Hřebec na dnešní den: Cantesini

PR text / Cantesini byl na „Korungu“ Holštýnskeho svazu 31.10.2015 uznaný do plemenitby a obdržel Prémii svazu ( v roce 2015 dostalo prémii 6 nejlepších hřebců ročníku 2013). Na předvýběru hřebců pro chov ČT v roce 2015 obsadil 2. místo a získal prémii.

V dubnu 2016 absolvoval 14 denní test hřebců v Neustadt/Dosse, kde s nejvyšší známkou 8,35 zvítězil.

Za charakter, ochotu skoku a styl skoku získal známku 9,0.

Zranění z konce roka 2017 mu bohužel zastavilo skokovou kariéru.

Potomstvo – zatím jen jeden ročník hříbat – je mimořádně slibný. H

 

Původ:

Otec Cascadello I – z prvího ročníku potomků měl na Korung-u 2015, (kam komise po předvýběrech připustila jen 61 hřebců) až 5 synů, z toho 3 byly komisí zařazeni do chovu, z nich 2 dostali prémii a 1 zvítězil.

(2009) zvítězil v 70-denním testu hřebců v Marbachu, je sériovým vítězem soutěží mladých koní, účastník Bundeschampionat-u s aktuální výkonností v těžkých parkurech.

Matka Viviana (2005) také porodila plemeníky Cascadello II a Darcodello. Otce a dědu Cascadella –

Casall a Caretino – není potřeba představovat...

Cascadello byl již ve svém mladém věku (9) významným plemeníkem ve všech německých chovech. Má 10 synů zařazených do chovu a mnoho prémiovaných dcer.

Matka z mateřské rodiny 890 pocházelo velmi významných plemeníků: Casall, Carentan, Cesano

II, Cesano I, Caspar (=Eurocommerce Berlin), Capone I, Capone II, Casaretto, Clarence, Ringo Star a sportovních koní. Mateřský otec Cassini I byl sám vynikající a úspěšný sportovec (F.Sloothaak), zároveň také plemeníkem, stejně tak i jeho potomci.

 

 

Rozhodli jste se připustit svou klisnu? Je potřeba vybrat si správného plemenného hřebce? Výběr vhodného hřebce je velmi důležitý, a v tom vám i letos může pomoci časopis Jezdectví. Jako každoročně pro vás připravujeme do únorového a následujících čísel speciál o připouštěcí sezoně, inseminaci, jednotlivých plemenných hřebcích, přehlídkách hřebců v chovatelských stanicích.

Publikováno: 16.2.2019 7:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020