří Bělohlavovi

Publikováno: 30.9.2014 8:58:30
MČR-C seniorů, dětí a pony v Humpolci - sobota ve fotogalerii

Sobotní den byl ve znamení drezurních zkoušek a parkurů. Vedení mistrovské soutěže seniorů se ujal Robert Pokorný s Rodeo Au Heup, děti prozatím ovládla Alžěta Vyštajnová s Elzarem, mezi dětmi ve věku 10-13 let na ponících se prosadila Barbora Vaňková s Lipton Sinajem a Eliška Vítková s Pretoria Ebony vede v kategorii na pony 13-16 let. Foto Šárka a Jiří Bělohlavovi

Publikováno: 28.9.2014 10:10:00
MČR družstev ve všestrannosti ve fotogalerii

5. - 7. září se na Panské Líše u Brna konalo MČR družstev ve všestrannosti. Od začátku se dařilo Východočechům 1 (V. Příhodová, M. Záveská, D. Bendák a R. Falta), kteří se po pátečních drezurách ujali vedení. První příčku si dokázali udržet až do konce a vysloužili si tak zlaté medaile. Stříbro převzala Severomoravská oblast a třetí příčku obsadila oblast Vysočina. Foto Šárka Bělohlavová

Publikováno: 8.9.2014 8:40:00
WEG Normandy: Všestrannost - parkur

Poslední srpnový den byl ve znamení skokové zkoušky v disciplíně všestrannost. V celkovém součtu získala zlato 27letá Sandra Auffarth (Opgun Louvo), Michael Jung (Fischerrocany FST) má stříbro a bronzovou medaili převzal W. Fox-Pitt (Chilli Morning). Martin Maivald s Gombou v parkuru chybovali třikrát a umístili se na celkové 57. příčce.

Publikováno: 3.9.2014 9:30:00
WEG Normandy: Všestrannost - terénní zkouška

V sobotu 30. srpna odstartovali jezdci všestrannosti na Světových jezdeckých hrách v Normandii do krosu. Trať nedokončilo 24 dvojic. Vedení si udržel W. Fox-Pitt, druhé místo obsadila Sandra Auffarth a třetí Michael Jung. Český reprezentant Martin Maivald s Gombou absolvoval zkoušku s 20 tr. body na překážkách a 78 tr. bodů inkasoval za čas.

Publikováno: 31.8.2014 9:30:00
Finále Zlaté podkovy v Humpolci - třetí den ve fotogalerii

V termínu 22. - 24. srpna se v Humpolci konalo finále Zlaté podkovy ve všestrannosti a spřežení. Vítězi jedntlivých kategorií se stali L. Vrtek a Diráno 1 (ZP), R. Falta a Kokoska (SP), A. Vyštajnová a Darrius (BP), P. Vereš a Aslan (SN), E. Vítková a Pretoria Ebony (pony), M. Kořínek (pony dvojky), K. Drbohlavová (jedničky), L. Jirgala (dvojky) a J. Leibetseder (čtyřky). Foto Jiří a Šárka Bělohlavovi

Publikováno: 25.8.2014 14:14:54
Finále Zlaté podkovy v Humpolci - druhý den ve fotogalerii

Druhý den, sobota 23. srpna, byl v Humpolci ve znamění terénních zkoušek. Dnešní parkury rozhodnou. Kdo je ve vedení po druhém dni? L. Vrtek (ZP), R. Falta (SP), A. Vyštajnová (BP), P. Vereš (SN), B. Vaňková (pony), M. Kořínek (spřežení pony), K. Drbohlavová (jednospřeží), L. Jirgala (dvojspřeží) a J. Leibetseder (čtyřspřeží). Foto Šárka a Jiří Bělohlavovi

Publikováno: 24.8.2014 13:00:00
Finále Zlaté podkovy v Humpolci - první den ve fotogalerii

Ve dnech 22. - 24. srpna probíhá na humpoleckém závodišti finále seriálu ve všestrannosti Zlaté podkovy. První den se po drezurách ujali vedení L. Vrtek a Diráno 1 (ZP), R. Falta a Kokoska (SP), A. Vyštajnová a Darrius (BP), R. Dvořáková a Beneton 1 (SN), B. Vaňková a Lipton Sinaj (pony), M. Pospíšilová (spřežení pony), K. Drbohlavoá (jednospřeží), L. Jirgala (dvojspřeží) a J. Leibetseder (čtyřspřeží). Fotografovali Šárka a Jiří Bělohlavovi

Publikováno: 23.8.2014 11:30:00
Mezinárodní všestrannost v Sopotech ve fotogalerii

V termínu 7. - 10. srpna se v polských Sopotech konaly mezinárodní závody ve všestrannosti. Českou republiku reprezentoval Petr Lacina s Korsicou v soutěži CIC3* a dokončil na 16. místě. Zvítězil Polák Kamil Rajnert a Jak Chef, druhé příčka patřila finské dvojici Sanna Siltakropi a Lucky Acord a třetí se umístil Němec Andreas Dibowski s It's Me XX. Fotografie zaslal Daniel Tarka.

Publikováno: 14.8.2014 19:28:00
Letní všestrannost v Pardubicích - neděle ve fotogalerii

O víkendu hostil pardubický areál závody ve všestrannosti. V soutěži CNC2* zvítězil Lubomír Vrtek s Diránem 1, druhé místo patřilo Karolíně Petrové a Kimovi-C a třetí příčku obsadil Stanislav Vrtek s Action Boy. CNC1* vyhrál taktéž Lubomír Vrtek s Davosem 1, druhý se umístili Petr Myška s Roxanou 10 a třetí místo pro dvojici David Bendák a Camilla 1. Foto Šárka Bělohlavová

Publikováno: 11.8.2014 12:00:00
Letní všestrannost v Pardubicích - sobota ve fotogalerii

V termínu 8. - 9. srpna probíhají v Pardubicích závody ve všestrannosti. Pořadatel byl nucen přesunout část soutěže ZL (drezurní zkoušku) na páteční odpoledne kvůli velkému počtu přihlášených. V sobotu pak i ostatní předvedli své drezurní výkony a parkur. Foto Šárka Bělohlavová

Publikováno: 10.8.2014 12:30:00