Fotogalerie

Máte i vy fotografie z hipologických akcí, které byste zde rádi prezentovali? V tom případě nás můžete kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. V nejbližší možné době se s vámi domluvíme na způsobu doručení snímků a po pečlivém výběru vydařené snímky uveřejníme.
Pamatujte, prosím, že každá fotografie je v okamžiku vzniku automaticky chráněna autorským zákonem. Proto je jejich kopírování, publikování, komerční užití apod. možné pouze s písemným souhlasem autora. Kontakt na autora naleznete v jeho medailonku.

Summer Circuit Wiener Neustadt 2015

Čeští jezdci se vydali na červencovou letní sérii do nedalekého Wiener Neustadtu, kde bude v srpnu probíhat i mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců. Přinášíme první fotografie Lukáše Najmana z atraktivního areálu u jezera...

Publikováno: 2.7.2015 11:43:09
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Národní výstava hospodářských zvířat - letmý pohled na nedělní dění

Pojďte s námi letmo nahlédnout do závěrečného, tedy čtvrtého dne Národní výstavy hospodářských zvířat na honosném brněnském výstavišti. ASCHK zde slavila 20 let od svého vzniku a zajišťovala také velkou část programu v nádherné hale F. Pořadatelé očekávají rekordní návštěvnost šplhající se až k 50 000! Kdo na výstavišti byl, ať již jako vystavující, či divák, rozhodně nelitoval...

Publikováno: 28.6.2015 22:00:15
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
Memoriál Jana Papouška 2015 - sobota

V sobotu 27. června se v Martinicích odehrálo přes 250 startů, ze 4 soutěží vzešli 4 vítězové - K. Tomanová a Larabella, M. Šínová a Grace Frederica, J. Luža a Zento-S a N. Bielíková a Clive. Právě v poslední soutěži, 140 cm, se do rozeskakování probojovala pouhá pětice startujících. Jako druhý skončil taktéž bezchybný v rozeskakování Marek Klus a Crado v. W., na posledním skoku chybu v nejrychlejším čase měl sedmnáctiletý A. Baraldi (Spectrum). Čtvrtý byl Ondřej Zvára a Calvaro Star a pátá šestnáctiletá Kateřina de Jagerová (Candy Boy), ti chybovali 2x.

Publikováno: 27.6.2015 21:43:06
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Dostih poníků v Mostě - květen 2015

Po několika letech se podařilo v sobotu 30. 5 v Mostě obnovit dostih poníků. Ještě pár dní před dostihem to vypadalo, že se nesejde dostatečný počet účastníků, ale Mostečtí nenechali pořadatele z Ponyligy z. s. ve štychu a vyslali do boje poníky a jejich jezdce, kteří se jinak věnují jiným jezdeckým disciplínám. Sešlo se sedm účastníků a i přes nějaké pády za cílem byli všichni po dostihu spokojeni. Všechny děti si odnesly čestné ceny a pořadatel přislíbil zorganizování dalšího dostihu dne 29. 8. 2015. Zkusit si to může opravdu každý, ať už příště v Mostě nebo v Lysé nad Labem, i zapůjčení dostihového dresu je v našich možnostech. Fotografovala Marcela Klingorová, další informace na facebook.com/ponyliga.

Publikováno: 2.6.2015 18:53:13
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Květnová hořovická tour 2015 III

Třetí Květnová hořovická tour proběhla od 29. do 31. 5. a vrcholila nedělní soutěží T* (145 cm). V ní zvítězila juniorka Francesca Kolowrat-Krakowská a Vorieta před Alešem Opatrným s Wally. Každý z těchto jezdců měl v soutěži 3 koně a do finále se probojovali hned se dvěma. Třetí místo obsadil Jiří Papoušek s již vyléčenou Jenifer, když chybovali ve finále. Čtvrtý byl Aleš s Idariem v.d.H. a pátá M. Šínová, která s Casidim předvedla bezchybné finále a v základním parkuru měla jen zastavení v trojskoku. V předcházející 140 cm zvítězil J. Vitásek a Kid Rock (Německo, stáj Th. Mühlbauera). 

Publikováno: 31.5.2015 22:08:16
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
CSIO Lamprechtshausen 2015 - Pohár národů

Měření sil v deštivém Poháru národů na CSIO Lamprechtshausen nedopadlo pro naše týmy příliš dobře - dvě družstva, juniorů a mladých jezdců, byla vyloučena a dětské skončilo mezi posledními. Dobrý výsledek se podařil Sofii Najmannové (děti) ve druhém kole, které absolvovala bezchybně (celkem 4 tr. b.), Adéla Půlpánová (mladí jezdci) své kolo dokončila jen s 5 trestnými body. Fotografie zaslal Lukáš Najman

Publikováno: 24.5.2015 12:59:16
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
CSIO Lamprechtshausen 2015 - pátek ve fotogalerii

Ve dnech 21. až 25. května probíhá CSIO pro kategorie pony, děti, junioři a mladí jezdci v rakouském Lamprechtshausenu. Každoroční tvrdá prověrka pro tyto kategorie Pappas Junior Specials ani letos nezůstává své pověsti nic dlužna. Náročné parkury a početná konkurence provází také nepřízeň počasí, v pátek skončil program až před devátou hodinou večerní. Za fotografie děkujeme Lukáši Najmanovi. 

Publikováno: 22.5.2015 21:06:27
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
PN CSIO Linz 2015: Den vítězství pro Českou republiku

Již podruhé během ani ne jednoho roku vyhráli skokoví reprezentanti České republiky oficiální soutěž družstev Furusiyya Pohár národů! Po historickém úspěchu 4. července 2014 v Budapešti se tak stalo na Den vítězství 8. 5. 2015 v rakouském Linci. Při obou úspěších byli jezdci Emma Augier de Moussac, Aleš Opatrný, Zuzana Zelinková a Ondřej Zvára a vedoucí ekipy Martin Ohnheiser. Letošnímu triumfu také osobně přihlížela nová prezidentka České jezdecké federace Ing. Olga Plachá, majitelka Caleriho Z. Zelinkové, a spolu s početnými českými diváky se radoval trenér české reprezentace Tjark Nagel (GER) nebo trenér Emmy Vincent Voorn (NED). Gratulujeme!  

Publikováno: 9.5.2015 1:04:16
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
CSI Linec 2015 - Pátek

Pátek 24. dubna na CSI Linec přinesl českým barvám vítězství zásluhou Kristýny Hofmeisterové a Apolla, druhá skončila S. Najmanová a Stardano. Ve 130 cm skončil nejlépe na 16. m. J. Studnička a Crocodille Dundee. V juniorské túře (130 cm) bodoval na druhém místě Václav Nágr a Norman, 3. K. Kučerová a Anabel v. K. V soutěži pro jezdce do 25 let se dařilo třetí F. Kolowrat-Krakowské, jako další skončili K. Kubrická, A. Halíková a D. Uleščenko.

Publikováno: 25.4.2015 21:42:46
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
CSI Linec 2015 - Čtvrtek

Početná česká ekipa se ve dnech 23. až 26. 4. účastní mezinárodních skokových závodů v Linci. Akce patří mezi kontrolní výjezdy reprezentace kategorií děti, junioři a mladí jezdci, na místě je i reprezentační trenér Zdeněk Žíla. Jak probíhal první, rozehřívací deštivý den uvidíte na fotografiích Michaela Motygina.

Publikováno: 23.4.2015 22:24:33
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Přehlídka plemenných hřebců 2015 - Stáj Mustang Lučina

V sobotu 14. března se ve stáji Mustang Lučina (Havířov) konala přehlídka plemenných hřebců. K vidění byli Al Cambero, Anchorage, Carebis, Carison, Eibisch II, Le Patron, Satisfaction III, Sterling a samozřejmě bundeschampion Quaid FRH s jeho potomky. Fotogalerii přináší Šárka Votavová.

Publikováno: 16.3.2015 13:15:05
Kategorie: chov
Pavo Pohár Jezdectví 2014 na galavečeru Koně na Žofíně

Pavo Pohár Jezdectví má za sebou 46. ročník. Nejlepší tři v každé disciplíně a kategorii v roce 2014 se opět vyhlašovali na galavečeru Koně na Žofíně. V premiérové všestrannosti zvítězil Robert Pokorný před Terezou Mrázkovou a Lubomírem Vrtkem, v drezuře F. Sigismondi před Emou Jančářovou a B. Dvorníkovou a ve skocích Zuzana Zelinková před Alešem Opatrným a Emmou Augier de Moussac. Ve skokové kategorii děti získala za bezchybné parkury nejvíce bodů Michaela Rodová, v kategorii junioři Anna Kellnerová a v kategorii mladí jezdci Lucie Strnadlová.  

Publikováno: 8.3.2015 18:00:18
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Koně na Žofíně 2015 - tombola: Něco pro dámy

Velmi zajímavě se na Žofíně "zvrhlo" losování naštěstí až půlnoční tomboly. Ceny od společnosti Winston Equestrian a Litex, košili a sako, si museli jejich výherci vyzkoušet. A k potěše přítomných dam je vyhráli Václav Luka ml. a Josef Bartoš - ten však parkurové sako získal pro svou manželku...

Publikováno: 6.3.2015 17:11:14
Kategorie: volný čas
Koně na Žofíně 2015 - výjimečná společenská záležitost

Galavečer Koně na Žofíně vždy nabízí vzácnou příležitost setkat se v exkluzivním prostředí s přáteli a známými, letos poprvé z jezdecké i dostihové veřejnosti. Pojďme tedy ještě před začátkem galavečera s objektivem mezi diváky, oceněné i organizační tým...

Publikováno: 5.3.2015 10:30:49
Kategorie: volný čas
Koně na Žofíně 2015 - první fotogalerie

O tom, jaké to bylo v sobotu 28. 2. na Žofíně, jste se mohli dozvědět už dvakrát z hlavního zpravodajství televize Prima. Pojďte však také zhlédnout první fotografie z premiérového parkurovo-dostihového galavečera Koně na Žofíně 2015! 

Publikováno: 1.3.2015 22:27:03
Kategorie: volný čas
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2020