sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<919293>>>
Opavské KMK ve fotogalerii Jiřího Gebauera

I když ve čtvrtek vítala Opava účastníky slunečným počasím, v pátek, kdy chovatelské soutěže KMK probíhaly, se jezdilo za velmi nepříznivých klimatických podmínek. Přesto fotografové, jezdci i koně odváděli svou práci poctivě, podívejte se sami. 

Publikováno: 3.4.2010 9:05:21
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Neděle na Hradištku

Pojďte se podívat, jak vypadal ve fotografiích Lukáše Klingory Lamborghini Praha Parkur Cup. Za proměnlivého počasí přivítal areál JS Equus Kinsky v neděli 28. března české jezdce, kteří ještě na konec halové sezony chtěli vyzkoušet jedny z posledních závodů pod střechou. Závěr Elite Tour 2009/2010 tak snad vyšel podle přání pořadatelů - nechyběli zajímaví startující ani divácká kulisa.

Publikováno: 28.3.2010 21:37:59
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Zduchovická letošní venkovní premiéra

Zatímco výsledky prvního dne prvních venkovních závodů letošní sezony najdete na www.kone-zduchovice.cz, Jan Matuška přináší několik fotografií pro dokreslení celé atmosféry závodů.

Publikováno: 27.3.2010 23:14:01
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Braunschweig se světovou špičkou

Čtyři březnové dny patřily v německém Braunschweigu mezinárodním čtyřhvězdičkovým skokovým i drezurním závodům nazvaným Löwen Classics. Kromě mezinárodních soutěží probíhaly také národní soutěže, šampionáty mladých jezdců, šampionát spolkových zemích, zkrátka pro každého něco. Zatímco naše redaktorka Kateřina Hanušová připravuje do dubnového čísla reportáž, fotograf Tomáš Holcbecher nám přímo z Braunschweigu zaslal několik fotografií.

Publikováno: 14.3.2010 12:27:49
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Ženy se utkaly v Kofola poháru

V sobotu 6. března proběhl ve Frenštátu pod Radhoštěm „Kofola Pohár žen 2010“ – soutěž st. ZL. Jak název napovídá, startovat v ní mohly pouze děti (dívky), juniorky a ženy. Vítězkou se nakonec stala Lenka Košnarová s Lenty, druhá skončila Jana Sandhiová s Gandhi a třetí Julie Horáková se Saharou 2. Fotogalerii z průběhu soutěže vám přináší Zenon Kisza.

Publikováno: 10.3.2010 5:39:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Vánoční Parkuriáda 2009 na Císařském ostrově

V sobotu 19. prosince proběhla na pražském Císařském ostrově tradiční Vánoční Parkuriáda. Na programu byly čtyři soutěže – volba dráhy, paralelní skákání, soutěže do první chyby a velmi oblíbené kostýmové skákání. Fotogalerii z průběhu těchto nevšedních hobby závodů pro vás připravil Jirka Kalcovský.

Publikováno: 21.12.2009 10:16:56
Kategorie: sport
Rubrika: skoky |drezura
Mikulášský skokový víkend v BertHall skrz objektiv

Jak jsme vás již informovali, ve dnech 5. – 6. 12. se v brněnské BertHall uskutečnily v pořadí již druhé skokové závody. Jejich atmosféru vám nyní přiblížíme ve fotogalerii Zuzany Šedé. Současně nemůžeme opomenout, že hned nadcházející víkend (12. – 13. 12.) jsou v této hale naplánované dvoudenní drezurní závody, které mají na programu v sobotu i v neděli soutěže Z – S (Z1/2009, Z3/2000, L8/2004 a S2/2000). Rozpis najdete na www.berthall.cz. Podrobnější informace k závodům přineseme ještě před začátkem víkendu...

Publikováno: 9.12.2009 11:51:28
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Na Mikuláše do BertHall

Po vydařených premiérových skokových závodech v brněnské BertHall (21. – 22. listopadu) již přichází na adresu pořadatelů přihlášky na další parkurové závody, které proběhnou v termínu 5. – 6. prosince. „Soutěžení ve skupinách A, B, C (viz rozpisy) se docela ujímá. Nevyhrávají tak jen profíci, ale i mladí nebo méně rutinovaní jezdci,“ uvedl hlavní pořadatel Robert Smékal. Budeme tedy zvědavi, jak početná startovní pole uvidíme následující víkend. Uzávěrka přihlášek je 1. prosince, pokud vás tedy počasí posledních dní navnadilo na to si jet zaskákat, máte ještě šanci se přihlásit (více na www.berthall.cz). Pro ilustraci, jak to v BertHall vypadá během závodů, jsme pro vás přichystali následující sérii snímků...

Publikováno: 29.11.2009 5:46:16
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Poslední letošní ST pro Filipa Doležala

Naposledy jsme letos mohli vidět na domácí půdě skokovou soutěž stupně ST. Ta se uskutečnila v rámci dvoudenních halových závodů v Praze na Císařském ostrově. Jejím vítězem se stal Filip Doležal s La Silvou, který jako jediný dokončil parkur bez penalizace. Nechybělo přitom mnoho a mohl skončit i na druhém místě. S Cellino 3 však měl na posledním skoku zastavení, které znamenalo penalizaci 4 tr. body a propad na třetí příčku. Druhé místo obsadila dvojice Gabriela Radová – Caitano. S 8 tr. body skončila na 4. pozici Klára Damborská a Barco. Přinášíme vám bohatou fotogalerii z průběhu této soutěže. Podrobnosti a kompletní výsledky najdete v příbuzném článku.

Publikováno: 22.11.2009 7:03:29
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aston Martin Top 10 Cup 2009 objektivem Jezdectví

Z našeho on-line zpravodajství již víte, že vítězem prvního ročníku Aston Martin Top 10 Cupu pro desítku nejlepších jezdců z ČSOB Poháru Jezdectví se stal Sergej Motygin s klisnou Zoe de Liebri Z, který stejně jako další čtyři jezdci dokázal překonat základní parkur, finále i rozeskakování bez bodové penalizace. O umístění na nejvyšších příčkách tak rozhodoval čas. Ten měl vítěz o bezmála dvě sekundy kratší, než druhý Jiří Luža s Ronaldem-S. Dnes vám přinášíme z průběhu dvou hlavních soutěží fotogalerii nejúspěšnějších účastníků (celkem 31 snímků). Těšit se můžete ještě na video reportáž EquiTV a v nejbližším čísle časopisu Jezdectví (vychází 26. 11.) pak najdete souhrnnou textovou reportáž s řadou dalších zajímavostí a komentářů, které jinde nenajdete...

Publikováno: 19.11.2009 8:54:14
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
BertHall je připravena na své první závody!

Již dnes je vše připraveno na odloženou závodní premiéru v brněnské BertHall, která se uskuteční v rámci skokových závodů nadcházející víkend. Po dnešní předběžné uzávěrce přihlášek pořadatelé registrují téměř 50 startujících koní. Pojďte se s námi podívat, jak to nyní v BertHall vypadá...

Publikováno: 17.11.2009 8:29:13
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
CSI** Linz Ebelsberg 2009 objektivem Katky Návojové

Ačkoliv máme za sebou již další sportovní víkend plný zajímavostí, pojďte se s námi na jeho sklonku vrátit o týden zpět – na CSI** Linz Ebelsberg 2009, kde startovala řada českých jezdců, o jejichž výsledcích jsme již aktuálně informovali. Nyní vám atmosféru závodů přiblížíme prostřednictvím čtyř desítek fotografií naší externí spolupracovnice Katky Návojové, která pro vás připravila také podrobnější reportáž do prosincového Jezdectví.

Publikováno: 15.11.2009 10:33:39
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Bentley Praha Parkur Cup 2009 objektivem Jezdectví

Z Bentley Praha Parkur Cupu 2009 a Středoevropského šampionátu mladých koní v Hradištku u Sadské jsme vám již přinesli aktuální „výsledkový hiposervis“, videoreportáž objektivem EquiTV a nyní vám přinášíme fotogalerii nejúspěšnějších jezdců těchto třídenních závodů objektivem Jezdectví. Můžete se ještě těšit na souhrnnou textovou reportáž, tu najdete v listopadovém čísle časopisu Jezdectví, které předplatitelé obdrží již za šest dní (v úterý 27. října) a na stáncích bude o 2 dny později...

Publikováno: 21.10.2009 7:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Memoriál Ericha Režnara 2009 ve fotogalerii

Ve dnech 3. – 4. října se v Opavě konal tradiční Memoriál Ericha Režnara (ST**), v němž nenašla přemožitele dvojice T. Kumorek-Sir Robin (Polsko). Druhé místo obsadil J. Hruška s Radkem(JK Opava-Kateřinky) a z třetího místa se radoval M. Hentšel v sedle Salwadora Fitmin (JK Baník Ostrava). Z průběhu závodů vám přinášíme fotogalerii Jiřího Gebauera.

Publikováno: 9.10.2009 8:00:06
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Poslední letošní české T ve fotografiích T. Holcbechera

Jak víte, o víkendu proběhly v Martinicích u Příbrami závody vrcholící stupněm T**, posledním v letošním roce na českých otevřených kolbištích. Na startu soutěže se sešlo 21 dvojic, většinu jezdců zachytil svým objektivem fotograf Tomáš Holcbecher. Třídenní závody byly náročné nejen pro koně, ale jak sami na fotografiích uvidíte, i pro jezdce.

Publikováno: 5.10.2009 9:48:18
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
<<<919293>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2019