sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Český šampionát mladých koní 2010 ve Zduchovicích

Ve dnech 25. - 26. května bylo vyhrazeno zduchovické kolbiště pro mladé koně. V úterý 25. května tam probíhalo třetí kolo Českého šampionátu mladých koní, z něhož vám nyní Honza Matuška přináší fotogalerii. O den později přišla na řadu Kritéria mladých koní, o jejichž průběhu vás budeme též informovat…

Publikováno: 26.5.2010 8:46:19
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Memoriál Dr. Miroslava Krůty a 3. kvalifikace Pony extraligy

V neděli 23. května se v Herouticích u Neveklova konaly skokové závody pro jezdce na velkých koních i pony. Jedním z vrcholů dne byl Memoriál Dr. Miroslava Krůty. Ten se jel jako dvoukolová soutěž smíšených družstev (L** a SPB). Vítězný tým byl ve složení: Veronika Součková – Elán 3, Iva Nedělková – Nichtbeauty T. a Kateřina Rajglová – Chapman 23. Kompletní výsledky všech soutěží najdete v souboru pod článkem, náš spolupracovník Honza Matuška pro vás navíc připravil malou fotogalerii...

Publikováno: 24.5.2010 13:59:10
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Květnové skokové závody ve Staré Boleslavi

V sobotu 22. května se na kolbišti jezdeckého klubu ve Staré Boleslavi konaly skokové závody Z – L**, jejichž průběh pro vás zachytil náš spolupracovník Lukáš Klingora...

Publikováno: 24.5.2010 0:17:11
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Obrazem do Lamprechtshausenu

První fotografie přinášíme díky Kateřině Návojové z mezinárodních skokových závodů v rakouském Lamprechtshausenu. Oficiálního nástupu družstev se ve čtvrtek zúčastnili pouze jezdci (zleva): N. Grünthalová, A. Půlpánová, J. Zwinger, L. Přikrylová, M. Půlpán (vedoucí družstva), N. Crnková a F. Doležal. Pojďte se však také podívat, jak vypadá okolní terén a výkony našich jezdců na kolbišti.

Publikováno: 21.5.2010 21:32:31
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
KMK 2010: V Oldřichově kralovaly importy

Čtvrté kolo seriálu kritéria mladých koní hostil 19. května Jezdecký klub Tachov - Oldřichov, kde sídlí obchodní stáj Ing. Milana Pěchoučka. Komisařem byl Alois Starosta, který zmokl stejně jako všichni jezdci. Rozumně se ke koním i  k divákům zachoval sbor rozhodčích, který pod vedením Evy Mentlíkové závody neprotahoval zbytečnými přestávkami. Reportáž ze závodů společně s fotogalerií zaslala Martina Kůstková...

Publikováno: 20.5.2010 10:23:15
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Hamburské derby ve fotografiích

V nedělním Hamburském derby nakonec zvítězil vícemistr Evropy Carsten-Otto Nagel na koni Lex Lugar. Dostal se tak do čela 105 000 eury dotované Riders Tour, jejímž prvním kolem tento 81. ročník parkuru s přírodními skoky byl. Pojďte spolu s Tomášem Holcbecherem na závodiště Klein Flottbek mezi nejlepší světové jezdce. V červnovém Jezdectví se pak dozvíte to nejzajímavější z jeho průběhu. 

Publikováno: 17.5.2010 19:20:44
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Prima Cup 2010 objektivem Jezdectví

Opakovat, že se ve dnech 15. – 16. května konal na pražském Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha třetí ročník skokových závodů Prima Cup, jejichž součástí bylo oblastní mistrovství Prahy, již jistě nemá smysl. Pouze tedy připomeneme, že vítězem hlavní soutěže st. ST** se stal Sergej Motygin a oblastními mistry Prahy byli vyhlášeni: Tomáš Hůlka (junioři), Linda Vondráčková (mladí jezdci) a Veronika Krajníková (senioři). Přinášíme vám slibovanou fotogalerii z průběhu nedělních soutěží. Těšit se můžete v nejbližších dnech ještě na sestřih EquiTV!

Publikováno: 17.5.2010 7:35:30
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Toyota Dolák Tour 2010 ve Zduchovicích – fotogalerie

Výsledkový hiposervis z dvoudenních skokových závodů zařazených do série Toyota Dolák Tour 2010 doplňujeme malou fotogalerií Honzy Matušky zachycující průběh soutěží S** a ST**. Dodejme jen, že v S** zvítězili Roman Šafrata a Charlie 11, v ST** pak Kamila Kupcová v sedle Un Ami. Výsledky najdete v přílohách pod odkazovaným článkem...

Publikováno: 16.5.2010 20:23:22
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Sobotní Hamburk ve fotogalerii Tomáše Holcbechera

Druhé kolo globální túry pro šampiony a také tradiční Hamburské skokové derby přilákalo do tohoto severoněmeckého přístavního města světovou špičku. Zatímco derby se odehraje až dnes, v neděli, v sobotu se získávaly body do celosvětové série Global Champions Tour. Na start dvoukolové stošedesátky se postavila padesátka dvojic, do 2. kola těch 18 nejlepších a z nich se 4 zúčastnily rozeskakování. Soutěž se nesla ve znamení žen: nejenže jich do druhého kola nastoupilo 9, ale hlavně obsadily první tři místa. Navíc první a třetí byly Američanky - L. Hough (Quick Study) a L. Kraut (Cedric). Na druhém místě skončila Australanka E. Alexander (Itot du Chateau), až 4. místo zbylo na zástupce mužů - M. Kutscher si jím zajistil druhou pozici v prozatímním GCTžebříčku. Ten vede v Hamburku osmý Marcus Ehning.

Publikováno: 16.5.2010 11:45:12
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Sobota na Primacupu

Tři sobotní soutěže pražského Primacupu zachytil objektivem Lukáš Klingora. V nejvyšší soutěži dne, dvoufázovém skákání 120/120 cm zvítězila Linda Vondráčková s Constanze, ostatní výsledky najdete na stránkách pořadatele (www.primacup.cz). Nedělní výsledky lze v neděli sledovat dokonce on-line.

Publikováno: 16.5.2010 11:14:38
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Jarní cena Slavie pro Luboše Vondráčka

O víkendu 8. - 9. května proběhla na kolbišti TJ Slavia Plzeň Jarní cena. Ve dvou nejvyšších soutěžích, S a ST zvítězil Ing. Luboš Vondráček s Avenou. Martina Kůstková pro vás celý průběh skokových závodů zdokumentovala ve fotogalerii. Ze soutěže hodnocené na styl připravujeme ve spolupráci s Aloisem Starostou článek do některého z dalších Jezdectví.    

Publikováno: 11.5.2010 18:58:04
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Lanškrounský Hliněný pohár

V sobotu dne 8. května se na lanškrounském kolbišti konal již třicátý ročník jezdeckého dne O hliněný pohár. Čtyři soutěže v parkurovém skákání pro vás nafotila Michaela Javůrková.

Publikováno: 10.5.2010 18:38:15
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Jarní cena Opřetic ve fotografiích

V sobotu 8. května proběhly za slunečného počasí další závody v Opřetickém Dvoře. Jarní cena vrcholila dvouhvězdičkovým S, v němž zvítězil K. Papoušek se Starnatem, v nižším L zase R. Šafrata s Charliem (foto vlevo), kromě soutěží pro velké koně se však také konaly soutěže pro pony jako II. kolo Ponyligy. Výsledky najdete na stránkách pořadatele, my vám nabízíme fotogalerii Terezy Bezroukové.

Publikováno: 10.5.2010 8:56:26
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
ČSP Brno: Sobota ve fotogalerii

Český skokový pohár pokračuje o druhém květnovém víkendu druhým kolem v Brně - Veveří. Sobotní program vrcholil stupněm ST, při němž se počasí pokazilo a začalo pršet. Ve třech soutěžích se uskutečnilo  téměř 170 startů, jako vítězové odešli L. Arient s Poisonem (L), J. Kincl s Greay Rose (S) a M. Šoupal s Cornadou-K (ST). Pojďte se podívat na fotografie Tomáše Holcbechera.

Publikováno: 9.5.2010 8:29:04
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Májová cena ve Frenštátu

Po pátečním MŠMK proběhly ve Frenštátu pod Radhoštěm o víkendu 1. – 2. května soutěže Májové ceny. V soutěži S** se představilo jednačtyřicet dvojic. Deset z nich zvládlo základní kolo bez penalizace, v rozeskakování sedm. Nejlepší byl Marek Hentšel se Sauronem (Baník Ostrava) před Karlem Lamichem na Georg (JK Opava Kateřinky) a třetím Rostislavem Hlauškem s Kelly 6 (JK Šilheřovice). Celkové výsledky na www.jezdectvi.info, fotogalerii Jiřího Gebauera pod odkazem z nadpisu....

Autor: jge
Publikováno: 6.5.2010 15:48:02
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2020