chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<678910>>>
Přehlídka plemenných hřebců 2015 - Stáj Mustang Lučina

V sobotu 14. března se ve stáji Mustang Lučina (Havířov) konala přehlídka plemenných hřebců. K vidění byli Al Cambero, Anchorage, Carebis, Carison, Eibisch II, Le Patron, Satisfaction III, Sterling a samozřejmě bundeschampion Quaid FRH s jeho potomky. Fotogalerii přináší Šárka Votavová.

Publikováno: 16.3.2015 13:15:05
Kategorie: chov
Přehlídka hřebců ve Štěnovickém Borku

V sobotu 14. března se ve Štěnovickém Borku u Plzně konal XVIII. ročník přehlídky hřebců a koní všech plemen. Předvedeni byli hřebci z hřebčinců Písek, Tlumačov, Mnětice, Mustang a SRN a svůj prostor dostali i úspěšní koně a jezdci loňské sezóny. Na programu byla tradiční soutěž v těžkém tahu a chladnokrevný víceboj a westernová a drezurní ukázka. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 16.3.2015 8:15:00
Kategorie: chov
XVI.Jihočeská přehlídka v ZH Písek

V sobotu 7. března pořádal ZH Písek XVI. Jihočeskou přehlídku plemenných koní. K vidění byla kolekce hřebců jak státních, tak soukromých chovatelů. V ukázkách vystoupil Marián Roden, který ukázal práci ze země s koněm Timido. Drezurní úlohu zajela Petra Miki Civišová se starokladrubským hřebcem, ukázku ježdění v dámském sedle předvedla Pavla Placáková s klisnou Floridou. Při skákání pod sedlem se představili čtyřletí hřebci Gulden ZH a Go-on T.S.Po nich pětiletí koně startující v seriálu KMK Warness ZH a Cocain, mezi staršími pak Sacipont JV, Galandro ZH. Po přehlídce se konalo rovněž oblastní kolo skákání ve volnosti čtyřletých koní plemene ČT. Nejlepšího výsledku dosáhla hnědka April Z po Aristo Z chovu a majetku Blanky Křenkové z Hlavatců. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 8.3.2015 16:50:00
Kategorie: chov
Předváděcí den v ERC Mnětice ve fotogalerii

V sobotu 28. února se v ERC Mnětice konal předváděcí den plemenných hřebců místní stáje a hřebců ze stáje Arcus (Cento Lano Arcus, Cardiff Dwerse Hagen Z, Quimero-M, Koriandr). Bohatou fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 1.3.2015 18:30:00
Kategorie: chov
Výstava Haflinger ve Vrchovanech 2014

V sobotu 16. srpna 2014 v jezdeckém areálu Jezdecké společnosti Vrchovany – Obrok proběhl už devátý ročník výstavy s názvem Haflinger Vrchovany 2014. Pořadatelům se ve spolupráci s vedením Svazu chovatelů haflinga podařilo pro tento ročník výstavy zajistit italského komisaře, delegovaného ze HWZSV, pana Helmuta Breitenbergera, kterému ve výstavní aréně zdatně překládala jednotlivé posudky koní paní Veronika Jeníkovská. V osmi vypsaných výstavních třídách se nakonec sešlo celkem 41 koní plemene haflinger. Foto Šárka Votavová

Publikováno: 2.9.2014 8:43:31
Kategorie: chov
XXII. Národní výstava koní plemene Shagya-arab

V sobotu 2. srpna se na dostihovém závodišti v Pardubicíh konala při MČR ve spřežení XXII. Národní výstava koní plemene Shagya-arab. Nahlédněte na fotografie Šárky Bělohlavové

Publikováno: 4.8.2014 10:00:00
Kategorie: chov
Západočeská přehlídka 2014: Premiéra ve Štěnovickém Borku

Svaz chovatelů západní Čechy pořádal dne 8. 3. ve Štěnovickém Borku u Plzně (Ranč Jirák) přehlídku hřebců a všech plemen koní. Předcházela jí od 8:30 hodin oblastní kvalifikace skákání ve volnosti čtyřletých teplokrevných klisen. Akci navštívila téměř tisícovka diváků, na fotografiích ji zachytila Martina Kůstková.

Publikováno: 10.3.2014 19:53:54
Kategorie: chov
Předváděcí den v Mněticích

V areálu ERC Mnětice se konal 1. března druhý předvádecí den plemenných hřebců. Malou fotoreportáž nám připravila Šárka Bělohlavová.

Publikováno: 2.3.2014 10:20:30
Kategorie: chov
XV. ročník Přehlídky plemenných koní

V sobotu 1. března uspořádal ZH Písek s Jihočeským svazem chovatelů koní už XV. ročník Přehlídky plemenných koní. K vidění bylo několik kolekcí jak teplokrevných, tak chladnokrevných koní, falabelly, welsh pony, arabové a další . Součástí programu bylo oblastní kolo skákání ve volnosti čtyřletých teplokrevných klisen. Nejlepšího výsledku dosáhla klisna Romance po Quick Laro Z Karla Školky z Třeboně. Ta bude oblast reprezentovat při finále v Tlumačově společně s Aristkou po Aristo Z z chovu Zdeňka Hrnčíře a Viktory po Cry For Me z chovu Jiřího Václavíka ze Sklářů. Fotografie Martina Kůstková.

Publikováno: 2.3.2014 10:00:15
Kategorie: chov
První předváděcí den v Mněticích 22. 2. 2014

Připouštěcí sezona je plném proudu a kromě velké nabídky plemenných hřebců přichází období, kdy si je můžete osobně prohlédnout tzv. na živo. Předváděcí den se konal v ERC Mnětice, mezi hřebci se představil i účastník OH v Pekingu Russel II, velká novinka této připouštěcí stanice. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 22.2.2014 21:00:10
Kategorie: chov
Tlumačovská přehlídka shagya-arabů ve fotogalerii

Třicet shagya-arabů si našlo cestu do  ZH Tlumačov s. p., kde se uskutečnila tradiční přehlídka plemene shagya-arab. Fotogalerii z této akce připravila Jana Fatěnová.

Publikováno: 12.8.2013 22:00:00
Kategorie: chov
Výstava koní chovatelů Moravy a Slezska

Již osmou chovatelskou přehlídku koní chovaných na území Moravy a Slezska v novodobé historii uspořádal ZH Tlumačov s.p. ve spolupráci se Svazem chovatelů koní Moravy a Slezska a Asociací svazu chovatelů  koní ČR. Víkend 6. - 7. 7. byl v Tlumačově plný koní. Fotogalerii připravila J. Fatenová.

Autor: jge
Publikováno: 13.7.2013 14:30:00
Kategorie: chov
XVI. ročník Oblastní přehlídky tříletých teplokrevných klisen ve fotogalerii

Svaz chovatelů koní Západní Čechy pořádal dne 5. července XVI. ročník Oblastní přehlídky tříletých teplokrevných klisen. Akce se odehrála v areálu Chovu koní Svržno. Fotogalerii připravila M. Kůstková.

Autor: jge
Publikováno: 8.7.2013 14:45:00
Kategorie: chov
Mezinárodní šampionát welsh pony a cob 2013

O víkendu se v Hradci Králové konal Mezinárodní šampionát welsh pony a cob 2013. Přihlášeno bylo více než sto koní - dorazili i zahraniční účastníci (Rakousko a Slovensko.) Soutěžilo se až do večera, ve velkém vedru a tak na kolbišti vydrželi jen největší fandové. Posuzovatelé Harold R. Zoet z Nizozemí a Thomas G. Hughes z Velké Británie však zachovali dekorum a po celou dobu nesundali sako a buřinku. Celkovým šampiónem dne se stal ostřílený borec - velšský kob sekce D - Vazan Cymro Du, v majetku MUDr. Mahuleny Richterové. Výsledky najdete na www.welsh-cz.com. Fotogalerii připravila Renáta Kolářová.

Publikováno: 25.6.2013 8:00:00
Kategorie: chov
Fotogalerie: Předváděcí den hřebců ve Stáji Mustang

V neděli 10. 3. se ve Stáji Mustang v Lučině konal Předváděcí den plemenných hřebců. Na místě byla také fotografka Martina Kůstková a připravila pro vás tuto fotogalerii.

Publikováno: 19.3.2013 14:30:00
Kategorie: chov
<<<678910>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020