sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<6789>>>
Oblastní mistrovství Vysočiny ve všestrannosti

V sobotu 2. srpna se na závodišti v Humpolci konalo oblastní mistrovství Vysočiny seniorů a mladých jezdců ve všestrannosti. Během jednodenních závodů byly na programu soutěže hobby Z, soutěž stupně Z, ZL a L. Oblastní mistryní v kategorii mladých jezdců se stala místní jezdkyně Andrea Beranová na koni Nebari z JK České zemědělské akademie při ŠS Humpolec, v seniorech zvítězil Ing. Pavel Vaněk s Crazy Love 1 z JK Ratibořské Hory. Fotogalerii připravil Lukáš Krajíček

Publikováno: 7.8.2014 9:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
Kvalifikační kolo Zlaté podkovy v Humpolci

O víkendu 19. - 20. července se v Humpolci konalo další kvalifikační kolo Zlaté podkovy. V soutěži ZP se nejvíce dařilo dvojici Roman Falta a Kokoska, druhé místo obsadila Radka Dvořáková s Damilou a třetí příčka patřila Markétě Máchové s Aférou. Foto Šárka Bělohlavová

Publikováno: 21.7.2014 8:30:00
Fotogalerie: Strzegom Horse Trails - Pohár Národů II.

Ve dnech 26. - 29. června se v Polsku konaly mezinárodní závody ve všestrannosti Strzegom Horse Trials - Pohár národů. Poháru národů vyhrálo Německo (Jung, Schrade, Auffarth, Krajewski), druhé místo patřilo Velké Británii a třetí příčka Nizozemí. Dvojice Nicky Roncoroni a Stonedge zvítězila v CCI3*, páté místo obsadil český jezdec M. Maivald s Gombou. Foto Daniel Tarka

Publikováno: 4.7.2014 15:00:00
Fotogalerie: Strzegom Horse Trails - Pohár Národů

26. - 29. června probíhaly v Polsku mezinárodní závody ve všestrannosti Strzegom Horse Trials - Pohár národů. Ve zkrácené tříhvětdové soutěži jednotlivců vyhrál Michael Jung a La Biosthetique-Sam FBW, 23. místo patřilo P. Lacinovi s Korsicou. V Poháru národů zvítězilo Německo (Jung, Schrade, Auffarth, Krajewski), druhá dokončila Velká Británie a třetí Nizozemí. První místo v CCI3* patřilo Nicky Roncoroni a Stonedge, 5. M. Maivald s Gombou. Foto Rita Tučková

Publikováno: 29.6.2014 21:55:00
Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials II

7. - 11. května se v Badmintonu konaly mezinárodní závody ve všestrannosti. Nejtěžší soutěží bylo CCI4*. Účastnilo se jí 80 dvojic, ovšem do cíle crossu se podívalo pouze 34. Vítězem se stal Australan Sam Griffiths a Paulank Brockagh. Druhou fotogalerii zaslala Radka Preislerová

Publikováno: 13.5.2014 10:00:00
Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials

7. - 11. května se v Badmintonu konaly mezinárodní závody ve všestrannosti. Nejtěžší soutěží bylo CCI4*. Účastnilo se jí 80 dvojic, ovšem do cíle crossu se podívalo pouze 34. Vítězem se stal Australan Sam Griffiths a Paulank Brockagh. Přinášíme první fotografie Radky Preislerové.

Publikováno: 12.5.2014 9:25:00
Pardubická jarní všestrannost - den druhý

O víkendu se v Padrubicích konaly závody ve všestrannosti. Vítězem ZP (CNC*) se stal Pavel Březina s Tomonem. Stříbrnou podkovu (L) vyhrála dvojice Jiří Maxera a Keelc Peak a bronzové podkově (ZL) dominovala Šárka Douchová a Ok Bea. Foto Šárka Bělohlavová

Publikováno: 21.4.2014 9:30:00
Pardubická jarní všestrannost - den první

Na pardubickém závodišti probíhá 19. - 20. 4. Jarní všestrannost. Po prvním dni vedou: CNC* - Pavel Březina a Tomon; Z - V. Žižka a Fedor; ZL - R. Pokorný a Graf Reinette; ZL soutěž nadějí - V. Příhodová a Expresso-EV; ZL bronzová podkova - Š. Douchová a OK Bea; L - J. Maxera a Keels Peak; pony - E. Vítková - Pretoria Ebony. Fotogalerii přinášejí manželé Bělohlavovi

Publikováno: 20.4.2014 8:02:36
Hobby crossy na styl v Kolesách

V neděli 13. dubna proběhly v Kolesách hobby crossy na styl. Rozhodčí posuzovali styl skoku, nájezdy na překážky, cvalovou práci, vliv jezdce a předpoklady koně pro všestrannost. V soutěži ZK zvítězil M. Špalek s Avatarem. J. Ducká s Jackem vyhrála Z a ZL kraloval J. Hatla. Fotogalerii připravila Lucie Burešová.

Publikováno: 13.4.2014 18:20:00
Jaroslav Hatla v polské Strzegomi

Uplynulý víkend zvítězil Jaroslav Hatla s koněm Westwinds El Divo v polské Strzegomi na úrovni CNC2*. V početném startovním poli dosáhl s Reenmore Alfiem při prvním společném startu na páté místo v kategorii L. Na místě fotografoval polský fotograf Daniel Tarka (www.danieltarka.com).

Publikováno: 10.4.2014 19:00:00
Ohlédnutí za...The Land Rover Burghley Horse Trials 2013

Jedna z největších světových událostí v jezdeckém sportu, jeden z pouhých 6 mezinárodních čtyřhvězdových třídenních závodů, v první dvacítce takřka výlučně národní reprezentanti a olympijští účastníci, zastoupení 11 zemí světa, přes 6 000 000 Kč k vyplacení na výhrách, 1 800 000 Kč pro vítězného koně a 150 000 Kč jako bonus pro jezdce v jeho sedle. Letošní ročník proti sobě postavil 5 vítězů předešlých ročníků, včetně vítězných dvojic Andrew Nicholsona (NZL) a William Fox-Pitta (GBR). Ani jedna z těchto ostřílených dvojic však neodolala vítěznému tažení 29letého Jonathana Pageta (NZL), který letos zvítězil již v Badmintonu. Fotografie z této ojedinělé akce přináší Aleš Vitalík, alesvitalik.cz.

Publikováno: 7.12.2013 6:00:20
Rozlučková všestrannost v Pardubicích

Dvoudenní Rozlučková všestrannost byla úplně poslední sportovní akcí letošní sezony na dostihovém závodišti Agrofert Park. První listopadový víkend proběhlo pět soutěží různých stupňů obtížnosti. Fotogalerii připravil J. Bělohlav.

Publikováno: 7.11.2013 12:00:00
OM Vysočiny - kategorie mladých jezdců a seniorů

V sobotu 28. září se konaly na závodišti Dusilov v Humpolci jednodenní jezdecké závody ve všestrannosti, v rámci kterých proběhlo i OM Vysočiny v kategorii mladých jezdců a seniorů. Na programu byly soutěže hobby Z a otevřené soutěže Z, ZL a L. Oblastní mistryní mladých jezdců se stala místní jezdkyně Andrea Beranová s Nebari z JK Humpolec. Mezi seniory zvítězil Ing. Pavel Vaněk s Crazy Love 1 z JK Ratibořické hory. Fotogalerii připravili P. Zanášková a L. Krajíček.

Publikováno: 5.10.2013 23:33:11
Všestrannost - finále KMK 2013

Ve dnech 6. - 8. 9. se na Panské Líše konalo finále KMK ve všestrannosti. V kategorii pětiletých zvítězila R. Dvořáková s Prestonem. Mezi šestiletými se nejlépe dařilo dvojici E. Opravilová a Lasing. Fotogalerii z dekorování připravila I. Vozdecká.

Publikováno: 10.9.2013 15:16:51
Finále ZP Humpolec 2013

Seriál Zlaté podkovy vrcholil 23. až 25. srpna na humpoleckém závodišti Dusilov. Finále ZP vyhrál Lubomír Vrtek s Diránem 1 a zároveň se stal mistrem ve všestrannosti v kategorii seniorů pro tento rok. Druhou příčku obsadil taktéž Lubomír s koněm Dallas 1 a třetí místo patřilo loňskému mistrovi Robertu Pokornému s Rodeo Au Heup. Fotogalerii přiravila L. Burešová.

Publikováno: 27.8.2013 16:30:00