dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<678>>>
Derby rozjížďky a páté pokračování Zlatého okruhu ve fotogalerii

Ve čtvrtek 18. srpna si příznivci klusáckých dostihů přišli opět na své. Dostihové odpoledne v Praze Velké Chuchli nabídlo deset napínavých klání. Hlavním bodem programu byly dvě Derby rozjížďky a páté pokračování Zlatého okruhu. Startovní listina do finále Českého klusáckého derby je tedy již jasná. Reportáž z celého dostihového opoledne připravila Martina Hubníková a bohatou fotogalerii Veronika Poršová...

Publikováno: 23.8.2011 13:13:44
Kategorie: dostihy
 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP pro Tiumena ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena druhá polovina zdejší dostihové sezony. Odstartoval ji mítink nazvaný Slovenský den, jehož hlavním bodem byla výtečně obsazená třetí kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Běžela se jako Velká cena společnosti ELTODO a. s. přehledem ji ovládli králové posledních dvou ročníků říjnového překážkového vrcholu. Srpnovou kvalifikaci vyhrál desetiletý hnědý valach Tiumen, v jehož sedle byl žokej a zároveň trenér Josef Váňa starší. Reprezentant stáje Köi Dent svým výkonem naznačil, že je v dobré formě před říjnovou obhajobou triumfů ve Velké pardubické České pojišťovny z minulých dvou let. Fotogalerii připravila Michaela javůrková.

Publikováno: 20.8.2011 22:57:47
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Dostihový den v Kolesách

Na závodišti v Kolesách se v sobotu 13. srpna uskutečnil dostihový den. Na přihlášce stála 80 koní v rámci 8 dostihů. Hlavním bodem programu byla Cena firmy Koberce Strnad, kde po skvělém taktickém výkonu v cílové rovince zvítězila klisna Wyona v sedle s žokejem Josefem Bartošem. Na druhém místě se umístil Granitol a ž. Jan Faltejsek, jako třetí doběhla Teresina s ž. Liborem Šimůnkem. Do cíle tohoto dostihu doběhlo všech osm koní. Během celého dne mohli diváci za doprovodu promněnlivého počasí vidět tři rovinové dostihy a pět steeplechase dostihů. Fotogalerii přichystala Anna Hájková.

Publikováno: 14.8.2011 11:46:29
Kategorie: dostihy
Středoevropský pohár ve fotogalerii

Na závodišti v Praze-Velké Chuchli se první srpnovou neděli uskutečnil výjimečný dostihový den – Středoevropský pohár, jehož hlavními magnety byly tři dostihy nejvyšší kategorie pro tříleté a starší koně, každý s celkovou dotací 250 tisíc korun. Vytrvalý déšť výrazně změkčil dráhu, ale nepříznivé počasí krátce po začátku programu ustalo, takže více než čtyři tisícovky diváků byly spokojeny nejen se špičkově obsazenými vrcholy odpoledne. Fotografie z této události pořídila Veronika Poršová.

Publikováno: 8.8.2011 23:13:40
Kategorie: dostihy
Srpnová Steeplechase - Memoriál Evy Palyzové ve fotogalerii

V sobotu 6. srpna se odehrál dostihový mítink v Lysé na Labem. Vrcholem byla Srpnová Steeplechase - Memoriál Evy Palyzové, kterou vyhrál vítěz polského derby z roku 2009 Soros (POL) v sedle s žokejem Josefem Bartošem. Soros je v tréninku Josefa Váni (jehož stáj jsme navštívili v srpnovém Jezdectví) a v majetku stáje Joly pana Odcházela. Druhý skončil O'key (POL) s Liborem Šimůnkem a třetí místo ukořistil Ronino (POL) s Jaroslavem Myškou. Dostih z původních osmi koní dokončilo šest. Za celý dostihový den bylo možno vidět osm dostihů - čtyři rovinové a čtyři překážkové. Fotogalerii z Lysé přináší Lenka Janatková.

Publikováno: 7.8.2011 10:31:58
Kategorie: dostihy
Velká benešovská steeplechase ve fotogalerii

V sobotu 30. července proběhl na závodišti v Benešově - Černém lese za doprovodu silného deště dostihový den, jehož vrcholem byl dostih s názvem Velká benešovská steeplechase firmy Meran Praha, ve kterém se podařilo nečekaně zvítězit koni Sauron s jezdcem Martinem Liškou, na druhé pozici se umístil Baccarat s žokejem Markem Stromským a na třetí pozici následoval se 14 délkovým odstupem Kasim s žokejem Marcelem Novákem, dále cílem proběhl na čtvrté pozici kůň Imágo s žokejem Bohuslavem Mátlem. Tahle čtveřice z devítihlavého pole koní jako jediná dokončila hlavní dostih dne. Zbytek dostihového dne vyplnilo celkem osm dostihů rovinových i překážkových. Fotogalerii připravila Anna Hájková.

Publikováno: 6.8.2011 12:48:10
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Zlatý okruh ve Velké Chuchli

Ve čtvrtek 28. července proběhly ve Velké Chuchli klusácké dostihy. Na programu bylo devět dostihů v čele s Kajot Zlatý Okruh, ve kterém vyhrál Grafik (UA) s Volfem Mykolkou. Těsně za nimi doběhl kůň Zazazoo (NL) s Jaromírem Kotáskem. Grafik zvítězil pouze o krátkou hlavu. V letní ceně tříletých zvítězil ve velkém souboji kůň Taiji de Bomo (F) s amatérem Zdenkěm Škobisem. Mezi další dostihy patřil Handicap Fabio Mükov, Cena Karolina Nova, Cena Branislava Blatnického, Cena JK MISI Hartmanice, Cena Znovín Znojmo a Handicap Dopravního podniku Praha. Ve všech těchto dostizích jsme mohli zahlédnout pouze 2 žákyně a to Veroniku Poršovou a Kateřinu Krotilovou. Fotogalerii z chuchelských dostihů připravila Hana Jampílková.

Publikováno: 3.8.2011 10:00:00
Kategorie: dostihy
Zlatý pohár Chládek a Tintěra Pardubice a.s. 2011 ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti se včera 2. července uzavřela první polovina zdejší dostihové sezony. Završil ji mítink nazvaný Italský den, jehož vrcholem byl osmnáctý ročník Zlatého poháru Chládek a Tintěra Pardubice a.s. na 5000 metrů s celkovou dotací 600 tisíc korun. Nejprestižnější klasická steeplechase v tuzemsku nabídla velmi dramatický doběh. O strhující souboj o vítězství se v cílové rovině postarali dva největší favorité. Úspěšnější byl nakonec Rabbit Well s Liborem Šimůnkem. Více v tiskové zpráve. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 3.7.2011 12:17:37
Kategorie: dostihy
Druhá kvalifikace na VPČP ve fotogalerii

V sobotu 11. června proběhla již druhá kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Tu vyhrál Caland, svěřenec trénéra Váni. Porazil tak největšího soupeře, Chenonceau. Ten sice zavedl pole koní i na travnatý ovál do závěrečné fáze dostihu, ovšem na předposlední překážce šel do čela Caland. Posléze si získal dostatečný náskok a v cílové rovině už mohl žokej Dušan Andrés v pohodě vše kontrolovat. „Calandovi v závěru určitě pomohlo to, že už měl dostih v nohách. Jsem o tom přesvědčený. Hlavně aby mu forma vydržela do podzimu,“ řekl vítězný trenér Josef Váňa. Fotogalerii přinášejí manželé Bělohlavovi.

Publikováno: 12.6.2011 10:28:06
Kategorie: dostihy
Ruský den na pardubickém závodišti ve fotogalerii

Na pardubickém závodišti se v sobotu 28. května konal třetí letošní dostihový mítink nazvaný Ruský den. Jeho dominantní postavou byl žokej Josef Bartoš. V průběhu odpoledne dokázal vyhrát čtyři dostihy a upevnil si pozici lídra šampionátu překážkových jezdců. Dění (nejen) na dráze zachytil Jiří Bělohlav.

Publikováno: 30.5.2011 9:30:42
Kategorie: dostihy
Britský den - první kvalifikace na Velkou pardubickou ČP ve fotogalerii

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích byl v sobotu zahájen tuzemský kvalifikační seriál na letošní 121. Velkou pardubickou ČP. Úvodní ze čtyř kvalifikací, která se běžela jako 19. ročník Velké ceny města Pardubice – Memoriál Dicka Francise, byla vrcholem dostihového mítinku nazvaného Britský den. Průběh dostihového dne přiblížila ve fotogalerii Michaela Javůrková.

Publikováno: 23.5.2011 9:53:01
Kategorie: dostihy
Fotogalerie: Úvodní cross country v Pardubicích ovládli koně Josefa Váni

Na pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena letošní dostihová sezona. Zahajovací mítink nabídl devět překážkových dostihů a jeho vrcholem byla Cena Alfredo Catering – úvodní cross country. Dokonale ji ovládli svěřenci Josefa Váni. Souboj o vítězství se odehrál v jejich režii a vybojovali první dvě místa. Dění zachytili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 9.5.2011 12:15:00
Kategorie: dostihy
Fotogalerie z dostihů v Lysé n. L.

Lukáš Klingora dnes navštívil dostihový mítink v Lysé nad Labem, kde se mimo jiné běžela i Cena společnosti Pilecký. Průběh celého dne zachytil na svých snímcích, které si můžete nyní prohlédnout v naší fotogalerii.

Publikováno: 16.4.2011 21:50:30
Kategorie: dostihy
White Turf St. Moritz ve fotogalerii

Během února proběhl již tradiční třídenní dostihový mítink na zamrzlém švýcarském jezeře - White Turf St. Moritz. V neděli 20. 2. odpoledne zde v rámcovém dostihu triumfoval také český žokej Filip Minařík a to konkrétně v Grand Prix Prestige v sedle Libretta. Za zmínku stojí také druhé místo, kterého dosáhl v Grand Prix Sportmind další český žokej Jan Rája s Rayem. Atmosféru z celého dostihového odpoledne zachytil ve svých fotografiích Zenon Kisza.

Publikováno: 24.2.2011 13:45:25
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Závěr dostihové sezony 2010 v Pardubicích

Jak již víte z našeho zpravodajství, v sobotu skončila letošní dostihová sezona na závodišti v Pardubicích. Završil ji mítink nazvaný Závěrečné dostihy ČASCH, jejichž vrcholem byla Cena Tiumena – Závěrečná steeplechase cross country sezony 2010. Naše spolupracovnice Michaela Javůrková byla u toho a připravila pro vás malou fotoreportáž...

Publikováno: 25.10.2010 9:50:00
Kategorie: dostihy
<<<678>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020