sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<91929394>>>
Skokově drezurní Dražka

V sobotu 24. 4. se na farmě Dražka nedaleko Sedlčan konaly jezdecké skokově drezurní závody a my vám teď prostřednictvím fotografií Jana Matušky přinášíme další pohled zpět na tento slunečný víkend plný sportovních akcí. Z výsledků můžeme prozradit, že ve slušně obsazených pony soutěžích bodovaly především dvojice Ondřej Klíma - Adam (ZLP), Robert Johanovský - Pascha 1 (LP) a Petra Boháčová - Tara 16 (SP), ve skokových soutěžích pro kategorie bez omezení zvítězili: Martin Šubrt - Glen Šárka (Z), Pavel Krista - Solbert (ZL) a Markéta Starková - Korál 4 (L**) a nezapomněli jsme ani na drezurní soutěže, v nichž si prvenství vybojovaly Marcela Matušková - Glen Frencis (DD 2009) a Aneta Rajglová - Westermoor Opal (P5 2002). Kompletní výsledky najdete na farma.drazka.sweb.cz.

Publikováno: 27.4.2010 19:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Trojanovická poslední dubnová neděle

Jezdecký klub Trojanovice uspořádal v neděli 25. dubna závody pro pony, mladé koně a mladé i ty zkušenější jezdce. Soutěžilo se až do úrovně dvouhvězdičkového S, v němž z 15 dvojic zvítězila Pavla Hrušková s Genylopem. Na startu se objevil i Zdeněk Žíla, který nastoupil do nové stáje. Nejen o tom si přečtete již ve čtvrtek v květnovém čísle. Výsledky závodů najdete na www.jezdectvi.info, nyní přinášíme fotogalerii Jiřího Gebauera.

Publikováno: 26.4.2010 22:00:35
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
První letošní venkovní závody na Veveří

Dvoudenní závody se soutěžemi od dvoufázového skákání 90/90 cm po stupňovanou obtížnost do 140 cm se o víkendu konaly také v brněnském areálu Veveří. Generálka na Velkou cenu Brna, konanou za 14 dní (8. - 9. 5.) se povedla, což můžete posoudit podle fotografií Zuzany Šedé. Výsledky najdete na www.jezdeckevybaveni.cz, připomeneme jen, že v hlavní soutěži, nedělní "postupce", zvítězil Radek Šídlo a Valois.

Publikováno: 26.4.2010 20:04:57
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Sobotní ostravské závody ve fotogalerii Jiřího Gebauera

V sobotu se konaly zkrácené a přesunuté závody na Baníku Ostrava. Vrcholem se stala soutěž S**, v níž zvítězil opavský Jiří Hruška s Radkem. Jiří Gebauer přináší bohatou fotogalerii. Kompletní výsledky najdete na www.jezdectvi.info.

Publikováno: 26.4.2010 19:21:36
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
První kolo Českého skokového poháru objektivem Tomáše Holcbechera

Pojďte s námi zpět na Císařský ostrov, kde se o posledním dubnovém víkendu uskutečnilo první kolo Českého skokového poháru a Dance and Jump Czech Junior Cupu. Od rána do večera tu bylo za krásného jarního počasí na co koukat...

Publikováno: 26.4.2010 15:49:22
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Sobotní Martinice ve fotogalerii

Sobotní Jarní skokové závody v Martinicích měly určitě překvapivý průběh - i když na startu nejvyšší soutěže, dvoukolového ST** nechyběli čeští spičkoví jezdci, nejméně zatížené konto měl nakonec Ladislav Arient s ryzkou Burberry Brit. Ani oni však neměli čisté konto, ale jeden trestný bod z prvního kola za čas. Na dalších místech se umístili s jednou chybou K. Papoušek (Channini) a dva zástupci Stáje Schneider, Jiří Luža (Land Rebel-S) a Jan Štětina (Very Easy-S). Ani předcházející soutěž, stupňovanou obtížnost do 130 cm, nedokončilo mnoho jezdců bez chyby - vlastně pouze 4. Z nich nejrychlejší čas měl Jan Štětina s Atomicem-S. Pojďte se podívat na (velmi pěkné) místo činu objektivem, Tomáše Holcbechera.

Publikováno: 26.4.2010 10:24:05
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Páteční Martinice ve fotogalerii Lukáše Klingory

Sobotní program na Jarních závodech v Martinicích vrcholil soutěží ST, kde zvítězil L. Arient s klisnou Burberry Britt. V předcházející soutěži, stupňované obtížnosti do 130 cm se nejvíce dařilo J. Štětinovi s Atomicem-S, v L zvítězila K. Vašáková s Dorkou a v ZL Aleš Opatrný. My se však ve fotografiích vrátíme k pátečnímu programu, který vrcholil stupněm S. 

Publikováno: 24.4.2010 22:32:19
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Ostravské první kolo MŠMK ve fotografiích

Moravský šampionát mladých koní odstartoval v přeloženém termínu v pátek 23. dubna na kolbišti Baníku Ostrava. Na startu se představilo celkem sedmaosmdesát koní. V kategorii čtyřletých v Z startovalo třicet koní, patnáct předvedlo bezchybný výkon; v ZL pětiletých bylo osmnáct bez penalizace, proto se v obou soutěžích umístili všichni bezchybní ex equo na prvém místě. Třiadvacet šestiletých startovalo v L* a jedenáct jich bylo čistých, v rozeskakování osm a nejlepší byl Igor Šulek s Catango-T (Slovensko). Přinášíme fotogalerii Jiřího Gebauera (viz odkaz z nadipisu), výsledky najdete na www.jezdectvi.info.

Publikováno: 24.4.2010 10:21:24
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Druhé letošní kolo KMK v Martinicích

Ve středu 21. dubna proběhlo v Martinicích druhé kolo chovatelských soutěží pro mladé koně Kriterium mladých koní. Celkem v šesti kategoriích se objevil na začátek sezony slušný počet koní, takže na kolbišti, kde bude letos probíhat také seniorské mistrovství republiky, bylo na co koukat, jak dokazují fotografie Martiny Kůstkové. Připomeňme ještě, že koně hodnotil Jan Chýle.

Publikováno: 21.4.2010 23:00:17
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Vysvětlení hypersenzitivity a další foto z Ženevy

FEI vydala krátké video, na němž Paul Farrington vysvětluje pojem hypersenzitivita. Tento FEI-veterinář  byl přítomný na finále SP v Ženevě, kde došlo právě kvůli pozitivnímu nálezu k diskvalifikaci prozatím prvního jezdce. Pojďte se s tímto testem seznámit (zde). Ve fotografiích se však ještě naposledy vrátíme k nedělnímu Ehningovu dni okem objektivu Tomáše Holcbechera, dnes navíc máte možnost na Eurosportu být "při tom", nebo si počtěte příští týden v květnovém Jezdectví.

Publikováno: 21.4.2010 11:37:25
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Pátek s Tjarkem Nagelem na Ptýrově

Uplynulý víkend se konalo druhé soustředění s německým trenérem Tjarkem Nagelem, tentokrát na farmě PCT Ptýrov. I když s každým ze tří výcvikových dní se díky ochotě Tjarka Nagela dopodrobna setkáte v časopisu Jezdectví (květen, červen, červenec), fotografického materiálu samozřejmě naše externí fotografka Magdaléna Straková pořídila mnohonásobně více a my vám nyní přinášíme takový malý vzorek pátečního odpoledního dění.

Publikováno: 19.4.2010 21:22:39
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Finále SP: Druhé kolo ve fotografiích

Jak už jste se nejen na našich stránkách dozvěděli, před nedělním třetím kolem finále Světového poháru (dvoukolovou soutěží), do něhož nakonec nastupuje 29 dvojic, byl diskvalifikován vedoucí jezdec. Pojďte se však na fotografiích Tomáše Holcbechera podívat, s jakými překážkami se ve druhém kole jezdci a koně potýkali.

Publikováno: 18.4.2010 9:55:50
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Jarní Parkuriáda 2010 ve fotogalerii

V sobotu 17. dubna probíhala v jezdeckém areálu JS Císařský ostrov Jarní Parkuriáda 2010. Na programu byly soutěže s volbou dráhy (1a – pro jezdce do 14 let vč., 1b – pro ostatní), s postupným vylučováním (paralelní skákání), přes kombinace (6 překážek do 90 cm) a kombinovaná soutěž (8 překážek do 90 cm + okruh na čtyřkolce). Reportéři Jezdectví na této akci dopoledne nechyběli a tak vám můžeme přinést aktuální fotogalerii. Nechybí v ní jedna vskutku fotografická perlička, která určitě stojí za shlédnutí

Publikováno: 17.4.2010 22:04:20
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Finále SP: První kolo ve fotografiích Tomáše Holcbechera

Pozorní čtenáři jistě vědí, že v těchto dnech probíhá finále skokového Světového poháru, a to ve švýcarské Ženevě. Na druhé největší události roku po WEG Kentucky nesmí chybět ani náš externí spolupracovník Tomáš Holcbecher, který z místa zaslal první várku několika fotografií. Výsledky najdete na www.worldcupgeneva.com, kde lze sledovat i on-line přenosy. Záznam uvede příští středu i stanice Eurosport, a samozřejmě perličky najdete i v květnovém Jezdectví z pera Kateřiny Hanušové. 

Publikováno: 16.4.2010 10:29:43
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Nedělní Zduchovice ve fotogalerii

Už víte, že v dnešním zduchovickém programu se nejvíce dařilo S. Motyginovi se Zoe dei Liebri (vítěz S) a Barboře Tomanové s Carefulem Franz Josefem (vítězka ST), ale na startu bylo mnoho dalších dvojic. Pojďte se nyní přenést objektivem Jana Matušky přímo na kolbiště.

 

Publikováno: 11.4.2010 22:31:10
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
<<<91929394>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2019