Hřebec na dnešní den: Brando

PR text / 2216 BRANDO (BWP) Působí v rámci plemenné knihy CS (Slovenský teplokrevník). Otcem Branda je jeden z nejlepších synů hřebce Carthago Z – holštýnský  hřebec CODEX. 

Codex sportoval na mezinárodní úrovni v parkurových soutěžích v sedle jezdce James Peeters. Codex je producentem potomků s velmi dobrou jezditelností a skokovými schopnostmi. Jeho potomci jsou prověřováni po cele Evropě a někteří již dosáhli na úroveň 160 cm (Thimotheus, Tennesse van het Korenhof, Virginia nebo Withney v/d Dwersw Hagen). Otcem Codexe je dvojnásobný olympionik a prvotřídní plemenný hřebec a dosud nejúspěšnější syn hřebce Capitol I – Carthago Z, který dal celou škálu mezinárodně úspěšných sportovních koní a nemálo plemenných hřebců.

Matka Branda – MAZIANA v/d MOEREN má hodnocení v rámci plemenné knihy BWP – PRESTATI ELABEL. Ve sportu byla testována do 9 let a dosáhla v parkurech 135 cm a v drezúře úrovně S. Maziana je dcerou francouzského hřebce LYS DE DARMEN, který je jedním z nejúspěšnějších belgických producentů mateřských linií.

BRANDO – Jako čtyřletý velmi úspěšně absolvoval soutěže pro mladé koně ve Francii s několika umístěnímí v kvalifikacích. Ve finále „La GRANDE SEMAINE DE L´ELEVAGE“ ve Fontainebleau dosáhl hodnocení „EXCELENT“. Jako pětiletý se opět úspěšně (s 12 čistými parkury ze 14) dostal do finále „La GRANDE SEMAINE DE L´ELEVAGE“ ve Fontainebleau, kde po bezchybných kvalifikacích postoupil do nedělního finále a ve velmi těžké konkurenci obsadil 10 místo. Jako šestiletý byl prodán do Německa, kde se svojí jezdkyní Alexandrou Marowsky úspěšně pokračoval v soutěžích pro mladé koně na mezinárodních závodech, poté i v soutěžích vyšších až do úrovně 150 cm. Mezi jeho nejlepší výsledky patří umístění ve finále „ ESC ON SPRING TOUR“ při CSI**** Frankfurt.

V roce 2014 byl hřebec zakoupen do České Republiky je jeho jezdeckým partnerem byl jeho majitel, se kterým velmi dobře absolvoval soutěže do 135 cm.

Dva roky závodil v amaterských soutěžích s majitelem.

V 2017 startoval v juniorských soutěžích s Terezou Michálkovou do 120 cm.

V chovu BRANDO působí od roku 2016, prvním rokem připustil 11 klisen (z toho 11 klisen zjištěných březích).

V druhém roce v chovu připustil 10 klisen

úspěchy hříbat po Brando:

2017 Výstava hříbat Svržno

Vítěz hřebečci CS: Brandy Boy (BRANDO x Carol)

druhá v kategorie kobylky CS: Belaisa (Brando x Jaspers Boy)

 

Kontakt: http://www.hanak-horses.eu

 

Rozhodli jste se připustit svou klisnu? Je potřeba vybrat si správného plemenného hřebce? Výběr vhodného hřebce je velmi důležitý, a v tom vám i letos může pomoci časopis Jezdectví. Jako každoročně pro vás připravujeme do únorového a následujících čísel speciál o připouštěcí sezoně, inseminaci, jednotlivých plemenných hřebcích, přehlídkách hřebců v chovatelských stanicích.

Publikováno: 18.3.2019 15:40:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020