sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Hamburské derby ve fotografiích

V nedělním Hamburském derby nakonec zvítězil vícemistr Evropy Carsten-Otto Nagel na koni Lex Lugar. Dostal se tak do čela 105 000 eury dotované Riders Tour, jejímž prvním kolem tento 81. ročník parkuru s přírodními skoky byl. Pojďte spolu s Tomášem Holcbecherem na závodiště Klein Flottbek mezi nejlepší světové jezdce. V červnovém Jezdectví se pak dozvíte to nejzajímavější z jeho průběhu.

Publikováno: 17.5.2010 19:20:44
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Prima Cup 2010 objektivem Jezdectví

Opakovat, že se ve dnech 15. – 16. května konal na pražském Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha třetí ročník skokových závodů Prima Cup, jejichž součástí bylo oblastní mistrovství Prahy, již jistě nemá smysl. Pouze tedy připomeneme, že vítězem hlavní soutěže st. ST** se stal Sergej Motygin a oblastními mistry Prahy byli vyhlášeni: Tomáš Hůlka (junioři), Linda Vondráčková (mladí jezdci) a Veronika Krajníková (senioři). Přinášíme vám slibovanou fotogalerii z průběhu nedělních soutěží. Těšit se můžete v nejbližších dnech ještě na sestřih EquiTV!

Publikováno: 17.5.2010 7:35:30
Toyota Dolák Tour 2010 ve Zduchovicích – fotogalerie

Výsledkový hiposervis z dvoudenních skokových závodů zařazených do série Toyota Dolák Tour 2010 doplňujeme malou fotogalerií Honzy Matušky zachycující průběh soutěží S** a ST**. Dodejme jen, že v S** zvítězili Roman Šafrata a Charlie 11, v ST** pak Kamila Kupcová v sedle Un Ami. Výsledky najdete v přílohách pod odkazovaným článkem...

Publikováno: 16.5.2010 20:23:22
Sobotní Hamburk ve fotogalerii Tomáše Holcbechera

Druhé kolo globální túry pro šampiony a také tradiční Hamburské skokové derby přilákalo do tohoto severoněmeckého přístavního města světovou špičku. Zatímco derby se odehraje až dnes, v neděli, v sobotu se získávaly body do celosvětové série Global Champions Tour. Na start dvoukolové stošedesátky se postavila padesátka dvojic, do 2. kola těch 18 nejlepších a z nich se 4 zúčastnily rozeskakování. Soutěž se nesla ve znamení žen: nejenže jich do druhého kola nastoupilo 9, ale hlavně obsadily první tři místa. Navíc první a třetí byly Američanky - L. Hough (Quick Study) a L. Kraut (Cedric). Na druhém místě skončila Australanka E. Alexander (Itot du Chateau), až 4. místo zbylo na zástupce mužů - M. Kutscher si jím zajistil druhou pozici v prozatímním GCTžebříčku. Ten vede v Hamburku osmý Marcus Ehning.

Publikováno: 16.5.2010 11:45:12
Sobota na Primacupu

Tři sobotní soutěže pražského Primacupu zachytil objektivem Lukáš Klingora. V nejvyšší soutěži dne, dvoufázovém skákání 120/120 cm zvítězila Linda Vondráčková s Constanze, ostatní výsledky najdete na stránkách pořadatele (www.primacup.cz). Nedělní výsledky lze v neděli sledovat dokonce on-line.

Publikováno: 16.5.2010 11:14:38
Jarní cena Slavie pro Luboše Vondráčka

O víkendu 8. - 9. května proběhla na kolbišti TJ Slavia Plzeň Jarní cena. Ve dvou nejvyšších soutěžích, S a ST zvítězil Ing. Luboš Vondráček s Avenou. Martina Kůstková pro vás celý průběh skokových závodů zdokumentovala ve fotogalerii. Ze soutěže hodnocené na styl připravujeme ve spolupráci s Aloisem Starostou článek do některého z dalších Jezdectví.

Publikováno: 11.5.2010 18:58:04
Lanškrounský Hliněný pohár

V sobotu dne 8. května se na lanškrounském kolbišti konal již třicátý ročník jezdeckého dne O hliněný pohár. Čtyři soutěže v parkurovém skákání pro vás nafotila Michaela Javůrková.

Publikováno: 10.5.2010 18:38:15
Jarní cena Opřetic ve fotografiích

V sobotu 8. května proběhly za slunečného počasí další závody v Opřetickém Dvoře. Jarní cena vrcholila dvouhvězdičkovým S, v němž zvítězil K. Papoušek se Starnatem, v nižším L zase R. Šafrata s Charliem (foto vlevo), kromě soutěží pro velké koně se však také konaly soutěže pro pony jako II. kolo Ponyligy. Výsledky najdete na stránkách pořadatele, my vám nabízíme fotogalerii Terezy Bezroukové.

Publikováno: 10.5.2010 8:56:26
ČSP Brno: Sobota ve fotogalerii

Český skokový pohár pokračuje o druhém květnovém víkendu druhým kolem v Brně - Veveří. Sobotní program vrcholil stupněm ST, při němž se počasí pokazilo a začalo pršet. Ve třech soutěžích se uskutečnilo  téměř 170 startů, jako vítězové odešli L. Arient s Poisonem (L), J. Kincl s Greay Rose (S) a M. Šoupal s Cornadou-K (ST). Pojďte se podívat na fotografie Tomáše Holcbechera.

Publikováno: 9.5.2010 8:29:04
Májová cena ve Frenštátu

Po pátečním MŠMK proběhly ve Frenštátu pod Radhoštěm o víkendu 1. – 2. května soutěže Májové ceny. V soutěži S** se představilo jednačtyřicet dvojic. Deset z nich zvládlo základní kolo bez penalizace, v rozeskakování sedm. Nejlepší byl Marek Hentšel se Sauronem (Baník Ostrava) před Karlem Lamichem na Georg (JK Opava Kateřinky) a třetím Rostislavem Hlauškem s Kelly 6 (JK Šilheřovice). Celkové výsledky na www.jezdectvi.info, fotogalerii Jiřího Gebauera pod odkazem z nadpisu....

Autor: jge
Publikováno: 6.5.2010 15:48:02
Páterov objektivem Lukáše Klingory

Páterovské jednohvězdičkové T již několik let využívají jezdci pro přípravu na těžší soutěže sezony. První letošní stopadesátka měla podobný význam - a výlet z jihu Moravy, konkrétně z Hřebčince Tlumačov, se Ing. Petru Eimovi vyplatil. Pojďte si prohlédnout fotoreportáž Lukáše Klingory.

Publikováno: 2.5.2010 23:16:16
CSI Zduchovice ve fotografiích Tomáše Holcbechera

První květnovou nedělí skončily čtyřdenní mezinárodní skokové závody ve Zduchovicích pořádané místním JO La Bohéme. Po celé tři dny se junioři, mladí jezdci, senioři i mladí koně účastnili soutěží, jejichž náročnost vyvrcholila v neděli. "Obtížnost poslední soutěže pro juniory a mladé jezdce se rovnala prvnímu kolu mistrovství Evropy, jezdci a jejich trenéři tak měli možnost posoudit, jaké by na Evropě mohli mít šance," vyjádřil se pro náš časopis stavitel parkurů, Němec Martin Otto. Tuto soutěž absolvovalo ze čtyřicítky dvojic pouze šest bezchybně, naštěstí mezi nimi byli i čeští jezdci, díky nimž doma zůstalo první i druhé místo. Ani Grand Prix nebyla právě jednoduchá - pojďte však již projít závody také obrazem

Publikováno: 2.5.2010 23:01:51
Druhé kolo MŠMK ve Frenštátě pod Radhoštěm

Druhým kolem pokračoval Moravský šampionát mladých koní ve Frenštátě pod Radhoštěm. V kategorii čtyřletých v Z startovalo šestadvacet koní a sedm předvedlo bezchybný výkon. V ZL pětiletých a čtyřiatřiceti startujícími bylo deset bez penalizace, proto se v obou soutěžích ex equo umístili na prvém místě. Devatenáct šestiletých startovalo v L* a devět jich bylo čistých, v rozeskakování šest a nejlepší byl se Zovidius s Karlem Lamichem (JK Opava Kateřinky) před Aramisem 12 a Aramonou, které sedlal Zdeněk Žíla (Zdeněk Žíla-Stallion Invest Team). Náš reportér Jiří Gebauer pro vás připravil aktuálně fotogalerii. Výsledky najdete na www.jezdectvi.info.

Autor: jge
Publikováno: 2.5.2010 20:24:34
1. kolo Českého šampionátu mladých koní 2010 ve fotogalerii

Jak jsme vás již informovali, ve středu 28. dubna se v Praze na kolbišti JS Císařský ostrov konalo 1. kolo Českého šampionátu mladých koní 2010. Připomeňme, že v L* pro 6leté se nejvíce dařilo dvojici Ronny 1 – Petr Koželuh, v S* pro 7leté nenašla přemožitele dvojice Kenwood – Filip Doležal. Soutěže pro 4 a 5leté koně měly vždy vícero koní ex aequo na 1. místě. Kompletní výsledkové listiny jsme přinesli již pár hodin po skončení závodů, nyní jsme pro vás připravili slibovanou fotogaleri.

Publikováno: 30.4.2010 14:25:00
Skokově drezurní Dražka

V sobotu 24. 4. se na farmě Dražka nedaleko Sedlčan konaly jezdecké skokově drezurní závody a my vám teď prostřednictvím fotografií Jana Matušky přinášíme další pohled zpět na tento slunečný víkend plný sportovních akcí. Z výsledků můžeme prozradit, že ve slušně obsazených pony soutěžích bodovaly především dvojice Ondřej Klíma - Adam (ZLP), Robert Johanovský - Pascha 1 (LP) a Petra Boháčová - Tara 16 (SP), ve skokových soutěžích pro kategorie bez omezení zvítězili: Martin Šubrt - Glen Šárka (Z), Pavel Krista - Solbert (ZL) a Markéta Starková - Korál 4 (L**) a nezapomněli jsme ani na drezurní soutěže, v nichž si prvenství vybojovaly Marcela Matušková - Glen Frencis (DD 2009) a Aneta Rajglová - Westermoor Opal (P5 2002). Kompletní výsledky najdete na farma.drazka.sweb.cz.

Publikováno: 27.4.2010 19:30:00