Hřebec na dnešní den: 2616 Top Kornetto

PR text / Hřebec Top Kornetto narozen v rámci westfálské plemenné knihy jako jezdecký pony kategorie B. Otcem Top Kornetta je 143 cm vysoký TOP BERLIN s dosavadní výkonností ve skokovém pony sportu 120 cm, vyniká vyníkajícími skokovými vlastnostmi, které předává svým potomkům, od roku 2011 kdy byl zařazen do chovu, má již několik potomků se skokovou výkonností 100 – 110cm.

Top Berlin je po velšském pony Top Balino a matka Conffeti je westsfálská teplokrevná klisna po fenomenálním hřebci v teplokrevném chovu olympionikovi CORNETU OBOLENSKÉM – ten je dle světového žebříčku za rok 2017 otců nejlepších skokových koní (WBFSH) na 4.místě na světě.

 Matka Top Kornetta je klisna plemene CONNEMARA- connemarský kůň je jediné ryze irské plemeno koně s výškou 135 – 148cm. Typičtí jsou malou hlavou a neobvykle dlouhým krkem. Srst byly původně plavá, dnes jsou však mnohem častější bělouši, vraníci a hnědáci jsou vzácní. Strakáč mezi nimi být nemůže. Connemarský kůň bývá velmi často zušlechťován plnokrevníkem a výsledkem jsou vynikající koně do parkurů a všestrannosti. Irský pony sport je nejlepší na světe.

Top Kornetto v roce 2018 absolvoval výkonnostní zkoušky ČSP a se známkou 8,3 byl zařazen do akceleračního programu PK ČSP.

Top Kornetto má ve svém původu 25% velšské krve a na základě exteriéru a pohybu byl rovněž zařazen do akceleračního programu PK WPBR (Welsh Part Bred).

 

Bělouš, Westf.Pony,* 10.5.2015, 146cm KVH

Chovatel: Margarete Peters – Hulsmann     Majitel: Oldstaj s.r.o. Tachov Oldřichov

Místo působení: STANICE HŘEBCŮ PERNAREC, manželé Hanákovi. http://www.hanak-horses.eu/

 

 

Rozhodli jste se připustit svou klisnu? Je potřeba vybrat si správného plemenného hřebce? Výběr vhodného hřebce je velmi důležitý, a v tom vám i letos může pomoci časopis Jezdectví. Jako každoročně pro vás připravujeme do únorového a následujících čísel speciál o připouštěcí sezoně, inseminaci, jednotlivých plemenných hřebcích, přehlídkách hřebců v chovatelských stanicích.

Publikováno: 20.3.2019 7:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020