Hřebec na dnešní den: Tallmann

PR text / Síla, pozornost, absolutní schopnost. To jsou vlastnosti které vystihují hřebce jménem Tallmann. Jeho impozantní vzhled podtrhuje pozornost, prostorný cval a celkový pohyb po kolbišti.

Svými prvními slibnými výsledky jde v šlépějích své matky, klisny Hadine van "T Zorgvliet, která se svým jezdcem, Anthony Condonem, startovala na mezinárodní úrovni do 145cm. Bába Katalunia je pravá sestra valacha Konkord, který spolu s Arturem Bagdasaryanem startoval na úrovni GP(160). Z této významné mateřské linie pocházejí další vynikající koně jako vítěz GP Aachen Lambrasco (Janne-Friederike Meyer), Concept , Cussimo nebo Acrobaat Z. V rodokmenu Talmanna se spojuje tato Holštýnska mateřská rodina 6372 spolu s krví Grand Prix hřebce Toulon. Tento Heartbreakův syn, ježděn Hubertem Bourdym, byl mezinárodní celebrita, pravidelně se umisťující na prestižních světových Grand Prix. Také v chovu zanechal význačnou stopu v podobě potomků jako Toulago, Dadjak ter Puttenen, Woulon, Etoulon, Living the Dream či Fine Fleur deu Marais.

Další skvělé geny do Tallmennovy rodiny přináší Carthaguv syn Colman. Tento děd Talmanna se může chlubit jako otec koní Clouwni, Convall, Con Dios lll, Cooper, Catwalk nebo v Čechách známý Cool Paradise, Con Cosmos či Caesar.

Publikováno: 9.3.2019 18:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
Zdroj: hapax.cz
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020