sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<678910>>>
2. kolo Moravského vozatajského hobby poháru

V sobotu 25. 1. se v trojanovické hale uskutečnilo druhé kolo pátého ročníku Moravského vozatajského hobby poháru. Původních 66 spřežení na startu donutilo organizátory začít již v 9 hodin. Ve startovním poli byli i zástupci Polska a Slovenska. Fotil Zenon Kisza.

Publikováno: 28.1.2014 19:57:11
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
Halový vozatajský pohár odstartoval s 59 účastníky!

V sobotu 28. 12. 2013 odstartoval v hale TJ Slovan Frenštát prvním kolem 5. ročník halového vozatajského poháru. Díky počasí, ale i stále většímu zájmu o vozatajský adrenalin přijelo závodit 59 kočích se svými koňmi. Všech 5 kategorií absolvovalo stejný kurz, absolutně nejlepší čas na trase měl Jaroslav Juráň ml. s dvojspřežím Felix a Lukáš. V kategorii pony byl nejlepší Pavel Živníček se Zafírem a Zoranem (JK Hradec n. M.), mezi amazonkami Zuzana Kovaříková s Lindou (Stáj Coufalík), mezi jednospřežími Jan Minarčík s ostříleným Magnátem (JK Minarčík Loučka) a dvojspřežími Václav Coufalík s Grácií a Odetou (Stáj Coufalík). V kategorii čtyřspřeží (4 starty) zvítězil Marek Jirgala s koňmi Jogi, Rami, Hary, Ewena, sloučenými dvojkami koní pana Kačmáře z Hlučína. Fotogalerii přináší Zenon Kisza.

Publikováno: 6.1.2014 14:00:28
V Nové Telibi vyhrál Kohout s kohoutem

Již desátý ročník Dne koní v Nové Telibi proběhl v sobotu 5. října. Hobby závodů spřežení nazvaných po zakladateli této akce Memoriál Ladislava Vyrtycha se zúčastnilo 34 startujících v kategoriích velkých koní i pony. Mezi jednospřežími a pony se nejvíce dařilo Michalu Kořínkovi, dvojspřeží vyhrál Jaroslav Kohout a ze dvou čtyřek byla lepší ta Jiráskova. Roli hlasatele obsadil známý Ing. František Petřík (do jeho bohatého života jste mohli nahlédnout v zářijovém Jezdectví). Celá akce probíhala na pěkném místě za krásného podzimního počasí v přátelské atmosféře. Početní diváci fandili všem zúčastněným - i tomu, kdo ztratil svého přísedícího a musel být v nejrychlejším čase vyloučen. Překvapení si připravil přísedící vítěze dvojek - kohouta, jak uvidíte na fotografiích Michaela Motygina.

Publikováno: 7.10.2013 8:34:17
MS dvojspřeží Topolčianky - parkur

Dnešní závěrečné parkury rozhodli o vítězi, kterým se stal Maďar Vilmos Lázár! Na druhém místě se umístil Němec Sebastian Warneck a na třetím místě Maďar Zoltán Lázár. Radek Nesvačil se jako nejlepší z Čechů umístil na celkovém 14. místě. V hodnocení týmů jsme skončili na krásném 7. místě. Fotogalerii připravila M. Batelková.

Publikováno: 1.9.2013 22:41:50
MS dvojspřeží Topolčianky - maraton

Po maratonech se po velice ošklévém pádu Ira Barryho Capsticka umístil na prvním místě Maďar Vilmos Lázár. Nejlepší z čechů Jiří Nesvačil jr. byl průběžně na 7.místě. Martin Gössl byl průběžně na 11. místě a Radek Nesvačil na 22. místě. V týmovém hodnocení jsme se udrželi na 9. místě. Fotogalerii připravila M. Batelková.

Publikováno: 1.9.2013 22:25:27
MS dvojspřeží Topolčianky - drezura

Po dnešních a večerších velmi pěkný výkonech v drezurní části se ujmula prozatimního vedení Němka Carola Diener. Těšně za ní je Ir Barry Capstick a Maďar Lázár Zoltán. Český tým obsadil 21.místo - Radek Nesvačil, 38.místo - Jiří Nesvačil jr. , 47. místo - Martin Gössl a 48. místo - Josef Hrouda v prozatimním žebříčku. V soutěži družtev se držíme na 12. místě. Další částí bude divácky oblíbený maraton. Fotogalerii připravila M. Batelková.

Autor: jge
Publikováno: 30.8.2013 20:55:36
Cena hejtmana pardubického kraje - den třetí

Ve dnech 5. - 7. 7. se konalo v Pardubicích další kvalifikační kolo Zlaté podkovy. Na prvních místech se umístili: dvojspřeží pony - M. Pospíšilová, jednospřeží - J. Exnar, dvojspřeží - R. Nesvačil, čtyřspřeží - Z. Jirásek. Fotogalerii připravila J. Bělohlav.

Publikováno: 8.7.2013 0:47:05
Cena hejtmana pardubického kraje - den druhý

Ve dnech 5. - 7. 7. se koná v Pardubicích další kvalifikační kolo Zlaté podkovy. Po dvou dnech jsou na 1. místech: dvojspřeží pony - M. Pospíšilová, jednospřeží - J. Exnar, dvojspřeží - V. Coufalík, čtyřspřeží - Z. Jirásek. Fotogalerii připravila Š. Bělohlavová.

Publikováno: 6.7.2013 23:40:03
Cena hejtmana pardubického kraje - den první

O prodlouženém víkendu 5. – 7. července se na dostihové závodiště v Pardubicích (Synthesia park) vrátily po roce závody spřežení. Jedná se o jedno z kvalifikačních kol Zlaté podkovy, jejíž finále proběhne v srpnu v Humpolci, a zároveň se jedná o kvalifikační kolo na MČR. Přinášíme fotografie z prvního dne. Fotogalerii připravila Š. Bělohlavová.

Publikováno: 5.7.2013 23:57:00
Rudolfův pohár 2013 ve fotogalerii

V Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem proběhly mezinárodní závody ve spřežení, Rudolfův pohár. Svou účast potvrdilo více než osmdesát soutěžících rozdělených do čtyř kategorií - pony dvojspřeží, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Fotogalerii připravila Romana Němcová.

Publikováno: 30.4.2013 19:52:21
Fotogalerie: Závody spřežení ve Slatiňanech 23. 3.

Fotogalerii ze závodů spřežení ve Slatiňanech dne 23. 3. pro vás připravila Romana Němcová. Soutěž čtyřspřeží vyhrál Jiří Nesvačil s koňmi Arnie, Lady 26, Carmen 17 a Utiza.

Publikováno: 27.3.2013 15:45:30
Fotogalerie: Finále 4. ročníku Moravského vozatajského poháru

Letos se na Moravě konal již 4. ročník vozatajského halového poháru. První kolo proběhlo 29. 12. ve Frenštátě p. R., druhé pak v Trojanovicích 26. 1. a finále 2. 3. tamtéž. Fotogalerii z finálového klání připravil Jiří Gebauer.

Publikováno: 4.3.2013 20:48:00
Start sezony obstarala spřežení v Hradištku

Start oficiální české závodní sezony se odehrál na Hradištku u Sadské, kde JK Semice pořádal tradiční závody spřežení. Početná účast startujících přitáhla pozornost diváků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. Sobotní dění zachytil objektivem Michael Motygin. Připomeňme jen, že čtyřky vyhrál Jiří Nesvačil.

Publikováno: 2.2.2013 17:59:31
Fotogalerie: Závody spřežení v Bolehošti Lipinách 7.-9. 9.

Během uplynulého víkendu se konaly závody spřežení v Bolehošti Lipinách. Vítězi ve svých kategoriích se stali M. Pospíšilová, E. Zuvač, Z. Jirásek a J. Exnar. Na místě byla také Romana Němcová a připravila pro vás tuto fotogalerii.

Publikováno: 13.9.2012 15:13:53
CAI Nebanice objektivem Romany Němcové

Ještě jednou se pojďme vrátit zpět k mezinárodním závodům spřežení v Nebanicích. Tentokrát objektivem Romany Němcové, která byla na místě přítomna a snažila se zachytit nejzajímavější momenty této vrcholné události českých spřežení v roce 2012.

Publikováno: 28.7.2012 12:00:40