chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<678910>>>
Oblastní přehlídka hříbat v Roupově

Oblastní přehlídku hříbat pořádal SCHKZČ dne 16. srpna na farmě Galloway v Roupově na Plzeňsku. Komise posuzovala 16 hříbat ve čtyřech kategoriích. Třídu pony + cob vyhrála klisnička Frencis patřící Vendule Ladmanové. Kategorii chladnokrevníků ovládla klisnička Hajda z chovu Ladislava Švece z Radostnic. U teplokrevných klisniček se nejvíce dařilo bělce Cannavera po Cannavaro z chovu Martiny Kotrbové ze Stráže u Tachova. Mezi hřebečky zvítězil Cookie LC po hannoverském hřebci Christ patřící Lucii Čížkové ze Zálezlic. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 17.8.2015 18:00:00
Kategorie: chov
Předvýběr hřebců do 70ti denního testu ČT

Ve čtvrtek 16.7. hostil Zemský hřebčinec Písek předvýběr hřebců do plemenné knihy ČT. K němu majitelé dovezli osm tříletých hřebců, které posuzovali: ing. Karel Regner, Roman Klos, ing. Leopold Mamica, MVDr. Josef Lysák a Jaroslav Rédl. Ti nakonec do sedmdesátidenního testu doporučili 6 koní. Jediným českým teplokrevníkem, který ve výběru uspěl je Compliment po Canturo chovu a majetku ZH Tlumačov. Holštýnští hřebci budou v testu dva, bělouš Castelano po Castelan II v majetku firmy Sport a Media a hnědák Chin Champ´s Calando po Chin Champ v majetku Luboše Kozáka mladšího. PK KWPN zastupuje Habesi po Zambesi v majetku ZH Písek. Zbývající dva hřebci jsou plemene oldenburský skokový kůň. Lycordo po Lyjanero patří Janě Perníčkové a Obora´s All Star po Arko III je chovu a majetku Hřebčína Obora. Fotogalerii připravila Martina Kůstková

Publikováno: 17.7.2015 7:30:00
Kategorie: chov
Výstava a skok ve volnosti tříletých klisen západočeské oblasti

V pondělí 6. července se v areálu Chovu koní Svržno uskutečnil XVIII. ročník oblastní přehlídky teplokrevných klisen. Akce byla zároveň kvalifikací na celostátní přehlídku pro Západočeskou oblast. Proběhla také soutěž ve skoku ve volnosti. Podívejte se na fotografie Martiny Kůstkové.

Publikováno: 7.7.2015 11:30:00
Kategorie: chov
Deutsches Fohlenchampionat 2015

Deutsches Fohlenchampionat, pro českého chovatele vysoká meta, o které může snít, ale ví, že konkurence německého chovu je obrovská a kvalita také. Silná vranka po otci Santo Domingo (San Amour/Fürst Heinrich/Royal Dance), narozená 1. května u českých chovatelů, se umístila na 2. místě a v červenci se zúčastní finále.

Publikováno: 17.6.2015 8:55:00
Kategorie: chov
Přehlídka plemenných hřebců 2015 - Stáj Mustang Lučina

V sobotu 14. března se ve stáji Mustang Lučina (Havířov) konala přehlídka plemenných hřebců. K vidění byli Al Cambero, Anchorage, Carebis, Carison, Eibisch II, Le Patron, Satisfaction III, Sterling a samozřejmě bundeschampion Quaid FRH s jeho potomky. Fotogalerii přináší Šárka Votavová.

Publikováno: 16.3.2015 13:15:05
Kategorie: chov
Přehlídka hřebců ve Štěnovickém Borku

V sobotu 14. března se ve Štěnovickém Borku u Plzně konal XVIII. ročník přehlídky hřebců a koní všech plemen. Předvedeni byli hřebci z hřebčinců Písek, Tlumačov, Mnětice, Mustang a SRN a svůj prostor dostali i úspěšní koně a jezdci loňské sezóny. Na programu byla tradiční soutěž v těžkém tahu a chladnokrevný víceboj a westernová a drezurní ukázka. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 16.3.2015 8:15:00
Kategorie: chov
XVI.Jihočeská přehlídka v ZH Písek

V sobotu 7. března pořádal ZH Písek XVI. Jihočeskou přehlídku plemenných koní. K vidění byla kolekce hřebců jak státních, tak soukromých chovatelů. V ukázkách vystoupil Marián Roden, který ukázal práci ze země s koněm Timido. Drezurní úlohu zajela Petra Miki Civišová se starokladrubským hřebcem, ukázku ježdění v dámském sedle předvedla Pavla Placáková s klisnou Floridou. Při skákání pod sedlem se představili čtyřletí hřebci Gulden ZH a Go-on T.S.Po nich pětiletí koně startující v seriálu KMK Warness ZH a Cocain, mezi staršími pak Sacipont JV, Galandro ZH. Po přehlídce se konalo rovněž oblastní kolo skákání ve volnosti čtyřletých koní plemene ČT. Nejlepšího výsledku dosáhla hnědka April Z po Aristo Z chovu a majetku Blanky Křenkové z Hlavatců. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 8.3.2015 16:50:00
Kategorie: chov
Předváděcí den v ERC Mnětice ve fotogalerii

V sobotu 28. února se v ERC Mnětice konal předváděcí den plemenných hřebců místní stáje a hřebců ze stáje Arcus (Cento Lano Arcus, Cardiff Dwerse Hagen Z, Quimero-M, Koriandr). Bohatou fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 1.3.2015 18:30:00
Kategorie: chov
Výstava Haflinger ve Vrchovanech 2014

V sobotu 16. srpna 2014 v jezdeckém areálu Jezdecké společnosti Vrchovany – Obrok proběhl už devátý ročník výstavy s názvem Haflinger Vrchovany 2014. Pořadatelům se ve spolupráci s vedením Svazu chovatelů haflinga podařilo pro tento ročník výstavy zajistit italského komisaře, delegovaného ze HWZSV, pana Helmuta Breitenbergera, kterému ve výstavní aréně zdatně překládala jednotlivé posudky koní paní Veronika Jeníkovská. V osmi vypsaných výstavních třídách se nakonec sešlo celkem 41 koní plemene haflinger. Foto Šárka Votavová

Publikováno: 2.9.2014 8:43:31
Kategorie: chov
XXII. Národní výstava koní plemene Shagya-arab

V sobotu 2. srpna se na dostihovém závodišti v Pardubicíh konala při MČR ve spřežení XXII. Národní výstava koní plemene Shagya-arab. Nahlédněte na fotografie Šárky Bělohlavové

Publikováno: 4.8.2014 10:00:00
Kategorie: chov
Západočeská přehlídka 2014: Premiéra ve Štěnovickém Borku

Svaz chovatelů západní Čechy pořádal dne 8. 3. ve Štěnovickém Borku u Plzně (Ranč Jirák) přehlídku hřebců a všech plemen koní. Předcházela jí od 8:30 hodin oblastní kvalifikace skákání ve volnosti čtyřletých teplokrevných klisen. Akci navštívila téměř tisícovka diváků, na fotografiích ji zachytila Martina Kůstková.

Publikováno: 10.3.2014 19:53:54
Kategorie: chov
Předváděcí den v Mněticích

V areálu ERC Mnětice se konal 1. března druhý předvádecí den plemenných hřebců. Malou fotoreportáž nám připravila Šárka Bělohlavová.

Publikováno: 2.3.2014 10:20:30
Kategorie: chov
XV. ročník Přehlídky plemenných koní

V sobotu 1. března uspořádal ZH Písek s Jihočeským svazem chovatelů koní už XV. ročník Přehlídky plemenných koní. K vidění bylo několik kolekcí jak teplokrevných, tak chladnokrevných koní, falabelly, welsh pony, arabové a další . Součástí programu bylo oblastní kolo skákání ve volnosti čtyřletých teplokrevných klisen. Nejlepšího výsledku dosáhla klisna Romance po Quick Laro Z Karla Školky z Třeboně. Ta bude oblast reprezentovat při finále v Tlumačově společně s Aristkou po Aristo Z z chovu Zdeňka Hrnčíře a Viktory po Cry For Me z chovu Jiřího Václavíka ze Sklářů. Fotografie Martina Kůstková.

Publikováno: 2.3.2014 10:00:15
Kategorie: chov
První předváděcí den v Mněticích 22. 2. 2014

Připouštěcí sezona je plném proudu a kromě velké nabídky plemenných hřebců přichází období, kdy si je můžete osobně prohlédnout tzv. na živo. Předváděcí den se konal v ERC Mnětice, mezi hřebci se představil i účastník OH v Pekingu Russel II, velká novinka této připouštěcí stanice. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 22.2.2014 21:00:10
Kategorie: chov
Tlumačovská přehlídka shagya-arabů ve fotogalerii

Třicet shagya-arabů si našlo cestu do  ZH Tlumačov s. p., kde se uskutečnila tradiční přehlídka plemene shagya-arab. Fotogalerii z této akce připravila Jana Fatěnová.

Publikováno: 12.8.2013 22:00:00
Kategorie: chov
<<<678910>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020