zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<6789>>>
Co se do Jezdectví nevešlo: JK Liberec má novou stáj

V roce 2005 se významná liberecká firma Alexandr Kendik JUNIOR® pustila do celkové opravy a dovedla areál JK Liberec do dnešní podoby. Vybudovala nové boxy, zrekultivovala zelené plochy, za přispění města a ministerstva opravila zchátralou budovu a do budoucna počítá s dalšími nákladnými opravami a investicemi. Prohlédněte si nové zázemí klubu na fotografiích Magdalény Strakové.

Publikováno: 21.1.2012 9:00:21
Co se nevešlo do Jezdectví: Apassionata objektivem M. Strakové

Týden před Vánocemi, 17. a 18. prosince, k nám už posedmé zavítala Apassionata a do pražské O2 Areny přilákala opět především dětské obdivovatele koní a jejich dospělý doprovod. Na místě byla také fotografka Magdaléna Straková a připravila pro vás fotoreportáž do lednového Jezdectví. Snímky, které se již na stránky časopisu nevešly, najdete v této fotogalerii.

Publikováno: 7.1.2012 9:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Co se nevešlo do Jezdectví: Silvestrovské úsměvy Magdalény Strakové

Jako již tradičně, i tentokrát jsme pro vás do lednového čísla zařadili rubriku s vtipnými fotkami. Většina z nich na vaší tváři stoprocentně vyloudí úsměv. A protože se nám do časopisu všechny nevešly, přinášíme další povedené kousky od Magdalény Strakové právě dnes, na Silvestra. Ty "nej" najdete v lednovém Jezdectví (již v prodeji)! A do Nového roku nezapomeňte vstoupit s úsměvem na rtech! :-)

Publikováno: 31.12.2011 7:00:12
Starokladrubáci doprovázeli Václava Havla během poslední cesty na Hrad

Tisíce lidí se včera přišlo rozloučit se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem a během poslední cesty na Hrad jej doprovodila také šestice starokladrubských vraníků. Dojemnou podívanou zdokumentovala fotografka Magdaléna Straková.

Publikováno: 22.12.2011 8:30:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Co se do Jezdectví nevešlo: Navštívili jsme Stone Ranch

Kousek od Dobříše, na Oboriřišti, začalo před rokem fungovat zcela nové krásné středisko pro koně. Tehdy pod názvem Koscom ranč, dnes Stone Ranch. Změnilo majitele, mění trochu tvář. Je úctyhodné rozlohou, romantické umístěním, praktické výstavbou a dočtete se o něm v aktuálním čísle Jezdectví. Snímky Magdalény Strakové, které se již na tuto čtyřstranu nevešly, najdete v této galerii.

Publikováno: 12.11.2011 8:00:08
Oslava svatého Václava v Dance and Jump

Přesně měsíc před narozeninami DJ se pořádala v pražském obchodě menší oslava dne svatého Václava. Slevy a představení kolekcí podzim/zima 2011 a 2012 nalákaly mnoho zákazníků k tomu, aby si vybavili své skříně i sedlovny novými zásobami. Vybrali jsme si odpolední klidnější dobu k tomu, abychom vám přiblížili čtvrteční atmosféru v tomto obchodu s jezdeckými potřebami.

Publikováno: 29.9.2011 15:00:38
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vybavení
Fotogalerie: Formanský den v Borové

V neděli 18. 9. se uskutečnil třináctý Formanský den v Borové u Poličky. Návštěvníci měli možnost obdivovat práci s koňmi nejrůznějších plemen a velikostí při soutěži v tahu klády a těžkých nákladů, ve vozatajském parkuru párů a westernových vystoupeních. Velmi zajímavá byla ukázka orby tak, jak jí znali naši předkové. Diváci s nadšením povzbuzovali jezdce na neosedlaných chladnokrevných koních, ale také účastníky v sedlech teplokrevníků a malých koní při odpoledních dostizích. Impozantní tečku za nedělním Formanským dnem udělalo osmispřeží chladnokrevných hřebců Jana a Rudolfa Janovských z Chlumu u Hlinska. Fotogalerii připravila Šárka Bělohlavová.

Publikováno: 23.9.2011 8:30:18
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Fotogalerie: Koně v akci 2011 - „4 země – 1 vášeň“ - pátek

Dnes 2. září na pardubickém závodišti odstartoval již 13. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci. Pestrý program nabídl nejen ukázky kolekcí nejrůznějších plemen, ale také řadu sportovních disciplín jako například parkur, drezuru, polo či jízdu spřežení... Nechyběla ani soutěž chladnokrevníků. Odpoledne bylo zahájeno 1. kolo ovladatelnosti v kládě, kde je prozatím ve vedení  Vladimír Hejtmar a Gondor. Výstava pokračuje v sobotu i neděli se stejně bohatým programem včetně vystoupení zahraničních hostů. Ve fotogalerii z prvního dne můžete ochutnat z jednotlivých úseků výstavy.

Publikováno: 2.9.2011 20:17:11
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Polský terén všestranného Centra Hipiki ve fotogalerii

Budujete jezdecký areál nebo si jen chcete obohatit terén a dopřát si nějaký ten přírodní skok? Máme pro Vás inspiraci. V rámci ME pony v sousedním Polsku v Cetru Hipiki Jaszkowo se náš dopisovatel Jan Matuška porozhlédl také po tamějším terénu. Areál se sice ani při ME pony nemohl pyšnit luxusní tribunou či jinak lépe vybaveným areálem, ale místní terén celou ekipu při výletu za hranice opravdu zaujal. Zmapovaný terén přináší J. Matuška ve fotogalerii.

Publikováno: 13.8.2011 15:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vybavení
Fotogalerie: Navštívili jsme JK Vlčí stopa osobně

Netrvalo to tak dlouho a po zveřejnění článku „Domácí jatka v jezdeckém oddíle“ nám dorazila pozvánka k osobní návštěvě JK Vlčí stopa, kde se stala tragická událost smrtelně zraněného poníka. Vzhledem k tomu, že více na sobě nezávislých zdrojů potvrzovalo téměř totožné „nehody,“ rozhodli jsme se na místo opravdu vydat.
Co jsme 8. dubna (ne)viděli, si můžete v květnovém Jezdectví přečíst rovnou na šesti stranách. V články nechybí ani dosud nezveřejněné názory a také vyjádření samotného Tomáše Bělovského.

Publikováno: 29.4.2011 13:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
Sobotní Jaro s koňmi ve fotogalerii

Michaela Javůrková a Lukáš Klingora dnes společně navštívili s fotoaparáty výstavu Jaro s koňmi a vybrali ty nejlepší snímky, které si nyní můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Zítra máte poslední možnost výstavu navštívit, zhlédnout doprovodný program na venkovním předvadišti a vybrat si z bohaté nabídky prodávajících.

Publikováno: 26.3.2011 20:15:40
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Hop Top Show Fabuloso ve 100 fotografiích Magdalény Strakové

Dechberoucí večerní představení v rámci uplynulé essenské výstavy Equitana zachytila svým fotoaparátem Magdaléna Straková. Čeká vás tak fantastická fotogalerie, jež vás provede celým programem v neuvěřitelných 100 snímcích! Ty nejlepší jsou pro vás však připraveny v dubnovém čísle Jezdectví a to vychází již 31. března.

Publikováno: 26.3.2011 9:09:48
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Magnifico - opravdu nevšední zážitek

V březnovém čísle časopisu Jezdectví najdete svéráznou reportáž naší externí redaktorky Magdalény Strakové z nové německé show s koňmi. Dočtete se, jaký dojem v ní zanechalo nevšední pojetí snu jednorožce Magnifica, a abyste se do jejího vyprávění dokázali skutečně vžít, přináší vám také zajímavou fotogalerii.

Publikováno: 25.2.2011 10:31:31
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Ochutnávka z Jezdectví: Útulky pro koně – Je nová tvář Regálie nadějí do budoucna?

Návštěvu občanského sdružení Regália jsme si nechali nejen na samotný závěr naší série článků o koňských útulcích, ale i v rámci redakční exkurze, která jejich psaní předcházela. Provozovatelce zařízení paní Lence Sodomkové se nám totiž nepodařilo dovolat a vše nasvědčovalo tomu, že Regália byla zrušena. Daleko od pravdy jsme rozhodně nebyli...

Publikováno: 13.1.2011 10:49:54
Ochutnávka z Jezdectví: Útulky pro koně – Koně v Mířkově již S. O. S. nevolají

Jako předposlední vám podrobněji ukážeme areál občanského sdružení S. O. S. Život pro koně, které založila paní Blanka Filipová v srpnu 2004. Při studiích na vysoké škole pracovala na částečný úvazek v útulku pro psy jako specialista na týraná zvířata. Dostala se tak i k týraným koním a zjistila, že pro ně, ani jiná hospodářská zvířata, v podstatě žádná podobná zařízení neexistují…

Publikováno: 9.1.2011 10:29:07
<<<6789>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020