Hřebec na dnešní den: Lethago Z

PR text / Lethago Z je hřebec kvalitního a harmonického exteriéru. Jedná se o mladého koně mimořádných kvalit, absolutně korektní stavby těla s dobrými základními chody a nadprůměrně kvalitním cvalem. 

Byl jedním z nejlepších skokových hřebců na Zangersheide körungu v Lanakenu v roce 2017. Může se chlubit schopnostmi téměř bez hranic: naprostý přehled, špičková technika nohou, rychlé reflexy. Jeho otec Levisto byl rezervním vítězem holštýnského körungu v Neumünsteru v roce 1999. Jeho matka Hirtin je pravou sestrou mezinárodně úspěšných plemeníků Clinton I a Clinton II. Levisto byl vítězem VZH v Neustadt/Dosse a po mnoho let byl úspěšný v mezinárodním parkurovém sportu do 1,60 m s Judy-Ann Melchior (např. na CHIO Cáchy). Doposud zplodil více než 20 körovaných synů. Mateřský otec Carthago byl s Josem Lansinkem účastníkem OH v letech 1996 a 2000 a zplodil 276 v těžkém parkurovém sportu úspěšných koní, z nichž se řada prosadila na 1,60 m úrovni. Jeho potomci vydělali přes 4,3 milionu euro. Ve třetí generaci následuje vítěz VZH Contender. Je jedním z nejžádanějších německých plemeníků: K jeho potomkům patří na 127 körovaných hřebců a 427 v nejvyšším sportu úspěšných koní. Suma výdělků jeho potomstva již dávno překročila částku 10 milionů euro. Tento ukázkový skokový původ doplňují významní plemeníci jako je Capitol I a plnokrevní Sacramento Song xx a Waldenser xx.

Z této holštýnské rodiny (kmene) 1795 doposud vzešlo pět körovaných hřebců, jako např. Acapulco Z, slavný Goodtimes, Ladros, Nemo a Sirius Song.

 

Rozhodli jste se připustit svou klisnu? Je potřeba vybrat si správného plemenného hřebce? Výběr vhodného hřebce je velmi důležitý, a v tom vám i letos může pomoci časopis Jezdectví. Jako každoročně pro vás připravujeme do únorového a následujících čísel speciál o připouštěcí sezoně, inseminaci, jednotlivých plemenných hřebcích, přehlídkách hřebců v chovatelských stanicích.

Publikováno: 25.1.2019 10:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020