chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Výstava hříbat a klisen Roupov 2016

V neděli 21. srpna pořádal SCHKZČ v Roupově oblastní přehlídku hříbat a tříletých teplokrevných klisen. Hříbátka bojovala ve dvou kategoriích, mezi chladnokrevníky zvítězil norik Ferda po otci Šumík z chovu Marcely Gargulákové. U teplokrevných hříbat vyhrála klisnička Scintilla HG po Cassini´s Son-T chovatelky MVDr. Hedy Krügerové. Teplokrevných klisen se sjelo do Roupova 6 a vítězkou oblastní výstavy se stala ryzka Illinois po Caro ZH z chovu Jaroslava Rédla mladšího. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 23.8.2016 17:00:00
Kategorie: chov
Chovatelský den v Písku 2016

Chovatelský den plný zdařilých ukázek připravili zaměstnanci ZH Písek pod vedením Ing. Hany Štěrbové na sobotu 20. srpna. Program nabídl pohled i na služební kynologii, jízdní policii Praha, nebo mažoretky. Příznivci koní ocenili chovatelské i sportovní vystoupení, kterým nechyběl soutěžní duch, spád, ani vtip. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 22.8.2016 12:00:00
Kategorie: chov
Velký jezdecký den 2016

V neděli 26. června se v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem konal Velký jezdecký den. Bohatého programu se zúčastnilo na 150 koní. Foto Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 27.6.2016 12:30:00
Kategorie: chov
Den otevřených dveří stáje Sosath

Stáj Sosath v sobotu 26. března pořádala den otevřených dveří všem příznivcům koní v blízkém i širokém okolí. Od dopoledních hodin až do podvečera se v areálu vystřídalo zhruba 1800 návštěvníků. Hlavním bodem bylo předvádění skokových a drezurních hřebců a šampionát hříbat.

Publikováno: 6.4.2016 15:00:00
Kategorie: chov
Přehlídka koní určených k prodeji - Národní hřebčín Kladruby nad Labem

V sobotu 19. března uspořádal Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem přehlídku koní určených k prodeji. V nabídce byli jak starokladrubští bělouši, tak vraníci. Akce začala dopoledne na nádvoří hřebčína a pokračovala odpoledne ve výcvikovém středisku ve Slatiňanech. Foto Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 22.3.2016 12:05:00
Kategorie: chov
Předvádění plemenných hřebců v ERC Mnětice

Na sobotu 12. března připravili pracovníci inseminační stanice Mnětice tradiční předváděcí den plemenných hřebců působících na stanici v sezoně 2016. Po dohodě s majitelkou hřebců stáje Arcus byli předvedeni i hřebci Cento Lano Arcus, Cardiff Dwerse Hagen Z a další z této stáje.

Publikováno: 14.3.2016 18:00:00
Kategorie: chov
Přehlídka hřebců a skok ve volnosti klisen - Štěnovický Borek

Svaz chovatelů Plzeňského a Karlovarského kraje připravil na sobotu 12. 3. přehlídku plemenných hřebců, kterou doplnil skok ve volnosti čtyřletých klisen a ukázky. Oblastní kvalifikaci ve skákání vyhrála klisna Miss Crazy po Jasper's Boy chovatele a majitele Jaroslava Tomka, druhá se umístila Versailles po Drosselklang II chovu Vladislava Dardy a třetí Sofie po Flyinge Garibaldi v majetku Jitky Otradovcové. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 14.3.2016 11:30:00
Kategorie: chov
XVII. Jihočeská přehlídka plemenných koní v Písku

V rámci XVII. Jihočeské přehlídky plemenných koní v Písku se představilo celkem 31 hřebců, které doprovázela celá řada sportovních ukázek. Nechyběla ani čtverylka zaměstanců, nebo vystoupení Jízdí policie Praha. Na čtyřleté klisny čekal skok ve volnosti. Představilo se jich celkem 6 a zvítězila ryzka Cora po Crawfordastral chovu hřebčince Písek. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 6.3.2016 18:00:00
Kategorie: chov
Přehlídka hřebců v Tlumačově

Na pátek 12. února připravili zaměstnanci hřebčince Tlumačov přehlídku plemenných hřebců, která vhodně doplnila školení vedoucích stanic. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 14.2.2016 18:50:00
Kategorie: chov
Výstava hříbat slovenského teplokrevníka 2015

V sobotu 7. listopadu proběhla v Mariánských Lázních historicky první výstava hříbat slovenského teplokrevníka CS. Doplnil ji skok ve volnosti mladých koní a předvedení plemenných hřebců. Vítězem třídy hřebečků se stal Riko T po 2015 Tarzan chovatelky Jany Hanákové a majitelky Lenky Macháčkové. Kategorii klisniček ovládla Sixteen po stejném hřebci chovu a majetku M. Diviše. Při skoku ve volnosti se představilo 14 koní. Vítězem se podle stylu stal valach Perse po Elmero B chovu Ondřeje Nágra, patřící Bedřichu Hanákovi. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 9.11.2015 9:00:00
Kategorie: chov
Šampionát Andalusie s českou účastí

Jak už víte z čerstvého Jezdectví, právě proběhla jedna z nejprestižnějších výstav oblíbeného plemene pura raza espaňola - šampionát Andalusie. Čtenáři Jezdectví také ví, že se ho snad poprvé v historii účastnil kůň českých majitelů a dokonce se na něm kvalifikoval na světovou výstavu! Zajímavý článek s rozhovory s legendárním španělským maestrem Juanem Gavirou a ajitelkou hřebce Dobres Barborou Kalinovou najdete v listopadovém čísle, bohužel se nevešly všechny fotografie z této čtyřdenní podívané v Armille – přinášíme je tedy v této fotogalerii!

Publikováno: 29.10.2015 15:00:00
Kategorie: chov
XIV. česká národní přehlídka arabů a V. Prague Intercup

První zářijový víkend patří již tradičně hala na Císařském ostrově v Praze - Troji arabským koním. Letos se zde konala XIV. česká národní přehlídka a V. Prague Intercup - mezinárodní výstava. Porotci měli plné ruce práce s posouzením 24 koní českých majitelů a 60 koní ze zahraničí. Součástí výstavy byl bohatý kulturní program, kterému přihlížel i vzácný host - bubeník Rolling Stones Charlie Watts s chotí. Foto Renáta Kolářová

Publikováno: 8.10.2015 14:00:00
Kategorie: chov
Celostátní výstava tříletých klisen plemene ČT ve Zduchovicích

Do celostátního finále přehlídky tříletých klisen plemene ČT bylo kvalifikováno 24 účastnic, ale majitelé jich dovezli pouze 20. Šampionkou se stala Jamajka po hřebci Catango HT chovu a majetku ZH Tlumačov. Druhá se umístila Viní po Drosselklang II v majetku Pavla Holešovského, odchovaná Radimem Ciencialou z Třince. Třetí místo získala Kima-H po Manillon Rouge chovu a majetku MVDr. Františka Horníka z Nového Jičína-Žiliny. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 10.9.2015 14:00:00
Kategorie: chov
Výstava hříbat - Zduchovice

Hříbátka plemene ČT ročníku 2015 se utkala ve Zduchovicích v rámci celostátní výstavy. Nejlepší hodnocení mezi klisničkami získala Lantina po Lantino chovatelky a majitelky Miluš Blahníkové z Dobříchova. Druhá se umístila Nestea  z chovu Milana Mrzeny. Třetí místo patřilo Alegře patřící Janě Kosařové. Ta byla také chovatelkou nejlepšího hřebečka Ramazotti po Sandro Classic. Druhý se umístil Quintadero-S Sandry Laněové a třetí Diamant ZF Kateřiny Zolmanové. Slavnostní dekorování zpestřilo předvedení klisničky Sympatica LC, umístěné na druhém místě v německém šampionátu hříbat. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 9.9.2015 9:00:00
Kategorie: chov
Srpnová výstava hříbat v Písku

Jihočeský svaz chovatelů koní a ZH Písek pořádali v pátek 28. srpna oblastní přehlídku tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen, jejich zkoušky výkonnosti a výstavu hříbat ročníku 2015. Mezi hříbátky se nejvíce dařilo westfálské klisničce Romania LC v majetku Lucie Čížkové. Kategorii hřebečků vyhrál Anděl z Branského Doubí chovu ing. Jakuba Štěrby. Mezi tříletými klisnami zvítězila Harmony v majetku Zdeňka Hrnčíře. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 2.9.2015 9:00:00
Kategorie: chov
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020